Tulokset Zoggs-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 27.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Sekauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
Pool R |
2:03.47 |
|
|
|
Teemu Vuorela |
|
|
Tampere |
9.7.2017 |
|
|
|
|
Rollo11 |
3:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niilo Lappalainen |
2011 |
TaTu Tampere |
|
322 |
2:46.24 |
|
|
|
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 2:49.56 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemeli Yliaho |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.83 |
184 |
3:20.20 |
+33.96 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 3:22.67 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.72 |
154 |
3:32.65 |
+46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ben Rossi |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
131 |
3:44.31 |
+58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemeli Pulkkinen |
2012 |
Uinti Tampere |
|
118 |
3:51.91 |
+1:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alvar Keikko |
2012 |
Uinti Tampere |
|
103 |
4:03.09 |
+1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Kallio |
2011 |
TaTu Tampere |
+0.95 |
87 |
4:16.31 |
+1:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 15.41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Sekauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
Pool R |
2:03.47 |
|
|
|
Teemu Vuorela |
|
|
Tampere |
9.7.2017 |
|
|
|
|
Rollo11 |
3:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.58 |
380 |
2:37.30 |
|
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:42.98 |
(-5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frans Nieminen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.86 |
348 |
2:42.07 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.00 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
305 |
2:49.33 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.49 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Kaipainen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.67 |
251 |
3:00.49 |
+23.19 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 3:05.39 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Pirskanen |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
229 |
3:06.17 |
+28.87 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 3:13.85 |
(-7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Taneli Kotiranta |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
228 |
3:06.36 |
+29.06 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 3:08.39 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noel Vainio |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.59 |
175 |
3:23.80 |
+46.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.61 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lauri Itkonen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.57 |
156 |
3:31.33 |
+54.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.29 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luca-Mikael Juhani Kautto |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
- |
|
Oskari Luopajärvi |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 15.41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Sekauinti Miehet 15 and older - Final |
|
|
Pool R |
2:03.47 |
|
|
|
Teemu Vuorela |
|
|
Tampere |
9.7.2017 |
|
|
|
|
Rollo11 |
3:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.60 |
546 |
2:19.41 |
|
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 2:19.95 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
462 |
2:27.44 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.99 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
456 |
2:28.10 |
+8.69 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:30.49 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
440 |
2:29.84 |
+10.43 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:33.86 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Alfthan |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
415 |
2:32.72 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.60 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ossi Nevalainen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
384 |
2:36.76 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.96 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Konsta Horppu |
2008 |
Nokian Pyry |
|
381 |
2:37.20 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.65 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 15.41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 15.41.58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|