Resultater for GSK Klubmesterskab 2023 - del 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilje Tullberg |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.77 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miriam Fugl-Meyer |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.56 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Claire Bundgaard |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
54.94 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora Barfoed |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:15.64 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:25:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emily Croucher |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.19 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Boel Christensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.56 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.23 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Barbara Vium Madsen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.89 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Wiberg Plougsgaard |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.16 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carmen Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.00 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Kølbæk Jensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.02 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Roberta Sølbeck |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:07.49 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annika Gilakathula |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:25:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.47 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.58 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.16 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:25:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:25:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.11 |
|
|
LT |
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.73 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.88 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:25:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.27 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.11 |
+2.95 |
|
LT |
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.26 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amélie Barrios Kaaberbøl |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:25:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.08 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.49 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.69 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:25:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 17:04.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isaac Znaider |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigurd Balle |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.59 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mark Bidstrup |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.42 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aston Lee Sponholtz |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.67 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joshua Kramarz |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.00 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Humphrey |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Bache |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
54.04 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Lindgreen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:00.18 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Capelle Damgaard |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Lauritzen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.17 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Myon Coruzzi |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.78 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Yang |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.15 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hector Woznica |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anzor Azimjonov |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.71 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.79 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.15 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.72 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.94 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
29.57 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
29.83 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
29.93 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.71 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.86 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 16:44.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer - Aquachamp - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleena Khan |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.13 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Thorsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.21 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annabelle Bundgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.43 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.57 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonora Olesen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.55 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Oreby |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.54 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Chebotareva |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Natasha Jaimon |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:45:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 16:51.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer - Aquachamp - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Stenulm Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.22 |
|
|
LT |
|
|
|
|
2 |
|
Laurits Aarup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.81 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Leroy |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.96 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emir Huseynov |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.05 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maximillian Fjellvang-solling |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.05 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Blad |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.60 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patrick Finlay |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.59 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tomoaki Narimatsu |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.38 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Yousef Al-Daraji |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:15.45 |
+39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:48:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 17:15.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilje Tullberg |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Penelope Larsen |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:06.87 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Mouritzen |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:08.83 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Seline Bidstrup |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.31 |
+23.18 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Paloma sheikh hjorth |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:00:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmen Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.36 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Wiberg Plougsgaard |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
58.56 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roberta Sølbeck |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.96 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Sandal Mølholm Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.51 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anya Jain |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:15.64 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rigmor Dybdal Lilleøre |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:00:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.83 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.60 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:00:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:00:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.29 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.51 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:00:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.41 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amélie Barrios Kaaberbøl |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:00:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:00:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 17:18.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Sylvester Wamberg |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
59.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aston Lee Sponholtz |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:10.15 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joshua Kramarz |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:10.27 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mark Bidstrup |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.26 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:11:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Cai |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henry Nymark Skytte |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:06.81 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jameel Contegiacomo |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:19.87 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louis Fabricius |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Lauritzen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:11:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Thor Tolstrup |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Myon Coruzzi |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:00.77 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.26 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofus Lund Juul |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:06.70 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hector Woznica |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bingzhi Zeng |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:11:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.68 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:11:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.46 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.57 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.94 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.73 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.31 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.41 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:11:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.17 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Reyneke |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.86 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.01 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:11:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Ole Eskelund |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl August B. Balle |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.83 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:11:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 17:18.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer - Aquachamp - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.32 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Jakobsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.83 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.46 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Egebech Warnaars |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.13 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla Oreby |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
54.80 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Thorsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.48 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Yixin Fu |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
58.01 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annabelle Bundgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.41 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Andersen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:06.55 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Chebotareva |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:14:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 17:26.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer - Aquachamp - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomoaki Narimatsu |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximillian Fjellvang-solling |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
55.26 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Leroy |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laurits Aarup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:21:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 17:27.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilje Tullberg |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Penelope Larsen |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.05 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Seline Bidstrup |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.23 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Paloma sheikh hjorth |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:26:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Boel Christensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.00 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carmen Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.50 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Barbara Vium Madsen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.67 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.71 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Kølbæk Jensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.57 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elise Lund Juul |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.84 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Roberta Sølbeck |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:10.65 |
+32.77 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annika Gilakathula |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:26:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.25 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.79 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.22 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.37 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:26:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:26:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anabelle Croucher |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
29.86 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.26 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.64 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.00 |
+1.62 |
|
LT |
|
|
|
|
6 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.21 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:26:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.09 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amélie Barrios Kaaberbøl |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:26:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.28 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:26:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 17:53.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isaac Znaider |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aston Lee Sponholtz |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.75 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joshua Kramarz |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
59.45 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigurd Balle |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.58 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:39:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henry Nymark Skytte |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Humphrey |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.89 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Cai |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.95 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louis Fabricius |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.29 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip Bache |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.83 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Lindgreen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
55.95 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Capelle Damgaard |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
59.04 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Lauritzen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:39:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sixten Hoffmann Holbek |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.13 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.93 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Thor Tolstrup |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.21 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.68 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Yang |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
54.49 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hector Woznica |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:39:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.35 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.89 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:39:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.68 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.70 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:39:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.24 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.62 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:39:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
26.01 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
26.93 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
29.21 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:39:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Ole Eskelund |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
26.16 |
|
|
LT |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:39:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 17:42.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer - Aquachamp - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Jakobsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.43 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Refner Segura |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.34 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.51 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dina Darabifar |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.53 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Oreby |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.64 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Egebech Warnaars |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.76 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leonora Olesen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.50 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Yixin Fu |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.95 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Thorsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.59 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aleena Khan |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.92 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Annabelle Bundgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.71 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Andersen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.53 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Natasha Jaimon |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:10.12 |
+35.44 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Chebotareva |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:42:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 17:46.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer - Aquachamp - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Kølbæk Jensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Leroy |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.53 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximillian Fjellvang-solling |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.86 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tomoaki Narimatsu |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.36 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Yousef Al-Daraji |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:10.25 |
+32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:44:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 17:57.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Mouritzen |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:55:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emily Croucher |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.05 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Sandal Mølholm Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
54.97 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rigmor Dybdal Lilleøre |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:55:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.11 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.55 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.98 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.01 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.32 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:55:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:55:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.33 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.79 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.49 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.63 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.21 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:55:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:55:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 18:00.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Butterfly Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aston Lee Sponholtz |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:49:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Butterfly Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jameel Contegiacomo |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:49:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Butterfly Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.84 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.78 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sixten Hoffmann Holbek |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.27 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sahil Contegiacomo |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:00.00 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofus Lund Juul |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.69 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bingzhi Zeng |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:49:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Butterfly Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.97 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.10 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
55.85 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:49:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
28.70 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
28.79 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
28.87 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.07 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.58 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.62 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:49:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
27.61 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
28.01 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Reyneke |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
29.15 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:49:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Butterfly Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Ole Eskelund |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:49:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 18:49.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Damer - Aquachamp - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Ellgaard Svedal |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dina Darabifar |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.45 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Thorsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
54.80 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:07:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 18:10.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Herrer - Aquachamp - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patrick Finlay |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:09:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 18:11.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:14:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Medley Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:14:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Medley Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:33.51 |
+33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:14:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 18:17.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 400m Medley Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:16:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 400m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:51.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:04.16 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:04.96 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:16:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 400m Medley Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:54.84 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:16:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 18:17.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miriam Fugl-Meyer |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Mouritzen |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:59.17 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Claire Bundgaard |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:05.51 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora Barfoed |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:41.11 |
+42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:28:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:38.82 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Sandal Mølholm Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:48.91 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elise Lund Juul |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:57.35 |
+26.55 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annika Gilakathula |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rigmor Dybdal Lilleøre |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:28:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:21.08 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:21.79 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:34.64 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:37.42 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:28:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
YoonA Park |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yoonji Park |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:28:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anabelle Croucher |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:06.02 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:06.88 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:11.63 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:11.82 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Jakobsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.93 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:24.19 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katrine Ellgaard Svedal |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.87 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Refner Segura |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:32.43 |
+26.74 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:32.46 |
+26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:28:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.83 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.78 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:28:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:28:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 18:29.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Sylvester Wamberg |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aston Lee Sponholtz |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:56.05 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:42:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henry Nymark Skytte |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Humphrey |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:47.21 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Cai |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:57.65 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Bache |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:07.25 |
+32.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jameel Contegiacomo |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:47.59 |
+1:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:42:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Myon Coruzzi |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:41.81 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Casper Blad |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:43.94 |
+26.90 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bingzhi Zeng |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:42:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:27.14 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:28.84 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Finlay |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:39.15 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anzor Azimjonov |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:42:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emir Huseynov |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:43.78 |
+33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:42:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:02.43 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:02.44 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:02.47 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:06.02 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:07.33 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:14.36 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laurits Aarup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:32.38 |
+32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:42:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
58.67 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asbjørn Stenulm Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.13 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:42:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Ole Eskelund |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:42:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 18:47.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Butterfly Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:48:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 18:51.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:48:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 18:51.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Kølbæk Jensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:58.35 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anya Jain |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:07.52 |
+31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:52:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:36.13 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:37.10 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:52:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
YoonA Park |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yoonji Park |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:52:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:17.07 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:18.40 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:52:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:52:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 18:59.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Sylvester Wamberg |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:49.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:02:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henry Nymark Skytte |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:52.88 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Lindgreen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:11.38 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:02:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofus Lund Juul |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:49.97 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Casper Blad |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:55.60 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:02:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:41.94 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emir Huseynov |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:55.10 |
+24.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Phillip Kirchheiner |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:04.45 |
+33.89 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
YoonWoo Park |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:02:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:14.32 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:17.76 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Michael Chaplin |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:32.09 |
+29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:02:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:04.76 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:02:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 19:05.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:45.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anya Jain |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:19:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:17.08 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:28.78 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:46.54 |
+41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:47.46 |
+42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:55.14 |
+50.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:19:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:19:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:40.77 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:43.43 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:43.91 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:50.05 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:00.38 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:19:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:41.66 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:43.78 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:48.29 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:19:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:19:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 19:21.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:38.25 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:35:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:57.35 |
|
|
LT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:57.35 |
= |
|
LT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:00.16 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:35:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:32.60 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:35:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:23.29 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Stenulm Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:35:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Ole Eskelund |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:35:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 19:39.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Claire Bundgaard |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:44:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emily Croucher |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:47.48 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Barbara Vium Madsen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:03.52 |
+21.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Boel Christensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:05.23 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:05.38 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Wiberg Plougsgaard |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:07.22 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elise Lund Juul |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:09.68 |
+27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:44:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:48.67 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:50.50 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:50.72 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:56.23 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:59.17 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:00.63 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:44:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
YoonA Park |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yoonji Park |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:44:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anabelle Croucher |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:44:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Egebech Warnaars |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:48.92 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:44:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 19:47.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sixten Hoffmann Holbek |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:50.16 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:01.12 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Thor Tolstrup |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:05.76 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sahil Contegiacomo |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:08.72 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:50:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:50:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:33.38 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
YoonWoo Park |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:50:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.07 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:27.93 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:42.93 |
+27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:50:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Reyneke |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.44 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:50:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 19:55.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:09.45 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:15.89 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:57:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:20.28 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:23.78 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:24.12 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:26.24 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:35.81 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:57:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:57:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 19:57:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 19:58.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sahil Contegiacomo |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:07.23 |
+48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 20:05:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 20:05:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
YoonWoo Park |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 20:05:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Michael Chaplin |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:06.51 |
+51.74 |
|
LT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 20:05:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:12.61 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:14.91 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 20:05:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 20:08.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Butterfly Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:49.24 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:51.97 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:56.01 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:59.92 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 20:10:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Butterfly Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 20:10:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 20:10:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Butterfly Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 20:10:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Butterfly Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:04.61 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 20:10:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 20:19.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Butterfly Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:46.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 20:18:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Butterfly Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:21.68 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.05 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:26.68 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:30.99 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:33.41 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
YoonWoo Park |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 20:18:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.16 |
+6.49 |
|
LT |
|
|
|
|
3 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:08.12 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:09.77 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:14.68 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 20:18:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.16 |
+6.13 |
|
LT |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 20:18:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 20:20.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|