Results for Medley Cup 2023
Below are all results from the competition shown by session.
Tävlingspass 1, Medley Cup 2023 ( Insim 09:00 - 09:50 med start 10:00 )
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Söra Simhall |
Arrangör: |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 2 apr 2023 till den 2 apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Damer A - C 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristina Tylets |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
435 |
37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Havanna Borg |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
414 |
38.42 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
|
388 |
39.25 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
378 |
39.58 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Kolm |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
320 |
41.83 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Karlsson |
2009 |
Ålands Simförening |
|
308 |
42.39 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa De Geer |
2009 |
Täby Sim |
|
299 |
42.80 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Idun Berglund |
2009 |
Täby Sim |
|
279 |
43.83 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
273 |
44.10 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Hedlund |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
263 |
44.70 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
Ålands Simförening |
|
254 |
45.20 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilma Karlsson |
2009 |
Hellas Simklubb |
|
248 |
45.55 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liv Keding |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
240 |
46.06 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vira Sarlin |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
236 |
46.29 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Lundblad |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
234 |
46.43 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Ledensjö |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
214 |
47.86 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elida Nordin |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
213 |
47.95 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sanna Elias |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
189 |
49.85 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
178 |
50.85 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Allyson Agervald |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
159 |
52.86 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hedvig Brink |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-04-02 11:41:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Damer A - C 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
482 |
36.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
433 |
37.83 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
408 |
38.61 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
386 |
39.32 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
377 |
39.63 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Ljungberg |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
330 |
41.41 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Von Scherling |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
313 |
42.16 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
309 |
42.32 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
309 |
42.33 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
300 |
42.78 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
|
288 |
43.33 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
268 |
44.42 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sasha Lacy |
2007 |
Täby Sim |
|
258 |
44.94 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
253 |
45.27 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emily Richardson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
222 |
47.23 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
|
222 |
47.28 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Clara Elander |
2008 |
Täby Sim |
|
202 |
48.78 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Izabella Lamberstam |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-04-02 11:41:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Damer A - C 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Woivalin |
2001 |
Ålands Simförening |
|
538 |
35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
493 |
36.24 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Danielsson |
2005 |
Ålands Simförening |
|
469 |
36.84 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fanny Ek |
1999 |
Ålands Simförening |
|
364 |
40.11 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nora Rönnbro |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
359 |
40.27 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Helgstrand |
2006 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
311 |
42.24 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktoria Malmström |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
262 |
44.72 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milou Rönnbro |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
234 |
46.45 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilde Jonasson |
2006 |
Hellas Simklubb |
|
224 |
47.13 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Sundström |
2006 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
169 |
51.79 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-04-02 11:41:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-02 11:56:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|