Resultater for Copenhagen Swim Cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag eftermiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Bellahøj Svømmestadion |
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
26. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
426 |
38.92 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Pettersson |
2011 |
Simklubben Alingsås |
|
341 |
41.91 |
+2.99 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
330 |
42.36 |
+3.44 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
318 |
42.90 |
+3.98 |
|
DI |
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.44 |
314 |
43.09 |
+4.17 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
291 |
44.18 |
+5.26 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
290 |
44.26 |
+5.34 |
|
QC |
|
|
|
|
|
8 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
267 |
45.47 |
+6.55 |
|
QC |
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
267 |
45.48 |
+6.56 |
|
QC |
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.85 |
238 |
47.23 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.71 |
224 |
48.20 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.71 |
224 |
48.23 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
214 |
48.95 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
202 |
49.89 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Eilersen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.55 |
197 |
50.35 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Luce Astrid Gade |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
195 |
50.45 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rose Ingrid Christoffersen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
162 |
53.67 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
161 |
53.79 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
153 |
54.67 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Selma Diemer-Færgemann |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
149 |
55.18 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.84 |
124 |
58.62 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
113 |
1:00.57 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.88 |
111 |
1:00.95 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Naisula Seketo |
2012 |
YISCA |
|
85 |
1:06.63 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilje Kodal |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Elly Elisabeth Toth Larsen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Samara Ruto |
2012 |
YISCA |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
477 |
37.49 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
422 |
39.06 |
+1.57 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.76 |
402 |
39.67 |
+2.18 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.57 |
397 |
39.85 |
+2.36 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
362 |
41.11 |
+3.62 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.53 |
347 |
41.67 |
+4.18 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Johannessen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
333 |
42.23 |
+4.74 |
|
QB |
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
333 |
42.25 |
+4.76 |
|
QB |
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
261 |
45.82 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elvira Graver Gottlieb |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
243 |
46.95 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pia Lindberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
241 |
47.06 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
230 |
47.81 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Angelika Borg |
2010 |
Simklubben Alingsås |
+0.78 |
185 |
51.40 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amara Hawi Dambe |
2010 |
YISCA |
+0.94 |
156 |
54.40 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
532 |
36.16 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
367 |
40.89 |
+4.73 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-05-2023 18:54.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|