2020-10-29   11:37:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sum-Sim (50m) 2019
Plats: Centralbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Norrköpings KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019
26 200m Ryggsim Pojkar
Sponsor:
15oy 2:09.13 Linus Junefelt 1992 Jönköpings SS SWE Malmö SWE 2007-01-01
16-17 2:03.74 Axel Pettersson 1995 Jönköpings SS SWE Borås SWE 2012-01-01
FM 15oy 2:16.46 Simon Fröde 2003 Järfälla S SWE Malmö SWE 2018-06-30
FM 16-17 2:09.63 Gustav Henriksen 2002 Spårvägen SF SWE Malmö SWE 2018-06-30
15 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 669 Lucas Sterling Västerås Simsällskap 2004 AC6704 50m 2:17.49
2 278 Anton Witzell Simklubben Lödde 2004 AC4904 50m 2:17.82
3 309 Alvin Välkki Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AE3504 50m 2:21.17
4 747 Gustav Niring Stockholmspolisens IF SF 2004 AE6304 50m 2:23.09
5 599 Adi Ramovic Upsala Simsällskap 2004 AG9304 50m 2:23.24
6 481 Felix Rosenkvist Simklubben Sydsim 2004 AD0704 50m 2:23.31
7 154 Anton Hegmegi Jönköpings Simsällskap 2005 AA2105 50m 2:23.66
8 172 Gabriel Eriksson Jönköpings Simsällskap 2004 AT2504 50m 2:24.10
9 117 Niklas Andersson Helsingborgs Simsällskap 2005 AF9905 50m 2:24.79
10 116 Jacob Langell Helsingborgs Simsällskap 2005 AG2105 50m 2:25.24
11 270 Magnus Lindström Luleå Simsällskap 2004 AA4104 50m 2:25.85
12 624 Eskil Ramäng Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AM6104 50m 2:25.86
13 40 Carl Roos Eskilstuna Simklubb 2004 AB8104 50m 2:26.03
14 522 Tobias Lindberg Södertörns Simsällskap 2005 AI7105 50m 2:26.30
15 30 Charlie Skoglund Macmillan Simklubben Elfsborg 2004 BA1104 50m 2:26.41
16 332 Oliver Albinzon Simklubben Neptun 2005 AC3105 50m 2:27.01
17 441 Ville Seppälä Smålandsstenars Simsällskap 2004 AO0304 50m 2:27.23
18 576 Noah Juhlin Fredriksson Täby Sim 2005 AI2505 50m 2:27.31
19 149 Henry Israelsson Järfälla Simsällskap 2006 AK9706 50m 2:27.38
20 262 Markus  Stahre Linköpings Allmänna SS 2004 AR0904 50m 2:27.54
21 311 Max Swegmark Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AE2504 50m 2:27.63
22 60 Albin Östlund Gävle Simsällskap 2004 AC1304 50m 2:27.69
23 698 Gustaf Stokholm Ängelholms Simsällskap 2004 AD8504 50m 2:27.86
24 213 Hektor Kvarnlöf Kungsbacka Simsällskap 2004 AT0504 50m 2:28.06
25 604 Ludvig Glantz Upsala Simsällskap 2006 AJ9906 50m 2:28.09
26 120 Olle Olsson Helsingborgs Simsällskap 2004 AN7304 50m 2:28.10
27 609 Malte Almqvist Föreningen Varberg Sim 2004 AB9904 50m 2:28.29
28 167 Max Grubesic Jönköpings Simsällskap 2004 AH8104 50m 2:28.58
29 316 Isak Andersson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AP4304 50m 2:29.17
30 731 Elias Robertsson Föreningen Uddevalla Sim 2004 AE8904 50m 2:29.43
31 177 Hugo Fransson Kalmar Simsällskap 2005 AA4105 50m 2:29.47
32 675 Joel Brewitz Västerås Simsällskap 2005 AG2505 50m 2:29.48
33 57 Ted Wiker Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE1304 50m 2:29.77
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 443 Gustav Henriksen Spårvägen Simförening 2002 AM1702 50m 2:07.06
2 357 Emil Kernen Norrköpings
Kappsimningsklubb
2002 AC7702 50m 2:09.77
3 Njurunda Simsällskap 50m 2:13.46
349 Robin Björklund 2002 AA9502
4 Jönköpings Simsällskap 50m 2:15.22
159 Viktor Henrysson 2003 AE5303
5 Vellinge-Näsets Simklubb 50m 2:16.14
620 Johannes Strömberg 2002 AI3102
6 Simklubben Poseidon 50m 2:16.76
379 Nils Wergeland 2002 AE4902
7 Väsby Simsällskap 50m 2:16.92
640 William Lernå 2002 AF4102
8 Södertörns Simsällskap 50m 2:16.94
504 Mattias Kvist 2003 AB5503
9 Turebergs Simklubb 50m 2:17.67
547 Ludvig Holfve 2003 AG5503
10 Sala Simsällskap 50m 2:18.10
403 Edwin Nystrand 2002 AE8902
11 Norrtälje Simklubb 50m 2:18.61
364 Rasmus Skyving 2003 AB2703
12 Ängelholms Simsällskap 50m 2:18.65
696 Hugo Vaide 2003 AD8903
13 Malmö Kappsimningsklubb 50m 2:19.16
285 Bo Beckman 2002 AI4902
14 Helsingborgs Simsällskap 50m 2:19.31
94 Gustav Lind 2002 AG7702
15 Södertälje Simsällskap 50m 2:20.21
493 Theo Oerther 2003 AF0503
16 Sandvikens Sim o Hoppklubb 50m 2:20.68
410 Julius Grell 2003 AS9903
17 Sundsvalls Simsällskap 50m 2:21.30
474 Albin Hedlund 2003 AA0903
18 Simklubben Triton 50m 2:21.67
535 Arvid Nilsson 2003 AK4303
19 382 Emil Pettersson Simklubben Poseidon 50m 2:21.72
2002 AM6702
20 178 Carl Lingström Kalmar Simsällskap 50m 2:21.82
2002 AN7902
21 82 Gabriel Agardh Simklubben Hajen 50m 2:21.87
2003 AG8103
22 204 Harry Petersson Kristianstads SLS 50m 2:22.01
2002 AM9302
23 726 Oskar Fridsell Solna Sundbyberg SS 04 50m 2:22.02
2003 AS7503
24 412 Noah Emanuelsson Simklubben S 02 50m 2:22.49
2003 AI8703
25 686 Emanuel Tidåsen Växjö Simsällskap 50m 2:23.15
2002 AQ3702
26 571 Erik Åstrand Täby Sim 50m 2:23.60
2003 AO2903
27 597 Oskar Andersson Upsala Simsällskap 50m 2:23.87
2003 AG6503
28 455 Nils Backlund Spårvägen Simförening 50m 2:23.87
2002 AX9302
29 142 Sid Lundgren Järfälla Simsällskap 50m 2:23.95
2003 AF2303
30 645 Marcus Johnsson Väsby Simsällskap 50m 2:24.02
2002 AN2502
31 74 Love Mellegård Fastén Föreningen Göteborg Sim 50m 2:24.11
2003 AS9503
2019-07-09 19:37:52 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner