2024-07-20   09:10:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Speed Stævne 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Sigma Speed Stævne 2023
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 7. okt  2023 to 8. okt  2023
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andrea Holm Sørensen 2005 Næstved Svømmeklub 1:15.01
50m: 35.42
100m: 1:15.01
(39.59)
2 Julia Vincentz 2007 Roskilde Svømning 1:15.65 +0.64
50m: 36.35
100m: 1:15.65
(39.30)
3 Mathilde Ludvigsen 2006 Næstved Svømmeklub 1:16.48 +1.47
50m: 35.96
100m: 1:16.48
(40.52)
4 Marie Meier Vestermann 2008 Roskilde Svømning 1:17.94 +2.93
50m: 37.67
100m: 1:17.94
(40.27)
5 Celina Buhl-Madsen 2008 Roskilde Svømning 1:25.94 +10.93
50m: 41.95
100m: 1:25.94
(43.99)
6 Emma Yde Haastrup 2008 Furesø Svømmeklub 1:37.92 +22.91
50m: 45.89
100m: 1:37.92
(52.03)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:10:04
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Munkholm Larsen 2009 Næstved Svømmeklub 1:10.34
50m: 34.18
100m: 1:10.34
(36.16)
2 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub 1:11.98 +1.64
50m: 35.73
100m: 1:11.98
(36.25)
3 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 1:12.16 +1.82
50m: 35.50
100m: 1:12.16
(36.66)
4 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub 1:13.00 +2.66
50m: 35.94
100m: 1:13.00
(37.06)
5 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub 1:13.13 +2.79
50m: 35.84
100m: 1:13.13
(37.29)
6 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 1:13.20 +2.86
50m: 35.02
100m: 1:13.20
(38.18)
7 Emilie Jakobsen 2010 Næstved Svømmeklub 1:13.22 +2.88
50m: 35.33
100m: 1:13.22
(37.89)
8 Emilie Villadsen 2010 Næstved Svømmeklub 1:14.38 +4.04
50m: 35.95
100m: 1:14.38
(38.43)
9 Freya Ploug Mattson 2009 Lyngby Svømmeklub 1:14.57 +4.23
50m: 36.39
100m: 1:14.57
(38.18)
10 Emilie Baggersgaard 2009 Sigma Swim Birkerød 1:14.67 +4.33
50m: 35.99
100m: 1:14.67
(38.68)
11 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød 1:14.97 +4.63
50m: 36.07
100m: 1:14.97
(38.90)
12 Eva De Maeyer 2009 Roskilde Svømning 1:15.12 +4.78
50m: 36.75
100m: 1:15.12
(38.37)
13 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 1:15.95 +5.61
50m: 37.09
100m: 1:15.95
(38.86)
14 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:16.89 +6.55
50m: 37.61
100m: 1:16.89
(39.28)
15 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 1:16.96 +6.62
50m: 37.13
100m: 1:16.96
(39.83)
16 Nanna Bøchman Pheiffer 2009 Næstved Svømmeklub 1:18.01 +7.67
50m: 37.34
100m: 1:18.01
(40.67)
17 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:18.29 +7.95
50m: 38.70
100m: 1:18.29
(39.59)
18 Alberte Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 1:18.36 +8.02
50m: 37.44
100m: 1:18.36
(40.92)
19 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub 1:18.86 +8.52
50m: 38.46
100m: 1:18.86
(40.40)
20 Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub 1:19.08 +8.74
50m: 38.99
100m: 1:19.08
(40.09)
21 Amanda Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:20.31 +9.97
50m: 39.43
100m: 1:20.31
(40.88)
22 Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:20.61 +10.27
50m: 39.72
100m: 1:20.61
(40.89)
23 Filippa Stokholm Würfel 2010 Næstved Svømmeklub 1:22.56 +12.22
50m: 39.14
100m: 1:22.56
(43.42)
24 Norah Rodriguez Ramirez 2010 Lyngby Svømmeklub 1:22.83 +12.49
50m: 39.74
100m: 1:22.83
(43.09)
25 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:23.71 +13.37
50m: 40.92
100m: 1:23.71
(42.79)
26 Emma Antonia Lund Hansen 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:23.91 +13.57
50m: 40.10
100m: 1:23.91
(43.81)
27 Sara Jensen 2010 Orient Svømning 1:26.88 +16.54
50m: 42.63
100m: 1:26.88
(44.25)
28 Lianna Krogh Goldtman Friis 2010 Orient Svømning 1:30.83 +20.49
50m: 44.31
100m: 1:30.83
(46.52)
29 Caroline Sørensen 2009 Furesø Svømmeklub 1:30.91 +20.57
50m: 43.12
100m: 1:30.91
(47.79)
30 Kimmie Nielsen 2009 Orient Svømning 1:36.32 +25.98
50m: 46.29
100m: 1:36.32
(50.03)
31 Lærke Lind-Jensen 2009 Roskilde Svømning 1:41.72 +31.38
50m: 47.96
100m: 1:41.72
(53.76)
- Caroline Sterup 2009 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:10:04
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:14.22
50m: 36.20
100m: 1:14.22
(38.02)
2 Line Birkebæk 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:16.96 +2.74
50m: 37.06
100m: 1:16.96
(39.90)
3 Anna Mathilde Munk Krogh 2011 Næstved Svømmeklub 1:18.14 +3.92
50m: 37.47
100m: 1:18.14
(40.67)
4 Ea Balder 2011 Lyngby Svømmeklub 1:20.50 +6.28
50m: 40.16
100m: 1:20.50
(40.34)
5 Elvera Teilmann 2011 Lyngby Svømmeklub 1:21.85 +7.63
50m: 39.33
100m: 1:21.85
(42.52)
6 Sofie Corell Salomon 2011 Lyngby Svømmeklub 1:21.92 +7.70
50m: 39.88
100m: 1:21.92
(42.04)
7 Helena Hjartar 2011 Lyngby Svømmeklub 1:23.36 +9.14
50m: 40.92
100m: 1:23.36
(42.44)
8 Irma-Elvira Hempel 2011 Lyngby Svømmeklub 1:24.42 +10.20
50m: 40.93
100m: 1:24.42
(43.49)
9 Enna Gonzalez-Folic 2011 Lyngby Svømmeklub 1:25.58 +11.36
50m: 42.30
100m: 1:25.58
(43.28)
10 Lærke Nygaard Henriksen 2011 Sigma Swim Birkerød 1:26.08 +11.86
50m: 41.43
100m: 1:26.08
(44.65)
11 Vigga Lou Holte Hansen 2011 Lyngby Svømmeklub 1:27.17 +12.95
50m: 42.51
100m: 1:27.17
(44.66)
12 Clara Weng Lind-Christensen 2011 Sigma Swim Allerød 1:28.70 +14.48
50m: 43.87
100m: 1:28.70
(44.83)
13 Mathilde Ellegaard Petersen 2011 Næstved Svømmeklub 1:32.37 +18.15
50m: 44.87
100m: 1:32.37
(47.50)
14 Laura Dam 2011 Roskilde Svømning 1:36.70 +22.48
50m: 45.46
100m: 1:36.70
(51.24)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:10:04
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kaya Kjær 2012 Sigma Swim Birkerød 1:19.24
50m: 38.61
100m: 1:19.24
(40.63)
2 Sine Kjeldahl Norsell 2012 Sigma Swim Allerød 1:21.83 +2.59
50m: 39.51
100m: 1:21.83
(42.32)
3 Andrea Møller-Sørensen 2012 Lyngby Svømmeklub 1:22.54 +3.30
50m: 39.78
100m: 1:22.54
(42.76)
4 Molly Lassen 2012 Sigma Swim Birkerød 1:23.23 +3.99
50m: 39.53
100m: 1:23.23
(43.70)
5 Emilia Nora Beyarslan 2012 Roskilde Svømning 1:24.10 +4.86
50m: 40.77
100m: 1:24.10
(43.33)
6 Silja Zøllner 2012 Lyngby Svømmeklub 1:26.87 +7.63
50m: 41.93
100m: 1:26.87
(44.94)
7 Viola Trenter 2012 Roskilde Svømning 1:27.75 +8.51
50m: 42.72
100m: 1:27.75
(45.03)
8 Laura Marie Dalsberg-Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 1:32.01 +12.77
50m: 44.66
100m: 1:32.01
(47.35)
9 Vera Mollerup 2012 Lyngby Svømmeklub 1:34.60 +15.36
50m: 46.12
100m: 1:34.60
(48.48)
10 Smilla Magnolia Friis 2012 Roskilde Svømning 1:35.24 +16.00
50m: 46.64
100m: 1:35.24
(48.60)
11 Martha Hyldgaard Bigum 2012 Lyngby Svømmeklub 1:37.28 +18.04
50m: 45.05
100m: 1:37.28
(52.23)
12 Agnes Skjoldborg Nicolaisen 2012 Sigma Swim Birkerød 1:37.89 +18.65
50m: 46.96
100m: 1:37.89
(50.93)
13 Frieda Louise Epp 2012 Sigma Swim Birkerød 1:38.03 +18.79
50m: 47.37
100m: 1:38.03
(50.66)
14 Luna Guldberg-Møller 2012 Roskilde Svømning 1:41.47 +22.23
50m: 48.10
100m: 1:41.47
(53.37)
15 Ida Wahl 2012 Lyngby Svømmeklub 1:41.71 +22.47
50m: 48.93
100m: 1:41.71
(52.78)
16 Svea Peters 2012 Sigma Swim Birkerød 1:41.82 +22.58
50m: 46.95
100m: 1:41.82
(54.87)
17 Sara Von Gersdorff 2012 Roskilde Svømning 1:47.08 +27.84
50m: 50.83
100m: 1:47.08
(56.25)
18 Sofie Ellegaard Petersen 2012 Næstved Svømmeklub 1:47.14 +27.90
50m: 55.75
100m: 1:47.14
(51.39)
19 Caroline Tallov Søgaard 2012 Roskilde Svømning 1:47.88 +28.64
50m: 50.13
100m: 1:47.88
(57.75)
20 Trine Krimmer Nilsson 2012 Hvidovre Svømmeklub 1:51.51 +32.27
50m: 50.74
100m: 1:51.51
(1:00.77)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:10:04
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Xenia Mørup 2013 Sigma Swim Allerød 1:29.94
50m: 43.93
100m: 1:29.94
(46.01)
2 Bjørk Egholm Høgh 2013 Sigma Swim Allerød 1:31.07 +1.13
50m: 43.13
100m: 1:31.07
(47.94)
3 Eva Trans 2013 Lyngby Svømmeklub 1:35.38 +5.44
50m: 45.25
100m: 1:35.38
(50.13)
4 Elva Skovmøller Isberg 2013 Sigma Swim Allerød 1:38.81 +8.87
50m: 47.93
100m: 1:38.81
(50.88)
5 Isolde Viola Hempel 2013 Lyngby Svømmeklub 1:40.16 +10.22
50m: 47.00
100m: 1:40.16
(53.16)
6 Sofie Blomsterberg 2013 Sigma Swim Birkerød 1:40.81 +10.87
50m: 49.44
100m: 1:40.81
(51.37)
7 Mia Birkebæk 2013 Hvidovre Svømmeklub 1:42.93 +12.99
50m: 48.83
100m: 1:42.93
(54.10)
8 Lova Halsteen 2013 Sigma Swim Birkerød 1:43.21 +13.27
50m: 48.93
100m: 1:43.21
(54.28)
9 Anna Pasquale Lind-Christense 2013 Sigma Swim Allerød 1:43.96 +14.02
50m: 48.45
100m: 1:43.96
(55.51)
10 Annika Bendixen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:44.43 +14.49
50m: 51.35
100m: 1:44.43
(53.08)
11 Astrid Keller 2013 Lyngby Svømmeklub 1:45.14 +15.20
50m: 51.58
100m: 1:45.14
(53.56)
12 Frederikke Feldt-Sørensen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:49.20 +19.26
50m: 52.76
100m: 1:49.20
(56.44)
13 Susu L. Zhang 2013 Lyngby Svømmeklub 1:51.08 +21.14
50m: 52.88
100m: 1:51.08
(58.20)
14 Anna Vinsentz 2013 Næstved Svømmeklub 1:51.63 +21.69
50m: 52.96
100m: 1:51.63
(58.67)
15 Andrea Molter Petersen 2014 Næstved Svømmeklub 1:51.98 +22.04
50m: 55.32
100m: 1:51.98
(56.66)
16 Magda Emilie Holte Hansen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:54.22 +24.28
50m: 53.45
100m: 1:54.22
(1:00.77)
17 Laura Reuter 2013 Lyngby Svømmeklub 1:56.37 +26.43
50m: 56.53
100m: 1:56.37
(59.84)
18 Cecilia Okking 2013 Næstved Svømmeklub 1:57.63 +27.69
50m: 53.81
100m: 1:57.63
(1:03.82)
19 Asta Vang Hauskov 2013 Næstved Svømmeklub 2:01.60 +31.66
50m: 1:00.80
100m: 2:01.60
(1:00.80)
- Freja Okking 2013 Næstved Svømmeklub DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
- Smilla Lemb Sørensen 2013 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately
- Josefine Kiilerich-Pedersen 2013 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:10:04
07-10-2023 10:22.54 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Speed Stævne 2023
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 7. okt  2023 to 8. okt  2023
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 16 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Korsman Ankersen 2004 Næstved Svømmeklub 1:02.50
50m: 29.42
100m: 1:02.50
(33.08)
=2 Christian Kempel Laursen 2008 Furesø Svømmeklub 1:09.79 +7.29
50m: 33.98
100m: 1:09.79
(35.81)
=2 Sebastian Niemann Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:09.79 +7.29
50m: 34.15
100m: 1:09.79
(35.64)
4 William Mitchell 2004 Orient Svømning 1:10.50 +8.00
50m: 34.01
100m: 1:10.50
(36.49)
5 Kasper Kempel Laursen 2008 Furesø Svømmeklub 1:18.63 +16.13
50m: 38.67
100m: 1:18.63
(39.96)
6 Christian Swartz 2007 Orient Svømning 1:20.12 +17.62
50m: 38.43
100m: 1:20.12
(41.69)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:34:16
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Salling 2009 Lyngby Svømmeklub 1:05.09
50m: 32.11
100m: 1:05.09
(32.98)
2 Mathias Hald 2009 Lyngby Svømmeklub 1:06.76 +1.67
50m: 33.08
100m: 1:06.76
(33.68)
3 Frederik Chabert Laxáfoss 2009 Roskilde Svømning 1:09.18 +4.09
50m: 33.63
100m: 1:09.18
(35.55)
4 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød 1:09.82 +4.73
50m: 33.50
100m: 1:09.82
(36.32)
5 Conrad Buhl 2009 Lyngby Svømmeklub 1:10.05 +4.96
50m: 34.83
100m: 1:10.05
(35.22)
6 Axel Bundgaard Lorentzen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:14.26 +9.17
50m: 36.26
100m: 1:14.26
(38.00)
7 Axel Skov Andersson 2010 Sigma Swim Birkerød 1:14.97 +9.88
50m: 35.23
100m: 1:14.97
(39.74)
8 Villads Elias Friis 2010 Roskilde Svømning 1:16.09 +11.00
50m: 37.34
100m: 1:16.09
(38.75)
9 Rares Enache 2010 Lyngby Svømmeklub 1:17.73 +12.64
50m: 38.11
100m: 1:17.73
(39.62)
10 David Kjeldgaard 2009 Næstved Svømmeklub 1:18.40 +13.31
50m: 37.92
100m: 1:18.40
(40.48)
11 Mikkel Skou Elgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 1:20.51 +15.42
50m: 39.91
100m: 1:20.51
(40.60)
12 Anders Friis Fanø 2009 Furesø Svømmeklub 1:20.96 +15.87
50m: 39.95
100m: 1:20.96
(41.01)
13 Victor Ploug Mattson 2010 Lyngby Svømmeklub 1:21.25 +16.16
50m: 39.58
100m: 1:21.25
(41.67)
14 Lucas Bendtsen 2010 Næstved Svømmeklub 1:36.10 +31.01
50m: 47.15
100m: 1:36.10
(48.95)
- Storm Federspiel 2010 Sigma Swim Birkerød DNS
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:34:16
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Kristian Juhl 2011 Sigma Swim Birkerød 1:14.74
50m: 35.89
100m: 1:14.74
(38.85)
2 Niklas Hyldekær Janstrup 2011 Sigma Swim Allerød 1:15.35 +0.61
50m: 37.00
100m: 1:15.35
(38.35)
3 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:15.96 +1.22
50m: 37.40
100m: 1:15.96
(38.56)
4 Elias Hoe Bertelsen 2011 Lyngby Svømmeklub 1:17.88 +3.14
50m: 38.08
100m: 1:17.88
(39.80)
5 Bjørn Hardahl 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:18.01 +3.27
50m: 38.03
100m: 1:18.01
(39.98)
6 Thor Harlou Bay 2011 Furesø Svømmeklub 1:18.21 +3.47
50m: 37.96
100m: 1:18.21
(40.25)
7 Frederik Flach 2011 Sigma Swim Allerød 1:19.98 +5.24
50m: 38.87
100m: 1:19.98
(41.11)
8 Storm Raagefelt 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:21.57 +6.83
50m: 39.66
100m: 1:21.57
(41.91)
9 Birk Barslund Fosse 2011 Sigma Swim Birkerød 1:21.68 +6.94
50m: 39.57
100m: 1:21.68
(42.11)
10 Willads Schou 2011 Vallensbæk IF Af 1939 1:24.46 +9.72
50m: 40.87
100m: 1:24.46
(43.59)
11 Louie L. Theuma 2011 Lyngby Svømmeklub 1:26.22 +11.48
50m: 42.56
100m: 1:26.22
(43.66)
12 Wilmer Quaade 2011 Sigma Swim Birkerød 1:29.14 +14.40
50m: 41.76
100m: 1:29.14
(47.38)
13 Victor Hougaard 2011 Sigma Swim Birkerød 1:30.15 +15.41
50m: 43.95
100m: 1:30.15
(46.20)
14 Simon Hammershaimb 2011 Lyngby Svømmeklub 1:30.29 +15.55
50m: 42.96
100m: 1:30.29
(47.33)
15 Johan Christiansen 2011 Vallensbæk IF Af 1939 1:30.64 +15.90
50m: 43.36
100m: 1:30.64
(47.28)
16 Anton Ellekær 2011 Sigma Swim Birkerød 1:31.58 +16.84
50m: 44.32
100m: 1:31.58
(47.26)
17 Carl Johan Chabert Laxafoss 2011 Roskilde Svømning 1:33.21 +18.47
50m: 45.46
100m: 1:33.21
(47.75)
18 Benjamin Primiterra 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:35.42 +20.68
50m: 46.99
100m: 1:35.42
(48.43)
19 Peter Pickersgill 2011 Roskilde Svømning 1:40.88 +26.14
50m: 48.69
100m: 1:40.88
(52.19)
20 Jeppe Borg Schmidt Jensen 2011 Næstved Svømmeklub 1:41.30 +26.56
50m: 48.56
100m: 1:41.30
(52.74)
- Benjamin Olsen 2011 Hvidovre Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn
- Lauritz Jespersen 2011 Næstved Svømmeklub DNS
- Ludvig Otto Kragh 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:34:16
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jacob Lund Rasmussen 2012 Hvidovre Svømmeklub 1:23.20
50m: 39.97
100m: 1:23.20
(43.23)
2 Julius Wiegell Køie 2012 Sigma Swim Birkerød 1:24.03 +0.83
50m: 40.34
100m: 1:24.03
(43.69)
3 Hannibal Sejr Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 1:24.23 +1.03
50m: 41.11
100m: 1:24.23
(43.12)
4 Patrick Wobbes 2012 Næstved Svømmeklub 1:27.26 +4.06
50m: 43.21
100m: 1:27.26
(44.05)
5 Jeppe Bøchmann Pheiffer 2012 Næstved Svømmeklub 1:28.44 +5.24
50m: 42.83
100m: 1:28.44
(45.61)
6 Malthe Larsen 2012 Hvidovre Svømmeklub 1:29.22 +6.02
50m: 44.06
100m: 1:29.22
(45.16)
7 Jonas Xiaoyan Liu 2012 Lyngby Svømmeklub 1:33.82 +10.62
50m: 45.80
100m: 1:33.82
(48.02)
8 Christoffer Nielsen 2012 Vallensbæk IF Af 1939 1:35.97 +12.77
50m: 47.15
100m: 1:35.97
(48.82)
9 Alfred Letholm Wagn 2012 Sigma Swim Allerød 1:36.28 +13.08
50m: 44.96
100m: 1:36.28
(51.32)
10 Johannes Korger 2012 Sigma Swim Allerød 1:36.70 +13.50
50m: 47.37
100m: 1:36.70
(49.33)
11 Milas Nielsen 2012 Næstved Svømmeklub 1:40.53 +17.33
50m: 49.79
100m: 1:40.53
(50.74)
12 Erik Behrens Strange 2012 Sigma Swim Birkerød 1:42.41 +19.21
50m: 49.88
100m: 1:42.41
(52.53)
13 Malte Skab 2012 Næstved Svømmeklub 1:42.88 +19.68
50m: 49.45
100m: 1:42.88
(53.43)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:34:16
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Christiansen 2013 Vallensbæk IF Af 1939 1:34.69
50m: 47.49
100m: 1:34.69
(47.20)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 10:34:16
07-10-2023 10:56.20 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Speed Stævne 2023
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 7. okt  2023 to 8. okt  2023
Løb 3, 50m Butterfly Damer 16 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mette Roat Jørgensen 2007 Furesø Svømmeklub 31.37
2 Andrea Holm Sørensen 2005 Næstved Svømmeklub 31.48 +0.11
3 Julia Vincentz 2007 Roskilde Svømning 33.79 +2.42
4 Julie Holm Sørensen 2008 Næstved Svømmeklub 34.08 +2.71
5 Iben Chor Bjørn 2008 Roskilde Svømning 35.07 +3.70
6 Marie Meier Vestermann 2008 Roskilde Svømning 36.62 +5.25
7 Victoria Ljungman 2008 Furesø Svømmeklub 38.95 +7.58
8 Caroline Møller 2008 Furesø Svømmeklub 43.74 +12.37
Løb officielt kl.: 07-10-2023 11:01:31
Løb 3, 50m Butterfly Damer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 30.84
2 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub 30.99 +0.15
3 Clara Munkholm Larsen 2009 Næstved Svømmeklub 31.22 +0.38
4 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub 31.49 +0.65
5 Ester Ganci Frederiksen 2009 Næstved Svømmeklub 31.62 +0.78
6 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød 31.86 +1.02
7 Eva De Maeyer 2009 Roskilde Svømning 31.99 +1.15
8 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub 32.76 +1.92
=9 Mille Blomsterberg 2010 Sigma Swim Birkerød 33.45 +2.61
=9 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 33.45 +2.61
11 Margherita Picello 2009 Lyngby Svømmeklub 33.85 +3.01
12 Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub 33.87 +3.03
13 Emilie Villadsen 2010 Næstved Svømmeklub 34.08 +3.24
14 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub 34.12 +3.28
15 Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 34.14 +3.30
16 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød 34.27 +3.43
17 Rosa Borch 2009 Roskilde Svømning 36.90 +6.06
18 Amanda Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 37.05 +6.21
19 Celine Bay Eskestad 2010 Furesø Svømmeklub 39.03 +8.19
20 Norah Rodriguez Ramirez 2010 Lyngby Svømmeklub 40.48 +9.64
21 Caroline Sørensen 2009 Furesø Svømmeklub 41.63 +10.79
22 Petra Sparwath 2009 Orient Svømning 41.73 +10.89
23 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød 42.90 +12.06
24 Lærke Lind-Jensen 2009 Roskilde Svømning 47.95 +17.11
- Emma Munk 2010 Orient Svømning DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 07-10-2023 11:01:31
Løb 3, 50m Butterfly Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Mathilde Munk Krogh 2011 Næstved Svømmeklub 34.22
2 Victoria B. Aagaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 34.42 +0.20
3 Elvera Teilmann 2011 Lyngby Svømmeklub 35.36 +1.14
4 Helena Hjartar 2011 Lyngby Svømmeklub 35.98 +1.76
5 Sofie Corell Salomon 2011 Lyngby Svømmeklub 36.28 +2.06
6 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød 37.41 +3.19
7 Lærke Nygaard Henriksen 2011 Sigma Swim Birkerød 39.99 +5.77
8 Flora Vinge-Maigaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 40.53 +6.31
9 Vigga Lou Holte Hansen 2011 Lyngby Svømmeklub 43.30 +9.08
10 Ida Saaby 2011 Hvidovre Svømmeklub 44.36 +10.14
11 Frida Guldmann 2011 Orient Svømning 45.96 +11.74
12 Laura Dam 2011 Roskilde Svømning 46.73 +12.51
Løb officielt kl.: 07-10-2023 11:01:31
Løb 3, 50m Butterfly Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Nora Beyarslan 2012 Roskilde Svømning 35.25
2 Nikki Tavakoli 2012 Vallensbæk IF Af 1939 37.10 +1.85
3 Regitze Isaksen 2012 Roskilde Svømning 37.64 +2.39
4 Andrea Møller-Sørensen 2012 Lyngby Svømmeklub 38.36 +3.11
5 Viola Trenter 2012 Roskilde Svømning 38.83 +3.58
6 Silja Zøllner 2012 Lyngby Svømmeklub 41.59 +6.34
7 Laura Marie Dalsberg-Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 41.91 +6.66
8 Matilde Molter Petersen 2012 Næstved Svømmeklub 44.62 +9.37
9 Vera Mollerup 2012 Lyngby Svømmeklub 47.21 +11.96
10 Luna Guldberg-Møller 2012 Roskilde Svømning 47.55 +12.30
11 Ida Wahl 2012 Lyngby Svømmeklub 49.15 +13.90
12 Smilla Magnolia Friis 2012 Roskilde Svømning 51.19 +15.94
13 Martha Hyldgaard Bigum 2012 Lyngby Svømmeklub 52.54 +17.29
14 Jessica Holm-Hansen 2012 Orient Svømning 53.12 +17.87
15 Trine Krimmer Nilsson 2012 Hvidovre Svømmeklub 57.03 +21.78
- Freja Malou Stenz 2012 Roskilde Svømning DSQ
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet
Løb officielt kl.: 07-10-2023 11:01:31
Løb 3, 50m Butterfly Damer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Isolde Viola Hempel 2013 Lyngby Svømmeklub 41.44
2 Kaisa Peters 2014 Sigma Swim Birkerød 43.49 +2.05
3 Mia Birkebæk 2013 Hvidovre Svømmeklub 46.01 +4.57
4 Eva Trans 2013 Lyngby Svømmeklub 49.11 +7.67
5 Annika Bendixen 2013 Lyngby Svømmeklub 49.65 +8.21
6 Laura Reuter 2013 Lyngby Svømmeklub 50.18 +8.74
7 Susu L. Zhang 2013 Lyngby Svømmeklub 51.72 +10.28
8 Mathilde Møllebro Uttrup 2013 Sigma Swim Birkerød 52.89 +11.45
9 Mie Højfeldt 2014 Sigma Swim Birkerød 53.28 +11.84
10 Lillian Ruth Jano Horn 2014 Sigma Swim Allerød 53.68 +12.24
11 Smilla Lemb Sørensen 2013 Lyngby Svømmeklub 54.08 +12.64
12 Carla Wismann 2014 Sigma Swim Allerød 54.65 +13.21
13 Andrea Lebahn 2013 Lyngby Svømmeklub 54.71 +13.27
14 Selma Prause-Knudsen 2013 Lyngby Svømmeklub 54.87 +13.43
15 Frederikke Feldt-Sørensen 2013 Lyngby Svømmeklub 57.85 +16.41
16 Maliya Buaphan Hølmer 2014 Sigma Swim Allerød 58.25 +16.81
17 Dicte Larsen 2014 Sigma Swim Allerød 58.52 +17.08
18 Naja Jeppesen 2013 Roskilde Svømning 1:00.19 +18.75
19 Alberthe Jepsen 2014 Sigma Swim Allerød 1:04.39 +22.95
20 Rebekka Dietzel 2014 Sigma Swim Birkerød 1:07.23 +25.79
21 Emma Hald 2014 Sigma Swim Allerød 1:11.27 +29.83
22 Oliva Møller 2014 Sigma Swim Birkerød 1:14.88 +33.44
- Magda Emilie Holte Hansen 2013 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
- Josefine Kiilerich-Pedersen 2013 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 07-10-2023 11:01:31
07-10-2023 11:39.28 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Speed Stævne 2023
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 7. okt  2023 to 8. okt  2023
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 16 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sebastian Møller-Munkøe 2005 Roskilde Svømning 27.63
2 Alexander Groth 2008 Furesø Svømmeklub 28.47 +0.84
3 William Mitchell 2004 Orient Svømning 30.36 +2.73
4 Oscar Robinson 2007 Gentofte Svømme Klub 30.58 +2.95
5 Sebastian Niemann Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 30.82 +3.19
6 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød 31.63 +4.00
7 Nicolai Preben-Andersen 2007 Furesø Svømmeklub 32.26 +4.63
- Asger Bolvig Maarbjerg 2008 Hvidovre Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 07-10-2023 11:38:38
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Hald 2009 Lyngby Svømmeklub 28.51
2 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød 30.59 +2.08
3 Frederik Salling 2009 Lyngby Svømmeklub 30.64 +2.13
4 Axel Bundgaard Lorentzen 2010 Lyngby Svømmeklub 32.03 +3.52
5 Aksel Danielsen 2009 Sigma Swim Allerød 32.05 +3.54
6 Axel Skov Andersson 2010 Sigma Swim Birkerød 32.22 +3.71
7 Rares Enache 2010 Lyngby Svømmeklub 34.47 +5.96
8 Max Schou-Sørensen 2010 Sigma Swim Allerød 35.73 +7.22
9 Villads Elias Friis 2010 Roskilde Svømning 35.77 +7.26
10 Felix Erlendsson 2010 Vallensbæk IF Af 1939 35.84 +7.33
11 Victor Ploug Mattson 2010 Lyngby Svømmeklub 35.94 +7.43
12 Adam Engsig-Karup 2010 Hvidovre Svømmeklub 36.15 +7.64
13 Mathias Bjerrre Jakobsen 2010 Orient Svømning 38.01 +9.50
14 Lucas Bendtsen 2010 Næstved Svømmeklub 46.45 +17.94
- Storm Federspiel 2010 Sigma Swim Birkerød DNS
- Elliot Leifelt 2010 Sigma Swim Birkerød DNS
Løb officielt kl.: 07-10-2023 11:38:38
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Bay 2011 Lyngby Svømmeklub 33.45
2 Hubert Nissen 2011 Næstved Svømmeklub 34.07 +0.62
3 Elias Hoe Bertelsen 2011 Lyngby Svømmeklub 34.48 +1.03
4 Willads Schou 2011 Vallensbæk IF Af 1939 34.75 +1.30
5 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub 34.77 +1.32
6 Bjørn Hardahl 2011 Hvidovre Svømmeklub 35.87 +2.42
7 Hjalte Håkansson 2011 Lyngby Svømmeklub 37.12 +3.67
8 Mikkel Rosendahl 2011 Orient Svømning 43.68 +10.23
9 Carl Johan Chabert Laxafoss 2011 Roskilde Svømning 48.01 +14.56
10 Simon Hammershaimb 2011 Lyngby Svømmeklub 53.36 +19.91
- Ludvig Otto Kragh 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 07-10-2023 11:38:38
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Hannibal Sejr Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 38.43
2 Malte Skab 2012 Næstved Svømmeklub 40.34 +1.91
3 Jacob Lund Rasmussen 2012 Hvidovre Svømmeklub 40.56 +2.13
4 Jonas Xiaoyan Liu 2012 Lyngby Svømmeklub 44.91 +6.48
Løb officielt kl.: 07-10-2023 11:38:38
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bastian Sørensen 2013 Hvidovre Svømmeklub 38.39
2 Axel Lund Nielsen 2013 Næstved Svømmeklub 41.83 +3.44
3 Neil Utthasang Wolf 2013 Sigma Swim Birkerød 44.88 +6.49
4 Jökull Arnar Nørgaard 2013 Sigma Swim Birkerød 45.47 +7.08
5 Patrick Hyldekær Janstrup 2013 Sigma Swim Allerød 45.53 +7.14
6 Arthur Hjorth-Nielsen 2013 Sigma Swim Birkerød 46.08 +7.69
7 Ole Christensen 2013 Sigma Swim Allerød 46.26 +7.87
8 Villum Højfeldt 2014 Sigma Swim Birkerød 48.85 +10.46
9 Johan Andersen 2014 Sigma Swim Birkerød 50.97 +12.58
10 Erik Albert Bach-Keldsen 2013 Sigma Swim Birkerød 52.94 +14.55
11 Oliver Spøer 2015 Sigma Swim Allerød 57.66 +19.27
12 Nikolaj Halfdan Gath 2013 Sigma Swim Birkerød 1:10.08 +31.69
Løb officielt kl.: 07-10-2023 11:38:38
07-10-2023 11:51.55 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Speed Stævne 2023
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 7. okt  2023 to 8. okt  2023
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilde Ludvigsen 2006 Næstved Svømmeklub 1:20.66
50m: 38.16
100m: 1:20.66
(42.50)
2 Celina Buhl-Madsen 2008 Roskilde Svømning 1:28.78 +8.12
50m: 42.26
100m: 1:28.78
(46.52)
3 Frederikke Vesth 2007 Orient Svømning 1:34.02 +13.36
50m: 43.17
100m: 1:34.02
(50.85)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:17:53
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub 1:18.58
50m: 37.27
100m: 1:18.58
(41.31)
2 Eva De Maeyer 2009 Roskilde Svømning 1:21.29 +2.71
50m: 38.76
100m: 1:21.29
(42.53)
3 Mille Blomsterberg 2010 Sigma Swim Birkerød 1:22.80 +4.22
50m: 40.31
100m: 1:22.80
(42.49)
4 Anja Munkebjerg 2009 Næstved Svømmeklub 1:22.87 +4.29
50m: 38.58
100m: 1:22.87
(44.29)
5 Caroline Sterup 2009 Sigma Swim Birkerød 1:23.14 +4.56
50m: 38.97
100m: 1:23.14
(44.17)
6 Nanna Bøchman Pheiffer 2009 Næstved Svømmeklub 1:23.41 +4.83
50m: 38.69
100m: 1:23.41
(44.72)
7 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 1:23.96 +5.38
50m: 39.30
100m: 1:23.96
(44.66)
8 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:24.29 +5.71
50m: 40.92
100m: 1:24.29
(43.37)
9 Alberte Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 1:24.54 +5.96
50m: 39.54
100m: 1:24.54
(45.00)
10 Emilie Jakobsen 2010 Næstved Svømmeklub 1:25.15 +6.57
50m: 40.48
100m: 1:25.15
(44.67)
11 Emilie Baggersgaard 2009 Sigma Swim Birkerød 1:25.78 +7.20
50m: 40.44
100m: 1:25.78
(45.34)
12 Ester Ganci Frederiksen 2009 Næstved Svømmeklub 1:27.80 +9.22
50m: 40.90
100m: 1:27.80
(46.90)
13 Rosa Borch 2009 Roskilde Svømning 1:36.19 +17.61
50m: 43.89
100m: 1:36.19
(52.30)
14 Lianna Krogh Goldtman Friis 2010 Orient Svømning 1:42.02 +23.44
50m: 45.43
100m: 1:42.02
(56.59)
15 Kimmie Nielsen 2009 Orient Svømning 1:46.26 +27.68
50m: 50.61
100m: 1:46.26
(55.65)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:17:53
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød 1:24.94
50m: 41.37
100m: 1:24.94
(43.57)
2 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød 1:27.55 +2.61
50m: 40.92
100m: 1:27.55
(46.63)
3 Irma-Elvira Hempel 2011 Lyngby Svømmeklub 1:31.44 +6.50
50m: 42.65
100m: 1:31.44
(48.79)
4 Ida Saaby 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:43.18 +18.24
50m: 48.30
100m: 1:43.18
(54.88)
5 Mathilde Ellegaard Petersen 2011 Næstved Svømmeklub 1:44.82 +19.88
50m: 49.32
100m: 1:44.82
(55.50)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:17:53
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Regitze Isaksen 2012 Roskilde Svømning 1:38.89
50m: 46.31
100m: 1:38.89
(52.58)
2 Evvel Eminovski 2012 Vallensbæk IF Af 1939 1:38.97 +0.08
50m: 46.05
100m: 1:38.97
(52.92)
3 Matilde Molter Petersen 2012 Næstved Svømmeklub 1:44.05 +5.16
50m: 48.51
100m: 1:44.05
(55.54)
4 Molly Lassen 2012 Sigma Swim Birkerød 1:46.80 +7.91
50m: 50.34
100m: 1:46.80
(56.46)
