Startliste for Sum-Sim (50m) 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & Norrköpings KK |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
200m Ryggsim Pojkar |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15oy |
2:09.13 |
|
|
Linus Junefelt |
1992 |
Jönköpings SS |
SWE |
Malmö |
SWE |
2007-01-01 |
|
|
16-17 |
2:03.74 |
|
|
Axel Pettersson |
1995 |
Jönköpings SS |
SWE |
Borås |
SWE |
2012-01-01 |
|
|
FM 15oy |
2:16.46 |
|
|
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla S |
SWE |
Malmö |
SWE |
2018-06-30 |
|
|
FM 16-17 |
2:09.63 |
|
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen SF |
SWE |
Malmö |
SWE |
2018-06-30 |
|
|
|
|
15 och yngre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
669 |
|
Lucas Sterling |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AC6704 |
50m |
2:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
278 |
|
Anton Witzell |
Simklubben Lödde |
2004 |
AC4904 |
50m |
2:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
309 |
|
Alvin Välkki |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2004 |
AE3504 |
50m |
2:21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
747 |
|
Gustav Niring |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AE6304 |
50m |
2:23.09 |
|
|
|
|
|
5 |
599 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
2:23.24 |
|
|
|
|
|
6 |
481 |
|
Felix Rosenkvist |
Simklubben Sydsim |
2004 |
AD0704 |
50m |
2:23.31 |
|
|
|
|
|
7 |
154 |
|
Anton Hegmegi |
Jönköpings Simsällskap |
2005 |
AA2105 |
50m |
2:23.66 |
|
|
|
|
|
8 |
172 |
|
Gabriel Eriksson |
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
AT2504 |
50m |
2:24.10 |
|
|
|
|
|
9 |
117 |
|
Niklas Andersson |
Helsingborgs Simsällskap |
2005 |
AF9905 |
50m |
2:24.79 |
|
|
|
|
|
10 |
116 |
|
Jacob Langell |
Helsingborgs Simsällskap |
2005 |
AG2105 |
50m |
2:25.24 |
|
|
|
|
|
11 |
270 |
|
Magnus Lindström |
Luleå Simsällskap |
2004 |
AA4104 |
50m |
2:25.85 |
|
|
|
|
|
12 |
624 |
|
Eskil Ramäng |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AM6104 |
50m |
2:25.86 |
|
|
|
|
|
13 |
40 |
|
Carl Roos |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AB8104 |
50m |
2:26.03 |
|
|
|
|
|
14 |
522 |
|
Tobias Lindberg |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AI7105 |
50m |
2:26.30 |
|
|
|
|
|
15 |
30 |
|
Charlie Skoglund Macmillan |
Simklubben Elfsborg |
2004 |
BA1104 |
50m |
2:26.41 |
|
|
|
|
|
16 |
332 |
|
Oliver Albinzon |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC3105 |
50m |
2:27.01 |
|
|
|
|
|
17 |
441 |
|
Ville Seppälä |
Smålandsstenars Simsällskap |
2004 |
AO0304 |
50m |
2:27.23 |
|
|
|
|
|
18 |
576 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
Täby Sim |
2005 |
AI2505 |
50m |
2:27.31 |
|
|
|
|
|
19 |
149 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
2:27.38 |
|
|
|
|
|
20 |
262 |
|
Markus Stahre |
Linköpings Allmänna SS |
2004 |
AR0904 |
50m |
2:27.54 |
|
|
|
|
|
21 |
311 |
|
Max Swegmark |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2004 |
AE2504 |
50m |
2:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
60 |
|
Albin Östlund |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AC1304 |
50m |
2:27.69 |
|
|
|
|
|
23 |
698 |
|
Gustaf Stokholm |
Ängelholms Simsällskap |
2004 |
AD8504 |
50m |
2:27.86 |
|
|
|
|
|
24 |
213 |
|
Hektor Kvarnlöf |
Kungsbacka Simsällskap |
2004 |
AT0504 |
50m |
2:28.06 |
|
|
|
|
|
25 |
604 |
|
Ludvig Glantz |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AJ9906 |
50m |
2:28.09 |
|
|
|
|
|
26 |
120 |
|
Olle Olsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AN7304 |
50m |
2:28.10 |
|
|
|
|
|
27 |
609 |
|
Malte Almqvist |
Föreningen Varberg Sim |
2004 |
AB9904 |
50m |
2:28.29 |
|
|
|
|
|
28 |
167 |
|
Max Grubesic |
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
AH8104 |
50m |
2:28.58 |
|
|
|
|
|
29 |
316 |
|
Isak Andersson |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2004 |
AP4304 |
50m |
2:29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
731 |
|
Elias Robertsson |
Föreningen Uddevalla Sim |
2004 |
AE8904 |
50m |
2:29.43 |
|
|
|
|
|
31 |
