2024-07-20   09:13:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Speed Stævne 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Sigma Speed Stævne 2023
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 7. okt  2023 to 8. okt  2023
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilde Ludvigsen 2006 Næstved Svømmeklub 1:20.66
50m: 38.16
100m: 1:20.66
(42.50)
2 Celina Buhl-Madsen 2008 Roskilde Svømning 1:28.78 +8.12
50m: 42.26
100m: 1:28.78
(46.52)
3 Frederikke Vesth 2007 Orient Svømning 1:34.02 +13.36
50m: 43.17
100m: 1:34.02
(50.85)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:17:53
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub 1:18.58
50m: 37.27
100m: 1:18.58
(41.31)
2 Eva De Maeyer 2009 Roskilde Svømning 1:21.29 +2.71
50m: 38.76
100m: 1:21.29
(42.53)
3 Mille Blomsterberg 2010 Sigma Swim Birkerød 1:22.80 +4.22
50m: 40.31
100m: 1:22.80
(42.49)
4 Anja Munkebjerg 2009 Næstved Svømmeklub 1:22.87 +4.29
50m: 38.58
100m: 1:22.87
(44.29)
5 Caroline Sterup 2009 Sigma Swim Birkerød 1:23.14 +4.56
50m: 38.97
100m: 1:23.14
(44.17)
6 Nanna Bøchman Pheiffer 2009 Næstved Svømmeklub 1:23.41 +4.83
50m: 38.69
100m: 1:23.41
(44.72)
7 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 1:23.96 +5.38
50m: 39.30
100m: 1:23.96
(44.66)
8 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:24.29 +5.71
50m: 40.92
100m: 1:24.29
(43.37)
9 Alberte Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 1:24.54 +5.96
50m: 39.54
100m: 1:24.54
(45.00)
10 Emilie Jakobsen 2010 Næstved Svømmeklub 1:25.15 +6.57
50m: 40.48
100m: 1:25.15
(44.67)
11 Emilie Baggersgaard 2009 Sigma Swim Birkerød 1:25.78 +7.20
50m: 40.44
100m: 1:25.78
(45.34)
12 Ester Ganci Frederiksen 2009 Næstved Svømmeklub 1:27.80 +9.22
50m: 40.90
100m: 1:27.80
(46.90)
13 Rosa Borch 2009 Roskilde Svømning 1:36.19 +17.61
50m: 43.89
100m: 1:36.19
(52.30)
14 Lianna Krogh Goldtman Friis 2010 Orient Svømning 1:42.02 +23.44
50m: 45.43
100m: 1:42.02
(56.59)
15 Kimmie Nielsen 2009 Orient Svømning 1:46.26 +27.68
50m: 50.61
100m: 1:46.26
(55.65)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:17:53
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød 1:24.94
50m: 41.37
100m: 1:24.94
(43.57)
2 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød 1:27.55 +2.61
50m: 40.92
100m: 1:27.55
(46.63)
3 Irma-Elvira Hempel 2011 Lyngby Svømmeklub 1:31.44 +6.50
50m: 42.65
100m: 1:31.44
(48.79)
4 Ida Saaby 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:43.18 +18.24
50m: 48.30
100m: 1:43.18
(54.88)
5 Mathilde Ellegaard Petersen 2011 Næstved Svømmeklub 1:44.82 +19.88
50m: 49.32
100m: 1:44.82
(55.50)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:17:53
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Regitze Isaksen 2012 Roskilde Svømning 1:38.89
50m: 46.31
100m: 1:38.89
(52.58)
2 Evvel Eminovski 2012 Vallensbæk IF Af 1939 1:38.97 +0.08
50m: 46.05
100m: 1:38.97
(52.92)
3 Matilde Molter Petersen 2012 Næstved Svømmeklub 1:44.05 +5.16
50m: 48.51
100m: 1:44.05
(55.54)
4 Molly Lassen 2012 Sigma Swim Birkerød 1:46.80 +7.91
50m: 50.34
100m: 1:46.80
(56.46)
5 Sara Von Gersdorff 2012 Roskilde Svømning 1:49.31 +10.42
50m: 51.36
100m: 1:49.31
(57.95)
6 Freja Malou Stenz 2012 Roskilde Svømning 1:59.11 +20.22
50m: 53.96
100m: 1:59.11
(1:05.15)
7 Sofie Ellegaard Petersen 2012 Næstved Svømmeklub 2:01.58 +22.69
50m: 56.79
100m: 2:01.58
(1:04.79)
8 Caroline Tallov Søgaard 2012 Roskilde Svømning 2:03.14 +24.25
50m: 56.08
100m: 2:03.14
(1:07.06)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:17:53
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Naja Jeppesen 2013 Roskilde Svømning 1:52.44
50m: 53.31
100m: 1:52.44
(59.13)
2 Andrea Molter Petersen 2014 Næstved Svømmeklub 1:58.88 +6.44
50m: 56.77
100m: 1:58.88
(1:02.11)
3 Andrea Lebahn 2013 Lyngby Svømmeklub 2:00.65 +8.21
50m: 56.28
100m: 2:00.65
(1:04.37)
4 Selma Prause-Knudsen 2013 Lyngby Svømmeklub 2:00.95 +8.51
50m: 56.84
100m: 2:00.95
(1:04.11)
5 Anna Vinsentz 2013 Næstved Svømmeklub 2:02.78 +10.34
50m: 59.30
100m: 2:02.78
(1:03.48)
6 Astrid Keller 2013 Lyngby Svømmeklub 2:02.91 +10.47
50m: 58.25
100m: 2:02.91
(1:04.66)
7 Asta Vang Hauskov 2013 Næstved Svømmeklub 2:15.81 +23.37
50m: 1:03.67
100m: 2:15.81
(1:12.14)
8 Cecilia Okking 2013 Næstved Svømmeklub 2:28.93 +36.49
50m: 1:08.52
100m: 2:28.93
(1:20.41)
- Freja Okking 2013 Næstved Svømmeklub DSQ
SW 7.2 Stroke cycle not one arm stroke to one leg kick excluding the last single arm stroke prior to touch at turn or finish
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:17:53
07-10-2023 12:55.37 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Sigma Swim Allerød

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner