Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter |
Arrangør |
SvømDanmark og SigmaSwim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
326 |
1:18.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.68 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
321 |
1:18.59 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.41 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
302 |
1:20.22 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.31 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
296 |
1:20.72 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.29 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
294 |
1:20.98 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.83 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
292 |
1:21.16 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.22 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
291 |
1:21.21 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.51 |
(-6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
291 |
1:21.26 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.35 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
290 |
1:21.33 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.44 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
282 |
1:22.06 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
281 |
1:22.18 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.44 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
276 |
1:22.69 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.44 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
275 |
1:22.72 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.58 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
275 |
1:22.74 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.07 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
272 |
1:23.10 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.79 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
264 |
1:23.87 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.70 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
264 |
1:23.92 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.29 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
262 |
1:24.11 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.38 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
262 |
1:24.13 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.85 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
254 |
1:24.98 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.19 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
241 |
1:26.43 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.88 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
241 |
1:26.46 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.27 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
240 |
1:26.54 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.02 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
238 |
1:26.79 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.46 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
237 |
1:26.98 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.41 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
237 |
1:26.99 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.26 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
232 |
1:27.56 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.08 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
232 |
1:27.58 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.06 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
230 |
1:27.86 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.56 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
228 |
1:28.09 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.69 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
227 |
1:28.16 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.61 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
227 |
1:28.22 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.24 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
225 |
1:28.51 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.24 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
224 |
1:28.63 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.05 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
224 |
1:28.64 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.22 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
221 |
1:28.94 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.56 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
220 |
1:29.11 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.95 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
220 |
1:29.14 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.67 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
219 |
1:29.29 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.77 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
218 |
1:29.43 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.75 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
217 |
1:29.59 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.05 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
216 |
1:29.64 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.88 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
215 |
1:29.87 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.12 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
209 |
1:30.63 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.25 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Anzor Azimjonov |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2023 12:19:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
526 |
1:06.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.44 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
523 |
1:06.82 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.37 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
447 |
1:10.38 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.98 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
446 |
1:10.46 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.53 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
444 |
1:10.56 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.53 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
402 |
1:12.96 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.91 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
395 |
1:13.34 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.70 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
395 |
1:13.35 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.59 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
386 |
1:13.92 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.60 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
381 |
1:14.22 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.63 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
369 |
1:15.06 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.43 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
368 |
1:15.09 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.18 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
367 |
1:15.16 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.03 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
365 |
1:15.34 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.38 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
364 |
1:15.41 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.63 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
361 |
1:15.61 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevens |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
356 |
1:15.91 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.25 |
(-6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
356 |
1:15.94 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.27 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
351 |
1:16.30 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.72 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
350 |
1:16.41 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.91 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
349 |
1:16.48 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.29 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
347 |
1:16.58 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.23 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
346 |
1:16.67 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.15 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
340 |
1:17.14 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.39 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
338 |
1:17.25 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.73 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
335 |
1:17.47 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.57 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
330 |
1:17.91 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.23 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
329 |
1:17.96 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.65 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
324 |
1:18.33 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.32 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
323 |
1:18.45 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.56 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
320 |
1:18.67 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.13 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Gustav Poulsen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
318 |
1:18.89 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.13 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
317 |
1:18.97 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.38 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
311 |
1:19.43 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.86 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
309 |
1:19.59 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.15 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
307 |
1:19.75 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.61 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
306 |
1:19.83 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.97 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
306 |
1:19.91 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.89 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=39 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
303 |
1:20.15 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.36 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=39 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
303 |
1:20.15 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.31 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
302 |
1:20.23 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.98 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
301 |
1:20.27 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.80 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
301 |
1:20.33 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
300 |
1:20.38 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.36 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
296 |
1:20.78 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.44 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
295 |
1:20.81 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.16 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
294 |
1:20.97 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.60 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
291 |
1:21.26 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.72 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
289 |
1:21.44 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.89 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
280 |
1:22.27 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.74 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
274 |
1:22.85 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.36 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Theodor Ortmann |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
273 |
1:22.99 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.86 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
271 |
1:23.19 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.04 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
268 |
1:23.42 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.12 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
267 |
1:23.54 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.76 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
267 |
1:23.58 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.93 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
266 |
1:23.66 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.18 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
263 |
1:23.97 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.76 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
260 |
1:24.35 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.55 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2023 12:19:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2023 12:41.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|