Resultat för Parastævne 5
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer Børn/årgang - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.35 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:01.92 |
+26.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.26 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 13:40:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.25 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 13:40:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signa Vár Dávadóttir |
1998 |
Parasport Fæøerne |
|
|
2:46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.90 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Hansen |
1997 |
Parasport Korsør |
|
|
3:06.63 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.34 |
(+5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:25.71 |
+39.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.95 |
(+10.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 13:40:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 14:01.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Andersen |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.89 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Eriksen |
2007 |
Vordingborg Handicap Idræt |
|
|
3:28.79 |
+55.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.43 |
(-9.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Kahr |
2006 |
Ringsted Handicap IF |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 13:54:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Jacobsen |
1995 |
Parasport Korsør |
|
|
2:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.55 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Valentin Knudsen |
1998 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:36.40 |
+1:03.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.90 |
(+6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:43.45 |
+1:10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.96 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 13:54:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 14:04.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, Venskabsløb - 50m fri Damer - m/u hjælpemiddel - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Britt Hinnerskov Landschoff |
1986 |
Handicapidræt Bornholm |
|
|
1:46.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.64 |
(-12.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kamile Cülcu |
1977 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
1:47.36 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.00 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 13:59:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 14:10.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, Venskabsløb - 50 m fri Herrer - m/u hjælpemiddel - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Møgelberg |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.51 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Bjerg |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
52.49 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.90 |
(-8.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Bang Kaufmann |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
53.98 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Sørensen |
1997 |
Ringsted Handicap IF |
|
|
54.00 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.25 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Steffen Eghoff |
1985 |
Helsingør Handicap Svøm |
|
|
56.17 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.14 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Søborg Bech |
2011 |
Parasport Korsør |
|
|
1:01.90 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-58.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tom Brusø |
1989 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
1:03.36 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Danni Hedelund White |
1990 |
Slagelse Handicap Idrætsforenin |
|
|
1:04.65 |
+24.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.89 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Tjellesen |
1985 |
Helsingør Handicap Svøm |
|
|
1:07.74 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.42 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mohammed Abais |
1994 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
1:08.27 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(-7.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Skjoldlund |
1963 |
Helsingør Handicap Svøm |
|
|
2:39.38 |
+1:59.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.82 |
(-34.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sune Stavnsgaard |
1980 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
6:09.85 |
+5:29.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 12:00.00 |
(-5:50.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:05:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 14:27.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer Børn/årgang - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
38.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.79 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:05:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Pillov |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
56.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.31 |
(-9.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Bidstrup |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:05:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signa Vár Dávadóttir |
1998 |
Parasport Fæøerne |
|
|
37.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.20 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stine Emilie Nersting |
1994 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
58.00 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.78 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:05:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 14:35.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer Børn/årgang - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Helle |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
55.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.50 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Bjørn Rasmussen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:15:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Andersen |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
34.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
33.50 |
-0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Rathmann Hansen |
2003 |
Parasport Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:15:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carsten Jørgensen |
1985 |
Helsingør Handicap Svøm |
|
|
50.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.03 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Valentin Knudsen |
1998 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:07.43 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.37 |
(-7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:15:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 14:32.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jórun Mai Smith |
2007 |
Parasport Fæøerne |
|
|
2:14.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20.58 |
(+1:53.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:17:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signa Vár Dávadóttir |
1998 |
Parasport Fæøerne |
|
|
1:32.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.79 |
(+10.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Klauber Vestergaard |
1996 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:47.21 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.17 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Pedersen |
1979 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
1:48.56 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.31 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lene Olsen |
1979 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
2:31.11 |
+58.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.61 |
(+10.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:17:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 14:36.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:18.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.08 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hóri Hemmingson |
2006 |
Parasport Fæøerne |
|
|
1:36.26 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.29 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:21:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:21:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 14:39.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, Venskabsløb - 25m ryg Damer - m/u. hjælpemiddel - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Britt Hinnerskov Landschoff |
1986 |
Handicapidræt Bornholm |
|
|
1:00.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.70 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:23:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 14:37.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, Venskabsløb - 25m ryg Herrer - m/u hjælpemiddel - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Helle |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
26.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(-7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Bang Kaufmann |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.23 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Søborg Bech |
2011 |
Parasport Korsør |
|
|
34.10 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-25.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Tjellesen |
1985 |
Helsingør Handicap Svøm |
|
|
35.09 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Zieler Beck |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:11.72 |
+45.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+11.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:26:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 14:39.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Hansen |
1997 |
Parasport Korsør |
|
|
1:41.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.92 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Klauber Vestergaard |
1996 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:32:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 14:41.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bo Bertelsen |
1983 |
Ringsted Handicap IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:33:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 14:40.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Damer Børn/årgang - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Madeleine Højer Ringgaard |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
49.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.66 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
34.34 |
-15.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
39.49 |
-9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.22 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:34:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Damer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.39 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jórun Mai Smith |
2007 |
Parasport Fæøerne |
|
|
46.51 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.72 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Pillov |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
53.34 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.63 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Bidstrup |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:00.44 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.56 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:34:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.77 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Pedersen |
1979 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
46.78 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.56 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirsten Christmann |
1985 |
Vordingborg Handicap Idræt |
|
|
47.46 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.75 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stine Emilie Nersting |
1994 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
52.20 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.82 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lene Olsen |
1979 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
54.50 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.96 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louise Ipsen |
1991 |
Slagelse Handicap Idrætsforenin |
|
|
1:36.97 |
+56.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.09 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:34:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 14:42.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer Børn/årgang - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Hansen |
2008 |
Vordingborg Handicap Idræt |
|
|
37.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.83 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Helle |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.06 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.39 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Bjørn Rasmussen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:43:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
29.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.94 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Rathmann Hansen |
2003 |
Parasport Korsør |
|
|
32.79 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hóri Hemmingson |
2006 |
Parasport Fæøerne |
|
|
36.06 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.78 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Eriksen |
2007 |
Vordingborg Handicap Idræt |
|
|
41.44 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.19 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Bjerg |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
54.96 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.90 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Kahr |
2006 |
Ringsted Handicap IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:43:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Jacobsen |
1995 |
Parasport Korsør |
|
|
30.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.36 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carsten Jørgensen |
1985 |
Helsingør Handicap Svøm |
|
|
38.35 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.45 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Valentin Knudsen |
1998 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
41.87 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.40 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Sørensen |
1997 |
Ringsted Handicap IF |
|
|
55.00 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.25 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Skjoldlund |
1963 |
Helsingør Handicap Svøm |
|
|
2:41.05 |
+2:10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.82 |
(-32.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bo Bertelsen |
1983 |
Ringsted Handicap IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:43:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 14:52.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4x50m Medley Mix - uden official tid - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma mix 1 |
28 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
3:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
9591AS |
|
1:02.76 |
|
|
|
|
1:02.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
9576AZ |
|
52.65 |
|
|
|
|
1:55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Pillov |
2007 |
0754BB |
|
1:00.07 |
|
|
|
|
2:55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Helle |
2010 |
1087AO |
|
40.88 |
|
|
|
|
3:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:44:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 14:54.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Pedersen |
1979 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
3:57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.00 |
(+17.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:23:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 15:50.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer Børn/årgang - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Madeleine Højer Ringgaard |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
59.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.24 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:27:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Bidstrup |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:18.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.33 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:27:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Hansen |
1997 |
Parasport Korsør |
|
|
46.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.36 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
53.10 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.85 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stine Emilie Nersting |
1994 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
59.20 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.31 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kirsten Christmann |
1985 |
Vordingborg Handicap Idræt |
|
|
1:16.27 |
+30.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.08 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Ipsen |
1991 |
Slagelse Handicap Idrætsforenin |
|
|
1:47.46 |
+1:01.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.20 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:27:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 15:51.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer Børn/årgang - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Hansen |
2008 |
Vordingborg Handicap Idræt |
|
|
59.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.57 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Bjørn Rasmussen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:32:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Eriksen |
2007 |
Vordingborg Handicap Idræt |
|
|
55.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.90 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Bjerg |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Hoved bryder ikke overfladen under hvert fulde svømmetag |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:32:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danni Hedelund White |
1990 |
Slagelse Handicap Idrætsforenin |
|
|
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.80 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Tjellesen |
1985 |
Helsingør Handicap Svøm |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Bo Bertelsen |
1983 |
Ringsted Handicap IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:32:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 16:11.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, Venskabsløb - 25 m fri Damer - m/u hjælpemiddel - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Visbech Buch |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.80 |
(-13.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kamile Cülcu |
1977 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
46.58 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.10 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Britt Hinnerskov Landschoff |
1986 |
Handicapidræt Bornholm |
|
|
52.23 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.94 |
(+6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Christoffersen Nord |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:05.90 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.50 |
(-12.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mette Rasmussen |
1972 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
1:06.66 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-2:13.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Blicher Frederiksen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:42.32 |
+57.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.00 |
(+14.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:42:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 15:52.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, Venskabsløb - 25 m fri Herrer - m/u hjælpemiddel - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Møgelberg |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
17.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 18.34 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Bang Kaufmann |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
22.74 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tom Brusø |
1989 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
22.85 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.07 |
(-14.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Sørensen |
1997 |
Ringsted Handicap IF |
|
|
22.96 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Helle |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
23.67 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.48 |
(-5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Steffen Eghoff |
1985 |
Helsingør Handicap Svøm |
|
|
23.94 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.87 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Søborg Bech |
2011 |
Parasport Korsør |
|
|
27.32 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-32.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mohammed Abais |
1994 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
30.35 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Zieler Beck |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:14.65 |
+57.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+14.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Skjoldlund |
1963 |
Helsingør Handicap Svøm |
|
|
1:16.23 |
+58.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.66 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sune Stavnsgaard |
1980 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
2:34.04 |
+2:16.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(-3:25.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:48:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 16:06.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Medley Damer Børn/årgang - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Madeleine Højer Ringgaard |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:09.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+9.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:26.30 |
-43.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.61 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:40.92 |
-29.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.02 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:52:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Medley Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signa Vár Dávadóttir |
1998 |
Parasport Fæøerne |
|
|
1:26.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.30 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Klauber Vestergaard |
1996 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:43.26 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.48 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:48.21 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.12 |
(+6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:52:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 16:06.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Medley Herrer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:17.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.90 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Andersen |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:54:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Medley Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:14.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.63 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:54:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 16:12.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
51.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.10 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jórun Mai Smith |
2007 |
Parasport Fæøerne |
|
|
1:01.32 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Pillov |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:56:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Pedersen |
1979 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
49.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.27 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lene Olsen |
1979 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
1:09.92 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.63 |
(+8.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Ipsen |
1991 |
Slagelse Handicap Idrætsforenin |
|
|
1:47.80 |
+58.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.59 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:56:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 16:27.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer Børn/årgang - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Helle |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
43.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.27 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:58:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Rathmann Hansen |
2003 |
Parasport Korsør |
|
|
41.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.73 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hóri Hemmingson |
2006 |
Parasport Fæøerne |
|
|
47.09 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.91 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:58:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carsten Jørgensen |
1985 |
Helsingør Handicap Svøm |
|
|
49.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.37 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Danni Hedelund White |
1990 |
Slagelse Handicap Idrætsforenin |
|
|
1:42.81 |
+53.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.34 |
(+9.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:58:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 16:38.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer Børn/årgang - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Madeleine Højer Ringgaard |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:02.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.42 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:07:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jórun Mai Smith |
2007 |
Parasport Fæøerne |
|
|
1:46.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.22 |
(-9.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabella Pillov |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:58.96 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.02 |
(-9.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:07:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Klauber Vestergaard |
1996 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:33.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.88 |
(+6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirsten Christmann |
1985 |
Vordingborg Handicap Idræt |
|
|
1:51.81 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.40 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stine Emilie Nersting |
1994 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:51.95 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.50 |
(+5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:07:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 16:26.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer Børn/årgang - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Hansen |
2008 |
Vordingborg Handicap Idræt |
|
|
1:22.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.53 |
(-5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Helle |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:33.25 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.66 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Bjørn Rasmussen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:08:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.83 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hóri Hemmingson |
2006 |
Parasport Fæøerne |
|
|
1:18.73 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.56 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Eriksen |
2007 |
Vordingborg Handicap Idræt |
|
|
1:38.03 |
+32.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.32 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Kahr |
2006 |
Ringsted Handicap IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:08:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Jacobsen |
1995 |
Parasport Korsør |
|
|
1:08.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.47 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Valentin Knudsen |
1998 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:48.51 |
+39.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.94 |
(+12.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Steffen Eghoff |
1985 |
Helsingør Handicap Svøm |
|
|
2:10.52 |
+1:01.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.79 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bo Bertelsen |
1983 |
Ringsted Handicap IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:08:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 16:39.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Hansen |
1997 |
Parasport Korsør |
|
|
3:45.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.58 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:10:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 16:25.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
4:44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.97 |
(+18.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:15:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 16:39.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, Venskabsløb - 50m ryg Damer - m/u hjælpemiddel - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Bidstrup |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.71 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:17:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 16:40.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, Venskabsløb - 50m ryg Herrer - m/u hjælpemiddel - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Bjerg |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.18 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Søborg Bech |
2011 |
Parasport Korsør |
|
|
1:11.69 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-48.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Tjellesen |
1985 |
Helsingør Handicap Svøm |
|
|
1:17.16 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Bang Kaufmann |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:23.95 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:21:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 16:40.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 400m Frisvømning Damer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
7:44.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:44:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 16:47.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 400m Frisvømning Herrer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Rathmann Hansen |
2003 |
Parasport Korsør |
|
|
5:33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.15 |
(+6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
5:05.12 |
-28.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.83 |
(+6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Kahr |
2006 |
Ringsted Handicap IF |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:33:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 400m Frisvømning Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Jacobsen |
1995 |
Parasport Korsør |
|
|
5:33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.95 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:33:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 16:41.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4x50m Frisvømning Mix - uden officiel tid - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Korsør Sharks |
28 |
Parasport Korsør |
|
|
|
|
|
2:44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Søborg Bech |
2011 |
1155AP |
|
1:01.88 |
|
|
|
|
1:01.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Rathmann Hansen |
2003 |
0343AU |
|
32.35 |
|
|
|
|
1:34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Hansen |
1997 |
9784BC |
|
39.07 |
|
|
|
|
2:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Jacobsen |
1995 |
9501AT |
|
31.54 |
|
|
|
|
2:44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma mix 2 |
29 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
3:02.39 |
+17.55 |
|
|
|
|
Stine Emilie Nersting |
1994 |
9462AW |
|
50.62 |
|
|
|
|
50.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
9591AS |
|
50.43 |
|
|
|
|
1:41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
9576AZ |
|
40.67 |
|
|
|
|
2:21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Valentin Knudsen |
1998 |
9895AV |
|
40.67 |
|
|
|
|
3:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 16:41:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 16:46.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|