2024-07-20   08:02:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Speed Stævne 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Sigma Speed Stævne 2023
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 7. okt  2023 to 8. okt  2023
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andrea Holm Sørensen 2005 Næstved Svømmeklub 1:15.01
50m: 35.42
100m: 1:15.01
(39.59)
2 Julia Vincentz 2007 Roskilde Svømning 1:15.65 +0.64
50m: 36.35
100m: 1:15.65
(39.30)
3 Mathilde Ludvigsen 2006 Næstved Svømmeklub 1:16.48 +1.47
50m: 35.96
100m: 1:16.48
(40.52)
4 Marie Meier Vestermann 2008 Roskilde Svømning 1:17.94 +2.93
50m: 37.67
100m: 1:17.94
(40.27)
5 Celina Buhl-Madsen 2008 Roskilde Svømning 1:25.94 +10.93
50m: 41.95
100m: 1:25.94
(43.99)
6 Emma Yde Haastrup 2008 Furesø Svømmeklub 1:37.92 +22.91
50m: 45.89
100m: 1:37.92
(52.03)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:10:04
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Munkholm Larsen 2009 Næstved Svømmeklub 1:10.34
50m: 34.18
100m: 1:10.34
(36.16)
2 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub 1:11.98 +1.64
50m: 35.73
100m: 1:11.98
(36.25)
3 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 1:12.16 +1.82
50m: 35.50
100m: 1:12.16
(36.66)
4 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub 1:13.00 +2.66
50m: 35.94
100m: 1:13.00
(37.06)
5 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub 1:13.13 +2.79
50m: 35.84
100m: 1:13.13
(37.29)
6 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 1:13.20 +2.86
50m: 35.02
100m: 1:13.20
(38.18)
7 Emilie Jakobsen 2010 Næstved Svømmeklub 1:13.22 +2.88
50m: 35.33
100m: 1:13.22
(37.89)
8 Emilie Villadsen 2010 Næstved Svømmeklub 1:14.38 +4.04
50m: 35.95
100m: 1:14.38
(38.43)
9 Freya Ploug Mattson 2009 Lyngby Svømmeklub 1:14.57 +4.23
50m: 36.39
100m: 1:14.57
(38.18)
10 Emilie Baggersgaard 2009 Sigma Swim Birkerød 1:14.67 +4.33
50m: 35.99
100m: 1:14.67
(38.68)
11 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød 1:14.97 +4.63
50m: 36.07
100m: 1:14.97
(38.90)
12 Eva De Maeyer 2009 Roskilde Svømning 1:15.12 +4.78
50m: 36.75
100m: 1:15.12
(38.37)
13 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 1:15.95 +5.61
50m: 37.09
100m: 1:15.95
(38.86)
14 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:16.89 +6.55
50m: 37.61
100m: 1:16.89
(39.28)
15 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 1:16.96 +6.62
50m: 37.13
100m: 1:16.96
(39.83)
16 Nanna Bøchman Pheiffer 2009 Næstved Svømmeklub 1:18.01 +7.67
50m: 37.34
100m: 1:18.01
(40.67)
17 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:18.29 +7.95
50m: 38.70
100m: 1:18.29
(39.59)
18 Alberte Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 1:18.36 +8.02
50m: 37.44
100m: 1:18.36
(40.92)
19 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub 1:18.86 +8.52
50m: 38.46
100m: 1:18.86
(40.40)
20 Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub 1:19.08 +8.74
50m: 38.99
100m: 1:19.08
(40.09)
21 Amanda Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:20.31 +9.97
50m: 39.43
100m: 1:20.31
(40.88)
22 Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:20.61 +10.27
50m: 39.72
100m: 1:20.61
(40.89)
23 Filippa Stokholm Würfel 2010 Næstved Svømmeklub 1:22.56 +12.22
50m: 39.14
100m: 1:22.56
(43.42)
24 Norah Rodriguez Ramirez 2010 Lyngby Svømmeklub 1:22.83 +12.49
50m: 39.74
100m: 1:22.83
(43.09)
25 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:23.71 +13.37
50m: 40.92
100m: 1:23.71
(42.79)
26 Emma Antonia Lund Hansen 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:23.91 +13.57
50m: 40.10
100m: 1:23.91
(43.81)
27 Sara Jensen 2010 Orient Svømning 1:26.88 +16.54
50m: 42.63
100m: 1:26.88
(44.25)
28 Lianna Krogh Goldtman Friis 2010 Orient Svømning 1:30.83 +20.49
50m: 44.31
100m: 1:30.83
(46.52)
29 Caroline Sørensen 2009 Furesø Svømmeklub 1:30.91 +20.57
50m: 43.12
100m: 1:30.91
(47.79)
30 Kimmie Nielsen 2009 Orient Svømning 1:36.32 +25.98
50m: 46.29
100m: 1:36.32
(50.03)
31 Lærke Lind-Jensen 2009 Roskilde Svømning 1:41.72 +31.38
50m: 47.96
100m: 1:41.72
(53.76)
- Caroline Sterup 2009 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:10:04
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:14.22
50m: 36.20
100m: 1:14.22
(38.02)
2 Line Birkebæk 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:16.96 +2.74
50m: 37.06
100m: 1:16.96
(39.90)
3 Anna Mathilde Munk Krogh 2011 Næstved Svømmeklub 1:18.14 +3.92
50m: 37.47
100m: 1:18.14
(40.67)
4 Ea Balder 2011 Lyngby Svømmeklub 1:20.50 +6.28
50m: 40.16
100m: 1:20.50
(40.34)
5 Elvera Teilmann 2011 Lyngby Svømmeklub 1:21.85 +7.63
50m: 39.33
100m: 1:21.85
(42.52)
6 Sofie Corell Salomon 2011 Lyngby Svømmeklub 1:21.92 +7.70
50m: 39.88
100m: 1:21.92
(42.04)
7 Helena Hjartar 2011 Lyngby Svømmeklub 1:23.36 +9.14
50m: 40.92
100m: 1:23.36
(42.44)
8 Irma-Elvira Hempel 2011 Lyngby Svømmeklub 1:24.42 +10.20
50m: 40.93
100m: 1:24.42
(43.49)
9 Enna Gonzalez-Folic 2011 Lyngby Svømmeklub 1:25.58 +11.36
50m: 42.30
100m: 1:25.58
(43.28)
10 Lærke Nygaard Henriksen 2011 Sigma Swim Birkerød 1:26.08 +11.86
50m: 41.43
100m: 1:26.08
(44.65)
11 Vigga Lou Holte Hansen 2011 Lyngby Svømmeklub 1:27.17 +12.95
50m: 42.51
100m: 1:27.17
(44.66)
12 Clara Weng Lind-Christensen 2011 Sigma Swim Allerød 1:28.70 +14.48
50m: 43.87
100m: 1:28.70
(44.83)
13 Mathilde Ellegaard Petersen 2011 Næstved Svømmeklub 1:32.37 +18.15
50m: 44.87
100m: 1:32.37
(47.50)
14 Laura Dam 2011 Roskilde Svømning 1:36.70 +22.48
50m: 45.46
100m: 1:36.70
(51.24)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:10:04
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kaya Kjær 2012 Sigma Swim Birkerød 1:19.24
50m: 38.61
100m: 1:19.24
(40.63)
2 Sine Kjeldahl Norsell 2012 Sigma Swim Allerød 1:21.83 +2.59
50m: 39.51
100m: 1:21.83
(42.32)
3 Andrea Møller-Sørensen 2012 Lyngby Svømmeklub 1:22.54 +3.30
50m: 39.78
100m: 1:22.54
(42.76)
4 Molly Lassen 2012 Sigma Swim Birkerød 1:23.23 +3.99
50m: 39.53
100m: 1:23.23
(43.70)
5 Emilia Nora Beyarslan 2012 Roskilde Svømning 1:24.10 +4.86
50m: 40.77
100m: 1:24.10
(43.33)
6 Silja Zøllner 2012 Lyngby Svømmeklub 1:26.87 +7.63
50m: 41.93
100m: 1:26.87
(44.94)
7 Viola Trenter 2012 Roskilde Svømning 1:27.75 +8.51
50m: 42.72
100m: 1:27.75
(45.03)
8 Laura Marie Dalsberg-Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 1:32.01 +12.77
50m: 44.66
100m: 1:32.01
(47.35)
9 Vera Mollerup 2012 Lyngby Svømmeklub 1:34.60 +15.36
50m: 46.12
100m: 1:34.60
(48.48)
10 Smilla Magnolia Friis 2012 Roskilde Svømning 1:35.24 +16.00
50m: 46.64
100m: 1:35.24
(48.60)
11 Martha Hyldgaard Bigum 2012 Lyngby Svømmeklub 1:37.28 +18.04
50m: 45.05
100m: 1:37.28
(52.23)
12 Agnes Skjoldborg Nicolaisen 2012 Sigma Swim Birkerød 1:37.89 +18.65
50m: 46.96
100m: 1:37.89
(50.93)
13 Frieda Louise Epp 2012 Sigma Swim Birkerød 1:38.03 +18.79
50m: 47.37
100m: 1:38.03
(50.66)
14 Luna Guldberg-Møller 2012 Roskilde Svømning 1:41.47 +22.23
50m: 48.10
100m: 1:41.47
(53.37)
15 Ida Wahl 2012 Lyngby Svømmeklub 1:41.71 +22.47
50m: 48.93
100m: 1:41.71
(52.78)
16 Svea Peters 2012 Sigma Swim Birkerød 1:41.82 +22.58
50m: 46.95
100m: 1:41.82
(54.87)
17 Sara Von Gersdorff 2012 Roskilde Svømning 1:47.08 +27.84
50m: 50.83
100m: 1:47.08
(56.25)
18 Sofie Ellegaard Petersen 2012 Næstved Svømmeklub 1:47.14 +27.90
50m: 55.75
100m: 1:47.14
(51.39)
19 Caroline Tallov Søgaard 2012 Roskilde Svømning 1:47.88 +28.64
50m: 50.13
100m: 1:47.88
(57.75)
20 Trine Krimmer Nilsson 2012 Hvidovre Svømmeklub 1:51.51 +32.27
50m: 50.74
100m: 1:51.51
(1:00.77)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:10:04
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Xenia Mørup 2013 Sigma Swim Allerød 1:29.94
50m: 43.93
100m: 1:29.94
(46.01)
2 Bjørk Egholm Høgh 2013 Sigma Swim Allerød 1:31.07 +1.13
50m: 43.13
100m: 1:31.07
(47.94)
3 Eva Trans 2013 Lyngby Svømmeklub 1:35.38 +5.44
50m: 45.25
100m: 1:35.38
(50.13)
4 Elva Skovmøller Isberg 2013 Sigma Swim Allerød 1:38.81 +8.87
50m: 47.93
100m: 1:38.81
(50.88)
5 Isolde Viola Hempel 2013 Lyngby Svømmeklub 1:40.16 +10.22
50m: 47.00
100m: 1:40.16
(53.16)
6 Sofie Blomsterberg 2013 Sigma Swim Birkerød 1:40.81 +10.87
50m: 49.44
100m: 1:40.81
(51.37)
7 Mia Birkebæk 2013 Hvidovre Svømmeklub 1:42.93 +12.99
50m: 48.83
100m: 1:42.93
(54.10)
8 Lova Halsteen 2013 Sigma Swim Birkerød 1:43.21 +13.27
50m: 48.93
100m: 1:43.21
(54.28)
9 Anna Pasquale Lind-Christense 2013 Sigma Swim Allerød 1:43.96 +14.02
50m: 48.45
100m: 1:43.96
(55.51)
10 Annika Bendixen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:44.43 +14.49
50m: 51.35
100m: 1:44.43
(53.08)
11 Astrid Keller 2013 Lyngby Svømmeklub 1:45.14 +15.20
50m: 51.58
100m: 1:45.14
(53.56)
12 Frederikke Feldt-Sørensen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:49.20 +19.26
50m: 52.76
100m: 1:49.20
(56.44)
13 Susu L. Zhang 2013 Lyngby Svømmeklub 1:51.08 +21.14
50m: 52.88
100m: 1:51.08
(58.20)
14 Anna Vinsentz 2013 Næstved Svømmeklub 1:51.63 +21.69
50m: 52.96
100m: 1:51.63
(58.67)
15 Andrea Molter Petersen 2014 Næstved Svømmeklub 1:51.98 +22.04
50m: 55.32
100m: 1:51.98
(56.66)
16 Magda Emilie Holte Hansen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:54.22 +24.28
50m: 53.45
100m: 1:54.22
(1:00.77)
17 Laura Reuter 2013 Lyngby Svømmeklub 1:56.37 +26.43
50m: 56.53
100m: 1:56.37
(59.84)
18 Cecilia Okking 2013 Næstved Svømmeklub 1:57.63 +27.69
50m: 53.81
100m: 1:57.63
(1:03.82)
19 Asta Vang Hauskov 2013 Næstved Svømmeklub 2:01.60 +31.66
50m: 1:00.80
100m: 2:01.60
(1:00.80)
- Freja Okking 2013 Næstved Svømmeklub DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
- Smilla Lemb Sørensen 2013 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately
- Josefine Kiilerich-Pedersen 2013 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:10:04
07-10-2023 10:22.54 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Sigma Swim Allerød

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner