Results for Spar Nord Cup 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer 19-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Ingvordsen |
1996 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:09:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Madsen |
2005 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:09:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.82 |
|
1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Fjordgaard Beuchert |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:11.88 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.72 |
|
1:12.10 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.59 |
|
1:12.11 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.81 |
|
1:32.73 |
+31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:09:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.72 |
|
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.64 |
|
1:23.61 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.75 |
|
1:27.22 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.54 |
|
1:28.51 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.73 |
|
1:29.11 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Kjøng Seidenfaden |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
+0.70 |
|
1:30.48 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
|
1:32.49 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.86 |
|
1:34.19 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.88 |
|
1:54.17 |
+36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:09:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
|
1:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludwig Harreschou |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.65 |
|
2:01.46 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frej Kaiser |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.73 |
|
2:08.63 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Loke Lindhardt Mir |
2014 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.93 |
|
DSQ |
|
|
/100m |
|
|
|
SW6.5 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:09:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:17.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|