177 |
|
Hugo Fransson |
Kalmar Simsällskap |
2005 |
AA4105 |
50m |
2:29.47 |
|
|
|
|
|
32 |
675 |
|
Joel Brewitz |
Västerås Simsällskap |
2005 |
AG2505 |
50m |
2:29.48 |
|
|
|
|
|
33 |
57 |
|
Ted Wiker |
Gustavsbergs Simsällskap |
2004 |
AE1304 |
50m |
2:29.77 |
|
|
|
|
|
16-17 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
443 |
|
Gustav Henriksen |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AM1702 |
50m |
2:07.06 |
|
|
|
|
|
2 |
357 |
|
Emil Kernen |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2002 |
AC7702 |
50m |
2:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
Njurunda Simsällskap |
|
|
50m |
2:13.46 |
|
|
349 |
|
Robin Björklund |
2002 |
AA9502 |
|
4 |
|
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
50m |
2:15.22 |
|
|
159 |
|
Viktor Henrysson |
2003 |
AE5303 |
|
5 |
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50m |
2:16.14 |
|
|
620 |
|
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
|
6 |
|
|
|
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
2:16.76 |
|
|
379 |
|
Nils Wergeland |
2002 |
AE4902 |
|
7 |
|
|
|
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
2:16.92 |
|
|
640 |
|
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
|
8 |
|
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
2:16.94 |
|
|
504 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
|
9 |
|
|
|
Turebergs Simklubb |
|
|
50m |
2:17.67 |
|
|
547 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
AG5503 |
|
10 |
|
|
|
Sala Simsällskap |
|
|
50m |
2:18.10 |
|
|
403 |
|
Edwin Nystrand |
2002 |
AE8902 |
|
11 |
|
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
50m |
2:18.61 |
|
|
364 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
|
12 |
|
|
|
Ängelholms Simsällskap |
|
|
50m |
2:18.65 |
|
|
696 |
|
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
|
13 |
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
2:19.16 |
|
|
285 |
|
Bo Beckman |
2002 |
AI4902 |
|
14 |
|
|
|
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
2:19.31 |
|
|
94 |
|
Gustav Lind |
2002 |
AG7702 |
|
15 |
|
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
50m |
2:20.21 |
|
|
493 |
|
Theo Oerther |
2003 |
AF0503 |
|
16 |
|
|
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
|
50m |
2:20.68 |
|
|
410 |
|
Julius Grell |
2003 |
AS9903 |
|
17 |
|
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
50m |
2:21.30 |
|
|
474 |
|
Albin Hedlund |
2003 |
AA0903 |
|
18 |
|
|
|
Simklubben Triton |
|
|
50m |
2:21.67 |
|
|
535 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
AK4303 |
|
19 |
382 |
|
Emil Pettersson |
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
2:21.72 |
|
|
|
2002 |
AM6702 |
|
20 |
178 |
|
Carl Lingström |
Kalmar Simsällskap |
|
|
50m |
2:21.82 |
|
|
|
2002 |
AN7902 |
|
21 |
82 |
|
Gabriel Agardh |
Simklubben Hajen |
|
|
50m |
2:21.87 |
|
|
|
2003 |
AG8103 |
|
22 |
204 |
|
Harry Petersson |
Kristianstads SLS |
|
|
50m |
2:22.01 |
|
|
|
2002 |
AM9302 |
|
23 |
726 |
|
Oskar Fridsell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
2:22.02 |
|
|
|
2003 |
AS7503 |
|
24 |
412 |
|
Noah Emanuelsson |
Simklubben S 02 |
|
|
50m |
2:22.49 |
|
|
|
2003 |
AI8703 |
|
|
|
|
25 |
686 |
|
Emanuel Tidåsen |
Växjö Simsällskap |
|
|
50m |
2:23.15 |
|
|
|
2002 |
AQ3702 |
|
|
|
|
26 |
571 |
|
Erik Åstrand |
Täby Sim |
|
|
50m |
2:23.60 |
|
|
|
2003 |
AO2903 |
|
|
|
|
27 |
597 |
|
Oskar Andersson |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
2:23.87 |
|
|
|
2003 |
AG6503 |
|
|
|
|
28 |
455 |
|
Nils Backlund |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
2:23.87 |
|
|
|
2002 |
AX9302 |
|
|
|
|
29 |
142 |
|
Sid Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
2:23.95 |
|
|
|
2003 |
AF2303 |
|
|
|
|
30 |
645 |
|
Marcus Johnsson |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
2:24.02 |
|
|
|
2002 |
AN2502 |
|
|
|
|
31 |
74 |
|
Love Mellegård Fastén |
Föreningen Göteborg Sim |
|
|
50m |
2:24.11 |
|
|
|
2003 |
AS9503 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-07-09 19:37:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
|
|
|
|