2017-11-20   08:54:21
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lokakuun uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lokakuun uinnit    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  15:05   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 6, 100m Vu P-12-14-16 M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sakari Korri  2005    252  33.60        1:11.13   
  Rauman Uimaseura  1:10.91                 
                     
Jesper Isomaa  2004    242  33.84        1:12.11   
  Loimaan Uimaseura  1:13.91                 
                     
Vilho Verronen  2004    225  35.09        1:13.83   
  Swimming Team Rauma  1:15.47                 
                     
Julius Sandelin  2005    196  36.71        1:17.26   
  Rauman Uimaseura  1:18.74                 
                     
Tuomas Mäkinen  2005    187  37.34        1:18.51   
  Rauman Uimaseura  1:18.96                 
                     
Juho Törmä  2005    183  36.66        1:19.04   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:19.76                 
                     
Leevi Jalava  2004    176  36.98        1:20.15   
  Swimming Team Rauma  1:23.50                 
                     
Timo Elo  2004    166  38.34        1:21.76   
  Swimming Jyväskylä  1:29.31                 
                     
Lassi Tenho  2005    165  40.06        1:21.81   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:23.19                 
                     
10  Arttu Ahola  2004    164  39.65        1:21.98   
  Porin Uimaseura  1:19.51                 
                     
11  Miko Elonen  2004    161  39.08        1:22.57   
  Swimming Team Rauma  1:28.72                 
                     
12  Jesse Anoschkin  2004    150  39.41        1:24.44   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:22.33                 
                     
13  Joonas Arponen  2005    147  40.41        1:25.15   
  Rauman Uimaseura  1:34.22                 
                     
14  Joel Korte  2005    97  46.11        1:37.71   
  Swimming Team Rauma  1:38.70                 
                     
15  Eino Jussinoja  2006    95  44.75        1:38.16   
  Swimming Team Rauma  1:38.92                 
                     
16  Santeri Kulla  2004    90  46.77        1:40.20   
  Porin Uimaseura  1:42.31                 
                     
 
Laji 6, 100m Vu P-12-14-16 M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Justus Hilaja  2002    377  29.82        1:02.17   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:00.19                 
                     
Lauri-Luukas Jäntti  2002    365  30.04        1:02.88   
  Porin Uimaseura  1:03.87                 
                     
Reino Heinikangas  2002    306  31.20        1:06.66   
  Porin Uimaseura  1:06.61                 
                     
Matias Valli  2002    259  33.43        1:10.45   
  Porin Uimaseura  1:09.79                 
                     
Dan Lampinen  2003    243  34.14        1:11.92   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:12.40                 
                     
Ville Kuusimäki  2002    232  35.14        1:13.05   
  Porin Uimaseura  1:11.27                 
                     
Samu Hatakka  2003    225  34.86        1:13.87   
  Rauman Uimaseura  1:15.38                 
                     
Riku Hakkarainen  2002    139  41.30        1:26.74   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Vu P-12-14-16 M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Matias Pennanen  2001    418  28.52        1:00.07   
  Porin Uimaseura  58.04                 
                     
Miko Järviö  2000    406  28.89        1:00.66   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:02.70                 
                     
Leo Penttilä  2001    342  30.59        1:04.26   
  Swimming Team Rauma  1:05.35                 
                     
Ville Aaltonen  2001    340  30.28        1:04.35   
  Porin Uimaseura  1:01.50                 
                     
 
Laji 6, 100m Vu P-12-14-16 M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emil Martikainen  1997    602  25.47        53.22   
  Rauman Uimaseura  51.95                 
                     
Rami Rissanen  1999    495  26.33        56.80   
  Porin Uimaseura  56.50                 
                     
Jussi Kause  1997    463  27.84        58.06   
  Porin Uimaseura  56.54                 
                     
Pasi Rönkkö  1970    452  28.20        58.53   
  S.C.Pingviinit  58.74                 
                     
Lauri Koskela  1999    270  32.73        1:09.48   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:08.64                 
                     
Joonas Hilaja  1999              DNS   
  Pihlava Työväen Urheilijat  59.45                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  15:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare