2024-07-20   09:39:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Speed Stævne 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Sigma Speed Stævne 2023
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 7. okt  2023 to 8. okt  2023
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 16 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andrea Holm Sørensen 2005 Næstved Svømmeklub 29.98
2 Mette Roat Jørgensen 2007 Furesø Svømmeklub 30.52 +0.54
3 Mathilde Ludvigsen 2006 Næstved Svømmeklub 30.64 +0.66
4 Julia Vincentz 2007 Roskilde Svømning 30.79 +0.81
5 Julie Holm Sørensen 2008 Næstved Svømmeklub 31.90 +1.92
6 Victoria Ljungman 2008 Furesø Svømmeklub 32.37 +2.39
7 Celina Buhl-Madsen 2008 Roskilde Svømning 33.50 +3.52
=8 Marie Meier Vestermann 2008 Roskilde Svømning 33.53 +3.55
=8 Frederikke Vesth 2007 Orient Svømning 33.53 +3.55
10 Caroline Møller 2008 Furesø Svømmeklub 35.27 +5.29
- Iben Chor Bjørn 2008 Roskilde Svømning DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Emma Yde Haastrup 2008 Furesø Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:43:15
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Munkholm Larsen 2009 Næstved Svømmeklub 28.31
2 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub 29.39 +1.08
3 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub 29.53 +1.22
4 Freya Ploug Mattson 2009 Lyngby Svømmeklub 29.62 +1.31
5 Emilie Jakobsen 2010 Næstved Svømmeklub 29.94 +1.63
6 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 30.10 +1.79
7 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub 30.13 +1.82
8 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød 30.14 +1.83
9 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub 30.31 +2.00
10 Emilie Villadsen 2010 Næstved Svømmeklub 30.33 +2.02
11 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 30.34 +2.03
12 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 30.46 +2.15
13 Margherita Picello 2009 Lyngby Svømmeklub 30.78 +2.47
14 Anja Munkebjerg 2009 Næstved Svømmeklub 30.83 +2.52
15 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub 31.76 +3.45
16 Annabella Holm Ciampi 2009 Furesø Svømmeklub 32.15 +3.84
17 Nanna Bøchman Pheiffer 2009 Næstved Svømmeklub 32.46 +4.15
18 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub 32.57 +4.26
19 Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 32.65 +4.34
20 Filippa Stokholm Würfel 2010 Næstved Svømmeklub 33.18 +4.87
21 Celine Bay Eskestad 2010 Furesø Svømmeklub 33.59 +5.28
22 Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub 33.62 +5.31
23 Sara Jensen 2010 Orient Svømning 33.78 +5.47
24 Norah Rodriguez Ramirez 2010 Lyngby Svømmeklub 33.81 +5.50
25 Emma Antonia Lund Hansen 2010 Hvidovre Svømmeklub 33.86 +5.55
26 Rosa Borch 2009 Roskilde Svømning 33.87 +5.56
27 Amanda Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 33.88 +5.57
28 Caroline Sørensen 2009 Furesø Svømmeklub 34.18 +5.87
29 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub 35.46 +7.15
30 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød 35.82 +7.51
31 Emma Munk 2010 Orient Svømning 36.32 +8.01
32 Lærke Lind-Jensen 2009 Roskilde Svømning 37.57 +9.26
33 Petra Sparwath 2009 Orient Svømning 38.57 +10.26
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:43:15
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød 30.33
2 Victoria B. Aagaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 30.60 +0.27
3 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød 30.85 +0.52
4 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød 30.92 +0.59
5 Anna Mathilde Munk Krogh 2011 Næstved Svømmeklub 32.47 +2.14
6 Enna Gonzalez-Folic 2011 Lyngby Svømmeklub 32.55 +2.22
7 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød 32.58 +2.25
8 Line Birkebæk 2011 Hvidovre Svømmeklub 33.12 +2.79
9 Elvera Teilmann 2011 Lyngby Svømmeklub 33.19 +2.86
10 Lærke Nygaard Henriksen 2011 Sigma Swim Birkerød 33.55 +3.22
11 Irma-Elvira Hempel 2011 Lyngby Svømmeklub 33.68 +3.35
