Resultat för NIU Mästerskap 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
GIH-badet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun & Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 okt 2023 till den 20 okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ted Nilsson |
2006 |
Filborna gymnasieskola |
|
|
1:52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Gustavsson |
2005 |
Stockholm Idrottsgymnasium |
|
|
1:53.88 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Nya Gymnasiu |
|
|
1:59.05 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Rekarnegymnasiet |
|
|
2:00.03 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Solna Gymnasium |
|
|
2:00.54 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Karlsson |
2007 |
Sannarpsgymnasiet |
|
|
2:01.20 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Umeå Elitidrottsgymnasium |
|
|
2:03.60 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Solna Gymnasium |
|
|
2:04.20 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tage Helin |
2007 |
Celsiusskolan |
|
|
2:06.87 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aston Horn |
2007 |
Väsby Nya Gymnasiu |
|
|
2:07.48 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Sundsvalls gymnasieskolor |
|
|
2:08.65 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isac Dolck |
2007 |
Sannarpsgymnasiet |
|
|
2:09.40 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noah Malmgren |
2004 |
Filborna gymnasieskola |
|
|
2:09.87 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Khaled Ahmed |
2007 |
Umeå Elitidrottsgymnasium |
|
|
2:11.29 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Tibblegymnasium |
|
|
2:19.97 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vidar Bekkewold Karlström |
2007 |
Fredrika Bremergymnasiet |
|
|
2:21.30 |
+29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saimonas Pranckevicius |
2007 |
Fredrika Bremergymnasiet |
|
|
2:24.68 |
+32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-10-20 12:35:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-10-20 12:35:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|