2024-05-23   17:35:32
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Wasasimmet

Below are all results from the competition shown by session.

Wasasimmet

Document
Inofficiella resultat
Efter 5 av 5 heat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 nov 2023 till den 26 nov 2023
Gren 15, 4x50m Frisim Mixed 99 och yngre - Final
Sponsor: Barilla Sverige AB
Plac Namn Ålder Förening AQU Tid Diff
1 Grums SS 17 Grums Simsällskap 1:56.25
Maja Englund 13
Casper Larsson 17
Moa Englund 15
Liam Gustafsson 14 1:56.25 1:56.25
2 Åmåls SF lag Blå 14 Åmåls Simsällskap 1:59.13
Maya Månsson 12
Elsa Andersson 14
Vile Ericsson 14
Elis Berntsson 14 1:59.13 1:59.13
3 MSS Marabou 18 Mariestads Simsällskap 2:03.15
Nova Gaede 14
Felicia Claesson 13
Adam Roswall 13
Jacob Haggård 18 2:03.15 2:03.15
4 Karlskoga SF 15 Karlskoga Simförening 2:04.28
Arsen Mitev 14
Wendela Johrin 13
Vidar Hellquist 14
Milton Karlsson Linander 15 2:04.28 2:04.28
5 Hallsberg Kumla SK 15 Hallsberg Kumla Simklubb 2:06.00
Elsa Zetterlund 14
Sebestian Kamsties 1
Sebestian Kamsties 1
Ester Hjärtsjö Heidenreich 15 2:06.00 2:06.00
6 MSS Malaco 15 Mariestads Simsällskap 2:11.06
Anni Ramberg Sundin 12
Elicia Hovbrink 15
Edvin Ekblom 14
Alva Lundell 12 2:11.06 2:11.06
7 Grums SS lag 2 22 Grums Simsällskap 2:13.47
Filippa Larsson 12
Anton Grimberg 14
Elly Andersson 12
Emelie Larsson 22 2:13.47 2:13.47
8 Hallsberg Kumla SK lag 2 13 Hallsberg Kumla Simklubb 2:19.71
Selma Sakambet 13
Emily Luthman 11
Axel Vihlborg 12
Elicia Byhlin 12 2:19.71 2:19.71
9 Karlskoga SF lag 2 20 Karlskoga Simförening 2:21.58
Dorina Franjic 14
Flora Florenius 13
Isabelle Karlsson 15
Gabriel Raicu 20 2:21.58 2:21.58
10 Åmåls SF Vit 14 Åmåls Simsällskap 2:22.66
Astrid Herke 13
Samuel Pehrstad 12
Gabriel Pehrstad 12
Lukas Andersson 14 2:22.66 2:22.66
11 MSS Fazer 18 Mariestads Simsällskap 2:27.00
Jacob Haggård 18
Alva Furustam 13
John Alsaloum 13
Max Larsson 13 2:27.00 2:27.00
12 Karlsborgs SK 14 Karlsborgs Simklubb 2:29.15
Pontus Martinsson 10
Märtha Rydh 11
Anton Martinsson 13
Oscar Schelin 14 2:29.15 2:29.15
13 Karlskoga SF lag 3 14 Karlskoga Simförening 2:29.25
Thea Engfors 14
Adam Dättermark 13
Nils Samuelsson 10
Tilde Zetterquist 14 2:29.25 2:29.25
14 Karlstads SS lag 2 14 Karlstads Simsällskap 2:33.69
Philip Noremalm 12
Axel Solli 10
Lilly Arnberg 14
Jakob Stjernlöf 14 2:33.69 2:33.69
15 Nora SS 16 Nora Simsällskap 2:33.75
Alicia Eriksson 15
Meeri Karlsson 15
Stefan Kurzakov 12
Ida Emilsson 16 2:33.75 2:33.75
16 Karlstads SS lag 4 14 Karlstads Simsällskap 2:34.25
Liam Kjellberg Lundmark 12
Dunja Velemir 11
Saga Skålén 13
Patricia Andersson Johansson 14 2:34.25 2:34.25
17 MSS Cloetta 13 Mariestads Simsällskap 2:35.28
Minna Bobeck 11
Victor Haggård 13
Thea Hovbrink 12
Ella Ström Sparring 12 2:35.28 2:35.28
18 Karlstads SS lag 3 15 Karlstads Simsällskap 2:37.57
Elin Cirre 11
Ella Eriksson 9
Arjen Güven 12
Artem Monchin 15 2:37.57 2:37.57
19 Delfinens SF Örebro 14 Delfinens simsällskap Örebro 2:44.00
Carl Blom 14
Lina Bergström 12
Eskil Svenberg 11
Noomi Gille 11 2:44.00 2:44.00
20 Hallsberg Kumla SK lag 3 12 Hallsberg Kumla Simklubb 2:52.05
Elvira Welin 12
Gustav Zetterlund 10
Matilda Alin 12
Uma Bergman 12 2:52.05 2:52.05
21 Karlskoga SF lag 4 14 Karlskoga Simförening 104 2:53.81
Melker Tollstoy 14
William Storm 8
Julia Handell 10
Stina Rody 10 2:53.81 2:53.81
22 Kristinehamns SS 13 Kristinehamns Simsällskap 2:54.33
isak Malm 10
Hedvig Nilsson-Sörskog 12
Märta Mellgren 12
Emily Thompson 13 2:54.33 2:54.33
23 MSS Haribo 12 Mariestads Simsällskap 3:05.77
Xander Moisio 10
Edith Ramberg-Sundin 9
Elsa Andersson 8
Lewi Moisio 12 3:05.77 3:05.77
24 Delfinens SF 2 Örebro 10 Delfinens simsällskap Örebro 3:19.37
Nora Boo Jonutis 10
Tessa Gullberg 10
Agnes Tavemark Toutin 10
Cajsa Tavemark Toutin 7 3:19.37 3:19.37
- Filipstads SK 62 Filipstads Simklubb DSQ
Roger Jakobsson 62
Ulrika Kjellemar 37
Anna Larsson 38
Anna Persson 53
- Karlskoga SF lag 5 12 Karlskoga Simförening DSQ
Robin Persson 12
Olle Björk 10
Sigrid Winge 12
Mia Miteva 12
- Karlstads SS lag 1 14 Karlstads Simsällskap DSQ
Emilia Hall 12
Arvid Danielsson 11
Märtha Nicander 11
Lea Hultqvist 14
- Karlstads SS lag 5 13 Karlstads Simsällskap DSQ
Walter Wåhlén 11
Matilda Hellyer 10
Simon Forsberg 13
Thea Kustmark 13
Grenen officiell:  0001-01-01 00:00:00
2023-11-26 15:28:44 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner