Resultat för Länstrofén 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Insim: 13:00-14:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 mar 2023 till den 4 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 4x50m Benspark Mixed 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Östergötland Lag 1 |
0 |
Östergötlands Län |
|
|
|
|
|
2:56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39.38 |
|
|
|
|
39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43.34 |
|
|
|
|
1:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21.44 |
|
|
|
|
1:44.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:11.85 |
|
|
|
|
2:56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Östergötland Lag 2 |
0 |
Östergötlands Län |
|
|
|
|
|
3:12.71 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49.26 |
|
|
|
|
49.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46.43 |
|
|
|
|
1:35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50.71 |
|
|
|
|
2:26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46.31 |
|
|
|
|
3:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalmar lag 2 |
14 |
Kalmar Län |
|
|
|
|
|
3:15.45 |
+19.44 |
|
|
|
|
Astrid Forsberg |
2010 |
AW8010 |
|
49.81 |
|
|
|
|
49.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Fidan Tozak |
2010 |
AM3010 |
|
51.48 |
|
|
|
|
1:41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Askebring |
2010 |
AB6510 |
|
51.29 |
|
|
|
|
2:32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Hedman |
2009 |
AC5109 |
|
42.87 |
|
|
|
|
3:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
F-län Lag 1 |
0 |
F-län |
|
|
|
|
|
3:23.12 |
+27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3:23.12 |
|
|
|
|
3:23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:40.99 |
|
|
|
|
1:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52.91 |
|
|
|
|
2:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48.46 |
|
|
|
|
3:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalmar lag 1 |
14 |
Kalmar Län |
|
|
|
|
|
3:40.84 |
+44.83 |
|
|
|
|
Sonia Westerstrand |
2009 |
BE5209 |
|
48.73 |
|
|
|
|
48.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Skarpnord |
2009 |
AN2409 |
|
48.14 |
|
|
|
|
1:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Edmundsson |
2010 |
AC8710 |
|
51.40 |
|
|
|
|
2:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aldor Hallberg |
2010 |
AO9310 |
|
1:12.57 |
|
|
|
|
3:40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kronoberg Lag 1 |
14 |
Kronobergs Län |
|
|
|
|
|
3:52.96 |
+56.95 |
|
|
|
|
Moritz Engström |
2010 |
AE5910 |
|
38.83 |
|
|
|
|
38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38.83 |
|
|
|
|
38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alida Axelsson |
2010 |
AV7410 |
|
2:04.84 |
|
|
|
|
2:43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:04.84 |
|
|
|
|
2:43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Westerlund |
2010 |
AP3110 |
|
26.98 |
|
|
|
|
3:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.98 |
|
|
|
|
3:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mylana-Maria Rozvadovska |
2009 |
AY6809 |
|
42.31 |
|
|
|
|
3:52.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42.31 |
|
|
|
|
3:52.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
F-län Lag 2 |
0 |
F-län |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-04 17:00:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-04 17:00:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|