2024-02-28   09:24:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Wasasimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Inofficiella resultat
Efter 8 av 8 heat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 nov 2023 till den 26 nov 2023
Gren 1, 50m Fjärilsim Fl 12 och yngre - Final
Sponsor: Wasa Sport
Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
Matilda Alin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 83 55.87 101,01 %
Elly Andersson 12 Grums Simsällskap 284 37.09 100,38 %
Uma Bergman 12 Hallsberg Kumla Simklubb 96 53.08 101,76 %
Lina Bergström 12 Delfinens simsällskap Örebro 225 40.03 102,60 %
Minna Bobeck 11 Mariestads Simsällskap 127 48.40 109,45 %
Elin Cirre 11 Karlstads Simsällskap 171 43.90 104,94 %
Emilia Hall 12 Karlstads Simsällskap 218 40.45 118,94 %
Julia Ho 10 Karlskoga Simförening 127 48.49
Thea Hovbrink 12 Mariestads Simsällskap 112 50.50 88,67 %
Filippa Larsson 12 Grums Simsällskap 160 44.82 109,87 %
Alva Lundell 12 Mariestads Simsällskap 273 37.55 103,12 %
Pressie Mahusay 12 Säffle Simsällskap 91 54.16
Mia Miteva 12 Karlskoga Simförening 265 37.92 101,04 %
Maya Månsson 12 Åmåls Simsällskap 264 38.00
Anni Ramberg Sundin 12 Mariestads Simsällskap 187 42.59 100,28 %
Ella Ström Sparring 12 Mariestads Simsällskap 186 42.66 107,12 %
Agnes Tavemark Toutin 10 Delfinens simsällskap Örebro 163 44.56 103,40 %
Elvira Welin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 228 39.85 107,60 %
Sigrid Winge 12 Karlskoga Simförening 161 44.76 104,13 %
Gren 1, 50m Fjärilsim Fl 12-13 år - Final
Sponsor: Wasa Sport
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Maja Englund 13 Grums Simsällskap 372 33.89 86,50 %
2 Thea Kustmark 13 Karlstads Simsällskap 293 36.69 101,90 %
3 Wendela Johrin 13 Karlskoga Simförening 285 37.01 103,06 %
4 Elly Andersson 12 Grums Simsällskap 284 37.09 100,38 %
5 Alva Lundell 12 Mariestads Simsällskap 273 37.55 103,12 %
6 Mia Miteva 12 Karlskoga Simförening 265 37.92 101,04 %
7 Maya Månsson 12 Åmåls Simsällskap 264 38.00
8 Sofia Lannhard 13 Hallsberg Kumla Simklubb 247 38.81 99,17 %
9 Selma Sakambet 13 Hallsberg Kumla Simklubb 236 39.40 130,69 %
10 Astrid Herke 13 Åmåls Simsällskap 230 39.75 105,22 %
11 Elvira Welin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 228 39.85 107,60 %
12 Lina Bergström 12 Delfinens simsällskap Örebro 225 40.03 102,60 %
13 Emilia Hall 12 Karlstads Simsällskap 218 40.45 118,94 %
14 Anni Ramberg Sundin 12 Mariestads Simsällskap 187 42.59 100,28 %
15 Ella Ström Sparring 12 Mariestads Simsällskap 186 42.66 107,12 %
16 Felicia Claesson 13 Mariestads Simsällskap 173 43.74 96,94 %
17 Sigrid Winge 12 Karlskoga Simförening 161 44.76 104,13 %
18 Filippa Larsson 12 Grums Simsällskap 160 44.82 109,87 %
19 Saga Skålén 13 Karlstads Simsällskap 155 45.32 105,66 %
20 Thea Hovbrink 12 Mariestads Simsällskap 112 50.50 88,67 %
21 Uma Bergman 12 Hallsberg Kumla Simklubb 96 53.08 101,76 %
22 Pressie Mahusay 12 Säffle Simsällskap 91 54.16
23 Matilda Alin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 83 55.87 101,01 %
Gren 1, 50m Fjärilsim Fl 14 år - Final
Sponsor: Wasa Sport
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Nova Gaede 14 Mariestads Simsällskap 374 33.83 99,88 %
2 Elsa Zetterlund 14 Hallsberg Kumla Simklubb 294 36.63 101,85 %
3 Lea Hultqvist 14 Karlstads Simsällskap 270 37.69 101,75 %
4 Dorina Franjic 14 Karlskoga Simförening 182 43.02 108,93 %
5 Patricia Andersson Johansson 14 Karlstads Simsällskap 177 43.38 99,51 %
6 Eleonora Dahl 14 Örebro Simallians 157 45.12 98,56 %
7 Lilly Arnberg 14 Karlstads Simsällskap 103 51.87 95,49 %
Gren 1, 50m Fjärilsim Fl 15 år - Final
Sponsor: Wasa Sport
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Moa Englund 15 Grums Simsällskap 420 32.53 96,73 %
2 Ebba Vihlborg 15 Hallsberg Kumla Simklubb 308 36.10 99,89 %
3 Ester Hjärtsjö Heidenreich 15 Hallsberg Kumla Simklubb 256 38.35 106,05 %
4 Isabelle Karlsson 15 Karlskoga Simförening 184 42.85 93,91 %
5 Alicia Eriksson 15 Nora Simsällskap 150 45.83 90,83 %
Gren 1, 50m Fjärilsim Fl 16-99 år - Final
Sponsor: Wasa Sport
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Ida Emilsson 16 Nora Simsällskap 392 33.31 102,63 %
2023-11-26 15:38:32 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Inofficiella resultat
Efter 5 av 5 heat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 nov 2023 till den 26 nov 2023
Gren 2, 50m Fjärilsim Po 12 och yngre - Final
Sponsor: OLW Smash
Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
Olle Björk 10 Karlskoga Simförening 44 1:01.51
Arvid Danielsson 11 Karlstads Simsällskap DSQ
Arjen Güven 12 Karlstads Simsällskap 84 49.55
Liam Kjellberg Lundmark 12 Karlstads Simsällskap 102 46.46
Pontus Martinsson 10 Karlsborgs Simklubb 41 1:02.75 111,52 %
Alwin Zettergren 12 Säffle Simsällskap 80 50.46
Gren 2, 50m Fjärilsim Po 12-13 år - Final
Sponsor: OLW Smash
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Adam Roswall 13 Mariestads Simsällskap 208 36.66 99,75 %
2 Max Larsson 13 Töreboda Simförening 170 39.22
3 Anton Martinsson 13 Karlsborgs Simklubb 129 43.01 97,06 %
4 Liam Kjellberg Lundmark 12 Karlstads Simsällskap 102 46.46
5 Arjen Güven 12 Karlstads Simsällskap 84 49.55
6 Alwin Zettergren 12 Säffle Simsällskap 80 50.46
Gren 2, 50m Fjärilsim Po 14 år - Final
Sponsor: OLW Smash
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Liam Gustafsson 14 Grums Simsällskap 474 27.88 88,75 %
2 Elis Berntsson 14 Åmåls Simsällskap 452 28.32 101,70 %
3 Vile Ericsson 14 Åmåls Simsällskap 353 30.75 105,44 %
4 Arsen Mitev 14 Karlskoga Simförening 245 34.72 99,83 %
5 Anton Grimberg 14 Grums Simsällskap 239 35.00 107,36 %
6 Oscar Schelin 14 Karlsborgs Simklubb 216 36.20 104,91 %
7 Vidar Hellquist 14 Karlskoga Simförening 212 36.47 101,94 %
8 Jakob Stjernlöf 14 Karlstads Simsällskap 203 36.96 104,12 %
9 Lukas Andersson 14 Säffle Simsällskap 203 36.97 112,77 %
10 Edvin Ekblom 14 Mariestads Simsällskap 177 38.73 101,32 %
11 Melker Tollstoy 14 Karlskoga Simförening 159 40.07
Gren 2, 50m Fjärilsim Po 15 år - Final
Sponsor: OLW Smash
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Artem Monchin 15 Karlstads Simsällskap 338 31.22 115,37 %
2 Milton Karlsson Linander 15 Karlskoga Simförening 166 39.54 99,06 %
Gren 2, 50m Fjärilsim Po 16-99 år - Final
Sponsor: OLW Smash
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Casper Larsson 17 Grums Simsällskap 332 31.40 97,62 %
2 Jacob Haggård 18 Mariestads Simsällskap 206 36.81 93,06 %
2023-11-26 10:44:42 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Inofficiella resultat
Efter 12 av 12 heat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 nov 2023 till den 26 nov 2023
Gren 3, 50m Bröstsim Fl 13 år oy 12 och yngre - Final
Sponsor: Wasa Husman
Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
Matilda Alin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 168 51.69 105,05 %
Alicia Anna Andersson 10 Säffle Simsällskap 100 1:01.41 101,00 %
Elly Andersson 12 Grums Simsällskap 359 40.16 104,49 %
Elsa Andersson 8 Mariestads Simsällskap 132 56.03
Maja Augustsson 10 Arvika Simsällskap 119 58.06
Uma Bergman 12 Hallsberg Kumla Simklubb 144 54.41 98,43 %
Minna Bobeck 11 Mariestads Simsällskap 133 55.83 97,13 %
Nora Boo Jonutis 10 Delfinens simsällskap Örebro 141 54.75 98,93 %
Elicia Byhlin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 321 41.69 97,72 %
Elin Cirre 11 Karlstads Simsällskap 200 48.83 102,73 %
Elvira Edlund 8 Karlstads Simsällskap 90 1:03.50
Thea Fridlund 11 Arvika Simsällskap 89 1:03.76
Molly Gaede 9 Mariestads Simsällskap 61 1:12.38
Noomi Gille 11 Delfinens simsällskap Örebro 111 59.29
Tessa Gullberg 10 Delfinens simsällskap Örebro 92 1:03.08
Emilia Hall 12 Karlstads Simsällskap 207 48.28 105,35 %
Julia Handell 10 Karlskoga Simförening 161 52.44 105,07 %
Matilda Hellyer 10 Karlstads Simsällskap 127 56.70 108,31 %
Elvina Henningsson 12 Säffle Simsällskap 144 54.37 114,62 %
Julia Ho 10 Karlskoga Simförening 174 51.11
Thea Hovbrink 12 Mariestads Simsällskap 207 48.26 103,01 %
Annie Häggkvist 11 Arvika Simsällskap 160 52.57
Isabel Johrin 10 Karlskoga Simförening 192 49.50
Urte Jurkeviciute 12 Säffle Simsällskap 51 1:16.71
Filippa Larsson 12 Grums Simsällskap 325 41.51 101,14 %
Thea Lindell 10 Arvika Simsällskap 89 1:03.81
Minna Lindgren 8 Delfinens simsällskap Örebro 60 1:12.81 111,77 %
Pressie Mahusay 12 Säffle Simsällskap 148 53.93
Märta Mellgren 12 Kristinehamns Simsällskap 171 51.39 103,64 %
Mia Miteva 12 Karlskoga Simförening 228 46.74 96,84 %
Belle Myrenberg Larsson 9 Karlsborgs Simklubb 60 1:12.83 107,21 %
Maya Månsson 12 Åmåls Simsällskap 304 42.47
Märtha Nicander 11 Karlstads Simsällskap 103 1:00.77 102,95 %
Klara Olsson 9 Karlskoga Simförening 95 1:02.53 121,19 %
Nellie Olsson 10 Säffle Simsällskap 39 1:24.01
Wilma Pehrstad 9 Åmåls Simsällskap 27 1:34.72
Anni Ramberg Sundin 12 Mariestads Simsällskap 273 44.01 102,70 %
Edith Ramberg-Sundin 9 Mariestads Simsällskap 92 1:03.26 102,90 %
Stina Rody 10 Karlskoga Simförening 132 56.03
Märtha Rydh 11 Karlsborgs Simklubb 226 46.87 103,52 %
My Salén 0 Mariestads Simsällskap 53 1:15.65
Hanna Settergren Rongert 12 Arvika Simsällskap 76 1:07.38
Esther Sigvardsson 10 Delfinens simsällskap Örebro 158 52.79 103,97 %
Gerda Sliozyte 9 Säffle Simsällskap 39 1:23.59
Silje Smersfeldt 12 Säffle Simsällskap 109 59.66
Greta Stolpe 10 Säffle Simsällskap 102 1:01.02
Ella Ström Sparring 12 Mariestads Simsällskap 223 47.06 105,90 %
Julia Sundberg 12 Kristinehamns Simsällskap 160 52.51
Nelly Sundman 11 Säffle Simsällskap 192 49.44
Edith Svenberg 8 Delfinens simsällskap Örebro 104 1:00.69 105,22 %
Tilde Sörli 11 Vansbro AIK Simklubb 174 51.15
Agnes Tavemark Toutin 10 Delfinens simsällskap Örebro 120 57.81 102,15 %
Cajsa Tavemark Toutin 7 Delfinens simsällskap Örebro 49 1:17.87
Dunja Velemir 11 Karlstads Simsällskap 182 50.33 101,28 %
Lana Velemir 9 Karlstads Simsällskap 55 1:14.73 124,05 %
Elvira Welin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 253 45.11 106,55 %
Sigrid Winge 12 Karlskoga Simförening 239 46.00 99,80 %
Gren 3, 50m Bröstsim Fl 13 år oy 10-13 år - Final
Sponsor: Wasa Husman
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Elly Andersson 12 Grums Simsällskap 359 40.16 104,49 %
2 Filippa Larsson 12 Grums Simsällskap 325 41.51 101,14 %
3 Elicia Byhlin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 321 41.69 97,72 %
4 Astrid Herke 13 Åmåls Simsällskap 308 42.27 106,73 %
5 Maya Månsson 12 Åmåls Simsällskap 304 42.47
6 Maja Englund 13 Grums Simsällskap 292 43.02 90,65 %
7 Wendela Johrin 13 Karlskoga Simförening 291 43.06 100,46 %
8 Anni Ramberg Sundin 12 Mariestads Simsällskap 273 44.01 102,70 %
9 Elvira Welin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 253 45.11 106,55 %
10 Sigrid Winge 12 Karlskoga Simförening 239 46.00 99,80 %
11 Emily Thompson 13 Kristinehamns Simsällskap 238 46.03 105,13 %
12 Sofia Lannhard 13 Hallsberg Kumla Simklubb 232 46.46 100,26 %
13 Selma Sakambet 13 Hallsberg Kumla Simklubb 231 46.51 106,17 %
14 Mia Miteva 12 Karlskoga Simförening 228 46.74 96,84 %
15 Märtha Rydh 11 Karlsborgs Simklubb 226 46.87 103,52 %
16 Ella Ström Sparring 12 Mariestads Simsällskap 223 47.06 105,90 %
17 Saga Skålén 13 Karlstads Simsällskap 209 48.09 101,92 %
18 Thea Hovbrink 12 Mariestads Simsällskap 207 48.26 103,01 %
19 Emilia Hall 12 Karlstads Simsällskap 207 48.28 105,35 %
20 Elin Cirre 11 Karlstads Simsällskap 200 48.83 102,73 %
21 Nelly Sundman 11 Säffle Simsällskap 192 49.44
22 Isabel Johrin 10 Karlskoga Simförening 192 49.50
23 Dunja Velemir 11 Karlstads Simsällskap 182 50.33 101,28 %
24 Julia Ho 10 Karlskoga Simförening 174 51.11
25 Tilde Sörli 11 Vansbro AIK Simklubb 174 51.15
26 Märta Mellgren 12 Kristinehamns Simsällskap 171 51.39 103,64 %
27 Matilda Alin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 168 51.69 105,05 %
28 Julia Handell 10 Karlskoga Simförening 161 52.44 105,07 %
29 Julia Sundberg 12 Kristinehamns Simsällskap 160 52.51
30 Annie Häggkvist 11 Arvika Simsällskap 160 52.57
31 Esther Sigvardsson 10 Delfinens simsällskap Örebro 158 52.79 103,97 %
32 Pressie Mahusay 12 Säffle Simsällskap 148 53.93
33 Elvina Henningsson 12 Säffle Simsällskap 144 54.37 114,62 %
34 Uma Bergman 12 Hallsberg Kumla Simklubb 144 54.41 98,43 %
35 Nora Boo Jonutis 10 Delfinens simsällskap Örebro 141 54.75 98,93 %
36 Minna Bobeck 11 Mariestads Simsällskap 133 55.83 97,13 %
37 Stina Rody 10 Karlskoga Simförening 132 56.03
38 Matilda Hellyer 10 Karlstads Simsällskap 127 56.70 108,31 %
39 Agnes Tavemark Toutin 10 Delfinens simsällskap Örebro 120 57.81 102,15 %
40 Maja Augustsson 10 Arvika Simsällskap 119 58.06
41 Noomi Gille 11 Delfinens simsällskap Örebro 111 59.29
42 Silje Smersfeldt 12 Säffle Simsällskap 109 59.66
43 Märtha Nicander 11 Karlstads Simsällskap 103 1:00.77 102,95 %
44 Greta Stolpe 10 Säffle Simsällskap 102 1:01.02
45 Alicia Anna Andersson 10 Säffle Simsällskap 100 1:01.41 101,00 %
46 Tessa Gullberg 10 Delfinens simsällskap Örebro 92 1:03.08
47 Thea Fridlund 11 Arvika Simsällskap 89 1:03.76
48 Thea Lindell 10 Arvika Simsällskap 89 1:03.81
49 Hanna Settergren Rongert 12 Arvika Simsällskap 76 1:07.38
50 Urte Jurkeviciute 12 Säffle Simsällskap 51 1:16.71
51 Nellie Olsson 10 Säffle Simsällskap 39 1:24.01
- Alva Furustam 13 Mariestads Simsällskap DSQ
2023-11-26 11:08:01 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Inofficiella resultat
Efter 6 av 6 heat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 nov 2023 till den 26 nov 2023
Gren 4, 50m Bröstsim Po 13 år oy 12 och yngre - Final
Sponsor: Wasa Husman
Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
Arvid Danielsson 11 Karlstads Simsällskap 85 57.26 108,05 %
August Flink 9 Åmåls Simsällskap 74 1:00.02
Arjen Güven 12 Karlstads Simsällskap 105 53.51 110,53 %
Thor Henningsson 10 Säffle Simsällskap 63 1:03.35 110,81 %
Axel Kanon 10 Karlsborgs Simklubb 78 58.93 106,65 %
Liam Kjellberg Lundmark 12 Karlstads Simsällskap 99 54.58 101,62 %
Stefan Kurzakov 12 Nora Simsällskap 130 49.81 107,26 %
Sigge Liljesvan 9 Delfinens simsällskap Örebro 34 1:17.26
isak Malm 10 Kristinehamns Simsällskap 72 1:00.68
Pontus Martinsson 10 Karlsborgs Simklubb 68 1:01.80 95,89 %
Lewi Moisio 12 Töreboda Simförening 180 44.72 114,79 %
Xander Moisio 10 Töreboda Simförening 65 1:02.75 116,51 %
Philip Noremalm 12 Karlstads Simsällskap 128 50.01 106,85 %
Gabriel Pehrstad 12 Åmåls Simsällskap 169 45.62
Samuel Pehrstad 12 Åmåls Simsällskap 122 50.90
Robin Persson 12 Karlskoga Simförening 140 48.56
Ellioth Pettersson Söderström 11 Kristinehamns Simsällskap 39 1:14.00
Leo Rundqvist 9 Säffle Simsällskap 25 1:25.63
Nils Samuelsson 10 Karlskoga Simförening 111 52.43 104,15 %
Axel Solli 10 Karlstads Simsällskap 64 1:02.91 106,27 %
Axel Vihlborg 12 Hallsberg Kumla Simklubb 139 48.71 106,31 %
Walter Wåhlén 11 Karlstads Simsällskap 137 48.89 103,72 %
Alwin Zettergren 12 Säffle Simsällskap 87 56.94 121,35 %
Gustav Zetterlund 10 Hallsberg Kumla Simklubb 86 57.15 103,63 %
Gren 4, 50m Bröstsim Po 13 år oy 10-13 år - Final
Sponsor: Wasa Husman
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Lewi Moisio 12 Töreboda Simförening 180 44.72 114,79 %
2 Max Larsson 13 Töreboda Simförening 170 45.50
3 Gabriel Pehrstad 12 Åmåls Simsällskap 169 45.62
4 Victor Haggård 13 Mariestads Simsällskap 151 47.36 110,88 %
5 Anton Martinsson 13 Karlsborgs Simklubb 146 47.90 95,60 %
6 Robin Persson 12 Karlskoga Simförening 140 48.56
7 Axel Vihlborg 12 Hallsberg Kumla Simklubb 139 48.71 106,31 %
8 Walter Wåhlén 11 Karlstads Simsällskap 137 48.89 103,72 %
9 John Alsaloum 13 Töreboda Simförening 133 49.45
10 Stefan Kurzakov 12 Nora Simsällskap 130 49.81 107,26 %
11 Philip Noremalm 12 Karlstads Simsällskap 128 50.01 106,85 %
12 Samuel Pehrstad 12 Åmåls Simsällskap 122 50.90
13 Nils Samuelsson 10 Karlskoga Simförening 111 52.43 104,15 %
14 Arjen Güven 12 Karlstads Simsällskap 105 53.51 110,53 %
15 Liam Kjellberg Lundmark 12 Karlstads Simsällskap 99 54.58 101,62 %
16 Alwin Zettergren 12 Säffle Simsällskap 87 56.94 121,35 %
17 Gustav Zetterlund 10 Hallsberg Kumla Simklubb 86 57.15 103,63 %
18 Arvid Danielsson 11 Karlstads Simsällskap 85 57.26 108,05 %
19 Axel Kanon 10 Karlsborgs Simklubb 78 58.93 106,65 %
20 isak Malm 10 Kristinehamns Simsällskap 72 1:00.68
21 Pontus Martinsson 10 Karlsborgs Simklubb 68 1:01.80 95,89 %
22 Xander Moisio 10 Töreboda Simförening 65 1:02.75 116,51 %
23 Axel Solli 10 Karlstads Simsällskap 64 1:02.91 106,27 %
24 Thor Henningsson 10 Säffle Simsällskap 63 1:03.35 110,81 %
25 Ellioth Pettersson Söderström 11 Kristinehamns Simsällskap 39 1:14.00
- Adam Dättermark 13 Karlskoga Simförening DSQ
- Simon Forsberg 13 Karlstads Simsällskap DSQ
2023-11-26 11:21:24 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Inofficiella resultat
Efter 3 av 3 heat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 nov 2023 till den 26 nov 2023
Gren 5, 100m Bröstsim Fl 14 år oå 14 år - Final
Sponsor: OLW Dill & Gräslök
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Thea Engfors 14 Karlskoga Simförening 321 1:31.07 98,57 %
100m: 1:31.07
(1:31.07)
2 Nova Gaede 14 Mariestads Simsällskap 313 1:31.75 101,15 %
100m: 1:31.75
(1:31.75)
3 Tilde Zetterquist 14 Karlskoga Simförening 306 1:32.53 97,11 %
100m: 1:32.53
(1:32.53)
4 Elsa Zetterlund 14 Hallsberg Kumla Simklubb 303 1:32.75 101,36 %
100m: 1:32.75
(1:32.75)
5 Patricia Andersson Johansson 14 Karlstads Simsällskap 252 1:38.69 98,75 %
100m: 1:38.69
(1:38.69)
6 Elsa Andersson 14 Åmåls Simsällskap 252 1:38.71 110,43 %
100m: 1:38.71
(1:38.71)
7 Eleonora Dahl 14 Örebro Simallians 234 1:41.13 99,70 %
100m: 1:41.13
(1:41.13)
8 Dorina Franjic 14 Karlskoga Simförening 194 1:47.60 96,88 %
100m: 1:47.60
(1:47.60)
9 Lilly Arnberg 14 Karlstads Simsällskap 162 1:54.38 94,07 %
100m: 1:54.38
(1:54.38)
Gren 5, 100m Bröstsim Fl 14 år oå 15 år - Final
Sponsor: OLW Dill & Gräslök
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Moa Englund 15 Grums Simsällskap 375 1:26.46 95,34 %
100m: 1:26.46
(1:26.46)
2 Ebba Vihlborg 15 Hallsberg Kumla Simklubb 338 1:29.47 97,16 %
100m: 1:29.47
(1:29.47)
3 Ester Hjärtsjö Heidenreich 15 Hallsberg Kumla Simklubb 285 1:34.70 101,32 %
100m: 1:34.70
(1:34.70)
4 Elicia Hovbrink 15 Mariestads Simsällskap 236 1:40.84 101,03 %
100m: 1:40.84
(1:40.84)
5 Meeri Karlsson 15 Nora Simsällskap 154 1:56.26
100m: 1:56.26
(1:56.26)
Gren 5, 100m Bröstsim Fl 14 år oå 16-99 år - Final
Sponsor: OLW Dill & Gräslök
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Hanna Martinsson 17 Karlsborgs Simklubb 160 1:54.71 103,56 %
100m: 1:54.71
(1:54.71)
2023-11-26 11:29:43 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Inofficiella resultat
Efter 3 av 3 heat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 nov 2023 till den 26 nov 2023
Gren 6, 100m Bröstsim Po 14 år oä 13-14 år - Final
Sponsor: OLW Dill & Gräslök
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Liam Gustafsson 14 Grums Simsällskap 405 1:15.12 94,60 %
100m: 1:15.12
(1:15.12)
2 Elis Berntsson 14 Åmåls Simsällskap 378 1:16.87 97,82 %
100m: 1:16.87
(1:16.87)
3 Vile Ericsson 14 Åmåls Simsällskap 297 1:23.28 98,98 %
100m: 1:23.28
(1:23.28)
4 Jakob Stjernlöf 14 Karlstads Simsällskap 284 1:24.51 101,30 %
100m: 1:24.51
(1:24.51)
5 Adam Roswall 13 Mariestads Simsällskap 242 1:29.15 103,61 %
100m: 1:29.15
(1:29.15)
6 Anton Grimberg 14 Grums Simsällskap 231 1:30.63 104,45 %
100m: 1:30.63
(1:30.63)
7 Arsen Mitev 14 Karlskoga Simförening 230 1:30.75 97,11 %
100m: 1:30.75
(1:30.75)
8 Vidar Hellquist 14 Karlskoga Simförening 203 1:34.48 98,60 %
100m: 1:34.48
(1:34.48)
9 Lukas Andersson 14 Säffle Simsällskap 198 1:35.27 102,54 %
100m: 1:35.27
(1:35.27)
10 Edvin Ekblom 14 Mariestads Simsällskap 196 1:35.70 100,88 %
100m: 1:35.70
(1:35.70)
11 Oscar Schelin 14 Karlsborgs Simklubb 194 1:36.06
100m: 1:36.06
(1:36.06)
12 Melker Tollstoy 14 Karlskoga Simförening 186 1:37.29 99,12 %
100m: 1:37.29
(1:37.29)
13 David Johansson 14 Nora Simsällskap 110 1:55.87
100m: 1:55.87
(1:55.87)
Gren 6, 100m Bröstsim Po 14 år oä 15 år - Final
Sponsor: OLW Dill & Gräslök
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Milton Karlsson Linander 15 Karlskoga Simförening 211 1:33.34 95,85 %
100m: 1:33.34
(1:33.34)
Gren 6, 100m Bröstsim Po 14 år oä 16-99 år - Final
Sponsor: OLW Dill & Gräslök
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Casper Larsson 17 Grums Simsällskap 456 1:12.20 88,73 %
100m: 1:12.20
(1:12.20)
2 Gabriel Raicu 20 Karlskoga Simförening 307 1:22.35 101,07 %
100m: 1:22.35
(1:22.35)
3 Jacob Haggård 18 Mariestads Simsällskap 241 1:29.26 95,72 %
100m: 1:29.26
(1:29.26)
2023-11-26 11:37:29 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Inofficiella resultat
Efter 10 av 10 heat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 nov 2023 till den 26 nov 2023
Gren 7, 50m Ryggsim Fl 13 år oy 12 och yngre - Final
Sponsor: Wasa Frukost
Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
Matilda Alin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 75 1:00.77 105,34 %
Alicia Anna Andersson 10 Säffle Simsällskap 89 57.33 102,91 %
Elly Andersson 12 Grums Simsällskap 355 36.25 107,12 %
Elsa Andersson 8 Mariestads Simsällskap 67 1:03.01
Maja Augustsson 10 Arvika Simsällskap 95 56.08
Uma Bergman 12 Hallsberg Kumla Simklubb 150 48.25 105,24 %
Minna Bobeck 11 Mariestads Simsällskap 173 46.02 103,58 %
Elicia Byhlin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 255 40.47 96,68 %
Elin Cirre 11 Karlstads Simsällskap 158 47.43 98,61 %
Elvira Edlund 8 Karlstads Simsällskap 27 1:25.20
Ella Eriksson 9 Karlstads Simsällskap 67 1:03.00 116,46 %
Thea Fridlund 11 Arvika Simsällskap 94 56.34
Molly Gaede 9 Mariestads Simsällskap 75 1:00.86
Emilia Hall 12 Karlstads Simsällskap 237 41.46 104,60 %
Matilda Hellyer 10 Karlstads Simsällskap 109 53.60 97,04 %
Elvina Henningsson 12 Säffle Simsällskap 87 57.93 104,72 %
Thea Hovbrink 12 Mariestads Simsällskap 124 51.46 104,69 %
Annie Häggkvist 11 Arvika Simsällskap 136 49.85
Urte Jurkeviciute 12 Säffle Simsällskap 48 1:10.28
Filippa Larsson 12 Grums Simsällskap 226 42.14 88,04 %
Minna Lindgren 8 Delfinens simsällskap Örebro 48 1:10.25 94,11 %
Alva Lundell 12 Mariestads Simsällskap 351 36.37 101,99 %
Pressie Mahusay 12 Säffle Simsällskap 120 51.90
Märta Mellgren 12 Kristinehamns Simsällskap 151 48.19
Mia Miteva 12 Karlskoga Simförening 256 40.40 100,83 %
Belle Myrenberg Larsson 9 Karlsborgs Simklubb 54 1:07.78 102,19 %
Maya Månsson 12 Åmåls Simsällskap 308 38.01
Märtha Nicander 11 Karlstads Simsällskap 108 53.81 102,94 %
Alva Nilsson 8 Kristinehamns Simsällskap 33 1:19.30
Hedvig Nilsson-Sörskog 12 Kristinehamns Simsällskap 140 49.39 111,74 %
Klara Olsson 9 Karlskoga Simförening 64 1:03.88
Nellie Olsson 10 Säffle Simsällskap 39 1:15.44
Wilma Pehrstad 9 Åmåls Simsällskap 28 1:23.97
Anni Ramberg Sundin 12 Mariestads Simsällskap 265 39.95 100,30 %
Edith Ramberg-Sundin 9 Mariestads Simsällskap 73 1:01.28
Märtha Rydh 11 Karlsborgs Simklubb 159 47.32 102,43 %
My Salén 0 Mariestads Simsällskap 24 1:28.12
Gerda Sliozyte 9 Säffle Simsällskap 35 1:18.47
Silje Smersfeldt 12 Säffle Simsällskap 92 56.81
Ella Ström Sparring 12 Mariestads Simsällskap 207 43.39 101,57 %
Nelly Sundman 11 Säffle Simsällskap 130 50.63
Tilde Sörli 11 Vansbro AIK Simklubb 157 47.51 101,04 %
Agnes Tavemark Toutin 10 Delfinens simsällskap Örebro 133 50.25 96,69 %
Cajsa Tavemark Toutin 7 Delfinens simsällskap Örebro 59 1:05.81 103,93 %
Dunja Velemir 11 Karlstads Simsällskap 114 52.89 104,63 %
Lana Velemir 9 Karlstads Simsällskap 37 1:17.02 97,40 %
Elvira Welin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 207 43.36 103,84 %
Gren 7, 50m Ryggsim Fl 13 år oy 10-13 år - Final
Sponsor: Wasa Frukost
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Elly Andersson 12 Grums Simsällskap 355 36.25 107,12 %
2 Alva Lundell 12 Mariestads Simsällskap 351 36.37 101,99 %
3 Maja Englund 13 Grums Simsällskap 349 36.45 82,84 %
4 Maya Månsson 12 Åmåls Simsällskap 308 38.01
5 Wendela Johrin 13 Karlskoga Simförening 272 39.60 100,98 %
6 Astrid Herke 13 Åmåls Simsällskap 272 39.61 104,30 %
7 Anni Ramberg Sundin 12 Mariestads Simsällskap 265 39.95 100,30 %
8 Mia Miteva 12 Karlskoga Simförening 256 40.40 100,83 %
9 Elicia Byhlin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 255 40.47 96,68 %
10 Emily Thompson 13 Kristinehamns Simsällskap 249 40.77 108,73 %
11 Emilia Hall 12 Karlstads Simsällskap 237 41.46 104,60 %
12 Filippa Larsson 12 Grums Simsällskap 226 42.14 88,04 %
13 Selma Sakambet 13 Hallsberg Kumla Simklubb 218 42.62 105,25 %
14 Elvira Welin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 207 43.36 103,84 %
15 Ella Ström Sparring 12 Mariestads Simsällskap 207 43.39 101,57 %
16 Minna Bobeck 11 Mariestads Simsällskap 173 46.02 103,58 %
17 Märtha Rydh 11 Karlsborgs Simklubb 159 47.32 102,43 %
18 Elin Cirre 11 Karlstads Simsällskap 158 47.43 98,61 %
19 Tilde Sörli 11 Vansbro AIK Simklubb 157 47.51 101,04 %
20 Märta Mellgren 12 Kristinehamns Simsällskap 151 48.19
21 Uma Bergman 12 Hallsberg Kumla Simklubb 150 48.25 105,24 %
22 Saga Skålén 13 Karlstads Simsällskap 144 48.97
23 Hedvig Nilsson-Sörskog 12 Kristinehamns Simsällskap 140 49.39 111,74 %
24 Annie Häggkvist 11 Arvika Simsällskap 136 49.85
25 Agnes Tavemark Toutin 10 Delfinens simsällskap Örebro 133 50.25 96,69 %
26 Nelly Sundman 11 Säffle Simsällskap 130 50.63
27 Thea Hovbrink 12 Mariestads Simsällskap 124 51.46 104,69 %
28 Pressie Mahusay 12 Säffle Simsällskap 120 51.90
29 Dunja Velemir 11 Karlstads Simsällskap 114 52.89 104,63 %
30 Matilda Hellyer 10 Karlstads Simsällskap 109 53.60 97,04 %
31 Märtha Nicander 11 Karlstads Simsällskap 108 53.81 102,94 %
32 Maja Augustsson 10 Arvika Simsällskap 95 56.08
33 Thea Fridlund 11 Arvika Simsällskap 94 56.34
34 Silje Smersfeldt 12 Säffle Simsällskap 92 56.81
35 Alva Furustam 13 Mariestads Simsällskap 90 57.24 107,69 %
36 Alicia Anna Andersson 10 Säffle Simsällskap 89 57.33 102,91 %
37 Elvina Henningsson 12 Säffle Simsällskap 87 57.93 104,72 %
38 Matilda Alin 12 Hallsberg Kumla Simklubb 75 1:00.77 105,34 %
39 Urte Jurkeviciute 12 Säffle Simsällskap 48 1:10.28
40 Nellie Olsson 10 Säffle Simsällskap 39 1:15.44
2023-11-26 11:58:27 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Inofficiella resultat
Efter 4 av 4 heat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 nov 2023 till den 26 nov 2023
Gren 8, 50m Ryggsim Po 13 år oy 12 och yngre - Final
Sponsor: Wasa Frukost
Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
Arvid Danielsson 11 Karlstads Simsällskap 47 1:01.41 89,23 %
August Flink 9 Åmåls Simsällskap 46 1:02.00 114,65 %
Arjen Güven 12 Karlstads Simsällskap 108 46.60 98,98 %
Thor Henningsson 10 Säffle Simsällskap 35 1:07.37 119,49 %
Axel Kanon 10 Karlsborgs Simklubb 35 1:07.59
Liam Kjellberg Lundmark 12 Karlstads Simsällskap 101 47.65 102,26 %
Pontus Martinsson 10 Karlsborgs Simklubb 51 59.82 99,80 %
Philip Noremalm 12 Karlstads Simsällskap 100 47.84 102,92 %
Gabriel Pehrstad 12 Åmåls Simsällskap 134 43.42
Samuel Pehrstad 12 Åmåls Simsällskap DSQ
Robin Persson 12 Karlskoga Simförening 178 39.46 110,46 %
Leo Rundqvist 9 Säffle Simsällskap 20 1:21.03
Axel Solli 10 Karlstads Simsällskap 52 59.22 98,30 %
William Storm 8 Karlskoga Simförening 26 1:14.20
Eskil Svenberg 11 Delfinens simsällskap Örebro 108 46.56 104,92 %
Isak Sörli 9 Vansbro AIK Simklubb 55 58.23 92,74 %
Axel Vihlborg 12 Hallsberg Kumla Simklubb 115 45.57
Walter Wåhlén 11 Karlstads Simsällskap 138 42.97 105,56 %
Gren 8, 50m Ryggsim Po 13 år oy 10-13 år - Final
Sponsor: Wasa Frukost
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Robin Persson 12 Karlskoga Simförening 178 39.46 110,46 %
2 Simon Forsberg 13 Karlstads Simsällskap 159 40.97
3 Max Larsson 13 Töreboda Simförening 159 41.01
4 Anton Martinsson 13 Karlsborgs Simklubb 150 41.76 103,42 %
5 Walter Wåhlén 11 Karlstads Simsällskap 138 42.97 105,56 %
6 Gabriel Pehrstad 12 Åmåls Simsällskap 134 43.42
7 Axel Vihlborg 12 Hallsberg Kumla Simklubb 115 45.57
8 Eskil Svenberg 11 Delfinens simsällskap Örebro 108 46.56 104,92 %
9 Arjen Güven 12 Karlstads Simsällskap 108 46.60 98,98 %
10 Liam Kjellberg Lundmark 12 Karlstads Simsällskap 101 47.65 102,26 %
11 Philip Noremalm 12 Karlstads Simsällskap 100 47.84 102,92 %
12 Victor Haggård 13 Mariestads Simsällskap 78 51.99 101,72 %
13 Axel Solli 10 Karlstads Simsällskap 52 59.22 98,30 %
14 Pontus Martinsson 10 Karlsborgs Simklubb 51 59.82 99,80 %
15 Arvid Danielsson 11 Karlstads Simsällskap 47 1:01.41 89,23 %
16 Thor Henningsson 10 Säffle Simsällskap 35 1:07.37 119,49 %
17 Axel Kanon 10 Karlsborgs Simklubb 35 1:07.59
- Samuel Pehrstad 12 Åmåls Simsällskap DSQ
2023-11-26 12:11:59 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Inofficiella resultat
Efter 3 av 3 heat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 nov 2023 till den 26 nov 2023
Gren 9, 100m Ryggsim Fl 14 år oä 13-14 år - Final
Sponsor: OLW Cheez Doodles
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Nova Gaede 14 Mariestads Simsällskap 346 1:18.37 105,56 %
100m: 1:18.37
(1:18.37)
2 Patricia Andersson Johansson 14 Karlstads Simsällskap 329 1:19.67 96,20 %
100m: 1:19.67
(1:19.67)
3 Elsa Zetterlund 14 Hallsberg Kumla Simklubb 317 1:20.68 101,09 %
100m: 1:20.68
(1:20.68)
4 Thea Kustmark 13 Karlstads Simsällskap 295 1:22.61 98,23 %
100m: 1:22.61
(1:22.61)
5 Tilde Zetterquist 14 Karlskoga Simförening 268 1:25.29 98,72 %
100m: 1:25.29
(1:25.29)
6 Elsa Andersson 14 Åmåls Simsällskap 263 1:25.89 107,56 %
100m: 1:25.89
(1:25.89)
7 Felicia Claesson 13 Mariestads Simsällskap 246 1:27.72 97,81 %
100m: 1:27.72
(1:27.72)
8 Eleonora Dahl 14 Örebro Simallians 229 1:29.89 102,82 %
100m: 1:29.89
(1:29.89)
9 Thea Engfors 14 Karlskoga Simförening 229 1:29.93 93,98 %
100m: 1:29.93
(1:29.93)
10 Lea Hultqvist 14 Karlstads Simsällskap 222 1:30.78 95,99 %
100m: 1:30.78
(1:30.78)
Gren 9, 100m Ryggsim Fl 14 år oä 15 år - Final
Sponsor: OLW Cheez Doodles
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Moa Englund 15 Grums Simsällskap 404 1:14.39 81,68 %
100m: 1:14.39
(1:14.39)
2 Ebba Vihlborg 15 Hallsberg Kumla Simklubb 259 1:26.32 96,00 %
100m: 1:26.32
(1:26.32)
3 Isabelle Karlsson 15 Karlskoga Simförening 248 1:27.55 99,24 %
100m: 1:27.55
(1:27.55)
4 Alicia Eriksson 15 Nora Simsällskap 188 1:35.91
100m: 1:35.91
(1:35.91)
5 Elicia Hovbrink 15 Mariestads Simsällskap 178 1:37.69 95,50 %
100m: 1:37.69
(1:37.69)
Gren 9, 100m Ryggsim Fl 14 år oä 16-99 år - Final
Sponsor: OLW Cheez Doodles
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Ida Emilsson 16 Nora Simsällskap 274 1:24.70 98,51 %
100m: 1:24.70
(1:24.70)
2023-11-26 12:13:49 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Filipstads Simklubb
Document
Inofficiella resultat
Efter 3 av 3 heat
Wasasimmet
Plats: Sannabadet Arrangör: Filipstads SK/Kristinehamns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 nov 2023 till den 26 nov 2023
Gren 10, 100m Ryggsim Po 14 år oä 13-14 år - Final
Sponsor: OLW Cheez Doodles
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Liam Gustafsson 14 Grums Simsällskap 414 1:05.58 89,60 %
100m: 1:05.58
(1:05.58)
2 Elis Berntsson 14 Åmåls Simsällskap 366 1:08.29 97,32 %
100m: 1:08.29
(1:08.29)
3 Vile Ericsson 14 Åmåls Simsällskap 271 1:15.47 97,92 %