Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley - Syd 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Svømmeland |
Arrangør |
SvømDanmark og Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
6. apr 2024 to 7. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer 2012 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
650 |
1:12.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.23 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
572 |
1:15.13 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.86 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
535 |
1:16.85 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.75 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
475 |
1:19.93 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.46 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucca Skov |
2012 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
460 |
1:20.81 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.78 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
459 |
1:20.85 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.20 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
454 |
1:21.14 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.80 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
450 |
1:21.37 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
437 |
1:22.20 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.67 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
408 |
1:24.07 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.93 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
396 |
1:24.92 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.23 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
394 |
1:25.11 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.81 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
392 |
1:25.25 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.54 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
386 |
1:25.63 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.81 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
379 |
1:26.19 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.48 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikoline Hoffmeyer |
2012 |
Kalundborg SK |
|
376 |
1:26.42 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.49 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
373 |
1:26.65 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.67 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
365 |
1:27.25 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.10 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
350 |
1:28.53 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.53 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
348 |
1:28.63 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.51 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Filippa Rudbæk |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
347 |
1:28.74 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.55 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
338 |
1:29.53 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.38 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
334 |
1:29.92 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.87 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caroline Holmquist Storm |
2012 |
Kalundborg SK |
|
317 |
1:31.44 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.33 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Josefine Thielsen |
2012 |
Ringsted Svømme Klub |
|
312 |
1:31.92 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.27 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
305 |
1:32.63 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.33 |
(+4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Martha Sofie Thorndahl Rasm |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
299 |
1:33.26 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.86 |
(-13.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Linda Neittaanmäki |
2012 |
Kalundborg SK |
|
298 |
1:33.42 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.96 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
296 |
1:33.54 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.12 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Penelope Meilvang |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
290 |
1:34.26 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
288 |
1:34.48 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.91 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
288 |
1:34.49 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.27 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Dagmar Lau |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
280 |
1:35.34 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.44 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mathilde Profft |
2012 |
Kalundborg SK |
|
264 |
1:37.20 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.25 |
(-13.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sofie Toft |
2012 |
A6 JGI-Swim |
|
252 |
1:38.75 |
+26.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.92 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Trine Kimmer Nilsson |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
240 |
1:40.34 |
+28.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.45 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emilia Støvring |
2012 |
A6 JGI-Swim |
|
239 |
1:40.44 |
+28.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.38 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
236 |
1:40.97 |
+28.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.03 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
235 |
1:41.00 |
+28.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.16 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
222 |
1:43.00 |
+30.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.68 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ida Sonne Laurent |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
199 |
1:46.81 |
+34.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.83 |
(-9.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ronja Villadsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
193 |
1:47.86 |
+35.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.67 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Alma Kantsø Olesen |
2012 |
Kalundborg SK |
|
188 |
1:48.88 |
+36.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.98 |
(-7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-04-2024 12:02:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
705 |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.04 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
697 |
1:10.36 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.03 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
683 |
1:10.83 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
669 |
1:11.32 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.99 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
604 |
1:13.78 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.15 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
595 |
1:14.18 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.95 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
581 |
1:14.74 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
564 |
1:15.50 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.76 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
559 |
1:15.71 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.11 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
554 |
1:15.96 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.51 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
546 |
1:16.34 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
543 |
1:16.48 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.01 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
534 |
1:16.89 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.72 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
530 |
1:17.06 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.05 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
511 |
1:18.05 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.91 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
509 |
1:18.15 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
504 |
1:18.37 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.91 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
493 |
1:18.96 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.75 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
|
487 |
1:19.27 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.75 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
485 |
1:19.39 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.46 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
479 |
1:19.73 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.69 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
474 |
1:20.02 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.29 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
468 |
1:20.36 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.93 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
465 |
1:20.51 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.02 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
463 |
1:20.62 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.79 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
439 |
1:22.05 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.36 |
(-7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mariia Nikitina |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
439 |
1:22.08 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.62 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
437 |
1:22.20 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.75 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
436 |
1:22.29 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.53 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
426 |
1:22.88 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.37 |
(-5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
426 |
1:22.91 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.41 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
413 |
1:23.79 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.53 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
397 |
1:24.85 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.53 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
390 |
1:25.35 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.23 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
390 |
1:25.36 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.80 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Josephine Klarner Bødkerholm |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
387 |
1:25.58 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.20 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
368 |
1:27.02 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.14 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Agnes Mogensen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
363 |
1:27.44 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.38 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
353 |
1:28.25 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.70 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
343 |
1:29.07 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.80 |
(-10.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
318 |
1:31.40 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.16 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
306 |
1:32.55 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.62 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Asta Dhjorthi Pålsson |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
305 |
1:32.66 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.70 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-04-2024 12:02:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-04-2024 13:10.17 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|