Resultater for Pro Truck Odder Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odde Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 2013 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Rosendal Høgh |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:48.52 |
+44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Ilsøe Larsen |
2015 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Jespersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-03-2023 17:47:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 2011-2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:57.37 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:01.40 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:01.64 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:07.37 |
+24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:07.60 |
+24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
3:09.36 |
+26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:10.47 |
+27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Serena Melinte |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
|
3:10.81 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:11.21 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:13.17 |
+30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:13.57 |
+30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:14.38 |
+31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:22.86 |
+39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Waldstrøm |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:37.16 |
+54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Lausdahl |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
4:07.78 |
+1:24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-03-2023 17:47:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:24.13 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
|
2:24.73 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:26.78 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
2:29.86 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:30.50 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:33.19 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:35.00 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:35.11 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
|
2:36.03 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:36.54 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:36.61 |
+21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:46.67 |
+31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lisa Linddal |
2009 |
TST Svømning |
|
|
2:55.19 |
+40.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
3:06.63 |
+51.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Larsen |
2010 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
3:15.87 |
+1:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lamia Mohamad Ayadah |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
3:21.58 |
+1:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Lundfold |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-03-2023 17:47:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
2:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:19.36 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:21.53 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:22.82 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
2:23.32 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:25.77 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:34.63 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:38.58 |
+25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:40.06 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:41.32 |
+28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:42.53 |
+29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:43.57 |
+30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liv Holst Andersen |
2007 |
TST Svømning |
|
|
2:49.13 |
+36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filippa Fiskaali |
2007 |
TST Svømning |
|
|
2:52.05 |
+39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mai Le |
2008 |
TST Svømning |
|
|
2:54.38 |
+41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
3:02.75 |
+50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karoline Søe Axelsen |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
3:03.32 |
+50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-03-2023 17:47:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-03-2023 17:54.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|