Resultat för Nuorisouinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.04.2024 - 07.04.2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
SunSugaring Ky |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloP10 |
53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM/GP |
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Mieh |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM P13- |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
133 |
46.04 |
|
|
|
RolloP10 |
|
|
|
Entry time: 45.05 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Jylhä |
2013 |
Oulun Lohet |
|
131 |
46.29 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.65 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luka Heikkinen |
2013 |
Kajaanin Uimaseura |
|
128 |
46.70 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lenni Viertola |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
123 |
47.34 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.09 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aatos Aho |
2013 |
Kemin Uimaseura |
|
115 |
48.38 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eino Pihlajaniemi |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
104 |
50.05 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.74 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilho Murtola |
2014 |
Kajaanin Uimaseura |
|
100 |
50.70 |
+4.66 |
|
RolloP10 |
|
|
|
Entry time: 57.72 |
(-7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Onni Mattila |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
98 |
50.97 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.17 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ukko Pörhölä |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
95 |
51.52 |
+5.48 |
|
RolloP10 |
|
|
|
Entry time: 51.83 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aaro Myllyniemi |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
80 |
54.58 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.03 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Imara Ngui |
2013 |
Kajaanin Uimaseura |
|
77 |
55.33 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mauri Ronkanen |
2015 |
Oulun Uinti 1906 |
|
76 |
55.44 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.60 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ouwen Cai |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
75 |
55.60 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.82 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sampo Hjulberg |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
63 |
59.09 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.12 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Väinö Luukkonen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
60 |
1:00.02 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luwen Cai |
2016 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Lucas Marjamaa |
2015 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.4.2024 11.56.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
SunSugaring Ky |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloP10 |
53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM/GP |
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Mieh |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM P13- |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
304 |
35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.42 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
217 |
39.13 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.60 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfons Luomala |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
217 |
39.17 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.20 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Karppinen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
200 |
40.23 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.17 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
191 |
40.87 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.70 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Viertola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
181 |
41.56 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.17 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
166 |
42.81 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.54 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
165 |
42.86 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.30 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jasper Gerards |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
150 |
44.23 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.79 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eetu Ponto |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
141 |
45.21 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.68 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sasu Jääskeläinen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
109 |
49.18 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.59 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Otso Ketonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
83 |
53.89 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.21 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
51 |
1:03.49 |
+28.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.62 |
(+8.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.4.2024 11.56.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
SunSugaring Ky |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloP10 |
53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM/GP |
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Mieh |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM P13- |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
492 |
29.83 |
|
|
|
IKM P13-16 |
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Luomala |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
404 |
31.84 |
+2.01 |
|
IKM P13-16 |
|
|
|
Entry time: 32.19 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
386 |
32.32 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.34 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
340 |
33.71 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.83 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
323 |
34.29 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
318 |
34.48 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
307 |
34.90 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.75 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
304 |
34.99 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.41 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
299 |
35.21 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.29 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
278 |
36.06 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.67 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
196 |
40.49 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.99 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskari Saarnio |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
156 |
43.72 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Uinti Popula |
|
153 |
43.98 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.37 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veeti Tammela |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
89 |
52.63 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.33 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.4.2024 11.56.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet 16-17 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
SunSugaring Ky |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloP10 |
53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM/GP |
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Mieh |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM P13- |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
526 |
29.17 |
|
|
|
IKM P13-16 |
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
470 |
30.27 |
+1.10 |
|
NSM/GP |
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
430 |
31.18 |
+2.01 |
|
IKM P13-16 |
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
423 |
31.35 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
382 |
32.43 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
343 |
33.63 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
325 |
34.23 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.41 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
300 |
35.15 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eemeli Tammela |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
262 |
36.79 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.09 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joona Autti |
2007 |
Tornion Uimaseura |
|
167 |
42.76 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.85 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.4.2024 11.56.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.04.2024 11.56.52 |
Tulospalvelu: Swimify 2,11 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|