2024-06-22   11:43:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Tureberg knatte cup 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Tureberg Knatte Cup 2023
Plats: Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023
Gren 8, 100m ryggsim tjejer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb 1:09.99
50m: 33.08
100m: 1:09.99
(36.91)
2 Signe Roos 2009 Danderyd Simklubb 1:13.52 +3.53
50m: 35.84
100m: 1:13.52
(37.68)
3 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb 1:14.57 +4.58
50m: 35.66
100m: 1:14.57
(38.91)
4 Saga Jägare 2010 Upsala Simsällskap 1:15.80 +5.81
50m: 37.92
100m: 1:15.80
(37.88)
5 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb 1:16.50 +6.51
50m: 36.25
100m: 1:16.50
(40.25)
6 Ella Lundgren 2009 Väsby Simsällskap 1:17.57 +7.58
50m: 36.98
100m: 1:17.57
(40.59)
7 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap 1:17.93 +7.94
50m: 37.36
100m: 1:17.93
(40.57)
8 Lovisa Gyllbäck 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:19.52 +9.53
50m: 38.68
100m: 1:19.52
(40.84)
9 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyd Simklubb 1:19.53 +9.54
50m: 38.29
100m: 1:19.53
(41.24)
10 Nefeli Antoniou 2010 Väsby Simsällskap 1:19.74 +9.75
50m: 38.20
100m: 1:19.74
(41.54)
11 Olivia Melin 2009 Upsala Simsällskap 1:19.86 +9.87
50m: 38.21
100m: 1:19.86
(41.65)
12 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 1:20.58 +10.59
50m: 39.27
100m: 1:20.58
(41.31)
13 Katarina Brenning 2009 Upsala Simsällskap 1:20.63 +10.64
50m: 39.38
100m: 1:20.63
(41.25)
14 Ester Nilsson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:20.67 +10.68
50m: 39.26
100m: 1:20.67
(41.41)
15 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap 1:20.69 +10.70
50m: 39.38
100m: 1:20.69
(41.31)
16 Tuva Wallner 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:20.92 +10.93
50m: 39.10
100m: 1:20.92
(41.82)
17 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:21.12 +11.13
50m: 39.14
100m: 1:21.12
(41.98)
18 Julienne Falk 2011 Väsby Simsällskap 1:21.48 +11.49
50m: 39.32
100m: 1:21.48
(42.16)
19 Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:21.77 +11.78
50m: 39.53
100m: 1:21.77
(42.24)
20 Isabelle Burström 2009 Danderyd Simklubb 1:22.20 +12.21
50m: 39.31
100m: 1:22.20
(42.89)
21 Lina Alfani 2011 Väsby Simsällskap 1:23.06 +13.07
50m: 39.99
100m: 1:23.06
(43.07)
22 Linnea Glavas 2011 Ösmo Simsällskap 1:23.21 +13.22
50m: 40.12
100m: 1:23.21
(43.09)
23 Julia Bergendorff 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:23.87 +13.88
50m: 41.11
100m: 1:23.87
(42.76)
24 Elsie Lund 2010 Upsala Simsällskap 1:25.22 +15.23
50m: 42.40
100m: 1:25.22
(42.82)
25 Louise Ahlstedt 2010 Upsala Simsällskap 1:25.50 +15.51
50m: 41.95
100m: 1:25.50
(43.55)
26 Ines Andersson 2011 Ösmo Simsällskap 1:26.06 +16.07
50m: 42.67
100m: 1:26.06
(43.39)
27 Ebba Callberg 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:26.09 +16.10
50m: 42.14
100m: 1:26.09
(43.95)
28 Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening 1:26.17 +16.18
50m: 41.15
100m: 1:26.17
(45.02)
29 Celeste Rickberg 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 1:27.06 +17.07
50m: 41.51
100m: 1:27.06
(45.55)
30 Harriet Rydén Olsen 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 1:28.58 +18.59
50m: 42.89
100m: 1:28.58
(45.69)
31 Caisa Karlsson 2008 Upsala Simsällskap 1:29.53 +19.54
50m: 42.73
100m: 1:29.53
(46.80)
32 Hanna Sundström 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:30.04 +20.05
50m: 44.15
100m: 1:30.04
(45.89)
33 Petra Hammes 2011 Solna Sundbyberg SS 04 1:30.49 +20.50
50m: 44.88
100m: 1:30.49
(45.61)
34 Nicole Nyström 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:30.54 +20.55
50m: 44.23
100m: 1:30.54
(46.31)
35 Siri Ljunghall 2008 Upsala Simsällskap 1:30.70 +20.71
50m: 43.88
100m: 1:30.70
(46.82)
36 Petra Ristic 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:30.82 +20.83
50m: 44.02
100m: 1:30.82
(46.80)
37 Meja Lindbäck 2010 Turebergs Simklubb 1:32.75 +22.76
50m: 44.11
100m: 1:32.75
(48.64)
38 Silja Kristjansdottir 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:33.29 +23.30
50m: 45.51
100m: 1:33.29
(47.78)
39 Novaliie Barthelsson 2010 Bålsta Simklubb 1:33.54 +23.55
50m: 45.88
100m: 1:33.54
(47.66)
40 Nova Westman 2011 Ösmo Simsällskap 1:33.75 +23.76
50m: 45.28
100m: 1:33.75
(48.47)
41 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:35.63 +25.64
50m: 46.01
100m: 1:35.63
(49.62)
42 Sigrid-Lee Pettersson 2011 Ösmo Simsällskap 1:36.07 +26.08
50m: 47.67
100m: 1:36.07
(48.40)
43 Agnes Sjödin 2011 Ösmo Simsällskap 1:37.28 +27.29
50m: 47.58
100m: 1:37.28
(49.70)
44 Lydia Löfstrand 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:38.28 +28.29
50m: 48.42
100m: 1:38.28
(49.86)
45 Klara Sjöström 2010 Åkersberga Simsällskap 1:38.37 +28.38
50m: 48.45
100m: 1:38.37
(49.92)
46 Nora Tornberg 2010 Spårvägen Simförening 1:38.80 +28.81
50m: 47.26
100m: 1:38.80
(51.54)
47 Maria Grigoriadou 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:40.26 +30.27
50m: 47.91
100m: 1:40.26
(52.35)
48 Hedda Lindgren 2009 Skuru Idrottsklubb 1:44.60 +34.61
50m: 50.84
100m: 1:44.60
(53.76)
49 Leva Atterstrand 2009 Bålsta Simklubb 1:46.22 +36.23
50m: 51.96
100m: 1:46.22
(54.26)
50 Sofia Emanuelli 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:46.68 +36.69
50m: 51.37
100m: 1:46.68
(55.31)
51 Siri Porelius 2010 Turebergs Simklubb 1:48.91 +38.92
50m: 52.78
100m: 1:48.91
(56.13)
52 Stella Touma 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 2:03.75 +53.76
50m: 1:00.37
100m: 2:03.75
(1:03.38)
- Sofie Arnö 2011 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
- Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Liv Fahlen 2010 Skuru Idrottsklubb DSQ
- Julia Figuera 2010 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
- Clara Sartor 2010 Skuru Idrottsklubb DSQ
- Maja Wessén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Sofia Andrén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
- Inez Särne 2010 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2023-03-25 11:53:44
2023-03-25 11:53:46 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Turebergs Simklubb

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner