2024-02-28   10:26:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Wasasimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Wasasimmet

Document
Inofficiella resultat
Efter 16 av 16 heat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 nov 2023 till den 26 nov 2023
Gren 11, 50m Frisim Fl 12 och yngre - Final
Sponsor: Wasa Sandwich
Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
Matilda Alin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 116 46.97 105,89 %
Alicia Anna Andersson 10 Säffle Simsällskap 122 46.20 101,11 %
Elly Andersson 12 Grums Simsällskap 404 31.00 102,02 %
Elsa Andersson 8 Mariestads Simsällskap 82 52.72
Maja Augustsson 10 Arvika Simsällskap 119 46.52
Uma Bergman 12 Hallsberg Kumla Simklubb 217 38.13 105,13 %
Lina Bergström 12 Delfinens simsällskap Örebro 265 35.68 99,66 %
Minna Bobeck 11 Mariestads Simsällskap 199 39.25 99,82 %
Nora Boo Jonutis 10 Delfinens simsällskap Örebro 158 42.41 104,85 %
Elicia Byhlin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 282 34.95 99,37 %
Elin Cirre 11 Karlstads Simsällskap 246 36.59 101,00 %
Elvira Edlund 8 Karlstads Simsällskap 21 1:21.90
Ella Eriksson 9 Karlstads Simsällskap 357 32.31 152,15 %
Thea Fridlund 11 Arvika Simsällskap 10 1:45.34
Molly Gaede 9 Mariestads Simsällskap 133 44.84 108,42 %
Noomi Gille 11 Delfinens simsällskap Örebro 104 48.75
Tessa Gullberg 10 Delfinens simsällskap Örebro 117 46.79
Emilia Hall 12 Karlstads Simsällskap 271 35.41 98,57 %
Julia Handell 10 Karlskoga Simförening 227 37.57 113,97 %
Matilda Hellyer 10 Karlstads Simsällskap 143 43.84 102,49 %
Elvina Henningsson 12 Säffle Simsällskap 122 46.13 109,32 %
Julia Ho 10 Karlskoga Simförening 190 39.87
Thea Hovbrink 12 Mariestads Simsällskap 200 39.20 105,79 %
Annie Häggkvist 11 Arvika Simsällskap 209 38.62
Isabel Johrin 10 Karlskoga Simförening 161 42.14
Urte Jurkeviciute 12 Säffle Simsällskap 35 1:09.93
Liina Karlsson 11 Nora Simsällskap 94 50.28
Filippa Larsson 12 Grums Simsällskap 245 36.60 90,65 %
Thea Lindell 10 Arvika Simsällskap 139 44.25
Minna Lindgren 8 Delfinens simsällskap Örebro 60 58.44 108,39 %
Alva Lundell 12 Mariestads Simsällskap 358 32.27 102,98 %
Pressie Mahusay 12 Säffle Simsällskap 135 44.69
Märta Mellgren 12 Kristinehamns Simsällskap 159 42.31 122,40 %
Mia Miteva 12 Karlskoga Simförening 325 33.33 104,31 %
Belle Myrenberg Larsson 9 Karlsborgs Simklubb 55 1:00.19
Maya Månsson 12 Åmåls Simsällskap 310 33.87
Märtha Nicander 11 Karlstads Simsällskap 122 46.18 103,35 %
Alva Nilsson 8 Kristinehamns Simsällskap 37 1:08.59
Hedvig Nilsson-Sörskog 12 Kristinehamns Simsällskap 172 41.22 111,79 %
Wilma Pehrstad 9 Åmåls Simsällskap 25 1:18.15
Elsa Pozo-Maxstad 12 Kristinehamns Simsällskap 159 42.26 115,87 %
Anni Ramberg Sundin 12 Mariestads Simsällskap 330 33.16 102,79 %
Edith Ramberg-Sundin 9 Mariestads Simsällskap 110 47.75 119,55 %
Stina Rody 10 Karlskoga Simförening 126 45.62
Märtha Rydh 11 Karlsborgs Simklubb 218 38.09 101,24 %
My Salén 0 Mariestads Simsällskap 25 1:17.50
Hanna Settergren Rongert 12 Arvika Simsällskap 102 49.07
Esther Sigvardsson 10 Delfinens simsällskap Örebro 173 41.08 109,95 %
Gerda Sliozyte 9 Säffle Simsällskap 37 1:08.71
Silje Smersfeldt 12 Säffle Simsällskap 109 47.97
Greta Stolpe 10 Säffle Simsällskap 125 45.83 98,13 %
Ella Ström Sparring 12 Mariestads Simsällskap 245 36.62 104,86 %
Julia Sundberg 12 Kristinehamns Simsällskap 186 40.10
Nelly Sundman 11 Säffle Simsällskap 205 38.85
Edith Svenberg 8 Delfinens simsällskap Örebro 86 51.79 110,71 %
Tilde Sörli 11 Vansbro AIK Simklubb 215 38.23 103,70 %
Agnes Tavemark Toutin 10 Delfinens simsällskap Örebro 152 42.92 97,69 %
Cajsa Tavemark Toutin 7 Delfinens simsällskap Örebro 55 1:00.00 105,65 %
Dunja Velemir 11 Karlstads Simsällskap 185 40.24 105,54 %
Elvira Welin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 228 37.53 100,00 %
Sigrid Winge 12 Karlskoga Simförening 279 35.06 99,63 %
Gren 11, 50m Frisim Fl 12-13 år - Final
Sponsor: Wasa Sandwich
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Elly Andersson 12 Grums Simsällskap 404 31.00 102,02 %
2 Maja Englund 13 Grums Simsällskap 389 31.41 89,09 %
3 Wendela Johrin 13 Karlskoga Simförening 364 32.09 99,78 %
4 Thea Kustmark 13 Karlstads Simsällskap 360 32.21 102,07 %
5 Alva Lundell 12 Mariestads Simsällskap 358 32.27 102,98 %
6 Selma Sakambet 13 Hallsberg Kumla Simklubb 330 33.15 109,60 %
7 Anni Ramberg Sundin 12 Mariestads Simsällskap 330 33.16 102,79 %
8 Mia Miteva 12 Karlskoga Simförening 325 33.33 104,31 %
9 Maya Månsson 12 Åmåls Simsällskap 310 33.87
10 Astrid Herke 13 Åmåls Simsällskap 301 34.21 107,01 %
11 Sofia Lannhard 13 Hallsberg Kumla Simklubb 296 34.37 96,13 %
12 Emily Thompson 13 Kristinehamns Simsällskap 285 34.82 111,87 %
13 Elicia Byhlin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 282 34.95 99,37 %
14 Sigrid Winge 12 Karlskoga Simförening 279 35.06 99,63 %
15 Emilia Hall 12 Karlstads Simsällskap 271 35.41 98,57 %
16 Lina Bergström 12 Delfinens simsällskap Örebro 265 35.68 99,66 %
17 Ida Persson 13 Karlstads Simsällskap 261 35.86
18 Felicia Claesson 13 Mariestads Simsällskap 253 36.21 95,01 %
19 Filippa Larsson 12 Grums Simsällskap 245 36.60 90,65 %
20 Ella Ström Sparring 12 Mariestads Simsällskap 245 36.62 104,86 %
21 Elvira Welin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 228 37.53 100,00 %
22 Flora Florenius 13 Karlskoga Simförening 217 38.10 101,88 %
23 Uma Bergman 12 Hallsberg Kumla Simklubb 217 38.13 105,13 %
24 Saga Skålén 13 Karlstads Simsällskap 207 38.75 107,12 %
25 Thea Hovbrink 12 Mariestads Simsällskap 200 39.20 105,79 %
26 Julia Sundberg 12 Kristinehamns Simsällskap 186 40.10
27 Hedvig Nilsson-Sörskog 12 Kristinehamns Simsällskap 172 41.22 111,79 %
28 Elsa Pozo-Maxstad 12 Kristinehamns Simsällskap 159 42.26 115,87 %
29 Märta Mellgren 12 Kristinehamns Simsällskap 159 42.31 122,40 %
30 Ylva Gerbi Eriksby 13 Kristinehamns Simsällskap 151 42.97
31 Pressie Mahusay 12 Säffle Simsällskap 135 44.69
32 Elvina Henningsson 12 Säffle Simsällskap 122 46.13 109,32 %
33 Alva Furustam 13 Mariestads Simsällskap 117 46.81 103,76 %
34 Matilda Alin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 116 46.97 105,89 %
35 Silje Smersfeldt 12 Säffle Simsällskap 109 47.97
36 Hanna Settergren Rongert 12 Arvika Simsällskap 102 49.07
37 Urte Jurkeviciute 12 Säffle Simsällskap 35 1:09.93
Gren 11, 50m Frisim Fl 14 år - Final
Sponsor: Wasa Sandwich
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Nova Gaede 14 Mariestads Simsällskap 443 30.06 104,05 %
2 Lea Hultqvist 14 Karlstads Simsällskap 388 31.42 105,25 %
3 Patricia Andersson Johansson 14 Karlstads Simsällskap 356 32.34 102,94 %
4 Elsa Zetterlund 14 Hallsberg Kumla Simklubb 342 32.78 103,28 %
5 Thea Engfors 14 Karlskoga Simförening 330 33.16 98,62 %
6 Elsa Andersson 14 Åmåls Simsällskap 295 34.42 105,70 %
7 Eleonora Dahl 14 Örebro Simallians 287 34.76 101,67 %
8 Dorina Franjic 14 Karlskoga Simförening 234 37.17 104,18 %
9 Lilly Arnberg 14 Karlstads Simsällskap 187 40.06 101,67 %
Gren 11, 50m Frisim Fl 15 år - Final
Sponsor: Wasa Sandwich
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Moa Englund 15 Grums Simsällskap 454 29.82 88,52 %
2 Ester Hjärtsjö Heidenreich 15 Hallsberg Kumla Simklubb 379 31.66 99,62 %
3 Ebba Vihlborg 15 Hallsberg Kumla Simklubb 321 33.47 97,74 %
4 Elicia Hovbrink 15 Mariestads Simsällskap 276 35.19 100,87 %
5 Isabelle Karlsson 15 Karlskoga Simförening 274 35.29 96,84 %
6 Rebecka Rejås 15 Nora Simsällskap 178 40.76 105,19 %
7 Meeri Karlsson 15 Nora Simsällskap 159 42.31 107,01 %
Gren 11, 50m Frisim Fl 16-99 år - Final
Sponsor: Wasa Sandwich
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Emelie Larsson 22 Grums Simsällskap 240 36.87 90,82 %
2 Hanna Martinsson 17 Karlsborgs Simklubb 196 39.47 95,42 %
2023-11-26 13:44:33 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner