2024-07-20   08:45:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Speed Stævne 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Sigma Speed Stævne 2023
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 7. okt  2023 to 8. okt  2023
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas Pedersen 2003 Roskilde Svømning 24.19
2 Alexander Groth 2008 Furesø Svømmeklub 26.52 +2.33
3 Sebastian Niemann Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 29.04 +4.85
4 Nicolai Preben-Andersen 2007 Furesø Svømmeklub 29.24 +5.05
5 Oscar Robinson 2007 Gentofte Svømme Klub 29.33 +5.14
6 Christian Kempel Laursen 2008 Furesø Svømmeklub 29.49 +5.30
7 Christian Swartz 2007 Orient Svømning 32.14 +7.95
8 Kasper Kempel Laursen 2008 Furesø Svømmeklub 32.16 +7.97
- Asger Bolvig Maarbjerg 2008 Hvidovre Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:56:56
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Hald 2009 Lyngby Svømmeklub 26.91
2 Frederik Salling 2009 Lyngby Svømmeklub 27.08 +0.17
3 Conrad Buhl 2009 Lyngby Svømmeklub 28.58 +1.67
4 Frederik Chabert Laxáfoss 2009 Roskilde Svømning 28.62 +1.71
5 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød 28.74 +1.83
6 Axel Bundgaard Lorentzen 2010 Lyngby Svømmeklub 29.08 +2.17
7 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød 29.37 +2.46
8 Aksel Danielsen 2009 Sigma Swim Allerød 29.56 +2.65
9 Rares Enache 2010 Lyngby Svømmeklub 29.79 +2.88
10 Adam Engsig-Karup 2010 Hvidovre Svømmeklub 30.64 +3.73
11 David Kjeldgaard 2009 Næstved Svømmeklub 31.67 +4.76
12 Felix Erlendsson 2010 Vallensbæk IF Af 1939 31.68 +4.77
13 Victor Ploug Mattson 2010 Lyngby Svømmeklub 32.03 +5.12
14 Mikkel Skou Elgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 32.27 +5.36
15 Frederik Lollike 2010 Sigma Swim Allerød 32.38 +5.47
16 Mathias Bjerrre Jakobsen 2010 Orient Svømning 32.50 +5.59
17 Anders Friis Fanø 2009 Furesø Svømmeklub 33.99 +7.08
18 Lucas Bendtsen 2010 Næstved Svømmeklub 37.68 +10.77
- Max Schou-Sørensen 2010 Sigma Swim Allerød DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Elliot Leifelt 2010 Sigma Swim Birkerød DNS
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:56:56
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bjørn Hardahl 2011 Hvidovre Svømmeklub 29.51
2 Jakob Bay 2011 Lyngby Svømmeklub 30.45 +0.94
3 Hubert Nissen 2011 Næstved Svømmeklub 30.89 +1.38
4 Julius Steen 2011 Vallensbæk IF Af 1939 31.40 +1.89
5 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub 31.85 +2.34
6 Willads Schou 2011 Vallensbæk IF Af 1939 32.21 +2.70
7 Carl Kristian Juhl 2011 Sigma Swim Birkerød 32.23 +2.72
8 Frederik Flach 2011 Sigma Swim Allerød 32.33 +2.82
9 Niklas Hyldekær Janstrup 2011 Sigma Swim Allerød 32.84 +3.33
10 Louie L. Theuma 2011 Lyngby Svømmeklub 33.10 +3.59
11 Thor Harlou Bay 2011 Furesø Svømmeklub 33.22 +3.71
12 Birk Barslund Fosse 2011 Sigma Swim Birkerød 33.63 +4.12
13 Wilmer Quaade 2011 Sigma Swim Birkerød 34.73 +5.22
14 Benjamin Primiterra 2011 Hvidovre Svømmeklub 34.88 +5.37
15 Carl Johan Chabert Laxafoss 2011 Roskilde Svømning 35.16 +5.65
16 Hjalte Håkansson 2011 Lyngby Svømmeklub 35.20 +5.69
17 Johan Christiansen 2011 Vallensbæk IF Af 1939 35.57 +6.06
18 Anton Ellekær 2011 Sigma Swim Birkerød 36.19 +6.68
19 Victor Hougaard 2011 Sigma Swim Birkerød 36.20 +6.69
20 Mikkel Rosendahl 2011 Orient Svømning 36.36 +6.85
21 Simon Hammershaimb 2011 Lyngby Svømmeklub 36.72 +7.21
22 Jeppe Borg Schmidt Jensen 2011 Næstved Svømmeklub 37.48 +7.97
23 Benjamin Olsen 2011 Hvidovre Svømmeklub 38.84 +9.33
- Lauritz Jespersen 2011 Næstved Svømmeklub DNS
- Peter Pickersgill 2011 Roskilde Svømning DNS
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:56:56
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Wiegell Køie 2012 Sigma Swim Birkerød 32.08
2 Jacob Lund Rasmussen 2012 Hvidovre Svømmeklub 33.79 +1.71
3 Malthe Larsen 2012 Hvidovre Svømmeklub 34.96 +2.88
4 Patrick Wobbes 2012 Næstved Svømmeklub 35.15 +3.07
5 Alfred Letholm Wagn 2012 Sigma Swim Allerød 36.23 +4.15
6 Christoffer Nielsen 2012 Vallensbæk IF Af 1939 36.96 +4.88
7 Malte Skab 2012 Næstved Svømmeklub 37.00 +4.92
8 Kåre Mandsberg 2012 Vallensbæk IF Af 1939 37.27 +5.19
9 Jeppe Bøchmann Pheiffer 2012 Næstved Svømmeklub 38.24 +6.16
10 Johannes Korger 2012 Sigma Swim Allerød 38.32 +6.24
11 Milas Nielsen 2012 Næstved Svømmeklub 39.92 +7.84
12 Erik Behrens Strange 2012 Sigma Swim Birkerød 42.71 +10.63
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:56:56
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bastian Sørensen 2013 Hvidovre Svømmeklub 33.54
2 Axel Lund Nielsen 2013 Næstved Svømmeklub 35.65 +2.11
3 Jökull Arnar Nørgaard 2013 Sigma Swim Birkerød 36.35 +2.81
4 Patrick Hyldekær Janstrup 2013 Sigma Swim Allerød 38.03 +4.49
5 Arthur Hjorth-Nielsen 2013 Sigma Swim Birkerød 39.88 +6.34
6 Villum Højfeldt 2014 Sigma Swim Birkerød 40.23 +6.69
7 Ole Christensen 2013 Sigma Swim Allerød 41.05 +7.51
8 Nikolaj Halfdan Gath 2013 Sigma Swim Birkerød 41.06 +7.52
9 Neil Utthasang Wolf 2013 Sigma Swim Birkerød 41.76 +8.22
10 Magnus Fonnesbech Largacha 2014 Sigma Swim Allerød 42.60 +9.06
11 Oliver Spøer 2015 Sigma Swim Allerød 42.70 +9.16
12 Johan Andersen 2014 Sigma Swim Birkerød 43.07 +9.53
13 Erik Albert Bach-Keldsen 2013 Sigma Swim Birkerød 43.82 +10.28
14 Jacob Franklin Juhlert 2014 Sigma Swim Allerød 48.13 +14.59
15 Ivan Rosendal 2015 Sigma Swim Allerød 53.27 +19.73
16 David Munksted 2014 Sigma Swim Birkerød 56.05 +22.51
17 Alfred Hegelund Hvidegaard 2014 Sigma Swim Allerød 59.54 +26.00
- Kasper Sørensen 2014 Sigma Swim Birkerød DNS
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:56:56
07-10-2023 13:42.14 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Sigma Swim Allerød

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner