Tulokset Simmis-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07.04.2023 - 07.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet P14 - Final |
|
|
IKM14 |
2:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaakko Bogdanov |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
375 |
2:35.07 |
|
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:34.29 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.58 |
332 |
2:41.58 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.88 |
(-6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oiva Numminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.63 |
329 |
2:42.00 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eelis Nuutinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.88 |
287 |
2:49.56 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.53 |
267 |
2:53.74 |
+18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
246 |
2:58.54 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
234 |
3:01.41 |
+26.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.51 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ohto Ahvenisto |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
224 |
3:04.18 |
+29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
207 |
3:08.91 |
+33.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.90 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Gültekin |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
206 |
3:09.24 |
+34.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.91 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Löytäinen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.68 |
169 |
3:22.40 |
+47.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW6.4 |
|
|
|
|
- |
|
Julius Sydänmaa |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.83 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW6.4 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4/7/2023 11:25:26 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet P16 - Final |
|
|
IKM14 |
2:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
+0.67 |
437 |
2:27.38 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:27.33 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
+0.66 |
407 |
2:30.98 |
+3.60 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:27.84 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
404 |
2:31.29 |
+3.91 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:27.80 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eero Tandefelt-Kauste |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.67 |
402 |
2:31.58 |
+4.20 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:22.61 |
(+8.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
399 |
2:31.96 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.60 |
(+6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
398 |
2:32.14 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.42 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
390 |
2:33.13 |
+5.75 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:41.53 |
(-8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
+0.69 |
378 |
2:34.71 |
+7.33 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:36.96 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aleksi Salo |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
376 |
2:35.01 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.62 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leevi Lahtinen |
2008 |
Vesihelmen Uimaseura |
+0.67 |
355 |
2:37.99 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.27 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
+0.71 |
348 |
2:39.01 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.23 |
(-6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
+0.64 |
296 |
2:47.80 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.33 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Väinö Rosendahl |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.58 |
259 |
2:55.51 |
+28.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.09 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4/7/2023 11:25:26 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet M - Final |
|
|
IKM14 |
2:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miska Korkalainen |
2006 |
Voikkaan Viesti |
+0.61 |
407 |
2:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.10 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Tuukkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.71 |
316 |
2:44.27 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.44 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4/7/2023 11:25:26 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.04.2023 11:25:28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|