Resultat för Lokakuun uinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lokakuun uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 lokakuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
15:05 |
|
|
Järjestäjä |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 lokakuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Vu P-12-14-16 M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sakari Korri |
2005 |
|
252 |
33.60 |
|
|
|
1:11.13 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Isomaa |
2004 |
|
242 |
33.84 |
|
|
|
1:12.11 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilho Verronen |
2004 |
|
225 |
35.09 |
|
|
|
1:13.83 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julius Sandelin |
2005 |
|
196 |
36.71 |
|
|
|
1:17.26 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuomas Mäkinen |
2005 |
|
187 |
37.34 |
|
|
|
1:18.51 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juho Törmä |
2005 |
|
183 |
36.66 |
|
|
|
1:19.04 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leevi Jalava |
2004 |
|
176 |
36.98 |
|
|
|
1:20.15 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Timo Elo |
2004 |
|
166 |
38.34 |
|
|
|
1:21.76 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lassi Tenho |
2005 |
|
165 |
40.06 |
|
|
|
1:21.81 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Arttu Ahola |
2004 |
|
164 |
39.65 |
|
|
|
1:21.98 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miko Elonen |
2004 |
|
161 |
39.08 |
|
|
|
1:22.57 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jesse Anoschkin |
2004 |
|
150 |
39.41 |
|
|
|
1:24.44 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joonas Arponen |
2005 |
|
147 |
40.41 |
|
|
|
1:25.15 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joel Korte |
2005 |
|
97 |
46.11 |
|
|
|
1:37.71 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eino Jussinoja |
2006 |
|
95 |
44.75 |
|
|
|
1:38.16 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Santeri Kulla |
2004 |
|
90 |
46.77 |
|
|
|
1:40.20 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Vu P-12-14-16 M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Justus Hilaja |
2002 |
|
377 |
29.82 |
|
|
|
1:02.17 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
|
365 |
30.04 |
|
|
|
1:02.88 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Reino Heinikangas |
2002 |
|
306 |
31.20 |
|
|
|
1:06.66 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matias Valli |
2002 |
|
259 |
33.43 |
|
|
|
1:10.45 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Dan Lampinen |
2003 |
|
243 |
34.14 |
|
|
|
1:11.92 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ville Kuusimäki |
2002 |
|
232 |
35.14 |
|
|
|
1:13.05 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Samu Hatakka |
2003 |
|
225 |
34.86 |
|
|
|
1:13.87 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Riku Hakkarainen |
2002 |
|
139 |
41.30 |
|
|
|
1:26.74 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Vu P-12-14-16 M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matias Pennanen |
2001 |
|
418 |
28.52 |
|
|
|
1:00.07 |
|
|
Porin Uimaseura |
58.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miko Järviö |
2000 |
|
406 |
28.89 |
|
|
|
1:00.66 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leo Penttilä |
2001 |
|
342 |
30.59 |
|
|
|
1:04.26 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ville Aaltonen |
2001 |
|
340 |
30.28 |
|
|
|
1:04.35 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Vu P-12-14-16 M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
602 |
25.47 |
|
|
|
53.22 |
|
|
Rauman Uimaseura |
51.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rami Rissanen |
1999 |
|
495 |
26.33 |
|
|
|
56.80 |
|
|
Porin Uimaseura |
56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jussi Kause |
1997 |
|
463 |
27.84 |
|
|
|
58.06 |
|
|
Porin Uimaseura |
56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pasi Rönkkö |
1970 |
|
452 |
28.20 |
|
|
|
58.53 |
|
|
S.C.Pingviinit |
58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauri Koskela |
1999 |
|
270 |
32.73 |
|
|
|
1:09.48 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joonas Hilaja |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 lokakuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
15:05 |
|