2024-07-20   09:32:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Speed Stævne 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Sigma Speed Stævne 2023
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 7. okt  2023 to 8. okt  2023
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 16 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Korsman Ankersen 2004 Næstved Svømmeklub 1:02.50
50m: 29.42
100m: 1:02.50
(33.08)
=2 Christian Kempel Laursen 2008 Furesø Svømmeklub 1:09.79 +7.29
50m: 33.98
100m: 1:09.79
(35.81)
=2 Sebastian Niemann Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:09.79 +7.29
50m: 34.15
100m: 1:09.79
(35.64)
4 William Mitchell 2004 Orient Svømning 1:10.50 +8.00
50m: 34.01
100m: 1:10.50
(36.49)
5 Kasper Kempel Laursen 2008 Furesø Svømmeklub 1:18.63 +16.13
50m: 38.67
100m: 1:18.63
(39.96)
6 Christian Swartz 2007 Orient Svømning 1:20.12 +17.62
50m: 38.43
100m: 1:20.12
(41.69)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:34:16
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Salling 2009 Lyngby Svømmeklub 1:05.09
50m: 32.11
100m: 1:05.09
(32.98)
2 Mathias Hald 2009 Lyngby Svømmeklub 1:06.76 +1.67
50m: 33.08
100m: 1:06.76
(33.68)
3 Frederik Chabert Laxáfoss 2009 Roskilde Svømning 1:09.18 +4.09
50m: 33.63
100m: 1:09.18
(35.55)
4 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød 1:09.82 +4.73
50m: 33.50
100m: 1:09.82
(36.32)
5 Conrad Buhl 2009 Lyngby Svømmeklub 1:10.05 +4.96
50m: 34.83
100m: 1:10.05
(35.22)
6 Axel Bundgaard Lorentzen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:14.26 +9.17
50m: 36.26
100m: 1:14.26
(38.00)
7 Axel Skov Andersson 2010 Sigma Swim Birkerød 1:14.97 +9.88
50m: 35.23
100m: 1:14.97
(39.74)
8 Villads Elias Friis 2010 Roskilde Svømning 1:16.09 +11.00
50m: 37.34
100m: 1:16.09
(38.75)
9 Rares Enache 2010 Lyngby Svømmeklub 1:17.73 +12.64
50m: 38.11
100m: 1:17.73
(39.62)
10 David Kjeldgaard 2009 Næstved Svømmeklub 1:18.40 +13.31
50m: 37.92
100m: 1:18.40
(40.48)
11 Mikkel Skou Elgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 1:20.51 +15.42
50m: 39.91
100m: 1:20.51
(40.60)
12 Anders Friis Fanø 2009 Furesø Svømmeklub 1:20.96 +15.87
50m: 39.95
100m: 1:20.96
(41.01)
13 Victor Ploug Mattson 2010 Lyngby Svømmeklub 1:21.25 +16.16
50m: 39.58
100m: 1:21.25
(41.67)
14 Lucas Bendtsen 2010 Næstved Svømmeklub 1:36.10 +31.01
50m: 47.15
100m: 1:36.10
(48.95)
- Storm Federspiel 2010 Sigma Swim Birkerød DNS
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:34:16
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Kristian Juhl 2011 Sigma Swim Birkerød 1:14.74
50m: 35.89
100m: 1:14.74
(38.85)
2 Niklas Hyldekær Janstrup 2011 Sigma Swim Allerød 1:15.35 +0.61
50m: 37.00
100m: 1:15.35
(38.35)
3 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:15.96 +1.22
50m: 37.40
100m: 1:15.96
(38.56)
4 Elias Hoe Bertelsen 2011 Lyngby Svømmeklub 1:17.88 +3.14
50m: 38.08
100m: 1:17.88
(39.80)
5 Bjørn Hardahl 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:18.01 +3.27
50m: 38.03
100m: 1:18.01
(39.98)
6 Thor Harlou Bay 2011 Furesø Svømmeklub 1:18.21 +3.47
50m: 37.96
100m: 1:18.21
(40.25)
7 Frederik Flach 2011 Sigma Swim Allerød 1:19.98 +5.24
50m: 38.87
