Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open Masters Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallens svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmek |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. maj 2023 to 29. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Herrer 80-84 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jan Johansen |
83 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
216 |
57.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.98 |
(+7.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2023 17:01:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Torsten Ringberg |
65 |
Gentofte Svømme Klub |
|
521 |
35.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2023 17:01:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jes Gydesen |
62 |
Sigma Swim Allerød |
|
585 |
33.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørn Starcke |
60 |
Hillerød Svømmeklub |
|
506 |
34.69 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Svein Erik Nymo |
64 |
Oslo Idrettslag Svømming |
|
471 |
35.52 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.77 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2023 17:01:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Pedersen |
58 |
Sigma Swim Birkerød |
|
649 |
30.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.97 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olaf Chalmer-Rasmussen |
59 |
Cercle de Natation Dudelange L |
|
251 |
42.10 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2023 17:01:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
John Wichmann Christensen |
52 |
Lyngby Svømmeklub |
|
602 |
30.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paul Wolf |
50 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
597 |
30.73 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.92 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2023 17:01:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Øivind Martin Hasle |
46 |
Oslo Idrettslag Svømming |
|
835 |
26.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.52 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Mandrup Jensen |
45 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
798 |
27.21 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Kilen |
48 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
673 |
28.80 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.07 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jimmy Dahl Christiansen |
48 |
Vest-Brøndby |
|
522 |
31.33 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Barchard |
46 |
Gentofte Svømme Klub |
|
445 |
33.05 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.63 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaj Mantzius Hansen |
49 |
Glostrup Svømmeklub |
|
444 |
33.08 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2023 17:01:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jan Rusin |
41 |
Vest-Brøndby |
|
197 |
41.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2023 17:01:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Claudio Lovisa |
37 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
612 |
28.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lyngsaa Lang |
38 |
Gentofte Svømme Klub |
|
510 |
30.21 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2023 17:01:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Findinge |
30 |
Gentofte Svømme Klub |
|
437 |
30.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.29 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2023 17:01:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Hofgaard |
25 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
513 |
29.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2023 17:01:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Crone |
22 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
577 |
26.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.39 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2023 17:01:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-05-2023 17:02.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|