5 Sara Von Gersdorff 2012 Roskilde Svømning 1:49.31 +10.42
50m: 51.36
100m: 1:49.31
(57.95)
6 Freja Malou Stenz 2012 Roskilde Svømning 1:59.11 +20.22
50m: 53.96
100m: 1:59.11
(1:05.15)
7 Sofie Ellegaard Petersen 2012 Næstved Svømmeklub 2:01.58 +22.69
50m: 56.79
100m: 2:01.58
(1:04.79)
8 Caroline Tallov Søgaard 2012 Roskilde Svømning 2:03.14 +24.25
50m: 56.08
100m: 2:03.14
(1:07.06)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:17:53
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Naja Jeppesen 2013 Roskilde Svømning 1:52.44
50m: 53.31
100m: 1:52.44
(59.13)
2 Andrea Molter Petersen 2014 Næstved Svømmeklub 1:58.88 +6.44
50m: 56.77
100m: 1:58.88
(1:02.11)
3 Andrea Lebahn 2013 Lyngby Svømmeklub 2:00.65 +8.21
50m: 56.28
100m: 2:00.65
(1:04.37)
4 Selma Prause-Knudsen 2013 Lyngby Svømmeklub 2:00.95 +8.51
50m: 56.84
100m: 2:00.95
(1:04.11)
5 Anna Vinsentz 2013 Næstved Svømmeklub 2:02.78 +10.34
50m: 59.30
100m: 2:02.78
(1:03.48)
6 Astrid Keller 2013 Lyngby Svømmeklub 2:02.91 +10.47
50m: 58.25
100m: 2:02.91
(1:04.66)
7 Asta Vang Hauskov 2013 Næstved Svømmeklub 2:15.81 +23.37
50m: 1:03.67
100m: 2:15.81
(1:12.14)
8 Cecilia Okking 2013 Næstved Svømmeklub 2:28.93 +36.49
50m: 1:08.52
100m: 2:28.93
(1:20.41)
- Freja Okking 2013 Næstved Svømmeklub DSQ
SW 7.2 Stroke cycle not one arm stroke to one leg kick excluding the last single arm stroke prior to touch at turn or finish
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:17:53
07-10-2023 12:55.37 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Speed Stævne 2023
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 7. okt  2023 to 8. okt  2023
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 16 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sebastian Møller-Munkøe 2005 Roskilde Svømning 1:10.46
50m: 32.94
100m: 1:10.46
(37.52)
2 Sebastian Reyneke 2005 Gentofte Svømme Klub 1:11.66 +1.20
50m: 33.85
100m: 1:11.66
(37.81)
3 Oscar Robinson 2007 Gentofte Svømme Klub 1:20.85 +10.39
50m: 37.99
100m: 1:20.85
(42.86)
4 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød 1:22.20 +11.74
50m: 38.21
100m: 1:22.20
(43.99)
5 Nicolai Preben-Andersen 2007 Furesø Svømmeklub 1:26.14 +15.68
50m: 40.35
100m: 1:26.14
(45.79)
- Mathias Korsman Ankersen 2004 Næstved Svømmeklub DSQ
SW 7.2 Stroke cycle not one arm stroke to one leg kick excluding the last single arm stroke prior to touch at turn or finish
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:07:01
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød 1:17.64
50m: 36.95
100m: 1:17.64
(40.69)
2 Conrad Buhl 2009 Lyngby Svømmeklub 1:17.93 +0.29
50m: 36.89
100m: 1:17.93
(41.04)
3 Frederik Chabert Laxáfoss 2009 Roskilde Svømning 1:20.92 +3.28
50m: 38.16
100m: 1:20.92
(42.76)
4 David Kjeldgaard 2009 Næstved Svømmeklub 1:21.24 +3.60
50m: 37.78
100m: 1:21.24
(43.46)
5 Villads Elias Friis 2010 Roskilde Svømning 1:31.35 +13.71
50m: 43.26
100m: 1:31.35
(48.09)
6 Frederik Lollike 2010 Sigma Swim Allerød 1:39.11 +21.47
50m: 47.39
100m: 1:39.11
(51.72)
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:07:01
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louie L. Theuma 2011 Lyngby Svømmeklub 1:27.61
50m: 41.78
100m: 1:27.61
(45.83)
2 Hubert Nissen 2011 Næstved Svømmeklub 1:31.58 +3.97
50m: 42.74
100m: 1:31.58
(48.84)
3 Thor Harlou Bay 2011 Furesø Svømmeklub 1:33.39 +5.78
50m: 44.95
100m: 1:33.39
(48.44)
4 Julius Steen 2011 Vallensbæk IF Af 1939 1:37.08 +9.47
50m: 44.52
100m: 1:37.08
(52.56)
5 Benjamin Primiterra 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:38.38 +10.77
50m: 46.14
100m: 1:38.38
(52.24)
6 Peter Pickersgill 2011 Roskilde Svømning 1:52.33 +24.72
50m: 53.07
100m: 1:52.33
(59.26)
7 Simon Hammershaimb 2011 Lyngby Svømmeklub 1:57.42 +29.81
50m: 55.08
100m: 1:57.42
(1:02.34)
- Jeppe Borg Schmidt Jensen 2011 Næstved Svømmeklub DSQ
SW 7.5 Feet not turned out during the propulsive part of the kick
- Lauritz Jespersen 2011 Næstved Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 07-10-2023 12:07:01
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale
Plac