100m: 1:19.98
(41.11)
8 Storm Raagefelt 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:21.57 +6.83
50m: 39.66
100m: 1:21.57
(41.91)
9 Birk Barslund Fosse 2011 Sigma Swim Birkerød 1:21.68 +6.94
50m: 39.57
100m: 1:21.68
(42.11)
10 Willads Schou 2011 Vallensbæk IF Af 1939 1:24.46 +9.72
50m: 40.87
100m: 1:24.46
(43.59)
11 Louie L. Theuma 2011 Lyngby Svømmeklub 1:26.22 +11.48
50m: 42.56
100m: 1:26.22
(43.66)
12 Wilmer Quaade 2011 Sigma Swim Birkerød 1:29.14 +14.40
50m: 41.76
100m: 1:29.14
(47.38)
13 Victor Hougaard 2011 Sigma Swim Birkerød 1:30.15 +15.41
50m: 43.95
100m: 1:30.15
(46.20)
14 Simon Hammershaimb 2011 Lyngby Svømmeklub 1:30.29 +15.55
50m: 42.96
100m: 1:30.29
(47.33)
15 Johan Christiansen 2011 Vallensbæk IF Af 1939 1:30.64 +15.90
50m: 43.36
100m: 1:30.64
(47.28)
16 Anton Ellekær 2011 Sigma Swim Birkerød 1:31.58 +16.84
50m: 44.32
100m: 1:31.58
(47.26)
17 Carl Johan Chabert Laxafoss 2011 Roskilde Svømning 1:33.21 +18.47
50m: 45.46
100m: 1:33.21
(47.75)
18 Benjamin Primiterra 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:35.42 +20.68
50m: 46.99
100m: 1:35.42
(48.43)
19 Peter Pickersgill 2011 Roskilde Svømning 1:40.88 +26.14
50m: 48.69
100m: 1:40.88
(52.19)
20 Jeppe Borg Schmidt Jensen 2011 Næstved Svømmeklub 1:41.30 +26.56
50m: 48.56
100m: 1:41.30
(52.74)
- Benjamin Olsen 2011 Hvidovre Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn
- Lauritz Jespersen 2011 Næstved Svømmeklub DNS
- Ludvig Otto Kragh 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:34:16
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jacob Lund Rasmussen 2012 Hvidovre Svømmeklub 1:23.20
50m: 39.97
100m: 1:23.20
(43.23)
2 Julius Wiegell Køie 2012 Sigma Swim Birkerød 1:24.03 +0.83
50m: 40.34
100m: 1:24.03
(43.69)
3 Hannibal Sejr Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 1:24.23 +1.03
50m: 41.11
100m: 1:24.23
(43.12)
4 Patrick Wobbes 2012 Næstved Svømmeklub 1:27.26 +4.06
50m: 43.21
100m: 1:27.26
(44.05)
5 Jeppe Bøchmann Pheiffer 2012 Næstved Svømmeklub 1:28.44 +5.24
50m: 42.83
100m: 1:28.44
(45.61)
6 Malthe Larsen 2012 Hvidovre Svømmeklub 1:29.22 +6.02
50m: 44.06
100m: 1:29.22
(45.16)
7 Jonas Xiaoyan Liu 2012 Lyngby Svømmeklub 1:33.82 +10.62
50m: 45.80
100m: 1:33.82
(48.02)
8 Christoffer Nielsen 2012 Vallensbæk IF Af 1939 1:35.97 +12.77
50m: 47.15
100m: 1:35.97
(48.82)
9 Alfred Letholm Wagn 2012 Sigma Swim Allerød 1:36.28 +13.08
50m: 44.96
100m: 1:36.28
(51.32)
10 Johannes Korger 2012 Sigma Swim Allerød 1:36.70 +13.50
50m: 47.37
100m: 1:36.70
(49.33)
11 Milas Nielsen 2012 Næstved Svømmeklub 1:40.53 +17.33
50m: 49.79
100m: 1:40.53
(50.74)
12 Erik Behrens Strange 2012 Sigma Swim Birkerød 1:42.41 +19.21
50m: 49.88
100m: 1:42.41
(52.53)
13 Malte Skab 2012 Næstved Svømmeklub 1:42.88 +19.68
50m: 49.45
100m: 1:42.88
(53.43)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:34:16
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Christiansen 2013 Vallensbæk IF Af 1939 1:34.69
50m: 47.49
100m: 1:34.69
(47.20)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:34:16
07-10-2023 10:56.20 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Sigma Swim Allerød

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner