Resultat för Region Syd Turneringen - Stævne 3
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd Turneringen - Stævne 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg Svømme- og Badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. apr 2024 to 13. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Odgaard-Mogensen |
2014 |
Vejle Svømmeklub |
|
55 |
1:57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Ezra Tassaly |
2014 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
30 |
2:22.78 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.46 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 13:22:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
Swim Team Odense |
|
355 |
1:03.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.70 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
239 |
1:12.16 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.17 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Abou Lebde |
2012 |
Swim Team Odense |
|
173 |
1:20.41 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.74 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Hansen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
172 |
1:20.52 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.50 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Melonik |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
154 |
1:23.50 |
+20.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.34 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Serritzlew-Kristensen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
142 |
1:25.82 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.49 |
(-8.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Sander |
2012 |
Frem Odense |
|
138 |
1:26.71 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.30 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Havsager Bødker |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
122 |
1:30.35 |
+27.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.07 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theo Mikael Sari |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
111 |
1:33.05 |
+29.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.49 |
(-10.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Aggerholm |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
109 |
1:33.67 |
+30.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.03 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Timur Vasylyshen |
2013 |
Kolding SK |
|
102 |
1:35.81 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.69 |
(-9.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Axelsen |
2013 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
97 |
1:37.59 |
+34.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.49 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thor Svensson |
2013 |
Vejle Svømmeklub |
|
77 |
1:45.04 |
+41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Holst |
2013 |
Vejle Svømmeklub |
|
69 |
1:48.96 |
+45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niels Timmermand |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
66 |
1:50.77 |
+47.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.88 |
(-8.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Greisen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
66 |
1:50.91 |
+47.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.57 |
(-20.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mads Odgaard-Mogensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
59 |
1:54.65 |
+51.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 13:22:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
474 |
57.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.97 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
472 |
57.59 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.47 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Wulff |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
427 |
59.52 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.02 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
401 |
1:00.77 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.05 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
382 |
1:01.77 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.73 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
Swim Team Odense |
|
380 |
1:01.90 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.98 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
353 |
1:03.43 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.39 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
349 |
1:03.65 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.04 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
348 |
1:03.73 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.34 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
333 |
1:04.69 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.11 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
324 |
1:05.24 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.68 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
|
309 |
1:06.28 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.88 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
288 |
1:07.84 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.92 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Mikkel Kristian Chernyshov |
2011 |
Kolding SK |
|
288 |
1:07.89 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.16 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
288 |
1:07.89 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.32 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Berthram Byskov |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
269 |
1:09.44 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.48 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
269 |
1:09.44 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.34 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Theodor Lystrup |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
266 |
1:09.67 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.95 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
|
260 |
1:10.23 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.13 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Valdemar Johan Nordstrøm |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
228 |
1:13.34 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.47 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gustav Skulvad |
2009 |
Swim Team Odense |
|
228 |
1:13.39 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
August Røn Wind |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
173 |
1:20.42 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.75 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
167 |
1:21.37 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.14 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aksel Andreassen |
2011 |
Kolding SK |
|
165 |
1:21.72 |
+24.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.41 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Bastian Hagge |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
157 |
1:22.98 |
+25.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.61 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Otto Alexander Nielsen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
156 |
1:23.23 |
+25.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.25 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kasper Greisen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
93 |
1:38.75 |
+41.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.08 |
(-14.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hjalte Skjoldborg |
2010 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Carl Lund Biel |
2011 |
Kolding SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 13:22:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
515 |
55.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.38 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
499 |
56.51 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.00 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
483 |
57.12 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.66 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
|
479 |
57.30 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.73 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
446 |
58.68 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.60 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
420 |
59.83 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.10 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Harald Nielsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
409 |
1:00.40 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.94 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
373 |
1:02.27 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.18 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viktor Hjortkær Wintervad |
2008 |
Frem Odense |
|
336 |
1:04.49 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.71 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Omar bahij |
2008 |
Frem Odense |
|
285 |
1:08.09 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.80 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 13:22:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
499 |
56.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.70 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
Swim Team Odense |
|
397 |
1:00.99 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.34 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
357 |
1:03.17 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.58 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 13:22:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 14:10.49 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|