Tulokset Valle-Cup 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
KT erhvervsbyg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:42.60 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emely Byskov |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:46.80 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Lauridsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:53.88 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Dolberg |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
2:03.50 |
+26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Marie Hansen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:05.81 |
+28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Tambo |
2013 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
2:06.08 |
+28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naalua Steffensen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:06.97 |
+29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sidsel T. Jensen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:07.21 |
+29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bella Skovrup |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:08.23 |
+31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia Ladekjær |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
2:15.23 |
+38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nina Hansen |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Nielsen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:21:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
KT erhvervsbyg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:32.87 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:35.72 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:35.92 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:37.01 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Oldenborg Pedersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:39.17 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
|
|
1:39.97 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:40.54 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:40.74 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:41.37 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:41.79 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:42.11 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:43.73 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:48.78 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:49.01 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:53.59 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julie Wennick |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:58.84 |
+28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Siff Weitemeyer |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:03.02 |
+32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Ask |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej samt ber 25m |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
DSQ |
|
|
Asym ben i bryst |
|
|
|
|
- |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Lærke Kylling |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej udsv føre i bryst |
|
|
|
|
- |
|
Emma Larsen |
2010 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej uadv fødder v 70m |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Rasmussen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Afslut på mave ved ryg |
|
|
|
|
- |
|
Anna Syencha |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej uadv føder i bryst |
|
|
|
|
- |
|
Mikkeline Sørensen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej audv føder v 70m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:21:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
KT erhvervsbyg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:25.61 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:25.87 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:26.89 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:35.50 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigrid Lind Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:35.54 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Friis Petersen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:36.10 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:39.67 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:42.66 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Guldberg |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:47.82 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicoline Lund |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:25.21 |
+1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
msve v vendning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:21:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 17:32.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|