2024-02-28   10:11:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Wasasimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Wasasimmet

Document
Inofficiella resultat
Efter 10 av 10 heat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 nov 2023 till den 26 nov 2023
Gren 7, 50m Ryggsim Fl 13 år oy 12 och yngre - Final
Sponsor: Wasa Frukost
Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
Matilda Alin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 75 1:00.77 105,34 %
Alicia Anna Andersson 10 Säffle Simsällskap 89 57.33 102,91 %
Elly Andersson 12 Grums Simsällskap 355 36.25 107,12 %
Elsa Andersson 8 Mariestads Simsällskap 67 1:03.01
Maja Augustsson 10 Arvika Simsällskap 95 56.08
Uma Bergman 12 Hallsberg Kumla Simklubb 150 48.25 105,24 %
Minna Bobeck 11 Mariestads Simsällskap 173 46.02 103,58 %
Elicia Byhlin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 255 40.47 96,68 %
Elin Cirre 11 Karlstads Simsällskap 158 47.43 98,61 %
Elvira Edlund 8 Karlstads Simsällskap 27 1:25.20
Ella Eriksson 9 Karlstads Simsällskap 67 1:03.00 116,46 %
Thea Fridlund 11 Arvika Simsällskap 94 56.34
Molly Gaede 9 Mariestads Simsällskap 75 1:00.86
Emilia Hall 12 Karlstads Simsällskap 237 41.46 104,60 %
Matilda Hellyer 10 Karlstads Simsällskap 109 53.60 97,04 %
Elvina Henningsson 12 Säffle Simsällskap 87 57.93 104,72 %
Thea Hovbrink 12 Mariestads Simsällskap 124 51.46 104,69 %
Annie Häggkvist 11 Arvika Simsällskap 136 49.85
Urte Jurkeviciute 12 Säffle Simsällskap 48 1:10.28
Filippa Larsson 12 Grums Simsällskap 226 42.14 88,04 %
Minna Lindgren 8 Delfinens simsällskap Örebro 48 1:10.25 94,11 %
Alva Lundell 12 Mariestads Simsällskap 351 36.37 101,99 %
Pressie Mahusay 12 Säffle Simsällskap 120 51.90
Märta Mellgren 12 Kristinehamns Simsällskap 151 48.19
Mia Miteva 12 Karlskoga Simförening 256 40.40 100,83 %
Belle Myrenberg Larsson 9 Karlsborgs Simklubb 54 1:07.78 102,19 %
Maya Månsson 12 Åmåls Simsällskap 308 38.01
Märtha Nicander 11 Karlstads Simsällskap 108 53.81 102,94 %
Alva Nilsson 8 Kristinehamns Simsällskap 33 1:19.30
Hedvig Nilsson-Sörskog 12 Kristinehamns Simsällskap 140 49.39 111,74 %
Klara Olsson 9 Karlskoga Simförening 64 1:03.88
Nellie Olsson 10 Säffle Simsällskap 39 1:15.44
Wilma Pehrstad 9 Åmåls Simsällskap 28 1:23.97
Anni Ramberg Sundin 12 Mariestads Simsällskap 265 39.95 100,30 %
Edith Ramberg-Sundin 9 Mariestads Simsällskap 73 1:01.28
Märtha Rydh 11 Karlsborgs Simklubb 159 47.32 102,43 %
My Salén 0 Mariestads Simsällskap 24 1:28.12
Gerda Sliozyte 9 Säffle Simsällskap 35 1:18.47
Silje Smersfeldt 12 Säffle Simsällskap 92 56.81
Ella Ström Sparring 12 Mariestads Simsällskap 207 43.39 101,57 %
Nelly Sundman 11 Säffle Simsällskap 130 50.63
Tilde Sörli 11 Vansbro AIK Simklubb 157 47.51 101,04 %
Agnes Tavemark Toutin 10 Delfinens simsällskap Örebro 133 50.25 96,69 %
Cajsa Tavemark Toutin 7 Delfinens simsällskap Örebro 59 1:05.81 103,93 %
Dunja Velemir 11 Karlstads Simsällskap 114 52.89 104,63 %
Lana Velemir 9 Karlstads Simsällskap 37 1:17.02 97,40 %
Elvira Welin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 207 43.36 103,84 %
Gren 7, 50m Ryggsim Fl 13 år oy 10-13 år - Final
Sponsor: Wasa Frukost
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Elly Andersson 12 Grums Simsällskap 355 36.25 107,12 %
2 Alva Lundell 12 Mariestads Simsällskap 351 36.37 101,99 %
3 Maja Englund 13 Grums Simsällskap 349 36.45 82,84 %
4 Maya Månsson 12 Åmåls Simsällskap 308 38.01
5 Wendela Johrin 13 Karlskoga Simförening 272 39.60 100,98 %
6 Astrid Herke 13 Åmåls Simsällskap 272 39.61 104,30 %
7 Anni Ramberg Sundin 12 Mariestads Simsällskap 265 39.95 100,30 %
8 Mia Miteva 12 Karlskoga Simförening 256 40.40 100,83 %
9 Elicia Byhlin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 255 40.47 96,68 %
10 Emily Thompson 13 Kristinehamns Simsällskap 249 40.77 108,73 %
11 Emilia Hall 12 Karlstads Simsällskap 237 41.46 104,60 %
12 Filippa Larsson 12 Grums Simsällskap 226 42.14 88,04 %
13 Selma Sakambet 13 Hallsberg Kumla Simklubb 218 42.62 105,25 %
14 Elvira Welin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 207 43.36 103,84 %
15 Ella Ström Sparring 12 Mariestads Simsällskap 207 43.39 101,57 %
16 Minna Bobeck 11 Mariestads Simsällskap 173 46.02 103,58 %
17 Märtha Rydh 11 Karlsborgs Simklubb 159 47.32 102,43 %
18 Elin Cirre 11 Karlstads Simsällskap 158 47.43 98,61 %
19 Tilde Sörli 11 Vansbro AIK Simklubb 157 47.51 101,04 %
20 Märta Mellgren 12 Kristinehamns Simsällskap 151 48.19
21 Uma Bergman 12 Hallsberg Kumla Simklubb 150 48.25 105,24 %
22 Saga Skålén 13 Karlstads Simsällskap 144 48.97
23 Hedvig Nilsson-Sörskog 12 Kristinehamns Simsällskap 140 49.39 111,74 %
24 Annie Häggkvist 11 Arvika Simsällskap 136 49.85
25 Agnes Tavemark Toutin 10 Delfinens simsällskap Örebro 133 50.25 96,69 %
26 Nelly Sundman 11 Säffle Simsällskap 130 50.63
27 Thea Hovbrink 12 Mariestads Simsällskap 124 51.46 104,69 %
28 Pressie Mahusay 12 Säffle Simsällskap 120 51.90
29 Dunja Velemir 11 Karlstads Simsällskap 114 52.89 104,63 %
30 Matilda Hellyer 10 Karlstads Simsällskap 109 53.60 97,04 %
31 Märtha Nicander 11 Karlstads Simsällskap 108 53.81 102,94 %
32 Maja Augustsson 10 Arvika Simsällskap 95 56.08
33 Thea Fridlund 11 Arvika Simsällskap 94 56.34
34 Silje Smersfeldt 12 Säffle Simsällskap 92 56.81
35 Alva Furustam 13 Mariestads Simsällskap 90 57.24 107,69 %
36 Alicia Anna Andersson 10 Säffle Simsällskap 89 57.33 102,91 %
37 Elvina Henningsson 12 Säffle Simsällskap 87 57.93 104,72 %
38 Matilda Alin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 75 1:00.77 105,34 %
39 Urte Jurkeviciute 12 Säffle Simsällskap 48 1:10.28
40 Nellie Olsson 10 Säffle Simsällskap 39 1:15.44
2023-11-26 11:58:27 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner