Results for Lappi-Uinnit 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
20.5. Aamupäivä
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helmi Kangas |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:48.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.55 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siiri Karekivi |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:03.85 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.54 |
(-8.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Silvennoinen |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:22.16 |
+33.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.57 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sanni Kettunen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:25.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.72 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:33.62 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.20 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:35.48 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.93 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:38.29 |
+13.29 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:38.51 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:39.60 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.94 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:40.80 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.19 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:43.07 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.01 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Neea Liikamaa |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:50.44 |
+25.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.77 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helmi Huuska |
2011 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
1:51.23 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.87 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maire Rae |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:57.97 |
+32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Lammi |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
2:23.16 |
+58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:24.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.51 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:33.99 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.30 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:34.58 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.46 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:43.21 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.71 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida Niemi |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:43.79 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.44 |
(+6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21.05.2023 10.14.04 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|