Results for Fynske Børnemesterskaber 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2023 to 11. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lai Brændeholm Tølbøll |
2013 |
Ringe Svømme Klub |
|
186 |
40.14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisabeth Guldager Schmidt |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
165 |
41.75 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Busk-Clausen |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
136 |
44.50 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gaia Paaske |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
124 |
45.94 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carla Krogh Kristiansen |
2015 |
Nyborg Svømmeklub |
|
116 |
46.97 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ioana Luca |
2013 |
Svendborg Svømmeklub |
|
86 |
51.78 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Vaarning |
2015 |
Nyborg Svømmeklub |
|
76 |
54.03 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa-Augusta Storm Van den |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
52 |
1:01.25 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Andersen |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
35 |
1:10.09 |
+29.95 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leonora Gaarsmand |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
31 |
1:12.89 |
+32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2023 14:17:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
350 |
32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
Swim Team Odense |
|
269 |
35.50 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
Swim Team Odense |
|
231 |
37.32 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberthe Bak |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
216 |
38.18 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Rungstrøm |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
141 |
43.97 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vega Annabella Christensen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
138 |
44.34 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alba Bodenhoff |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
129 |
45.28 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leeloo Alexandra Nguyen Duu |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
105 |
48.51 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Gaarsmand |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
103 |
48.89 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2023 14:17:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
372 |
31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
352 |
32.45 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
305 |
34.06 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
Swim Team Odense |
|
301 |
34.20 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
300 |
34.22 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
290 |
34.64 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
262 |
35.82 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
254 |
36.19 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Maagaard |
2011 |
Swim Team Odense |
|
217 |
38.13 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Andrea Rigel Hermannse |
2011 |
Frem Odense |
|
208 |
38.65 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
207 |
38.71 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Sandholdt Lange |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
196 |
39.42 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
192 |
39.69 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Nørlyng Ipsen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
182 |
40.43 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lisbet Steinvör Holmsted Krus |
2011 |
Swim Team Odense |
|
175 |
40.95 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
166 |
41.68 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Hjortkær Wintervad |
2011 |
Frem Odense |
|
159 |
42.25 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Sørensen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
115 |
47.05 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2023 14:17:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2023 14:17.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|