12 Sofie Corell Salomon 2011 Lyngby Svømmeklub 33.88 +3.55
13 Ea Balder 2011 Lyngby Svømmeklub 34.03 +3.70
14 Helena Hjartar 2011 Lyngby Svømmeklub 34.14 +3.81
15 Vigga Lou Holte Hansen 2011 Lyngby Svømmeklub 34.82 +4.49
16 Flora Vinge-Maigaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 35.06 +4.73
17 Mathilde Ellegaard Petersen 2011 Næstved Svømmeklub 35.82 +5.49
18 Clara Weng Lind-Christensen 2011 Sigma Swim Allerød 36.27 +5.94
19 Laura Dam 2011 Roskilde Svømning 37.39 +7.06
20 Frida Guldmann 2011 Orient Svømning 38.03 +7.70
21 Ida Saaby 2011 Hvidovre Svømmeklub 39.27 +8.94
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:43:15
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sine Kjeldahl Norsell 2012 Sigma Swim Allerød 33.24
2 Kaya Kjær 2012 Sigma Swim Birkerød 33.57 +0.33
3 Regitze Isaksen 2012 Roskilde Svømning 33.85 +0.61
4 Nikki Tavakoli 2012 Vallensbæk IF Af 1939 34.28 +1.04
5 Emilia Nora Beyarslan 2012 Roskilde Svømning 34.58 +1.34
6 Viola Trenter 2012 Roskilde Svømning 35.08 +1.84
7 Evvel Eminovski 2012 Vallensbæk IF Af 1939 35.14 +1.90
8 Caroline Tallov Søgaard 2012 Roskilde Svømning 38.60 +5.36
9 Sofie Ellegaard Petersen 2012 Næstved Svømmeklub 38.79 +5.55
10 Matilde Molter Petersen 2012 Næstved Svømmeklub 39.21 +5.97
11 Sara Von Gersdorff 2012 Roskilde Svømning 39.26 +6.02
12 Svea Peters 2012 Sigma Swim Birkerød 39.35 +6.11
13 Frieda Louise Epp 2012 Sigma Swim Birkerød 39.85 +6.61
14 Agnes Skjoldborg Nicolaisen 2012 Sigma Swim Birkerød 39.96 +6.72
15 Trine Krimmer Nilsson 2012 Hvidovre Svømmeklub 40.16 +6.92
16 Luna Guldberg-Møller 2012 Roskilde Svømning 41.32 +8.08
17 Smilla Magnolia Friis 2012 Roskilde Svømning 41.72 +8.48
18 Jessica Holm-Hansen 2012 Orient Svømning 43.85 +10.61
19 Freja Malou Stenz 2012 Roskilde Svømning 48.25 +15.01
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:43:15
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bjørk Egholm Høgh 2013 Sigma Swim Allerød 35.34
2 Xenia Mørup 2013 Sigma Swim Allerød 36.61 +1.27
3 Elva Skovmøller Isberg 2013 Sigma Swim Allerød 38.71 +3.37
4 Kaisa Peters 2014 Sigma Swim Birkerød 38.93 +3.59
5 Mia Birkebæk 2013 Hvidovre Svømmeklub 40.31 +4.97
6 Anna Pasquale Lind-Christense 2013 Sigma Swim Allerød 40.51 +5.17
7 Carla Wismann 2014 Sigma Swim Allerød 40.66 +5.32
8 Andrea Molter Petersen 2014 Næstved Svømmeklub 41.98 +6.64
9 Mathilde Møllebro Uttrup 2013 Sigma Swim Birkerød 42.36 +7.02
10 Lillian Ruth Jano Horn 2014 Sigma Swim Allerød 42.50 +7.16
11 Anna Vinsentz 2013 Næstved Svømmeklub 42.78 +7.44
12 Naja Jeppesen 2013 Roskilde Svømning 42.90 +7.56
13 Sofie Blomsterberg 2013 Sigma Swim Birkerød 43.32 +7.98
14 Lova Halsteen 2013 Sigma Swim Birkerød 43.70 +8.36
15 Maliya Buaphan Hølmer 2014 Sigma Swim Allerød 44.65 +9.31
16 Dicte Larsen 2014 Sigma Swim Allerød 44.78 +9.44
17 Cecilia Okking 2013 Næstved Svømmeklub 47.22 +11.88
18 Mie Højfeldt 2014 Sigma Swim Birkerød 47.69 +12.35
19 Freja Okking 2013 Næstved Svømmeklub 48.26 +12.92
20 Alberthe Jepsen 2014 Sigma Swim Allerød 48.67 +13.33
21 Rebekka Dietzel 2014 Sigma Swim Birkerød 51.34 +16.00
22 Asta Vang Hauskov 2013 Næstved Svømmeklub 52.32 +16.98
23 Anna Rovers 2014 Sigma Swim Birkerød 53.42 +18.08
24 Rosa Karlskov Persson 2015 Sigma Swim Birkerød 53.87 +18.53
25 Emma Hald 2014 Sigma Swim Allerød 55.92 +20.58
26 Thea Rosenørn 2014 Sigma Swim Birkerød 56.05 +20.71
27 Oliva Møller 2014 Sigma Swim Birkerød 56.37 +21.03
28 Liva Hougaard 2015 Sigma Swim Birkerød 56.54 +21.20
29 Vera Fellbo 2014 Sigma Swim Birkerød 58.64 +23.30
30 Emilie Frantzen 2014 Sigma Swim Birkerød 1:00.02 +24.68
31 Filippa Bang-Petersen 2015 Sigma Swim Birkerød 1:05.63 +30.29
32 My Ingstrup 2014 Sigma Swim Birkerød 1:29.25 +53.91
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:43:15
07-10-2023 13:07.20 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Sigma Swim Allerød

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner