Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Breaststroke Women T15 - Final |
|
|
Sponsor: |
Schetelig |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
3:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
2:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
2:36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
521 |
2:52.58 |
|
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:55.01 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
512 |
2:53.63 |
+1.05 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:51.24 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.60 |
504 |
2:54.57 |
+1.99 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:54.61 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.44 |
456 |
3:00.51 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.07 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
|
442 |
3:02.37 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.83 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
424 |
3:04.92 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.33 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.52 |
418 |
3:05.80 |
+13.22 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 3:08.61 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aliisa Kunttu |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.56 |
400 |
3:08.45 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.73 |
(+6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noela Salokangas |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.62 |
400 |
3:08.48 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.49 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
398 |
3:08.75 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.15 |
(+12.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
393 |
3:09.61 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.28 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alisa Karttunen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
385 |
3:10.89 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.06 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
371 |
3:13.23 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.70 |
(+4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
350 |
3:17.16 |
+24.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.63 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
342 |
3:18.62 |
+26.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.90 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Kaiser |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
337 |
3:19.62 |
+27.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.62 |
(-12.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noora Kuosmanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
327 |
3:21.54 |
+28.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.34 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Ranta |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
314 |
3:24.29 |
+31.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.35 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Peppi Ratinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
308 |
3:25.66 |
+33.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.82 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Leila Lintula |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.62 |
255 |
3:39.03 |
+46.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.82 |
(-16.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Diana Igonen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
254 |
3:39.39 |
+46.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sanni Kangastalo |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
248 |
3:40.91 |
+48.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.92 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rosa Sjöblom |
2009 |
Salon Uimarit |
|
224 |
3:48.51 |
+55.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.12 |
(+5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Siiri Rossi |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
222 |
3:49.33 |
+56.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.62 |
(-15.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Iida Kinnunen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
211 |
3:53.30 |
+1:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Iina Kokkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
184 |
4:04.23 |
+1:11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.76 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alisa Nyman |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 4:02:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Breaststroke Women N - Final |
|
|
Sponsor: |
Schetelig |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
3:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
2:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
2:36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pippi Nordström |
2001 |
Jyväskylän Aalto |
|
625 |
2:42.48 |
|
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:41.77 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
581 |
2:46.44 |
+3.96 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:46.88 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
552 |
2:49.36 |
+6.88 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:49.09 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Koskelo |
2005 |
Race Club Sveitsi |
+0.54 |
516 |
2:53.19 |
+10.71 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:50.88 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juulia Käräjämies |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
+0.50 |
493 |
2:55.86 |
+13.38 |
|
GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jenni Kurki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
488 |
2:56.48 |
+14.00 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:56.10 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Myller |
2003 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.66 |
472 |
2:58.42 |
+15.94 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:50.53 |
(+7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sanni Räty |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
459 |
3:00.06 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.43 |
(+8.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
448 |
3:01.57 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.57 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Rautiainen |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
+0.50 |
294 |
3:28.77 |
+46.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.11 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 4:02:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 17:43:04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 200m Breaststroke Men P16 - Final |
|
|
IKM14 |
2:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
2:18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.67 |
443 |
2:45.18 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:44.73 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miika Toivonen |
2007 |
Race Club Sveitsi |
+0.54 |
422 |
2:47.83 |
+2.65 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 2:46.57 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
+0.49 |
410 |
2:49.44 |
+4.26 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:44.83 |
(+4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oiva Numminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
389 |
2:52.53 |
+7.35 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:52.63 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thanh Kiet Lam |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
387 |
2:52.77 |
+7.59 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:53.83 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Myller |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
358 |
2:57.36 |
+12.18 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 3:10.92 |
(-13.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
346 |
2:59.36 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.97 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alex Mäkelä |
2009 |
Raision Urheilijat |
+0.64 |
345 |
2:59.43 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.25 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.72 |
331 |
3:01.97 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.43 |
(+7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.46 |
310 |
3:06.09 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilho Haikonen |
2009 |
Salon Uimarit |
|
290 |
3:10.17 |
+24.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.83 |
(+9.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niilo Lehtinen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
282 |
3:11.99 |
+26.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.58 |
(-7.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ohto Ahvenisto |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
228 |
3:25.88 |
+40.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.44 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Juuso Silfver |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
222 |
3:27.80 |
+42.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.72 |
(+12.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adam Isaev |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
194 |
3:37.23 |
+52.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.36 |
(+12.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eemeli Havia |
2010 |
Salon Uimarit |
|
175 |
3:45.06 |
+59.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.60 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Väinö Rosendahl |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 4:13:19 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 200m Breaststroke Men M - Final |
|
|
IKM14 |
2:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
2:18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petr Pankratov |
2002 |
Cetus Espoo |
|
611 |
2:28.40 |
|
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:21.30 |
(+7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
548 |
2:33.83 |
+5.43 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:36.01 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miika Nurminen |
2005 |
Salon Uimarit |
|
505 |
2:38.08 |
+9.68 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:35.66 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.66 |
444 |
2:45.07 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.63 |
(+12.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
405 |
2:50.20 |
+21.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.78 |
(+5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tommi Myllynen |
2004 |
Nurmijärven Uinti |
+0.54 |
386 |
2:52.84 |
+24.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.93 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pyry Laurikainen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
326 |
3:02.95 |
+34.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.32 |
(+10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 4:13:19 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 17:43:07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 200m Freestyle Women T15 - Final |
|
|
Sponsor: |
Schetelig |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
3:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
2:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
2:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Constable |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
615 |
2:12.81 |
|
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:18.37 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
|
536 |
2:19.07 |
+6.26 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:17.44 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Hakkarainen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
528 |
2:19.73 |
+6.92 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:23.25 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
527 |
2:19.84 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.88 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
501 |
2:22.25 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.95 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vivian Oker-Blom |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.56 |
486 |
2:23.67 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.20 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vivian Blomvall |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
466 |
2:25.68 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.93 |
(-6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
|
465 |
2:25.74 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.93 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emmi Pekanheimo |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
465 |
2:25.83 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.38 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nelma Vuorre |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
444 |
2:27.99 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.35 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elli Sihvonen |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
444 |
2:28.09 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.94 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Liljeberg |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
439 |
2:28.63 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.13 |
(-8.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amelie Hillers |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.78 |
405 |
2:32.65 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.49 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lova Sandberg |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
396 |
2:33.73 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.35 |
(+7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
390 |
2:34.59 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.18 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lili Galambosi |
2009 |
Keravan Uimarit |
+0.47 |
388 |
2:34.82 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.92 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
382 |
2:35.64 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.43 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
|
380 |
2:35.89 |
+23.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.00 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
|
379 |
2:36.01 |
+23.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.00 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nea Niemi |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
378 |
2:36.23 |
+23.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.62 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Olivia Ojala |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.76 |
378 |
2:36.24 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.13 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Siiri Pynnönen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
375 |
2:36.55 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.07 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofie Wikman |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
365 |
2:38.04 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.28 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Chukhlebova |
2008 |
Haminan Uimaseura |
+0.78 |
363 |
2:38.36 |
+25.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.64 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Amanda Agbroko |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
358 |
2:39.05 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.69 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Ellen Koponen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
358 |
2:39.05 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
354 |
2:39.71 |
+26.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.31 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
340 |
2:41.81 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.67 |
(-14.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Matilda Elo |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.76 |
326 |
2:44.15 |
+31.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.47 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alissa Brohez |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
324 |
2:44.44 |
+31.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.19 |
(-11.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Hilda McGarvie |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
311 |
2:46.60 |
+33.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.55 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Cecilia Ojala |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
+0.64 |
308 |
2:47.21 |
+34.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.80 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lily Pettersson |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
307 |
2:47.31 |
+34.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.80 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sanni Talka |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
305 |
2:47.80 |
+34.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.56 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Janika Parkkila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
304 |
2:48.00 |
+35.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.88 |
(-6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Aurora Pimenoff |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
304 |
2:48.02 |
+35.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.23 |
(+25.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
296 |
2:49.39 |
+36.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.75 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Venla Väisänen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
295 |
2:49.56 |
+36.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.50 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emilia Pieroni |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
290 |
2:50.58 |
+37.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.73 |
(-7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Eva Riquelme Mac Donald |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
278 |
2:52.93 |
+40.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.10 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Siiri Kinos |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
274 |
2:53.88 |
+41.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.48 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
266 |
2:55.64 |
+42.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.33 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Teresa Jämsä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
+0.61 |
261 |
2:56.70 |
+43.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.65 |
(+5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Minea Toivonen |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
241 |
3:01.52 |
+48.71 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 3:05.22 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Mandi Brandes |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
240 |
3:01.56 |
+48.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.47 |
(-11.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Selma Pelkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.50 |
228 |
3:04.82 |
+52.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.65 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Hertta Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
226 |
3:05.39 |
+52.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.07 |
(-6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Iiris Uusitalo |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
214 |
3:08.74 |
+55.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.70 |
(-5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Emma Kangas |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
210 |
3:09.95 |
+57.14 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 3:07.13 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Olivia Lume |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.83 |
196 |
3:14.40 |
+1:01.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.02 |
(-25.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Vilma Kivi |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
186 |
3:17.70 |
+1:04.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.62 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Aada Lehtinen |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
176 |
3:21.42 |
+1:08.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.11 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Mai Lehikoinen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
161 |
3:27.61 |
+1:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Pamela Paavola |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
139 |
3:38.03 |
+1:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siiri Levomäki |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 4:35:50 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 200m Freestyle Women N - Final |
|
|
Sponsor: |
Schetelig |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
3:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
2:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
2:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ada Hakkarainen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.65 |
709 |
2:06.67 |
|
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:06.91 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuuli Pippuri |
2005 |
Cetus Espoo |
|
647 |
2:10.60 |
+3.93 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:06.17 |
(+4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
619 |
2:12.52 |
+5.85 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:11.13 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melissa Miettinen |
2005 |
Vanders |
+0.56 |
605 |
2:13.58 |
+6.91 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:12.30 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.61 |
586 |
2:14.97 |
+8.30 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:10.95 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Riina Niemi |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
533 |
2:19.32 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.45 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saima Peltonen |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.44 |
507 |
2:21.61 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.40 |
(+7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
488 |
2:23.41 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.07 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sini Mäkilä |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.54 |
472 |
2:25.01 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.89 |
(+17.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Koskinen |
2006 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
341 |
2:41.64 |
+34.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.20 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Petra Ansaranta |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 4:35:50 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 17:43:11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Freestyle Men P16 - Final |
|
|
Rollo11 |
3:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
1:52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
1:53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.53 |
504 |
2:08.16 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:08.50 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
|
501 |
2:08.35 |
+0.19 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:12.41 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
495 |
2:08.91 |
+0.75 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:10.17 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
487 |
2:09.63 |
+1.47 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:04.02 |
(+5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
474 |
2:10.76 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.64 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wille Vantala |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.65 |
467 |
2:11.39 |
+3.23 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:12.12 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
|
438 |
2:14.25 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.63 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
+0.55 |
424 |
2:15.70 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.42 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
422 |
2:15.94 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.23 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Akseli Kellman |
2007 |
Mikkelin Uimaseura |
|
389 |
2:19.69 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.34 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jesse Kakko |
2007 |
Salon Uimarit |
|
358 |
2:23.55 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.27 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eelis Hietala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.44 |
357 |
2:23.77 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.66 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
352 |
2:24.34 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.35 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lauri Hänninen |
2007 |
Keravan Uimarit |
+0.90 |
326 |
2:28.08 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.24 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikke Laine |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
321 |
2:28.94 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.98 |
(-12.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olavi Niiranen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
282 |
2:35.38 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.90 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
256 |
2:40.60 |
+32.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.88 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
236 |
2:44.88 |
+36.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.51 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
230 |
2:46.29 |
+38.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.65 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aksel Eriksson |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
211 |
2:51.12 |
+42.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.61 |
(-16.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikolai Haaksluoto |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
182 |
2:59.95 |
+51.79 |
|
Rollo11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Onni Kuusisto |
2012 |
Salon Uimarit |
|
175 |
3:02.06 |
+53.90 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 3:09.86 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kota Moriwaki |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
173 |
3:02.87 |
+54.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.45 |
(+6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Veeti Kujala |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
170 |
3:04.04 |
+55.88 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 3:06.87 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Eino Loponen |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
160 |
3:07.81 |
+59.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.49 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Joonas Sovasto |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
123 |
3:24.58 |
+1:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Otso Ekholm |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
123 |
3:25.08 |
+1:16.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.35 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilho Haikonen |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 15.2 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 4:51:13 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Freestyle Men M - Final |
|
|
Rollo11 |
3:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
1:52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
1:53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luukas Vainio |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.50 |
744 |
1:52.56 |
|
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:48.85 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
705 |
1:54.56 |
+2.00 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:52.07 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lassi Haimi |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.74 |
702 |
1:54.75 |
+2.19 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:51.85 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Turun Urheiluliitto |
+0.56 |
689 |
1:55.45 |
+2.89 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:54.89 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
572 |
2:02.82 |
+10.26 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:00.72 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Jari Schwarte |
1990 |
Cetus Espoo |
+0.46 |
572 |
2:02.82 |
+10.26 |
|
SM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Artem Khotenovskii |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.68 |
503 |
2:08.20 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.33 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.53 |
498 |
2:08.68 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.11 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.55 |
489 |
2:09.42 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.62 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jasu Haapaniemi |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.80 |
395 |
2:18.95 |
+26.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.86 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leo Lana |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
370 |
2:22.02 |
+29.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.08 |
(+6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
367 |
2:22.44 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.50 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Henrik Krogius |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
110 |
3:32.82 |
+1:40.26 |
|
S5 |
|
|
|
Entry time: 3:15.49 |
(+17.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksandr Ipatkov |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.3 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 4:51:13 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 17:43:13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 200m Individual Medley Women T15 - Final |
|
|
Sponsor: |
Schetelig |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
3:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
2:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
2:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lumi Oura |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.48 |
560 |
2:32.98 |
|
|
|
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 2:35.82 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saara Pakomäki |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
535 |
2:35.33 |
+2.35 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:38.27 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.68 |
535 |
2:35.34 |
+2.36 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:34.30 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.72 |
529 |
2:35.87 |
+2.89 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:36.47 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
486 |
2:40.33 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.76 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
472 |
2:41.94 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.07 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
458 |
2:43.53 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.94 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
441 |
2:45.63 |
+12.65 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 2:41.95 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
429 |
2:47.18 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.58 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Race Club Sveitsi |
|
428 |
2:47.35 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.05 |
(+8.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanna Laine |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
422 |
2:48.09 |
+15.11 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 2:49.26 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
407 |
2:50.15 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.02 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Sundell |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
406 |
2:50.32 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.14 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
392 |
2:52.31 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.96 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
386 |
2:53.10 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.22 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alisa Karttunen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
377 |
2:54.58 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.45 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liisi Emilia Tuominen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
347 |
2:59.34 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.92 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Huttunen |
2011 |
Vanders |
|
344 |
2:59.94 |
+26.96 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 3:02.09 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
|
335 |
3:01.54 |
+28.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.50 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
335 |
3:01.59 |
+28.61 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 3:03.56 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Verna Faloon |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
330 |
3:02.43 |
+29.45 |
|
Rollo12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Noela Salokangas |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.75 |
330 |
3:02.47 |
+29.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.27 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
|
316 |
3:05.16 |
+32.18 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 2:59.98 |
(+5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
315 |
3:05.34 |
+32.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.76 |
(+7.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Inka Vihreäpuu |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
305 |
3:07.18 |
+34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maya Bergström |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
304 |
3:07.52 |
+34.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.62 |
(+13.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Olivia Areva |
2010 |
Salon Uimarit |
|
296 |
3:09.12 |
+36.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.83 |
(-7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.75 |
293 |
3:09.74 |
+36.76 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 3:17.67 |
(-7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Peppi Stolt |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.87 |
290 |
3:10.33 |
+37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
|
290 |
3:10.51 |
+37.53 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 3:15.72 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Stella Alexandra Vainio |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
288 |
3:10.85 |
+37.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.93 |
(-8.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
275 |
3:13.92 |
+40.94 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 3:06.90 |
(+7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Meri Koskipää |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
271 |
3:14.77 |
+41.79 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 3:19.58 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anni Nyyssönen |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
262 |
3:17.02 |
+44.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.12 |
(+4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mimosa Puikkonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
260 |
3:17.39 |
+44.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.87 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
254 |
3:18.95 |
+45.97 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 3:09.72 |
(+9.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Milja Parkkamäki |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
241 |
3:22.65 |
+49.67 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 3:20.65 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Helmiina Härri |
2011 |
Salon Uimarit |
|
240 |
3:22.90 |
+49.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.68 |
(+8.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mette Virtanen |
2009 |
Uimaseura Aquila |
+0.39 |
234 |
3:24.43 |
+51.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.26 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Diana Igonen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
231 |
3:25.31 |
+52.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.68 |
(+8.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Minttu Ahokas |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.75 |
221 |
3:28.35 |
+55.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.91 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Hilda McGarvie |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
210 |
3:32.02 |
+59.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.16 |
(+12.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Venla Liikkanen |
2011 |
Haminan Uimaseura |
|
209 |
3:32.20 |
+59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Kamilla Larionova |
2011 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.85 |
206 |
3:33.30 |
+1:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Vanamo Puura |
2011 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
206 |
3:33.34 |
+1:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Alisa Ruotsalainen |
2013 |
Salon Uimarit |
|
182 |
3:42.26 |
+1:09.28 |
|
Rollo10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Iida Kinnunen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
180 |
3:43.07 |
+1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sanni Kangastalo |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
180 |
3:43.13 |
+1:10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.28 |
(+12.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Alisa Kiuru |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
166 |
3:49.08 |
+1:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Fanni Kaisto |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
164 |
3:49.99 |
+1:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Jessica Oker-Blom |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
102 |
4:29.86 |
+1:56.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Penni Nyqvist |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
|
- |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Rauha Riikonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 5:18:01 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 200m Individual Medley Women N - Final |
|
|
Sponsor: |
Schetelig |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
3:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
2:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
2:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Janina Granberg |
2006 |
Cetus Espoo |
|
680 |
2:23.41 |
|
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:22.80 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
|
534 |
2:35.37 |
+11.96 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:35.71 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.51 |
489 |
2:40.08 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.81 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.75 |
432 |
2:46.73 |
+23.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.75 |
(+3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoliina Hirvelä |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.51 |
423 |
2:47.88 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.72 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
369 |
2:55.75 |
+32.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.79 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.75 |
369 |
2:55.77 |
+32.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.38 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nea Vilén |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
336 |
3:01.38 |
+37.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.11 |
(+5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 5:18:01 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 17:43:16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 200m Individual Medley Men P16 - Final |
|
|
Rollo11 |
3:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
2:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
2:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
|
479 |
2:25.61 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:38.17 |
(-12.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.44 |
473 |
2:26.23 |
+0.62 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:28.80 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
463 |
2:27.28 |
+1.67 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:31.74 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joel sulonen |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.65 |
450 |
2:28.75 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.72 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
445 |
2:29.22 |
+3.61 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:27.43 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.50 |
425 |
2:31.61 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.75 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
415 |
2:32.75 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.64 |
(-19.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veikka-Eemil Lehtonen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
385 |
2:36.66 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.02 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
382 |
2:37.10 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.19 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Mõsko |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
379 |
2:37.50 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.07 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amos Korin |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.51 |
370 |
2:38.71 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.51 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
351 |
2:41.60 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.55 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Topias Heikkinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.68 |
349 |
2:41.89 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.05 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Myller |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
342 |
2:43.01 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.46 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nooa Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
341 |
2:43.10 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.01 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
307 |
2:48.84 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.28 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veeti Ukkola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.43 |
307 |
2:48.98 |
+23.37 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 2:48.08 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olavi Luukkonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.83 |
274 |
2:55.44 |
+29.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.48 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vertti Linnermo |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
251 |
3:00.60 |
+34.99 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 3:06.59 |
(-5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
247 |
3:01.51 |
+35.90 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 3:01.56 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
246 |
3:01.85 |
+36.24 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 3:08.27 |
(-6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
230 |
3:05.80 |
+40.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.40 |
(-14.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hugo Skants |
2010 |
Vanders |
|
211 |
3:11.30 |
+45.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.44 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eemeli Partanen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.39 |
207 |
3:12.46 |
+46.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.19 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
205 |
3:13.18 |
+47.57 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 3:13.63 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Voitto Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
202 |
3:14.04 |
+48.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.32 |
(-8.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aapo Tikkanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
+0.67 |
190 |
3:18.19 |
+52.58 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 3:26.42 |
(-8.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
189 |
3:18.35 |
+52.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.17 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julius Sydänmaa |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
179 |
3:22.11 |
+56.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.97 |
(-7.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lucas Batista |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
179 |
3:22.20 |
+56.59 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 3:40.05 |
(-17.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Peetu Katavisto |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
159 |
3:30.08 |
+1:04.47 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 3:39.19 |
(-9.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aukusti Nuutinen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
129 |
3:45.29 |
+1:19.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:11.00 |
(-25.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emil Kontio |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
125 |
3:47.44 |
+1:21.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:54.68 |
(-7.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Kasimir Patosaari |
2011 |
Vanders |
|
114 |
3:54.69 |
+1:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alvar Aho |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
108 |
3:58.83 |
+1:33.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.94 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Paavo Mäkelä |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
107 |
3:59.61 |
+1:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Vincent Laine |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
86 |
4:17.81 |
+1:52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Ärling |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
|
- |
|
Eino Loponen |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
|
- |
|
Kevin Sjöberg |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 5:36:44 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 200m Individual Medley Men M - Final |
|
|
Rollo11 |
3:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
2:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
2:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksandr Ipatkov |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
678 |
2:09.71 |
|
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexis Mørk |
2006 |
Lambertseter Svømmeklubb |
+0.44 |
609 |
2:14.48 |
+4.77 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:13.30 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Kabonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
459 |
2:27.75 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.52 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaron Tikkanen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.51 |
430 |
2:30.94 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.45 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Tuukkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
|
328 |
2:45.19 |
+35.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.91 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 5:36:44 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 17:43:20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Butterfly Women T15 - Final |
|
|
Sponsor: |
Schetelig |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
10:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.59 |
568 |
1:06.98 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:07.56 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iiris Kostiainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
432 |
1:13.38 |
+6.40 |
|
NEM23A |
|
|
|
Entry time: 1:11.47 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Liljeberg |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.76 |
411 |
1:14.59 |
+7.61 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:15.01 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vivian Oker-Blom |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
365 |
1:17.63 |
+10.65 |
|
NEM23A |
|
|
|
Entry time: 1:15.64 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saara Holmberg |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
341 |
1:19.41 |
+12.43 |
|
NEM23A |
|
|
|
Entry time: 1:19.33 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Inkeri Rinnola |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
334 |
1:19.96 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.19 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino-Ilona Lehtonen |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
333 |
1:20.02 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.47 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.52 |
331 |
1:20.15 |
+13.17 |
|
NEM23A |
|
|
|
Entry time: 1:18.60 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Renja Koskela |
2010 |
Raision Urheilijat |
+0.88 |
324 |
1:20.71 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.93 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Tikkanen |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
314 |
1:21.54 |
+14.56 |
|
NEM23A |
|
|
|
Entry time: 1:19.68 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Agbroko |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
310 |
1:21.96 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.35 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
279 |
1:24.83 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.45 |
(-7.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elsa Olivia Koivula |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
275 |
1:25.28 |
+18.30 |
|
NEM23A |
|
|
|
Entry time: 1:26.29 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emmi Pekanheimo |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
236 |
1:29.74 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.61 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Siiri Rouhiainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
202 |
1:34.42 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
199 |
1:35.02 |
+28.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.15 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
190 |
1:36.47 |
+29.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.62 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kiira Elisa Kautto |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
186 |
1:37.18 |
+30.20 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:40.36 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Inkeri Kujala |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
177 |
1:38.74 |
+31.76 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:41.33 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Helmiina Härri |
2011 |
Salon Uimarit |
|
175 |
1:39.03 |
+32.05 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:41.19 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elli Sihvonen |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
173 |
1:39.38 |
+32.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.54 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Riia Koskela |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
147 |
1:45.11 |
+38.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.55 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Amanda Autio |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
134 |
1:48.15 |
+41.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.77 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Heta Lesonen |
2011 |
Salon Uimarit |
|
113 |
1:54.55 |
+47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meri Koskipää |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
- |
|
Nuppu Rehell |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
- |
|
Seela Ruponen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 5:50:02 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Butterfly Women N - Final |
|
|
Sponsor: |
Schetelig |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
10:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
665 |
1:03.54 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:03.41 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenna Pulkkinen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.72 |
588 |
1:06.20 |
+2.66 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:03.66 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
587 |
1:06.23 |
+2.69 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:05.82 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Riina Niemi |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
564 |
1:07.12 |
+3.58 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Hankala |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
548 |
1:07.78 |
+4.24 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:07.80 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Vanders |
|
546 |
1:07.87 |
+4.33 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:07.80 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Koskelo |
2005 |
Race Club Sveitsi |
|
449 |
1:12.42 |
+8.88 |
|
NEM23A |
|
|
|
Entry time: 1:10.30 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nea Parkatti |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
435 |
1:13.20 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.18 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saima Peltonen |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.44 |
426 |
1:13.69 |
+10.15 |
|
NEM23A |
|
|
|
Entry time: 1:10.13 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viivi Ikonen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
|
397 |
1:15.44 |
+11.90 |
|
NEM23A |
|
|
|
Entry time: 1:18.72 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Chadromtseva |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.33 |
369 |
1:17.33 |
+13.79 |
|
NEM23A |
|
|
|
Entry time: 1:17.38 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Venla Kantanen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
|
331 |
1:20.20 |
+16.66 |
|
NEM23A |
|
|
|
Entry time: 1:19.28 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
309 |
1:22.03 |
+18.49 |
|
NEM23A |
|
|
|
Entry time: 1:20.71 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Suomalainen |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
260 |
1:26.92 |
+23.38 |
|
NEM23A |
|
|
|
Entry time: 1:28.04 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 5:50:02 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 17:50:26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Butterfly Men P16 - Final |
|
|
Rollo13 |
1:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
456 |
1:04.23 |
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:02.61 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.61 |
423 |
1:05.86 |
+1.63 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:07.22 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
385 |
1:07.92 |
+3.69 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:07.31 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roope Piironen |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.57 |
366 |
1:09.09 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.07 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Lostedt |
2007 |
Octopus Lohja |
|
347 |
1:10.34 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.88 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sasu Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
321 |
1:12.15 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.73 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juuso Käär |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
311 |
1:12.97 |
+8.74 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:14.30 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuli Hakkarainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
288 |
1:14.88 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.44 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
287 |
1:14.91 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.49 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
271 |
1:16.33 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
184 |
1:26.86 |
+22.63 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:26.86 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
180 |
1:27.56 |
+23.33 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:28.96 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Mattila |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
170 |
1:29.12 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.08 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maxim Loboda |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
+0.55 |
152 |
1:32.60 |
+28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leo Suominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.58 |
125 |
1:38.76 |
+34.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.67 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Niklas von Boehm |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
122 |
1:39.59 |
+35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eemeli Havia |
2010 |
Salon Uimarit |
|
122 |
1:39.60 |
+35.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.90 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
|
116 |
1:41.24 |
+37.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.79 |
(+6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aleksi Kärkkäinen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
99 |
1:46.68 |
+42.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.53 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 5:53:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Butterfly Men M - Final |
|
|
Rollo13 |
1:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
|
735 |
54.77 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 56.02 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lari Tumanoff |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
572 |
59.55 |
+4.78 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 56.97 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aapo Tuhkanen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.50 |
553 |
1:00.22 |
+5.45 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:00.27 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Turun Urheiluliitto |
|
547 |
1:00.44 |
+5.67 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 58.70 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
524 |
1:01.30 |
+6.53 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:00.61 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.77 |
510 |
1:01.86 |
+7.09 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:02.39 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristian Johansson |
1969 |
Cetus Espoo |
|
496 |
1:02.44 |
+7.67 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:02.36 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaron Pirinen |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
482 |
1:03.06 |
+8.29 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:04.61 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Artem Khotenovskii |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.69 |
472 |
1:03.48 |
+8.71 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:04.16 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ukko-Pekka Luomala |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
445 |
1:04.77 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.56 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
426 |
1:05.70 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.66 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olli Havia |
2004 |
Salon Uimarit |
+0.51 |
397 |
1:07.27 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.20 |
(-11.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Miika Nurminen |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.50 |
382 |
1:08.13 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.60 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
|
203 |
1:24.09 |
+29.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.53 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Taneli Härkönen |
1997 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.75 |
196 |
1:25.07 |
+30.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.25 |
(+5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 5:53:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 17:54:18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Backstroke Women T15 - Final |
|
|
Sponsor: |
Schetelig |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
1:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
1:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.63 |
577 |
1:09.00 |
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:08.48 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.73 |
556 |
1:09.84 |
+0.84 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:08.66 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nelma Vuorre |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.78 |
418 |
1:16.80 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.13 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Huttunen |
2011 |
Vanders |
+0.64 |
412 |
1:17.17 |
+8.17 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:18.35 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
+0.64 |
408 |
1:17.41 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.41 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.62 |
408 |
1:17.43 |
+8.43 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:17.01 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Lindholm |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.90 |
388 |
1:18.73 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.75 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
+0.68 |
385 |
1:18.95 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.85 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.60 |
385 |
1:18.97 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.84 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
383 |
1:19.06 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.63 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matilda Oinonen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.68 |
372 |
1:19.88 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.91 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoliina Patosaari |
2010 |
Vanders |
+0.67 |
371 |
1:19.92 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.53 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liisi Emilia Tuominen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.72 |
367 |
1:20.24 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.04 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
355 |
1:21.13 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.63 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
347 |
1:21.68 |
+12.68 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:18.58 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarah Perasath |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.64 |
331 |
1:23.02 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.06 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Chukhlebova |
2008 |
Haminan Uimaseura |
+0.79 |
331 |
1:23.05 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.05 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Inkeri Rinnola |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.67 |
329 |
1:23.18 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.55 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iisa Kallio |
2012 |
Vanders |
+0.69 |
320 |
1:23.95 |
+14.95 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:24.71 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.77 |
310 |
1:24.80 |
+15.80 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:26.68 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Olivia Areva |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.77 |
310 |
1:24.85 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.95 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anni Tuomisto |
2012 |
Vanders |
+0.59 |
306 |
1:25.24 |
+16.24 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:27.91 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Veera Vilhelma Kiukkonen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.77 |
300 |
1:25.75 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.39 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maria Pilz |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
289 |
1:26.89 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.94 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Saara Solkinen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.82 |
280 |
1:27.73 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.99 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Peppi Viljanen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.88 |
275 |
1:28.29 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.43 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alissa Brohez |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.78 |
272 |
1:28.56 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.90 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
+0.74 |
272 |
1:28.60 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.70 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lotta Myllykoski |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.74 |
270 |
1:28.87 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vilja Koskinen |
2011 |
Vanders |
+0.69 |
268 |
1:29.04 |
+20.04 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:30.49 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anni Sohlman |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.69 |
264 |
1:29.52 |
+20.52 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:31.36 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lotte Peltola |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.86 |
258 |
1:30.23 |
+21.23 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:35.94 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.65 |
257 |
1:30.28 |
+21.28 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:29.50 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lumi Sutinen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.64 |
257 |
1:30.29 |
+21.29 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:31.29 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Stella Alexandra Vainio |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.77 |
254 |
1:30.70 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.75 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emma Ranta |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.74 |
252 |
1:30.86 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.75 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sofie Wikman |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.93 |
247 |
1:31.47 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.74 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Verna Faloon |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.80 |
241 |
1:32.24 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.27 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Aamu Lindström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+0.74 |
240 |
1:32.40 |
+23.40 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:36.01 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Amelie Hillers |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.86 |
236 |
1:32.91 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.56 |
(+5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
+0.84 |
234 |
1:33.17 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.69 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Iiris Tuukkanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.68 |
231 |
1:33.54 |
+24.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.16 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Isabel Weichert |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.70 |
229 |
1:33.84 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.22 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Selma Pelkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.63 |
226 |
1:34.31 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.42 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Sanni Niiranen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.89 |
224 |
1:34.52 |
+25.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.01 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
223 |
1:34.67 |
+25.67 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:33.22 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Siiri Kinos |
2010 |
Raision Urheilijat |
+0.86 |
222 |
1:34.87 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.89 |
(+3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Iiris Uusitalo |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.85 |
219 |
1:35.23 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.45 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Meri Koskipää |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
219 |
1:35.25 |
+26.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.19 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.88 |
215 |
1:35.84 |
+26.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.78 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Ria Kiuru |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.71 |
213 |
1:36.06 |
+27.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.62 |
(+6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Janika Parkkila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
211 |
1:36.45 |
+27.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.25 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Eve Huovila |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.88 |
210 |
1:36.60 |
+27.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.46 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Hertta Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.76 |
210 |
1:36.64 |
+27.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.13 |
(+4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Iida Kaffka |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.72 |
205 |
1:37.31 |
+28.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.78 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Seela Ruponen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.77 |
204 |
1:37.50 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.40 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Amanda Kodisoja |
2012 |
Raision Urheilijat |
+0.84 |
193 |
1:39.33 |
+30.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.92 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Sohvi Rinne |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.82 |
192 |
1:39.56 |
+30.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.41 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Lisette Jaas |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.87 |
188 |
1:40.14 |
+31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Enni Hurri |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.87 |
186 |
1:40.47 |
+31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Sara Anjala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.94 |
186 |
1:40.60 |
+31.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.49 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Erika Santala |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.96 |
185 |
1:40.76 |
+31.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.17 |
(-6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Emma Kangas |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.83 |
182 |
1:41.36 |
+32.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.33 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Lilja Kuosmanen |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
175 |
1:42.53 |
+33.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.69 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Lilja Ahvenlampi |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.79 |
169 |
1:43.84 |
+34.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.34 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Isabel Nyback |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
153 |
1:47.36 |
+38.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.65 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Saana Ekholm |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
141 |
1:50.27 |
+41.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.93 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Mei Olenius |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
138 |
1:51.12 |
+42.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.25 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Emma Keto-oja |
2012 |
Salon Uimarit |
+0.82 |
128 |
1:53.89 |
+44.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.51 |
(-9.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Robyn Gahmberg |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.65 |
114 |
1:58.23 |
+49.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.02 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Kivelä |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Lilianna Räsänen |
2014 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Hilda McGarvie |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Savolainen |
2011 |
Salon Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maisa Törnström |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 6:15:05 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Backstroke Women N - Final |
|
|
Sponsor: |
Schetelig |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
1:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
1:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.62 |
566 |
1:09.43 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:07.68 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
+0.66 |
538 |
1:10.60 |
+1.17 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:10.84 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.61 |
513 |
1:11.72 |
+2.29 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:07.14 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Hörkkö |
2001 |
Espoon Kilpauinti |
+0.74 |
511 |
1:11.83 |
+2.40 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:11.53 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iryna Sierik |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
+0.64 |
499 |
1:12.41 |
+2.98 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:12.21 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iida Remes |
2007 |
Pieksän Kuutit |
+0.68 |
457 |
1:14.58 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.45 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iida Savulahti |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.60 |
449 |
1:15.00 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.10 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jasmin Savonen |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
423 |
1:16.51 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.87 |
(+4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.80 |
407 |
1:17.47 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Suomalainen |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.87 |
365 |
1:20.36 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.69 |
(+4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilhelmiina Lindholm |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.70 |
325 |
1:23.49 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.43 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nea Vilén |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
313 |
1:24.54 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maija Salokorpi |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.78 |
301 |
1:25.67 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 6:15:05 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 18:15:32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Backstroke Men P16 - Final |
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Koskela |
2007 |
Raision Urheilijat |
+0.60 |
592 |
1:01.44 |
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 59.84 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.75 |
458 |
1:06.92 |
+5.48 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:03.37 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
+0.66 |
445 |
1:07.58 |
+6.14 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:07.30 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eero Tandefelt-Kauste |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
427 |
1:08.48 |
+7.04 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:06.55 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Niemi |
2008 |
Helsingin Uimarit |
+0.71 |
368 |
1:11.95 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.72 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veikka-Eemil Lehtonen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.68 |
368 |
1:11.96 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.17 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wille Vantala |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.73 |
356 |
1:12.75 |
+11.31 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:13.16 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viljami Kälviäinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.70 |
343 |
1:13.71 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.70 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jaroslav Hahkonen |
2009 |
Race Club Sveitsi |
+0.66 |
326 |
1:14.92 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.73 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.75 |
323 |
1:15.19 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.03 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.84 |
320 |
1:15.43 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niilo Lehtinen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.77 |
312 |
1:16.05 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.82 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eelis Hietala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.72 |
307 |
1:16.44 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.91 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nooa Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.74 |
287 |
1:18.18 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.96 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
276 |
1:19.16 |
+17.72 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:19.52 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Urho Lumiainen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.62 |
275 |
1:19.26 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.63 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
273 |
1:19.54 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.82 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vilho Haikonen |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.85 |
268 |
1:19.99 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.94 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Veeti Ukkola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.70 |
257 |
1:21.14 |
+19.70 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:19.05 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Leon Andersson |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.64 |
256 |
1:21.20 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.01 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Väinö Rosendahl |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.59 |
254 |
1:21.38 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.99 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aaron Helander |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.66 |
251 |
1:21.74 |
+20.30 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:22.53 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Samuel Rantanen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.75 |
234 |
1:23.62 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.93 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
231 |
1:24.08 |
+22.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.33 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.76 |
230 |
1:24.13 |
+22.69 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:26.22 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
+0.81 |
230 |
1:24.17 |
+22.73 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:26.86 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.67 |
225 |
1:24.78 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.36 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
221 |
1:25.34 |
+23.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.13 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ohto Ahvenisto |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.86 |
218 |
1:25.72 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.78 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oskar Usmi |
2012 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
216 |
1:25.95 |
+24.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.77 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Adam Isaev |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
215 |
1:26.04 |
+24.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.85 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Caius Dufva |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.58 |
213 |
1:26.35 |
+24.91 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:27.40 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Eemeli Partanen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.71 |
209 |
1:26.83 |
+25.39 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:29.21 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
204 |
1:27.56 |
+26.12 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:27.92 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
+0.88 |
195 |
1:28.92 |
+27.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.32 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
193 |
1:29.15 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.09 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Elias Himanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+0.68 |
192 |
1:29.31 |
+27.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.48 |
(-6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emiljan Voutilainen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.80 |
188 |
1:29.95 |
+28.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.39 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jami Torvikoski |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.73 |
187 |
1:30.14 |
+28.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.31 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.80 |
186 |
1:30.33 |
+28.89 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:29.67 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Lucas Batista |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.67 |
186 |
1:30.38 |
+28.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.98 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Aksel Eriksson |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.82 |
183 |
1:30.79 |
+29.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.12 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Lukas Makauskas |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
180 |
1:31.35 |
+29.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.04 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Leo Suominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.59 |
178 |
1:31.72 |
+30.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.00 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
177 |
1:31.75 |
+30.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.19 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Tobias Signus |
2011 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.85 |
167 |
1:33.61 |
+32.17 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:35.88 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Kota Moriwaki |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.69 |
166 |
1:33.78 |
+32.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.29 |
(-15.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Jyrki Mustakallio |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.62 |
161 |
1:34.82 |
+33.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.36 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Kivi Hakkarainen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.82 |
154 |
1:36.22 |
+34.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.18 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Eelis Andersson |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.64 |
145 |
1:38.07 |
+36.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.38 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Urho Tammi |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.59 |
143 |
1:38.62 |
+37.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.70 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Konsta Antikainen |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.69 |
103 |
1:49.78 |
+48.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.06 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Aleksi Aakala |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.84 |
99 |
1:51.44 |
+50.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.38 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Eetu Jalonen |
2013 |
Salon Uimarit |
+0.68 |
95 |
1:53.08 |
+51.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.05 |
(-7.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Aukusti Nuutinen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.82 |
94 |
1:53.40 |
+51.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.35 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Joonas Sovasto |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.60 |
84 |
1:57.72 |
+56.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.22 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Felix Larma |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
41 |
2:29.16 |
+1:27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Márton Kovács-Balogh |
2010 |
Salon Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 6:30:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Backstroke Men M - Final |
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niki Karlsson |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.56 |
722 |
57.51 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 55.51 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Alitalo |
1999 |
Cetus Espoo |
+0.55 |
667 |
59.03 |
+1.52 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 57.63 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Turun Urheiluliitto |
+0.72 |
585 |
1:01.67 |
+4.16 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 59.37 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.81 |
501 |
1:04.93 |
+7.42 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:03.58 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.66 |
471 |
1:06.29 |
+8.78 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:05.83 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nico Kulju |
2006 |
Vanders |
+0.76 |
460 |
1:06.84 |
+9.33 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:09.69 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.66 |
451 |
1:07.27 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.30 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
+0.82 |
449 |
1:07.37 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.93 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.84 |
413 |
1:09.26 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.77 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ville-Veikko Katajisto |
2002 |
Nurmijärven Uinti |
+0.75 |
309 |
1:16.30 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.19 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Tuukkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.68 |
296 |
1:17.35 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.15 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 6:30:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 18:32:06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Breaststroke Women T15 - Final |
|
|
Sponsor: |
Schetelig |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
1:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
1:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
552 |
1:18.15 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:18.14 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Race Club Sveitsi |
|
479 |
1:21.94 |
+3.79 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:19.83 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
|
475 |
1:22.18 |
+4.03 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:20.72 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
|
465 |
1:22.75 |
+4.60 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:23.05 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
444 |
1:24.00 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.30 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilla Pajula |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
438 |
1:24.43 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.19 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Janely Poppy Liiva |
2009 |
Keravan Uimarit |
+0.51 |
419 |
1:25.67 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.71 |
(-8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
415 |
1:25.94 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.53 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
|
413 |
1:26.08 |
+7.93 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:25.56 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viola Tojander |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.71 |
410 |
1:26.29 |
+8.14 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:30.47 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino Isrikki |
2009 |
Vanders |
+0.76 |
407 |
1:26.51 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.30 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enni Sinkko |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
406 |
1:26.58 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.01 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
403 |
1:26.82 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.09 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
392 |
1:27.57 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.32 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Koponen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.49 |
386 |
1:28.05 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.23 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aliisa Kunttu |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
382 |
1:28.34 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.09 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
368 |
1:29.41 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.95 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
353 |
1:30.73 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.29 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Inka Vihreäpuu |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
344 |
1:31.51 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.03 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefiina Kinos |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
326 |
1:33.15 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.03 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noora Kuosmanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
316 |
1:34.07 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.55 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Peppi Stolt |
2009 |
Haminan Uimaseura |
|
307 |
1:34.97 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.38 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sanni Talka |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
301 |
1:35.62 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.08 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Puttonen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
294 |
1:36.38 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.40 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Pihla Ruuskanen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
286 |
1:37.23 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.56 |
(-9.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
|
286 |
1:37.25 |
+19.10 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:33.80 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Liisi Emilia Tuominen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
282 |
1:37.69 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.80 |
(+5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Peppi Ratinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
277 |
1:38.34 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.09 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofie Wikman |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
272 |
1:38.88 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.68 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
272 |
1:38.94 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.50 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Aino Virtanen |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
268 |
1:39.37 |
+21.22 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:43.35 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Rauha Riikonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
266 |
1:39.61 |
+21.46 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:41.73 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Matilda Elo |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.83 |
258 |
1:40.65 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.24 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Helmi Onkamo |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
257 |
1:40.78 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.45 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Venla Väisänen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
254 |
1:41.14 |
+22.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.19 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Amanda Kodisoja |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
246 |
1:42.31 |
+24.16 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:41.99 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ella Kylmämaa |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
245 |
1:42.45 |
+24.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.86 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
242 |
1:42.86 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.93 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Leila Lintula |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
242 |
1:42.89 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.40 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Vilja Koskinen |
2011 |
Vanders |
|
239 |
1:43.22 |
+25.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.31 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mimmi Loponen |
2011 |
Vanders |
+0.49 |
236 |
1:43.69 |
+25.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.76 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Diana Igonen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
236 |
1:43.72 |
+25.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.40 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Helmiina Härri |
2011 |
Salon Uimarit |
|
235 |
1:43.82 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.34 |
(+3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
234 |
1:43.93 |
+25.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.80 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
|
226 |
1:45.27 |
+27.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.55 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Vilma Kivi |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
221 |
1:46.07 |
+27.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.08 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sanni Kangastalo |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
218 |
1:46.46 |
+28.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.24 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Teresa Jämsä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
217 |
1:46.60 |
+28.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.50 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Kaisla Viljainen |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
213 |
1:47.24 |
+29.09 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:45.59 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Kielo Kalliokoski |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
212 |
1:47.45 |
+29.30 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:50.21 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
211 |
1:47.62 |
+29.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.02 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Sanni Korpiola |
2010 |
Helsingin Uimarit |
|
211 |
1:47.70 |
+29.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.29 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Sanni Arvonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
210 |
1:47.74 |
+29.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.07 |
(+4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
210 |
1:47.78 |
+29.63 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:50.22 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Siiri Rossi |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.92 |
210 |
1:47.84 |
+29.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.43 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Anni Nyyssönen |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
210 |
1:47.85 |
+29.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.74 |
(+5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Ida Sjöblom |
2011 |
Salon Uimarit |
|
209 |
1:48.02 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.87 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
208 |
1:48.15 |
+30.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.46 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Alisa Kiuru |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.92 |
207 |
1:48.37 |
+30.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.38 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Fanni Karttunen |
2012 |
Salon Uimarit |
|
198 |
1:50.01 |
+31.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.90 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Riia Koskela |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
197 |
1:50.11 |
+31.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.88 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Kamilla Larionova |
2011 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
191 |
1:51.21 |
+33.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.08 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Aada Lehtinen |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
188 |
1:51.92 |
+33.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.27 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Iina Kokkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
187 |
1:52.05 |
+33.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.53 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Mette Virtanen |
2009 |
Uimaseura Aquila |
|
183 |
1:52.80 |
+34.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.05 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Saana Kinos |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
181 |
1:53.23 |
+35.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.72 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Isabel Palm |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
179 |
1:53.59 |
+35.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.24 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Robyn Gahmberg |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
170 |
1:55.54 |
+37.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.52 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
167 |
1:56.42 |
+38.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.89 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Olivia Hägerström |
2012 |
Salon Uimarit |
|
165 |
1:56.79 |
+38.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.76 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
160 |
1:57.99 |
+39.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.74 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Maysa Himmich |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
159 |
1:58.14 |
+39.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.34 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Senni Helskyaho |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.60 |
158 |
1:58.50 |
+40.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.28 |
(-13.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Anna Kovács-Balogh |
2013 |
Salon Uimarit |
|
147 |
2:01.39 |
+43.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.15 |
(-8.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Penni Nyqvist |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
144 |
2:02.32 |
+44.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.41 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Mia Emilia Kapanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
143 |
2:02.56 |
+44.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.86 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Iida Kaffka |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
135 |
2:04.94 |
+46.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.44 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Sara Gordin |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
123 |
2:08.88 |
+50.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Kerttu Jääskeläinen |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
114 |
2:12.17 |
+54.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.45 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Hilla Hietakangas |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
109 |
2:13.96 |
+55.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.79 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Aura Hakkarainen |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
108 |
2:14.58 |
+56.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Alina Helskyaho |
2012 |
Salon Uimarit |
|
75 |
2:31.60 |
+1:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iisa Kallio |
2012 |
Vanders |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
- |
|
Hertta Huvinen |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 6:51:09 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Breaststroke Women N - Final |
|
|
Sponsor: |
Schetelig |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
1:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
1:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
670 |
1:13.26 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:12.33 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenna Pulkkinen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
659 |
1:13.66 |
+0.40 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:12.35 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
581 |
1:16.84 |
+3.58 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:15.75 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gréta Beszteri |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
571 |
1:17.27 |
+4.01 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:15.30 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vlada Guljajeva |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.54 |
519 |
1:19.76 |
+6.50 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:18.08 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jenni Kurki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
519 |
1:19.80 |
+6.54 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:20.61 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.71 |
485 |
1:21.59 |
+8.33 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:22.02 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Määttä |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
478 |
1:21.99 |
+8.73 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:21.00 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
|
441 |
1:24.24 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.27 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
416 |
1:25.88 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.14 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoliina Hirvelä |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.25 |
395 |
1:27.36 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.03 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hertta Katajisto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.56 |
388 |
1:27.88 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.34 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saana Helsto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
|
318 |
1:33.89 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.70 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maria Rautiainen |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
+0.61 |
307 |
1:34.99 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.03 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lulu Luukkaa |
2006 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
256 |
1:40.88 |
+27.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.87 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aliina Penttinen |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
250 |
1:41.73 |
+28.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.61 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 6:51:09 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 18:51:46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Breaststroke Men P16 - Final |
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
1:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yaroslav Uzlyakov |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.68 |
456 |
1:13.89 |
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:13.30 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miika Toivonen |
2007 |
Race Club Sveitsi |
+0.53 |
421 |
1:15.84 |
+1.95 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:14.70 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thanh Kiet Lam |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
401 |
1:17.13 |
+3.24 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:17.26 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.41 |
363 |
1:19.69 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.13 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
355 |
1:20.27 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.83 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuli Hakkarainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
349 |
1:20.78 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.10 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
325 |
1:22.72 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.08 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.41 |
312 |
1:23.81 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.51 |
310 |
1:23.96 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.80 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jaroslav Hahkonen |
2009 |
Race Club Sveitsi |
|
310 |
1:24.03 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.12 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aleksi Kukkola |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
307 |
1:24.24 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.03 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vili Sakko |
2007 |
Keravan Uimarit |
+0.68 |
305 |
1:24.50 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vilho Haikonen |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.41 |
251 |
1:30.09 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.77 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Mattila |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
250 |
1:30.19 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.68 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Márton Kovács-Balogh |
2010 |
Salon Uimarit |
|
246 |
1:30.70 |
+16.81 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:30.12 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Niko Visuri |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.81 |
231 |
1:32.61 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.70 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ohto Ahvenisto |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.78 |
211 |
1:35.51 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.48 |
(+5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kivi Hakkarainen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
210 |
1:35.56 |
+21.67 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:35.83 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Adam Isaev |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
195 |
1:38.01 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.93 |
(+8.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Leo Suominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
191 |
1:38.76 |
+24.87 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:36.78 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
zhuoer song |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
187 |
1:39.31 |
+25.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.25 |
(-12.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veikka Kiukkonen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
186 |
1:39.62 |
+25.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.56 |
(-9.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
+0.67 |
181 |
1:40.39 |
+26.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.95 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Topi Nuutinen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
175 |
1:41.52 |
+27.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.18 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Eemeli Havia |
2010 |
Salon Uimarit |
|
167 |
1:43.13 |
+29.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.70 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lukas Makauskas |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
163 |
1:44.01 |
+30.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.60 |
(-6.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Peetu Katavisto |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
162 |
1:44.32 |
+30.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.59 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Voitto Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
158 |
1:45.03 |
+31.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.09 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Vertti Linnermo |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
158 |
1:45.15 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.25 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Eelis Andersson |
2011 |
Salon Uimarit |
|
157 |
1:45.26 |
+31.37 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:44.70 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Platon Voutilainen |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
|
144 |
1:48.45 |
+34.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.38 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Tiitus Sirola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
116 |
1:56.44 |
+42.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.20 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Aleksi Aakala |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
113 |
1:57.38 |
+43.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.23 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Paavo Mäkelä |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
111 |
1:58.12 |
+44.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.10 |
(-6.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alvar Aho |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
99 |
2:02.57 |
+48.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.99 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Vincent Laine |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
67 |
2:19.84 |
+1:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 7:01:04 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Breaststroke Men M - Final |
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
1:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miika Nurminen |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.64 |
495 |
1:11.90 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:11.69 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Ikonen |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
|
455 |
1:13.95 |
+2.05 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:12.59 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Nyman |
2004 |
Race Club Sveitsi |
+0.47 |
444 |
1:14.53 |
+2.63 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:13.26 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
|
429 |
1:15.41 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.40 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
418 |
1:16.06 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.14 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.58 |
417 |
1:16.13 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.67 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martti Karesjoki |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
415 |
1:16.22 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.83 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jaska Schoenmakers |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
399 |
1:17.22 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.66 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tommi Myllynen |
2004 |
Nurmijärven Uinti |
|
394 |
1:17.53 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.76 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 7:01:04 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 19:02:36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Freestyle Women T15 - Final |
|
|
Rollo10 |
1:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Constable |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
662 |
59.33 |
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:00.41 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mona Hankavuori |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
591 |
1:01.61 |
+2.28 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:01.06 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saara Pakomäki |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
554 |
1:02.96 |
+3.63 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:02.81 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
+0.42 |
544 |
1:03.33 |
+4.00 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:04.84 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.59 |
532 |
1:03.78 |
+4.45 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:01.98 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.74 |
530 |
1:03.86 |
+4.53 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:03.03 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
514 |
1:04.55 |
+5.22 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:06.44 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vivian Blomvall |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
506 |
1:04.86 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.52 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.50 |
506 |
1:04.89 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.70 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
505 |
1:04.90 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.35 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nelma Vuorre |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
505 |
1:04.92 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.90 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
498 |
1:05.22 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.08 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.41 |
496 |
1:05.29 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.58 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
496 |
1:05.30 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.33 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aurora Pimenoff |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
491 |
1:05.53 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.65 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanna Laine |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
472 |
1:06.39 |
+7.06 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:06.77 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viola Tojander |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
472 |
1:06.41 |
+7.08 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
463 |
1:06.80 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.98 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iiris Kostiainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
458 |
1:07.04 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.72 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
|
452 |
1:07.35 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.22 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
438 |
1:08.06 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.39 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
421 |
1:08.95 |
+9.62 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:08.82 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
416 |
1:09.26 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.49 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.57 |
409 |
1:09.65 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.54 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maya Bergström |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.65 |
408 |
1:09.70 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.91 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Amanda Agbroko |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.80 |
406 |
1:09.82 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.13 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Kaiser |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
403 |
1:09.98 |
+10.65 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:10.38 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Veera Vilhelma Kiukkonen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
396 |
1:10.38 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.81 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
395 |
1:10.46 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Amelie Hillers |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
392 |
1:10.62 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.99 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
389 |
1:10.81 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.11 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Peppi Viljanen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.59 |
389 |
1:10.81 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.91 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
386 |
1:10.97 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.60 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Saara Solkinen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
386 |
1:10.98 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.40 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nea Niemi |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
386 |
1:10.99 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.03 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
378 |
1:11.46 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.41 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
378 |
1:11.48 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.83 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Inkeri Rinnola |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
373 |
1:11.82 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.35 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.85 |
370 |
1:12.01 |
+12.68 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:09.62 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Siiri Pynnönen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.60 |
367 |
1:12.20 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.35 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Noela Salokangas |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
365 |
1:12.30 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.96 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Elsa Olivia Koivula |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
361 |
1:12.62 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.01 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Anni Koljonen |
2012 |
Vanders |
|
357 |
1:12.85 |
+13.52 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:14.49 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Pipsa Männistö |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
356 |
1:12.92 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.75 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Emilia Tikkanen |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
351 |
1:13.29 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.67 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
|
347 |
1:13.57 |
+14.24 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:13.72 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Ilona Sauliala |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
346 |
1:13.59 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.78 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Siiri Rouhiainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.90 |
345 |
1:13.69 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.47 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Anniina Taipalus |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
344 |
1:13.77 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.37 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Sanni Talka |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
342 |
1:13.90 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.45 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Nuppu Rehell |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
337 |
1:14.24 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.62 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Liisi Emilia Tuominen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
335 |
1:14.41 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.57 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=53 |
|
Maria Pilz |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.60 |
333 |
1:14.60 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.54 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=53 |
|
Lumi Sutinen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
333 |
1:14.60 |
+15.27 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Janika Parkkila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
324 |
1:15.23 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.56 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.41 |
323 |
1:15.31 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.86 |
(+11.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Mette Virtanen |
2009 |
Uimaseura Aquila |
|
323 |
1:15.34 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.03 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Eve Ukkonen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
322 |
1:15.44 |
+16.11 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:17.68 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
321 |
1:15.47 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.25 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Stella Alexandra Vainio |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
321 |
1:15.51 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.38 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
317 |
1:15.76 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.77 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Camilla Närhi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
317 |
1:15.81 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.89 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
313 |
1:16.13 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.43 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Lotta Myllykoski |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
312 |
1:16.22 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.98 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=65 |
|
Cecilia Ojala |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
+0.62 |
300 |
1:17.19 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.54 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=65 |
|
Hilla Soppi |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
300 |
1:17.19 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.49 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
297 |
1:17.42 |
+18.09 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:12.90 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
294 |
1:17.71 |
+18.38 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:18.03 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
294 |
1:17.74 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.92 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Lily Pettersson |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.53 |
292 |
1:17.86 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.53 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
|
291 |
1:17.98 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.07 |
(+13.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Mimosa Puikkonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
289 |
1:18.15 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.34 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
289 |
1:18.21 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.04 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Emilia Pietilä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
+0.74 |
288 |
1:18.30 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.43 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Enna Järvinen |
2011 |
Vanders |
|
280 |
1:18.98 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.72 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Lotte Peltola |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
280 |
1:19.00 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.42 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
276 |
1:19.40 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.67 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=78 |
|
Emilia Pieroni |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
273 |
1:19.63 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.55 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=78 |
|
Sofia Wigelius |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
273 |
1:19.63 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.18 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Eva Riquelme Mac Donald |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
272 |
1:19.73 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.89 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Fanni Blom |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
257 |
1:21.32 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.45 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Diana Igonen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
255 |
1:21.52 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.70 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Aamu Lindström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
253 |
1:21.69 |
+22.36 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:19.79 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Minttu Ahokas |
2010 |
Salon Uimarit |
|
249 |
1:22.17 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.24 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
|
Heta Lesonen |
2011 |
Salon Uimarit |
|
242 |
1:22.91 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.80 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
|
Seela Ruponen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
241 |
1:23.08 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.78 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
|
Enni Harjanne |
2012 |
Helsingin Uimarit |
+0.52 |
237 |
1:23.50 |
+24.17 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:25.84 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
237 |
1:23.54 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.43 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
|
Milja Parkkamäki |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
235 |
1:23.78 |
+24.45 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 1:21.95 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
|
230 |
1:24.32 |
+24.99 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 1:27.79 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
|
Emme Wahlroos |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
230 |
1:24.34 |
+25.01 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 1:30.30 |
(-5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
230 |
1:24.39 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.57 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
|
Kielo Kalliokoski |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
223 |
1:25.19 |
+25.86 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:23.01 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
|
Eve Huovila |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.62 |
222 |
1:25.30 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.58 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
|
Iiris Tuukkanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
219 |
1:25.74 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(+4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
|
Amanda Autio |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
217 |
1:25.96 |
+26.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.42 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
|
Vanamo Puura |
2011 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
214 |
1:26.44 |
+27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
|
Lilja Kuosmanen |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
212 |
1:26.72 |
+27.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.22 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
|
Aino Virtanen |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.79 |
210 |
1:26.91 |
+27.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.48 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
|
Erika Santala |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
203 |
1:27.85 |
+28.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.81 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
|
Olivia Lume |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
201 |
1:28.24 |
+28.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.16 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
|
Maysa Himmich |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
187 |
1:30.27 |
+30.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.93 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
|
Venla Liikkanen |
2011 |
Haminan Uimaseura |
|
183 |
1:30.95 |
+31.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.83 |
(+6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
|
Ida Sjöblom |
2011 |
Salon Uimarit |
|
182 |
1:31.14 |
+31.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.14 |
(+8.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
|
Janni Loikala |
2013 |
Riihimäen Uimaseura |
|
181 |
1:31.38 |
+32.05 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 1:32.57 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
|
Lisette Jaas |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
175 |
1:32.36 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.45 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
|
Isabel Nyback |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
169 |
1:33.36 |
+34.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.54 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
|
Aada Lehtinen |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
168 |
1:33.66 |
+34.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.69 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
|
Saana Kinos |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
163 |
1:34.56 |
+35.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.73 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
|
Saana Ekholm |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
155 |
1:36.18 |
+36.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.21 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
|
Olivia Hägerström |
2012 |
Salon Uimarit |
|
153 |
1:36.66 |
+37.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.28 |
(+5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
|
Jessica Oker-Blom |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
152 |
1:36.75 |
+37.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.96 |
(-7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
|
Sara Kivelä |
2010 |
Salon Uimarit |
|
148 |
1:37.70 |
+38.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.20 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
|
Ida-Riikka Pylkäs |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
141 |
1:39.23 |
+39.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.45 |
(+4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
133 |
1:41.06 |
+41.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.22 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
|
Emma Keto-oja |
2012 |
Salon Uimarit |
|
129 |
1:42.27 |
+42.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
|
Sanni Niiranen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
123 |
1:43.74 |
+44.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.94 |
(+6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
|
Aava Laitinen |
2013 |
Riihimäen Uimaseura |
|
109 |
1:48.11 |
+48.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.12 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
|
Kerttu Jääskeläinen |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
108 |
1:48.27 |
+48.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.78 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
|
Moona Määttänen |
2014 |
Salon Uimarit |
|
105 |
1:49.29 |
+49.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.64 |
(-24.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
|
Ava Sjöblom |
2014 |
Salon Uimarit |
|
99 |
1:51.47 |
+52.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.97 |
(-17.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
|
XINNING ZHOU |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
99 |
1:51.76 |
+52.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.34 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
|
Noomi Untamala |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
97 |
1:52.51 |
+53.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.63 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
|
Alina Helskyaho |
2012 |
Salon Uimarit |
|
90 |
1:55.23 |
+55.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.82 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
|
Anna Kovács-Balogh |
2013 |
Salon Uimarit |
|
80 |
1:59.70 |
+1:00.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.21 |
(-7.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
|
Sofie Hindström |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
79 |
2:00.09 |
+1:00.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.71 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
|
Vivi Virolainen |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
68 |
2:06.53 |
+1:07.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.39 |
(-5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siiri Levomäki |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 15.2 |
|
|
|
|
- |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Savolainen |
2011 |
Salon Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 7:30:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Freestyle Women N - Final |
|
|
Rollo10 |
1:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inka Vahtola |
2005 |
Cetus Espoo |
|
688 |
58.57 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 57.18 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Janina Granberg |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
663 |
59.28 |
+0.71 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 58.76 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuuli Pippuri |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
663 |
59.30 |
+0.73 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 58.18 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Kellberg |
2003 |
Cetus Espoo |
|
661 |
59.34 |
+0.77 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 58.25 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
|
635 |
1:00.13 |
+1.56 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 59.10 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
635 |
1:00.15 |
+1.58 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:00.21 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
628 |
1:00.37 |
+1.80 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:01.07 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Vanders |
|
619 |
1:00.66 |
+2.09 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 59.14 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peppi Vesalainen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
606 |
1:01.09 |
+2.52 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:00.56 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
601 |
1:01.26 |
+2.69 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:01.78 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Helsingin Uimarit |
+0.68 |
579 |
1:02.02 |
+3.45 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:01.51 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.74 |
566 |
1:02.50 |
+3.93 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:00.89 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Essi Pyykkö |
2006 |
Salon Uimarit |
|
549 |
1:03.15 |
+4.58 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:03.62 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pippi Nordström |
2001 |
Jyväskylän Aalto |
|
548 |
1:03.17 |
+4.60 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:02.26 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Hankala |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
536 |
1:03.64 |
+5.07 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:01.98 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
510 |
1:04.69 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.33 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
506 |
1:04.85 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.23 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexandra Tanase |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
|
505 |
1:04.92 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.14 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.72 |
497 |
1:05.25 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.43 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elina Ryynänen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
497 |
1:05.26 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.33 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Iida Savulahti |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
|
494 |
1:05.40 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.22 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Teela Saarentaus |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.49 |
482 |
1:05.93 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.89 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
477 |
1:06.17 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.73 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Senni Hokkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
|
434 |
1:08.29 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.41 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofia Chadromtseva |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.35 |
405 |
1:09.89 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.89 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sini Mäkilä |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.59 |
398 |
1:10.28 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.56 |
(+11.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rosa Perikangas |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
|
332 |
1:14.67 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.61 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oona Söderlund |
2007 |
Uimaseura Aquila |
|
323 |
1:15.30 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.23 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lulu Luukkaa |
2006 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
290 |
1:18.06 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.00 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ronja Hampf |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
261 |
1:20.89 |
+22.32 |
|
S11 |
|
|
|
Entry time: 1:23.59 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ella Uotila |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
|
254 |
1:21.57 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.68 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Lehtosalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 7:30:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 19:30:40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Freestyle Men P16 - Final |
|
|
Rollo11 |
1:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
597 |
55.65 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 55.35 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.66 |
539 |
57.57 |
+1.92 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 57.16 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.56 |
510 |
58.63 |
+2.98 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 57.58 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joel sulonen |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.37 |
497 |
59.14 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.05 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.45 |
492 |
59.32 |
+3.67 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:02.45 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
+0.68 |
490 |
59.43 |
+3.78 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 59.04 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
488 |
59.48 |
+3.83 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:01.63 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
487 |
59.52 |
+3.87 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:00.52 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
487 |
59.54 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.17 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
483 |
59.71 |
+4.06 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:00.98 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gleb Burakov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
|
469 |
1:00.30 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.18 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oiva Saarinen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.59 |
463 |
1:00.55 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.91 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wille Vantala |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
458 |
1:00.76 |
+5.11 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 59.91 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
+0.58 |
448 |
1:01.20 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.88 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
447 |
1:01.28 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.75 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
437 |
1:01.71 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.07 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Markus Ronkainen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.42 |
434 |
1:01.89 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.12 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
+0.44 |
425 |
1:02.32 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.97 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aapo Ellonen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.51 |
418 |
1:02.66 |
+7.01 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:04.41 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
417 |
1:02.72 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.51 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.45 |
410 |
1:03.04 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.83 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Niko Visuri |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
401 |
1:03.50 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.04 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oskar Kaisto |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.67 |
400 |
1:03.56 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.49 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Daniel Mõsko |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
392 |
1:04.01 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.91 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oiva Numminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.32 |
384 |
1:04.43 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.80 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
383 |
1:04.48 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.24 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Roope Piironen |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
382 |
1:04.57 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.45 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aleksi Kukkola |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
+0.45 |
379 |
1:04.71 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.25 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jesse Kakko |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.36 |
374 |
1:04.99 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.77 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maxim Loboda |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
+0.56 |
374 |
1:05.00 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.34 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
371 |
1:05.20 |
+9.55 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:04.84 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Väinö Rosendahl |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.44 |
359 |
1:05.90 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.07 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kaapo Virtanen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.73 |
357 |
1:06.04 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.02 |
(+6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Miika Toivonen |
2007 |
Race Club Sveitsi |
|
356 |
1:06.06 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.46 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Samuel Rantanen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
355 |
1:06.16 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
353 |
1:06.27 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.40 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nikke Laine |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
334 |
1:07.50 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.83 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Veeti Ukkola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
327 |
1:07.99 |
+12.34 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:07.41 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
325 |
1:08.09 |
+12.44 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:07.90 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Olavi Luukkonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
324 |
1:08.18 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.73 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Eloi Norrman |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.49 |
310 |
1:09.20 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.66 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.77 |
309 |
1:09.29 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.81 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
+0.39 |
307 |
1:09.42 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.62 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
304 |
1:09.65 |
+14.00 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:08.07 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
304 |
1:09.68 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.61 |
(+10.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ilari Ellonen |
2011 |
Vanders |
|
291 |
1:10.66 |
+15.01 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:13.19 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Juska Nousiainen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
284 |
1:11.21 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.80 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sasu Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.63 |
278 |
1:11.77 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.50 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
275 |
1:11.99 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.26 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
271 |
1:12.36 |
+16.71 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:14.15 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
262 |
1:13.23 |
+17.58 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Kasper Snickars |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
258 |
1:13.54 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.15 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
254 |
1:13.96 |
+18.31 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:16.43 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Elias Hirvonen |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
253 |
1:14.01 |
+18.36 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:15.66 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Leo Suominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
248 |
1:14.50 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.62 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
+0.73 |
246 |
1:14.73 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.98 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
242 |
1:15.11 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.88 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Eemeli Partanen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
239 |
1:15.46 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.52 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.72 |
238 |
1:15.60 |
+19.95 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:13.79 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Morris Eklund |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
233 |
1:16.13 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.06 |
(-8.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
|
231 |
1:16.30 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.78 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=62 |
|
Caius Dufva |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
229 |
1:16.51 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.72 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=62 |
|
Aaron Helander |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
229 |
1:16.51 |
+20.86 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:17.33 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Aapo Tikkanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
228 |
1:16.60 |
+20.95 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:18.01 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Urho Tammi |
2011 |
Salon Uimarit |
|
219 |
1:17.70 |
+22.05 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:17.41 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Elias Himanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
219 |
1:17.72 |
+22.07 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:17.87 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Jami Torvikoski |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
216 |
1:18.00 |
+22.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.92 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Emiljan Voutilainen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.83 |
215 |
1:18.19 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.97 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Kivi Hakkarainen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
213 |
1:18.40 |
+22.75 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:20.01 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Aksel Eriksson |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
206 |
1:19.32 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Voitto Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.51 |
205 |
1:19.47 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.41 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Oskar Usmi |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
200 |
1:20.12 |
+24.47 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:18.25 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Aleksi Kärkkäinen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
192 |
1:21.17 |
+25.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.76 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Onni Kuusisto |
2012 |
Salon Uimarit |
|
188 |
1:21.76 |
+26.11 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:28.75 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Tiitus Sirola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
184 |
1:22.29 |
+26.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.75 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Jyrki Mustakallio |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
181 |
1:22.77 |
+27.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.74 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Kasper Ärling |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
175 |
1:23.74 |
+28.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.49 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Niklas von Boehm |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
170 |
1:24.50 |
+28.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.78 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Kasimir Patosaari |
2011 |
Vanders |
|
168 |
1:24.80 |
+29.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.76 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Julius Sydänmaa |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
155 |
1:27.14 |
+31.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.00 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Aapo Heikkinen |
2012 |
Vanders |
|
137 |
1:30.87 |
+35.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.30 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Lukas Ugolnikov |
2012 |
Vanders |
|
135 |
1:31.30 |
+35.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.68 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Emil Kontio |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
133 |
1:31.80 |
+36.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.59 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Matti Santeri Repo |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
124 |
1:33.75 |
+38.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.28 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
|
Aleksi Aakala |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
108 |
1:38.14 |
+42.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.76 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
|
Aatos Streng |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.59 |
106 |
1:38.93 |
+43.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.87 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
|
Konsta Antikainen |
2011 |
Salon Uimarit |
|
96 |
1:41.99 |
+46.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.40 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
|
Sisu Mantila |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
92 |
1:43.71 |
+48.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.26 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
|
Eetu Jalonen |
2013 |
Salon Uimarit |
|
90 |
1:44.31 |
+48.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.52 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
|
Haotian Zeng |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
84 |
1:46.75 |
+51.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.42 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
|
Topias Meilo |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
75 |
1:50.95 |
+55.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.14 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
|
Muchen Kimi Hou |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
74 |
1:51.43 |
+55.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.83 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Lipiäinen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 15.2 |
|
|
|
|
- |
|
Lukas Makauskas |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 7:51:28 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Freestyle Men M - Final |
|
|
Rollo11 |
1:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luukas Vainio |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.47 |
733 |
51.97 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 50.35 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.78 |
699 |
52.79 |
+0.82 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 51.70 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nooa Matela |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
688 |
53.06 |
+1.09 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 51.98 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Turun Urheiluliitto |
+0.50 |
648 |
54.13 |
+2.16 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 53.92 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexis Mørk |
2006 |
Lambertseter Svømmeklubb |
+0.41 |
623 |
54.84 |
+2.87 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 54.82 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juho Herva |
2005 |
Race Club Sveitsi |
|
598 |
55.60 |
+3.63 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 56.13 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.54 |
597 |
55.64 |
+3.67 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 55.93 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Aapo Tuhkanen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
597 |
55.64 |
+3.67 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 57.27 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.37 |
592 |
55.80 |
+3.83 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 56.30 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Henri Heikkilä |
2003 |
Uimaseura Aquila |
+0.65 |
585 |
56.00 |
+4.03 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 54.47 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ukko-Pekka Luomala |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
543 |
57.43 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.11 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.44 |
538 |
57.61 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.48 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.37 |
533 |
57.79 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.74 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aaron Tikkanen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.58 |
531 |
57.84 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.06 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.40 |
523 |
58.15 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.83 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Daniel Kabonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
518 |
58.33 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.41 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Niko Nokikuru |
2005 |
Race Club Sveitsi |
|
517 |
58.35 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.57 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aaron Pirinen |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.37 |
514 |
58.47 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.35 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
|
512 |
58.57 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.23 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aaro Törnström |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.46 |
506 |
58.80 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.83 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.72 |
490 |
59.41 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.33 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Akseli Kuparinen |
2004 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.47 |
487 |
59.53 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.06 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Olli Havia |
2004 |
Salon Uimarit |
+0.43 |
479 |
59.85 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.26 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
476 |
59.98 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.13 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Leo Lana |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.57 |
472 |
1:00.15 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.11 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.35 |
466 |
1:00.41 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.18 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Veeti Hämäläinen |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.42 |
452 |
1:01.02 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.24 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jasu Haapaniemi |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.58 |
437 |
1:01.72 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.48 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sami Tolonen |
2006 |
Keravan Uimarit |
|
327 |
1:08.00 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.24 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Taneli Härkönen |
1997 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
320 |
1:08.47 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.92 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Vesa Kyckling |
1979 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
+0.64 |
310 |
1:09.22 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.87 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Henrik Krogius |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
112 |
1:37.06 |
+45.09 |
|
S5 |
|
|
|
Entry time: 1:29.39 |
(+7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 7:51:28 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 19:52:02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 400m Individual Medley Women T15 - Final |
|
|
IKM13 |
6:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
5:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
5:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
5:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
5:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
5:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
4:56.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
4:59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
586 |
5:18.27 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 5:22.68 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
492 |
5:37.34 |
+19.07 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 5:24.55 |
(+12.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Hakkarainen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
477 |
5:40.77 |
+22.50 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 5:44.28 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Emilia Kautto |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
458 |
5:45.36 |
+27.09 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 5:50.19 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alina Niittymäki |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
442 |
5:49.63 |
+31.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.99 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
422 |
5:55.03 |
+36.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.93 |
(+12.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vivian Oker-Blom |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
399 |
6:01.64 |
+43.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:04.63 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Liljeberg |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
394 |
6:03.24 |
+44.97 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 6:07.34 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saara Holmberg |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
382 |
6:07.00 |
+48.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
379 |
6:07.77 |
+49.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:18.11 |
(-10.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.68 |
362 |
6:13.41 |
+55.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:09.55 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
343 |
6:20.46 |
+1:02.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:23.09 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Senni Helskyaho |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.71 |
232 |
7:13.39 |
+1:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 8:05:35 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 400m Individual Medley Women N - Final |
|
|
IKM13 |
6:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
5:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
5:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
5:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
5:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
5:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
4:56.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
4:59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ada Hakkarainen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
773 |
4:50.14 |
|
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 4:51.63 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Nauklér |
2006 |
Simmis Grani |
+0.71 |
666 |
5:04.86 |
+14.72 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 5:01.11 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Myller |
2003 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.74 |
431 |
5:52.53 |
+1:02.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.80 |
(+13.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 8:05:35 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 20:06:11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 400m Individual Medley Men P16 - Final |
|
|
IKM14 |
5:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
5:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
5:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
5:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
5:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
5:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
4:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
4:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
383 |
5:35.66 |
|
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 5:20.57 |
(+15.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amos Korin |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
373 |
5:38.69 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.04 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
356 |
5:43.93 |
+8.27 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 5:53.09 |
(-9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuli Hakkarainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
345 |
5:47.54 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:14.30 |
(-26.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Helsingin Uimarit |
+0.61 |
334 |
5:51.22 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.34 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niilo Lehtinen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
296 |
6:05.52 |
+29.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:59.95 |
(+5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olavi Niiranen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 8:12:08 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 400m Individual Medley Men M - Final |
|
|
IKM14 |
5:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
5:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
5:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
5:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
5:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
5:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
4:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23B |
4:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
549 |
4:57.77 |
|
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 4:56.02 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 8:12:08 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 20:24:31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Butterfly Women T15 - Final |
|
|
Rollo10 |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
598 |
28.99 |
|
|
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 28.63 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
|
523 |
30.32 |
+1.33 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 30.32 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
+0.51 |
476 |
31.27 |
+2.28 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 31.78 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Riinu Hotulainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
475 |
31.29 |
+2.30 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
|
469 |
31.44 |
+2.45 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Sundell |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.31 |
454 |
31.78 |
+2.79 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alina Niittymäki |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
439 |
32.12 |
+3.13 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Race Club Sveitsi |
+0.73 |
410 |
32.87 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.23 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
406 |
32.97 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Janely Poppy Liiva |
2009 |
Keravan Uimarit |
+0.48 |
399 |
33.17 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.14 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Iiris Kostiainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
385 |
33.58 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.41 |
385 |
33.58 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lili Galambosi |
2009 |
Keravan Uimarit |
+0.42 |
373 |
33.91 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.65 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
359 |
34.35 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
+0.68 |
339 |
35.03 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
339 |
35.03 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.84 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noora Kuosmanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
338 |
35.07 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.24 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
|
337 |
35.10 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.24 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alisa Karttunen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
324 |
35.56 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.11 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
|
309 |
36.13 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.19 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
|
304 |
36.33 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.97 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
296 |
36.65 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anni Sohlman |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
284 |
37.14 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.95 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Matilda Oinonen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
283 |
37.19 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.18 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
|
282 |
37.23 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.85 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Enni Sinkko |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
269 |
37.82 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.63 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Nygård |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
266 |
37.94 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.94 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Helmi Onkamo |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.72 |
263 |
38.09 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.86 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Peppi Viljanen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
259 |
38.30 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.23 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anni Tuomisto |
2012 |
Vanders |
|
256 |
38.43 |
+9.44 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 38.66 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nea Niemi |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
249 |
38.82 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.64 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Olivia Areva |
2010 |
Salon Uimarit |
|
238 |
39.39 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.95 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
231 |
39.79 |
+10.80 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 38.61 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Pihla Ruuskanen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
219 |
40.48 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.23 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Saara Solkinen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
211 |
40.98 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.26 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Minttu Ahokas |
2010 |
Salon Uimarit |
|
210 |
41.06 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ella Puttonen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
208 |
41.23 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.44 |
(-9.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Alissa Brohez |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
190 |
42.44 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.07 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Isabel Palm |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
190 |
42.47 |
+13.48 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 46.61 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
187 |
42.66 |
+13.67 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 39.41 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
186 |
42.76 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.08 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Viivi Harjanne |
2012 |
Helsingin Uimarit |
|
186 |
42.78 |
+13.79 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 41.06 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=43 |
|
Selja Takamäki |
2012 |
Vanders |
|
183 |
42.97 |
+13.98 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 44.16 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=43 |
|
Emme Wahlroos |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
183 |
42.97 |
+13.98 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 43.96 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Taimi Lehtinen |
2010 |
Vanders |
|
180 |
43.26 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
171 |
44.01 |
+15.02 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 44.25 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sanni Korpiola |
2010 |
Helsingin Uimarit |
|
169 |
44.14 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.69 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Olivia Hägerström |
2012 |
Salon Uimarit |
|
161 |
44.85 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.32 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Alisa Ruotsalainen |
2013 |
Salon Uimarit |
|
157 |
45.28 |
+16.29 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 50.94 |
(-5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Mandi Brandes |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
147 |
46.28 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.00 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Kaisla Viljainen |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
143 |
46.63 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.33 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Enni Harjanne |
2012 |
Helsingin Uimarit |
|
138 |
47.26 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.60 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Jessi Kolhinoja |
2013 |
Helsingin Uimarit |
+0.64 |
134 |
47.68 |
+18.69 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 43.95 |
(+3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Iiris Uusitalo |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
128 |
48.36 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Fanni Karttunen |
2012 |
Salon Uimarit |
|
112 |
50.58 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.59 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Janni Loikala |
2013 |
Riihimäen Uimaseura |
|
112 |
50.65 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.10 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Fanni Kaisto |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
105 |
51.64 |
+22.65 |
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
99 |
52.73 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.35 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Lilja Ahvenlampi |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
95 |
53.42 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Jessica Oker-Blom |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
85 |
55.54 |
+26.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.91 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Saana Ekholm |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
77 |
57.22 |
+28.23 |
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Isabel Nyback |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
65 |
1:00.71 |
+31.72 |
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Iida Kaffka |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
62 |
1:01.41 |
+32.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.53 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Noomi Untamala |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
56 |
1:03.71 |
+34.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.25 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
XINNING ZHOU |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
48 |
1:06.95 |
+37.96 |
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Robyn Gahmberg |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
45 |
1:08.57 |
+39.58 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Enni Hurri |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hertta Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 8:22:17 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Butterfly Women N - Final |
|
|
Rollo10 |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Vanders |
|
641 |
28.33 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 28.34 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
+0.64 |
619 |
28.66 |
+0.33 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 27.99 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
534 |
30.11 |
+1.78 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 29.53 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inka Vahtola |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
533 |
30.13 |
+1.80 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
524 |
30.29 |
+1.96 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gréta Beszteri |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
524 |
30.30 |
+1.97 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
503 |
30.71 |
+2.38 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 31.59 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.74 |
492 |
30.93 |
+2.60 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Koskelo |
2005 |
Race Club Sveitsi |
|
482 |
31.14 |
+2.81 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jenni Kurki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
478 |
31.23 |
+2.90 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.32 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nea Parkatti |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
466 |
31.49 |
+3.16 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
462 |
31.60 |
+3.27 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.28 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sanni Räty |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
459 |
31.65 |
+3.32 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jutta Jauhiainen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
459 |
31.67 |
+3.34 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.68 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
|
452 |
31.81 |
+3.48 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
|
444 |
32.02 |
+3.69 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saima Peltonen |
2007 |
Salon Uimarit |
|
437 |
32.19 |
+3.86 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viivi Ikonen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
|
400 |
33.15 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
Nummelan Kisaajat |
|
390 |
33.41 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Venla Kantanen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
|
375 |
33.87 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
367 |
34.12 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Senni Hokkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
|
344 |
34.85 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.12 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oona Söderlund |
2007 |
Uimaseura Aquila |
+0.62 |
278 |
37.42 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.45 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alexandra Tanase |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
|
275 |
37.56 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.10 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amanda Ahlgren |
2001 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.80 |
265 |
38.00 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.01 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vilhelmiina Lindholm |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.70 |
246 |
38.98 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.22 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aliina Penttinen |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
184 |
42.90 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(+3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Mäki |
1997 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 8:22:17 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 20:22:43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m Butterfly Men P16 - Final |
|
|
Rollo11 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
497 |
28.11 |
|
|
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 28.58 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.67 |
472 |
28.60 |
+0.49 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 28.56 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Roope Käär |
2007 |
Raision Urheilijat |
+0.69 |
464 |
28.75 |
+0.64 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.04 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.38 |
464 |
28.75 |
+0.64 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.32 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
455 |
28.94 |
+0.83 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Lostedt |
2007 |
Octopus Lohja |
|
435 |
29.37 |
+1.26 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.70 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
|
427 |
29.56 |
+1.45 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joel sulonen |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.32 |
421 |
29.71 |
+1.60 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thanh Kiet Lam |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.63 |
417 |
29.79 |
+1.68 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.82 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leo Niemi |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
407 |
30.03 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.14 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veikka-Eemil Lehtonen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.69 |
402 |
30.17 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.57 |
375 |
30.87 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
369 |
31.03 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Markus Ronkainen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
350 |
31.58 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
350 |
31.59 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johannes Felin |
2008 |
Lahden Uimaseura |
|
337 |
32.00 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.68 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Akseli Kellman |
2007 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.47 |
336 |
32.02 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eelis Hietala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.50 |
313 |
32.77 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sasu Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
311 |
32.86 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lauri Hänninen |
2007 |
Keravan Uimarit |
+0.83 |
304 |
33.12 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.49 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jesse Kakko |
2007 |
Salon Uimarit |
|
303 |
33.15 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.58 |
278 |
34.12 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.67 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.62 |
277 |
34.15 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maxim Loboda |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
252 |
35.22 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Topi Nuutinen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.90 |
191 |
38.64 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.06 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Urho Tammi |
2011 |
Salon Uimarit |
|
182 |
39.28 |
+11.17 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 39.40 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ilari Ellonen |
2011 |
Vanders |
|
176 |
39.68 |
+11.57 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 44.91 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
160 |
40.99 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.89 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tiitus Sirola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
151 |
41.78 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.96 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Johannes Lipiäinen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
146 |
42.23 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.17 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Kivi Hakkarainen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
136 |
43.21 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.01 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
122 |
44.82 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.75 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elias Himanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
111 |
46.26 |
+18.15 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 46.32 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Eelis Andersson |
2011 |
Salon Uimarit |
|
102 |
47.64 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.69 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Aaron Helander |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
101 |
47.73 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.02 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Noel Andersson |
2011 |
Helsingin Uimarit |
|
97 |
48.33 |
+20.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.81 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Kevin Sjöberg |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.56 |
82 |
51.19 |
+23.08 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Konsta Antikainen |
2011 |
Salon Uimarit |
|
43 |
1:03.27 |
+35.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.66 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Kontio |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 8:29:44 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m Butterfly Men M - Final |
|
|
Rollo11 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niko Mäkelä |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.49 |
754 |
24.46 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 24.13 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mihail Khanoukaev |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
746 |
24.55 |
+0.09 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 24.32 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Schmid |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
682 |
25.30 |
+0.84 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 25.70 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henri Heikkilä |
2003 |
Uimaseura Aquila |
+0.49 |
538 |
27.37 |
+2.91 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 26.15 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Johansson |
1969 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
527 |
27.57 |
+3.11 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eeli Jaakko Matias Partanen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
518 |
27.72 |
+3.26 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 28.17 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leevi Lehti |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
502 |
28.02 |
+3.56 |
|
SM-raja |
|
|
|
|
8 |
|
Juho Herva |
2005 |
Race Club Sveitsi |
+0.58 |
498 |
28.09 |
+3.63 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 28.06 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.49 |
496 |
28.12 |
+3.66 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Akseli Kuparinen |
2004 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
494 |
28.16 |
+3.70 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 27.95 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aaro Törnström |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.43 |
471 |
28.62 |
+4.16 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Ikonen |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
|
447 |
29.11 |
+4.65 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Nyman |
2004 |
Race Club Sveitsi |
+0.45 |
430 |
29.50 |
+5.04 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.97 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niko Nokikuru |
2005 |
Race Club Sveitsi |
+0.64 |
429 |
29.51 |
+5.05 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.78 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olli Havia |
2004 |
Salon Uimarit |
+0.35 |
426 |
29.59 |
+5.13 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.68 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
407 |
30.04 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Pyry Laurikainen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.61 |
406 |
30.07 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.97 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kasper Kainonen |
2005 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
404 |
30.12 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.33 |
403 |
30.14 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.07 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
386 |
30.57 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.27 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
|
308 |
32.97 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tommi Myllynen |
2004 |
Nurmijärven Uinti |
|
279 |
34.08 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 8:29:44 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 20:30:07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 50m Backstroke Women T15 - Final |
|
|
Rollo10 |
49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Constable |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.58 |
610 |
31.80 |
|
|
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lumi Oura |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.63 |
603 |
31.93 |
+0.13 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
582 |
32.30 |
+0.50 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 33.61 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.61 |
556 |
32.81 |
+1.01 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 32.08 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
+0.64 |
469 |
34.72 |
+2.92 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.11 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
+0.72 |
446 |
35.31 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.54 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nelma Vuorre |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.80 |
432 |
35.67 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.63 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.61 |
432 |
35.69 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.63 |
421 |
35.99 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.21 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilda Oinonen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.72 |
415 |
36.16 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.70 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Ella Lindholm |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.91 |
413 |
36.22 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
+0.66 |
413 |
36.22 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Perasath |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.63 |
411 |
36.26 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.80 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.66 |
406 |
36.42 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.39 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viola Ukkola |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.79 |
398 |
36.66 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.82 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.61 |
393 |
36.83 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
+0.66 |
335 |
38.83 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.11 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Ojala |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.78 |
318 |
39.50 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.69 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Inkeri Rinnola |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.65 |
311 |
39.79 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.69 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.88 |
296 |
40.45 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.58 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Camilla Närhi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
292 |
40.64 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.38 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Tikkanen |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.69 |
282 |
41.10 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.91 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hilla Soppi |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.69 |
282 |
41.11 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.22 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Matilda Elo |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.77 |
271 |
41.65 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.47 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sanni Niiranen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.86 |
268 |
41.82 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.37 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ria Kiuru |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.84 |
264 |
42.02 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.54 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.72 |
264 |
42.04 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.47 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofia Wigelius |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
258 |
42.36 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.37 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Amanda Autio |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.70 |
253 |
42.63 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.77 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
+0.85 |
250 |
42.80 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.35 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Milja Parkkamäki |
2013 |
Simmis Wanda ry |
+0.67 |
239 |
43.43 |
+11.63 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 42.04 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sanni Arvonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.78 |
237 |
43.55 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.72 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Arabella Õepa |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.74 |
233 |
43.82 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.50 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Minea Toivonen |
2013 |
Simmis Wanda ry |
+0.67 |
228 |
44.13 |
+12.33 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 44.57 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Iiris Uusitalo |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.84 |
219 |
44.74 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.17 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Heta Lesonen |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.96 |
217 |
44.89 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.55 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Enna Malinen |
2013 |
Vanders |
+0.66 |
187 |
47.14 |
+15.34 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 50.85 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Fanni Blom |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.71 |
181 |
47.68 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.46 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Susan Hirtentreu |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.63 |
173 |
48.39 |
+16.59 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 49.92 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alisa Ruotsalainen |
2013 |
Salon Uimarit |
+0.79 |
164 |
49.25 |
+17.45 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 50.39 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Chenmi Zhang |
2013 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
162 |
49.44 |
+17.64 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 49.68 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Pamela Paavola |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
161 |
49.55 |
+17.75 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 52.98 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Iida Kinnunen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.77 |
156 |
50.08 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.07 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Mei Olenius |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.65 |
146 |
51.19 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.44 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
XINNING ZHOU |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.65 |
123 |
54.20 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.31 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Vivi Virolainen |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.80 |
110 |
56.27 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.57 |
(-6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sofie Hindström |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.72 |
110 |
56.29 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.90 |
(-13.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Linnea Hovi |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
99 |
58.21 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.53 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Aura Hakkarainen |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
92 |
59.63 |
+27.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.61 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Ava Sjöblom |
2014 |
Salon Uimarit |
+0.74 |
81 |
1:02.33 |
+30.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.73 |
(+5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Moona Määttänen |
2014 |
Salon Uimarit |
+0.88 |
78 |
1:03.13 |
+31.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Alina Helskyaho |
2012 |
Salon Uimarit |
+0.96 |
75 |
1:03.72 |
+31.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.88 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Minttu Määttänen |
2016 |
Salon Uimarit |
+0.25 |
30 |
1:25.92 |
+54.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.24 |
(+5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Venla Liikkanen |
2011 |
Haminan Uimaseura |
+0.56 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Hertta Huvinen |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 8:40:49 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 50m Backstroke Women N - Final |
|
|
Rollo10 |
49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Kellberg |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
671 |
30.81 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 29.35 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Saarikoski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
630 |
31.47 |
+0.66 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
613 |
31.76 |
+0.95 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 31.62 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.66 |
601 |
31.96 |
+1.15 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 30.61 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Vanders |
+0.59 |
593 |
32.11 |
+1.30 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noora Kokko |
2001 |
Helsingin Uimarit |
+0.68 |
520 |
33.54 |
+2.73 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elina Ryynänen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.80 |
507 |
33.83 |
+3.02 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Hankala |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.66 |
498 |
34.02 |
+3.21 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vlada Guljajeva |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.75 |
491 |
34.19 |
+3.38 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 33.91 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.78 |
478 |
34.49 |
+3.68 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.82 |
458 |
34.98 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.67 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoliina Hirvelä |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.70 |
441 |
35.42 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.63 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jasmin Savonen |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
431 |
35.70 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Roosa Junnila |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.66 |
429 |
35.75 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lulu Luukkaa |
2006 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.79 |
238 |
43.49 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.70 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ronja Hampf |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
170 |
48.63 |
+17.82 |
|
S11 |
|
|
|
Entry time: 48.60 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Inka-Johanna Kolhinoja |
1981 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.97 |
68 |
1:06.02 |
+35.21 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:03.59 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Petra Ansaranta |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Hörkkö |
2001 |
Espoon Kilpauinti |
+0.59 |
|
DNS |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 8:40:49 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 20:45:34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Backstroke Men P16 - Final |
|
|
Rollo11 |
46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eero Tandefelt-Kauste |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.64 |
429 |
31.43 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
+0.69 |
422 |
31.59 |
+0.16 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
+0.69 |
367 |
33.10 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
+0.68 |
340 |
33.95 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.65 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viljami Kälviäinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.73 |
320 |
34.63 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
305 |
35.19 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eloi Norrman |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.77 |
293 |
35.69 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.81 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Snickars |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.79 |
237 |
38.26 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.64 |
227 |
38.86 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.09 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuel Rantanen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.71 |
221 |
39.17 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.02 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.59 |
220 |
39.27 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.25 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Veikka Kiukkonen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.97 |
216 |
39.49 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.75 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Morris Eklund |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.61 |
213 |
39.66 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.98 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskar Usmi |
2012 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
209 |
39.94 |
+8.51 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 39.69 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Otso Ekholm |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.83 |
143 |
45.25 |
+13.82 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 48.40 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Joel Laakso |
2012 |
Vanders |
+0.65 |
129 |
46.90 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eemeli Siivonen |
2012 |
Vanders |
+0.65 |
125 |
47.31 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.87 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Haotian Zeng |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.67 |
92 |
52.41 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.91 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Muchen Kimi Hou |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
86 |
53.55 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.60 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 8:56:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Backstroke Men M - Final |
|
|
Rollo11 |
46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Alitalo |
1999 |
Cetus Espoo |
+0.51 |
655 |
27.30 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 26.72 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
+0.62 |
610 |
27.95 |
+0.65 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Lehti |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
473 |
30.41 |
+3.11 |
|
SM-raja |
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.63 |
418 |
31.70 |
+4.40 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.89 |
377 |
32.82 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ville-Veikko Katajisto |
2002 |
Nurmijärven Uinti |
+0.62 |
332 |
34.23 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 8:56:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 20:56:37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Breaststroke Women T15 - Final |
|
|
Rollo10 |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
582 |
35.08 |
|
|
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 34.82 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
532 |
36.14 |
+1.06 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 36.48 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
507 |
36.74 |
+1.66 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
+0.46 |
498 |
36.95 |
+1.87 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
482 |
37.35 |
+2.27 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 34.70 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
469 |
37.71 |
+2.63 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 38.98 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
+0.55 |
451 |
38.19 |
+3.11 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 37.26 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.87 |
448 |
38.29 |
+3.21 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 40.03 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.38 |
440 |
38.50 |
+3.42 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 37.20 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noela Salokangas |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.64 |
423 |
39.01 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.94 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
404 |
39.62 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.88 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johanna Laine |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
400 |
39.76 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.78 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Inka Vihreäpuu |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.31 |
397 |
39.86 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.41 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
374 |
40.64 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Josefiina Kinos |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
371 |
40.77 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.10 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Enni Sinkko |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
371 |
40.77 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.13 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saara Holmberg |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
355 |
41.36 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.61 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anniina Taipalus |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
341 |
41.92 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.16 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Peppi Stolt |
2009 |
Haminan Uimaseura |
|
332 |
42.29 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.99 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
325 |
42.61 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.33 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
312 |
43.18 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.53 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
306 |
43.48 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Puttonen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.86 |
297 |
43.87 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.53 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Pihla Ruuskanen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.71 |
289 |
44.27 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.65 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Cecilia Ojala |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
+0.76 |
265 |
45.56 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.32 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Chukhlebova |
2008 |
Haminan Uimaseura |
|
260 |
45.90 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.46 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Vilma Kivi |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
237 |
47.31 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.62 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Arabella Õepa |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
228 |
47.96 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.32 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Enna Järvinen |
2011 |
Vanders |
|
227 |
47.98 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.91 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Edith Helmi Anette Falck |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
213 |
49.00 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.55 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Minea Toivonen |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
213 |
49.03 |
+13.95 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 48.54 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sanni Arvonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
197 |
50.34 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.30 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emilia Pietilä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
186 |
51.28 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.13 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
185 |
51.38 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.40 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
|
179 |
51.96 |
+16.88 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 51.83 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Pamela Paavola |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
163 |
53.63 |
+18.55 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 51.69 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mila Wennström |
2013 |
Vanders |
|
152 |
54.84 |
+19.76 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 56.24 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Aava Laitinen |
2013 |
Riihimäen Uimaseura |
|
150 |
55.12 |
+20.04 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 1:00.20 |
(-5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Erika Santala |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
143 |
56.00 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.79 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Anna Kovács-Balogh |
2013 |
Salon Uimarit |
|
139 |
56.54 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.46 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Linnea Hovi |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
124 |
58.69 |
+23.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.26 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sara Kivelä |
2010 |
Salon Uimarit |
|
120 |
59.35 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.92 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Janni Loikala |
2013 |
Riihimäen Uimaseura |
|
107 |
1:01.56 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.63 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Noomi Untamala |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
99 |
1:03.22 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.18 |
(+6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Vivi Virolainen |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
97 |
1:03.56 |
+28.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.44 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Emma Keto-oja |
2012 |
Salon Uimarit |
|
96 |
1:03.93 |
+28.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.35 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Lilianna Räsänen |
2014 |
Helsingfors Simsällskap |
|
50 |
1:19.21 |
+44.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.81 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Minttu Määttänen |
2016 |
Salon Uimarit |
|
24 |
1:41.20 |
+1:06.12 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aino Isrikki |
2009 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
- |
|
Mai Lehikoinen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Hertta Huvinen |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Savolainen |
2011 |
Salon Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Chenmi Zhang |
2013 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 8:54:48 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Breaststroke Women N - Final |
|
|
Rollo10 |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
692 |
33.12 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.73 |
614 |
34.47 |
+1.35 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juulia Käräjämies |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
541 |
35.95 |
+2.83 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 37.47 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Essi Pyykkö |
2006 |
Salon Uimarit |
|
476 |
37.52 |
+4.40 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 37.86 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Määttä |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
470 |
37.66 |
+4.54 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hertta Katajisto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.69 |
448 |
38.28 |
+5.16 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Suomalainen |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
388 |
40.14 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.28 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saana Helsto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
|
365 |
40.97 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.02 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Rautiainen |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
|
331 |
42.33 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.32 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Roosa Junnila |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
304 |
43.56 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.68 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Perikangas |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
|
250 |
46.50 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.80 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Uotila |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
|
170 |
52.81 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.70 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 8:54:48 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 20:55:10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m Breaststroke Men P16 - Final |
|
|
Rollo11 |
52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
+0.46 |
484 |
33.03 |
|
|
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 35.78 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.53 |
469 |
33.38 |
+0.35 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.66 |
467 |
33.43 |
+0.40 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
|
466 |
33.47 |
+0.44 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veikko Moilanen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
452 |
33.81 |
+0.78 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 34.02 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oiva Numminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.33 |
357 |
36.58 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksi Kukkola |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
338 |
37.25 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.77 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
293 |
39.05 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.64 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veeti Ukkola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.50 |
282 |
39.54 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.68 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikke Laine |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
259 |
40.69 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.90 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Mattila |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
256 |
40.84 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.73 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Juska Nousiainen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.82 |
245 |
41.45 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.45 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olavi Luukkonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
215 |
43.31 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.46 |
(-10.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kasper Ärling |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
185 |
45.51 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.58 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niklas von Boehm |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
139 |
50.01 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.57 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kota Moriwaki |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
139 |
50.06 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.56 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikolai Haaksluoto |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
125 |
51.90 |
+18.87 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 52.95 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Onni Kuusisto |
2012 |
Salon Uimarit |
|
121 |
52.37 |
+19.34 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 53.18 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sisu Mantila |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
79 |
1:00.41 |
+27.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.74 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aatos Streng |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
77 |
1:00.89 |
+27.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.93 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Topias Meilo |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
70 |
1:02.75 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.35 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Márton Kovács-Balogh |
2010 |
Salon Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 8:58:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m Breaststroke Men M - Final |
|
|
Rollo11 |
52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.60 |
766 |
28.35 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 27.94 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
+0.74 |
722 |
28.92 |
+0.57 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 28.98 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
679 |
29.51 |
+1.16 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juha Kollin |
1993 |
Vanders |
+0.50 |
579 |
31.13 |
+2.78 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miika Nurminen |
2005 |
Salon Uimarit |
|
498 |
32.72 |
+4.37 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teemu Viljanen |
1987 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.65 |
497 |
32.76 |
+4.41 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 32.18 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.72 |
448 |
33.89 |
+5.54 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 34.53 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
446 |
33.96 |
+5.61 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pyry Laurikainen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
405 |
35.05 |
+6.70 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.57 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julius Käkelä |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
217 |
43.15 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.80 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 8:58:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 20:59:09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Freestyle Women T15 - Final |
|
|
IKM13-15 |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
|
572 |
28.51 |
|
|
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.71 |
568 |
28.57 |
+0.06 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 28.66 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
|
540 |
29.05 |
+0.54 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.57 |
538 |
29.09 |
+0.58 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 28.82 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
526 |
29.31 |
+0.80 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.77 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
525 |
29.33 |
+0.82 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Sofia Sundell |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.54 |
524 |
29.35 |
+0.84 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.53 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
+0.52 |
524 |
29.35 |
+0.84 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
516 |
29.50 |
+0.99 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.73 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.41 |
502 |
29.78 |
+1.27 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.69 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vivian Blomvall |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
496 |
29.89 |
+1.38 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aurora Pimenoff |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
490 |
30.02 |
+1.51 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nelma Vuorre |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
485 |
30.12 |
+1.61 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.48 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
483 |
30.16 |
+1.65 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
482 |
30.18 |
+1.67 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.57 |
480 |
30.22 |
+1.71 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Riinu Hotulainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
477 |
30.29 |
+1.78 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.18 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
473 |
30.37 |
+1.86 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
461 |
30.62 |
+2.11 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Stella Lahtinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
461 |
30.63 |
+2.12 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.83 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aino Hakkarainen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
457 |
30.71 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
456 |
30.74 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emmi Pekanheimo |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
452 |
30.82 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.97 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
448 |
30.92 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ilona Sauliala |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
422 |
31.54 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.20 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Aino Isrikki |
2009 |
Vanders |
|
416 |
31.70 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Olivia Ojala |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
416 |
31.70 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
404 |
32.01 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ella Lindholm |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.86 |
400 |
32.12 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.63 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Aliisa Kunttu |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
396 |
32.21 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emma Nygård |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
390 |
32.39 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Viola Ukkola |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
387 |
32.46 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.13 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sarah Perasath |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
386 |
32.50 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Siiri Rouhiainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
362 |
33.20 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Siiri Pynnönen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.69 |
357 |
33.36 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.08 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Maria Pilz |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
350 |
33.56 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.48 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Pipsa Männistö |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.76 |
344 |
33.76 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.40 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Eve Ukkonen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
330 |
34.23 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.85 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emilia Tikkanen |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
325 |
34.41 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.71 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Anni Sohlman |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
325 |
34.42 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Pihla Ruuskanen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
322 |
34.53 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Rosa Sjöblom |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.66 |
317 |
34.68 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.27 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
316 |
34.72 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.29 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
314 |
34.80 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.22 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Camilla Närhi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
301 |
35.30 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Riia Koskela |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
288 |
35.84 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.17 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Emilia Pietilä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
281 |
36.10 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.07 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Teresa Jämsä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
274 |
36.42 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Emme Wahlroos |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
270 |
36.59 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.73 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Jessi Kolhinoja |
2013 |
Helsingin Uimarit |
+0.67 |
263 |
36.94 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.04 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Viivi Harjanne |
2012 |
Helsingin Uimarit |
|
262 |
36.96 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.78 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=52 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
|
258 |
37.15 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.39 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=52 |
|
Ria Kiuru |
2009 |
Salon Uimarit |
|
258 |
37.15 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
253 |
37.40 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.24 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Lilja Ahvenlampi |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
230 |
38.63 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.78 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Sanni Arvonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.85 |
229 |
38.67 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.67 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Mandi Brandes |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
222 |
39.04 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.65 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Ida Sjöblom |
2011 |
Salon Uimarit |
|
216 |
39.42 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.09 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Fanni Karttunen |
2012 |
Salon Uimarit |
+0.63 |
210 |
39.76 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.52 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Iida Kinnunen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
205 |
40.14 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.19 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Fanni Kaisto |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
201 |
40.37 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.76 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Mei Olenius |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
193 |
40.91 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.78 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Ida-Riikka Pylkäs |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
185 |
41.50 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.27 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Jessica Oker-Blom |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
177 |
42.08 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.78 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Iida Kaffka |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
170 |
42.71 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.91 |
(-8.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Pamela Paavola |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
153 |
44.19 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.35 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Sara Gordin |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
115 |
48.67 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.59 |
(-6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Ava Sjöblom |
2014 |
Salon Uimarit |
|
105 |
50.09 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.17 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Moona Määttänen |
2014 |
Salon Uimarit |
|
105 |
50.15 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.85 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Aura Hakkarainen |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
94 |
52.05 |
+23.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.39 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Sofie Hindström |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
87 |
53.32 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.49 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Lilianna Räsänen |
2014 |
Helsingfors Simsällskap |
|
76 |
55.70 |
+27.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.25 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Linnea Hovi |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
74 |
56.28 |
+27.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.62 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Minttu Määttänen |
2016 |
Salon Uimarit |
|
29 |
1:16.86 |
+48.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.79 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 9:09:19 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Freestyle Women N - Final |
|
|
IKM13-15 |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
|
693 |
26.74 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 26.43 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peppi Vesalainen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.72 |
666 |
27.10 |
+0.36 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 27.15 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sini Mäkilä |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.50 |
663 |
27.14 |
+0.40 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 26.97 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
+0.70 |
625 |
27.68 |
+0.94 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 26.56 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melissa Miettinen |
2005 |
Vanders |
|
568 |
28.57 |
+1.83 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Koskelo |
2005 |
Race Club Sveitsi |
+0.46 |
561 |
28.69 |
+1.95 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gréta Beszteri |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
560 |
28.70 |
+1.96 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.55 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
559 |
28.73 |
+1.99 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 28.78 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iida Remes |
2007 |
Pieksän Kuutit |
+0.59 |
550 |
28.88 |
+2.14 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 29.33 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
|
549 |
28.90 |
+2.16 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 28.56 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
546 |
28.95 |
+2.21 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 29.06 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Esther Reunala |
2007 |
Octopus Lohja |
|
504 |
29.73 |
+2.99 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
502 |
29.78 |
+3.04 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Teela Saarentaus |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.46 |
492 |
29.97 |
+3.23 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hertta Katajisto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.63 |
490 |
30.02 |
+3.28 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viivi Ikonen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
|
487 |
30.08 |
+3.34 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexandra Tanase |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
|
482 |
30.17 |
+3.43 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
450 |
30.88 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
Nummelan Kisaajat |
|
442 |
31.07 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.69 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maija Salokorpi |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
434 |
31.25 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia Chadromtseva |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.60 |
419 |
31.62 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Venla Kantanen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.74 |
413 |
31.76 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Noora Kokko |
2001 |
Helsingin Uimarit |
+0.35 |
405 |
31.98 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elsa Koskinen |
2006 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
381 |
32.63 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Saana Helsto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
|
359 |
33.28 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Amanda Ahlgren |
2001 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.60 |
345 |
33.74 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oona Söderlund |
2007 |
Uimaseura Aquila |
|
341 |
33.87 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Rosa Perikangas |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
|
325 |
34.41 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.66 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aliina Penttinen |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
282 |
36.09 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.29 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ella Uotila |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
|
240 |
38.04 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.83 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Inka-Johanna Kolhinoja |
1981 |
Helsingfors Simsällskap |
|
63 |
59.19 |
+32.45 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 53.24 |
(+5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Lehtosalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Inka Vahtola |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 9:09:19 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 21:09:57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 27, 2023 to May 27, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 50m Freestyle Men P16 - Final |
|
|
IKM14-16 |
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
564 |
25.30 |
|
|
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 25.01 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
518 |
26.02 |
+0.72 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 26.49 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.40 |
510 |
26.17 |
+0.87 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 25.63 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
+0.74 |
472 |
26.84 |
+1.54 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 26.90 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaapo Virtanen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.52 |
469 |
26.90 |
+1.60 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 27.44 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.52 |
462 |
27.03 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.01 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oiva Saarinen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
457 |
27.13 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.91 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joel sulonen |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
436 |
27.57 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.63 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
435 |
27.58 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.02 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gleb Burakov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
|
422 |
27.86 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Roope Käär |
2007 |
Raision Urheilijat |
+0.41 |
420 |
27.92 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Markus Ronkainen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
410 |
28.14 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.81 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niko Visuri |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
390 |
28.60 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.04 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Felin |
2008 |
Lahden Uimaseura |
|
381 |
28.84 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Urho Lumiainen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
373 |
29.04 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
332 |
30.17 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.81 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
323 |
30.46 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.69 |
317 |
30.65 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Topi Nuutinen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
273 |
32.23 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
267 |
32.46 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Morris Eklund |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.40 |
259 |
32.78 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.40 |
259 |
32.80 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
222 |
34.53 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.41 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aleksi Kärkkäinen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
199 |
35.76 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.80 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aapo Tikkanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
191 |
36.29 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.45 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Johannes Lipiäinen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.55 |
163 |
38.26 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.79 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
zhuoer song |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
161 |
38.42 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.93 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Joonas Sovasto |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
155 |
38.85 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.26 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Otso Ekholm |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
150 |
39.33 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.71 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kevin Sjöberg |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
145 |
39.73 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.04 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Aatos Streng |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
118 |
42.60 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.85 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sisu Mantila |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
99 |
45.16 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.46 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Eetu Jalonen |
2013 |
Salon Uimarit |
|
86 |
47.21 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.52 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Topias Meilo |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
81 |
48.15 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.01 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Haotian Zeng |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
81 |
48.15 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.61 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Muchen Kimi Hou |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
69 |
50.74 |
+25.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.52 |
(+5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Österberg |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Felix Larma |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 9:17:13 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 50m Freestyle Men M - Final |
|
|
IKM14-16 |
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM23A |
23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
Jyväskylän Aalto |
+0.52 |
754 |
22.97 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 22.10 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Schmid |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
675 |
23.83 |
+0.86 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 23.88 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henri Heikkilä |
2003 |
Uimaseura Aquila |
|
581 |
25.05 |
+2.08 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 24.47 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexis Mørk |
2006 |
Lambertseter Svømmeklubb |
+0.63 |
570 |
25.21 |
+2.24 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 24.90 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juho Herva |
2005 |
Race Club Sveitsi |
|
551 |
25.50 |
+2.53 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 25.58 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nico Kulju |
2006 |
Vanders |
+0.48 |
547 |
25.56 |
+2.59 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 25.58 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pyry Kurunsaari |
2001 |
Raision Urheilijat |
+0.40 |
539 |
25.68 |
+2.71 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 25.54 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
+0.44 |
537 |
25.72 |
+2.75 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 24.86 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Nyman |
2004 |
Race Club Sveitsi |
|
535 |
25.75 |
+2.78 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 25.70 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
534 |
25.77 |
+2.80 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 26.07 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olli Havia |
2004 |
Salon Uimarit |
+0.51 |
511 |
26.14 |
+3.17 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 26.29 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leevi Lehti |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.42 |
504 |
26.26 |
+3.29 |
|
GP |
|
|
|
|
13 |
|
Niko Nokikuru |
2005 |
Race Club Sveitsi |
|
492 |
26.48 |
+3.51 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 26.28 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veeti Hämäläinen |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.56 |
489 |
26.53 |
+3.56 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 26.43 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
486 |
26.58 |
+3.61 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 26.46 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kasper Kainonen |
2005 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.56 |
484 |
26.62 |
+3.65 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 26.67 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aaro Törnström |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.43 |
481 |
26.68 |
+3.71 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 26.73 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Daniel Kabonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
+0.53 |
478 |
26.74 |
+3.77 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 26.79 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.46 |
456 |
27.15 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.95 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Akseli Kuparinen |
2004 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.40 |
445 |
27.38 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.69 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.62 |
421 |
27.89 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.57 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.63 |
403 |
28.29 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.56 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Miika Nurminen |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.66 |
391 |
28.58 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.95 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tommi Myllynen |
2004 |
Nurmijärven Uinti |
|
359 |
29.42 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
+0.33 |
308 |
30.93 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.83 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julius Käkelä |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
288 |
31.66 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/27/2023 9:17:13 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-27 21:17:40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|