Results for Oulun Uinnit
Below are all results from the competition shown by session.
1. jakso lauantai
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
389 |
1:18.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.04 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sinna Leinonen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
318 |
1:24.11 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.88 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
318 |
1:24.12 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.97 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
283 |
1:27.41 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.44 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
280 |
1:27.77 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.80 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
264 |
1:29.46 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.73 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
253 |
1:30.83 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.31 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
250 |
1:31.10 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.17 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
242 |
1:32.07 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.88 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viivi Vesa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
242 |
1:32.15 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.71 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
229 |
1:33.83 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.78 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
225 |
1:34.42 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.60 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
218 |
1:35.37 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.37 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
217 |
1:35.48 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.08 |
(-6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
211 |
1:36.38 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.91 |
(-5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
209 |
1:36.74 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.25 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
205 |
1:37.29 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.72 |
(-13.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sanni Kettunen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
201 |
1:38.02 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.91 |
(-7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
185 |
1:40.67 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.99 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
183 |
1:41.06 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.25 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
178 |
1:42.00 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.59 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Iina Nyberg |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
175 |
1:42.65 |
+23.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.90 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Riskilä |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
173 |
1:43.05 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.17 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hertta Lappalainen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
168 |
1:44.06 |
+25.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.20 |
(-11.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
167 |
1:44.25 |
+25.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.48 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ronja Forslund |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
164 |
1:44.76 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.94 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
163 |
1:45.08 |
+26.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.89 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
163 |
1:45.17 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.59 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
160 |
1:45.63 |
+26.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.76 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
158 |
1:46.10 |
+27.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.45 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Milja Lyytikäinen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
156 |
1:46.57 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
153 |
1:47.29 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.04 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Luna Piirainen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
147 |
1:48.78 |
+30.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.76 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
146 |
1:48.97 |
+30.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.57 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Fredrika Koivisto |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
142 |
1:49.91 |
+31.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.93 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
137 |
1:51.20 |
+32.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.24 |
(+5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
124 |
1:55.16 |
+36.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.85 |
(-7.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Hertta Ahola |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
107 |
2:00.88 |
+42.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.71 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Iiris Rahko |
2014 |
Kempeleen Pyrintö |
|
102 |
2:02.83 |
+44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Saga Kangas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
66 |
2:21.86 |
+1:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Helmi Kangas |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
50m |
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Aino Kubin |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
50m |
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 13.09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
485 |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.31 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
462 |
1:14.28 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.76 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
459 |
1:14.43 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.56 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
446 |
1:15.18 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.46 |
(-14.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
435 |
1:15.81 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.54 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
429 |
1:16.12 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.75 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
414 |
1:17.07 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.62 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
400 |
1:17.92 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.60 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
392 |
1:18.48 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.79 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Girod |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
386 |
1:18.87 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.67 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
350 |
1:21.47 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.53 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Marjamäki |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
340 |
1:22.30 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.24 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
338 |
1:22.44 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.83 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
338 |
1:22.46 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.51 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
324 |
1:23.58 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.31 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
317 |
1:24.24 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.07 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
316 |
1:24.34 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.08 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
314 |
1:24.46 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.58 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
309 |
1:24.94 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.53 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
306 |
1:25.17 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.31 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
306 |
1:25.23 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.51 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
303 |
1:25.47 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.06 |
(-9.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
300 |
1:25.78 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.25 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
284 |
1:27.31 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.10 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
281 |
1:27.66 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.75 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
263 |
1:29.59 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.92 |
(-6.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
220 |
1:35.15 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.56 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
217 |
1:35.53 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
212 |
1:36.23 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.90 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
201 |
1:37.93 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.72 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
201 |
1:38.07 |
+24.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.71 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Silja Pulkkinen |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
165 |
1:44.62 |
+31.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.25 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Eveliina Kaltiainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
152 |
1:47.61 |
+34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Milla Merkkiniemi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
151 |
1:47.83 |
+34.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.25 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 13.09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
536 |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.16 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
492 |
1:12.76 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.77 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
487 |
1:13.02 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.37 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
464 |
1:14.17 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.70 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
464 |
1:14.17 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
450 |
1:14.94 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.84 |
(+4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
448 |
1:15.06 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.40 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
411 |
1:17.22 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
391 |
1:18.51 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.01 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
emilia härkönen |
2001 |
Kokkolan Uimaseura |
|
380 |
1:19.27 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.06 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
338 |
1:22.44 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aada Antila |
2007 |
Lapuan Virkiä |
|
337 |
1:22.48 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.32 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
298 |
1:26.01 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.81 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanna Hietanen |
2005 |
Lapuan Virkiä |
|
296 |
1:26.18 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
163 |
1:45.10 |
+34.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.00 |
(+9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
50m |
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 13.09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.02.2023 13.14.57 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|