Tulokset Manse uinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen uintikeskus |
Järjestäjä: |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
11.03.2023 - 11.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Perhosuinti Miehet 13 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
IKM14 |
2:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lassi Niemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
|
2:10.64 |
|
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:05.93 |
(+4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lari Tumanoff |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
|
2:12.94 |
+2.30 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:03.86 |
(+9.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:19.03 |
+8.39 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 2:18.73 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.64 |
|
2:22.54 |
+11.90 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:22.49 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
|
2:25.50 |
+14.86 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:21.91 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.58 |
|
2:30.15 |
+19.51 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:28.18 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
|
2:34.20 |
+23.56 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 2:40.26 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
2:35.47 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.20 |
(+19.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veeti Puustinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
2:49.97 |
+39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matias Pontalti |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.64 |
|
2:52.36 |
+41.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.24 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
2:55.36 |
+44.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.89 |
(-23.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lev Vlasov |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
|
3:02.04 |
+51.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.31 |
(+9.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Markuss Justovics |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.3.2023 16.01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11.03.2023 16.03.06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|