Results for Gentofte Open Langebane 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Afsnit 2 - Lørdag formiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2023 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
14. apr 2023 to 16. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Medley Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
598 |
2:29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-04-2023 09:52:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Medley Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
535 |
2:35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Haack |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
529 |
2:35.91 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
471 |
2:42.06 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
457 |
2:43.62 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
417 |
2:48.81 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
415 |
2:48.97 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
393 |
2:52.16 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
387 |
2:52.92 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
386 |
2:53.21 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
385 |
2:53.27 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
371 |
2:55.42 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Gregers Jørgensen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
366 |
2:56.27 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
358 |
2:57.47 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
358 |
2:57.61 |
+22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
352 |
2:58.61 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-04-2023 09:52:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Medley Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
461 |
2:43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
452 |
2:44.30 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
416 |
2:48.92 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
388 |
2:52.90 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
347 |
2:59.47 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
338 |
3:00.91 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
327 |
3:02.92 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
327 |
3:03.05 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
308 |
3:06.56 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
308 |
3:06.75 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
304 |
3:07.43 |
+24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
284 |
3:11.75 |
+28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
272 |
3:14.51 |
+31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amalie Damm Nielsen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
245 |
3:21.33 |
+38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
219 |
3:28.99 |
+45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Sommer |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
218 |
3:29.43 |
+46.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-04-2023 09:52:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-04-2023 09:52.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|