2024-06-22   12:13:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Tureberg knatte cup 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Tureberg Knatte Cup 2023
Plats: Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023
Gren 5, 100m Bröstsim flickor - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saga Jägare 2010 Upsala Simsällskap 1:19.65
50m: 37.59
100m: 1:19.65
(42.06)
2 Julia Dijkstra 2009 Danderyd Simklubb 1:20.29 +0.64
50m: 37.77
100m: 1:20.29
(42.52)
3 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb 1:21.66 +2.01
50m: 38.45
100m: 1:21.66
(43.21)
4 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap 1:23.08 +3.43
50m: 38.79
100m: 1:23.08
(44.29)
5 Amy Sterby 2008 Solna Sundbyberg SS 04 1:27.12 +7.47
50m: 41.50
100m: 1:27.12
(45.62)
6 Ella Ahlgren 2011 Upsala Simsällskap 1:27.30 +7.65
50m: 42.46
100m: 1:27.30
(44.84)
7 Isabelle Burström 2009 Danderyd Simklubb 1:27.67 +8.02
50m: 40.39
100m: 1:27.67
(47.28)
8 Katarina Brenning 2009 Upsala Simsällskap 1:28.04 +8.39
50m: 41.48
100m: 1:28.04
(46.56)
9 Liv Fahlen 2010 Skuru Idrottsklubb 1:28.19 +8.54
50m: 41.88
100m: 1:28.19
(46.31)
10 Siri Ljunghall 2008 Upsala Simsällskap 1:29.48 +9.83
50m: 41.25
100m: 1:29.48
(48.23)
11 Agnes Klingh 2008 Väsby Simsällskap 1:30.23 +10.58
50m: 43.01
100m: 1:30.23
(47.22)
12 Linnea Glavas 2011 Ösmo Simsällskap 1:31.46 +11.81
50m: 42.70
100m: 1:31.46
(48.76)
13 Selena Afoworki 2010 Väsby Simsällskap 1:32.69 +13.04
50m: 43.71
100m: 1:32.69
(48.98)
14 Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap 1:33.00 +13.35
50m: 44.61
100m: 1:33.00
(48.39)
15 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap 1:34.69 +15.04
50m: 45.87
100m: 1:34.69
(48.82)
16 Meja Lindbäck 2010 Turebergs Simklubb 1:36.39 +16.74
50m: 45.71
100m: 1:36.39
(50.68)
17 Elise Hall 2008 Upsala Simsällskap 1:38.03 +18.38
50m: 45.38
100m: 1:38.03
(52.65)
18 Wilma Brandberg 2011 Skuru Idrottsklubb 1:38.92 +19.27
50m: 46.09
100m: 1:38.92
(52.83)
19 Ines Andersson 2011 Ösmo Simsällskap 1:39.77 +20.12
50m: 48.15
100m: 1:39.77
(51.62)
20 Kerstin Stenström 2010 Skuru Idrottsklubb 1:40.05 +20.40
50m: 45.45
100m: 1:40.05
(54.60)
21 Johanna Hellman 2008 Upsala Simsällskap 1:40.98 +21.33
50m: 47.96
100m: 1:40.98
(53.02)
22 Nova Westman 2011 Ösmo Simsällskap 1:41.06 +21.41
50m: 45.86
100m: 1:41.06
(55.20)
23 Tilma Djurman 2009 Tyresö Simsällskap 1:41.11 +21.46
50m: 46.89
100m: 1:41.11
(54.22)
24 Nellie Eiving 2011 Åkersberga Simsällskap 1:42.22 +22.57
50m: 48.30
100m: 1:42.22
(53.92)
25 Liyonie Withana 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:42.35 +22.70
50m: 49.18
100m: 1:42.35
(53.17)
26 Klara Sjöström 2010 Åkersberga Simsällskap 1:42.55 +22.90
50m: 47.59
100m: 1:42.55
(54.96)
27 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 1:42.59 +22.94
50m: 49.39
100m: 1:42.59
(53.20)
28 Harriet Rydén Olsen 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 1:43.56 +23.91
50m: 48.47
100m: 1:43.56
(55.09)
29 Saga Nordlander 2011 Turebergs Simklubb 1:43.63 +23.98
50m: 47.93
100m: 1:43.63
(55.70)
30 Alice Johansson Estmer 2011 Turebergs Simklubb 1:44.54 +24.89
50m: 49.53
100m: 1:44.54
(55.01)
31 Isabelle Varsanyi 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:44.70 +25.05
50m: 49.85
100m: 1:44.70
(54.85)
32 Mea Brunosson 2010 Bålsta Simklubb 1:44.75 +25.10
50m: 49.38
100m: 1:44.75
(55.37)
33 Siri Porelius 2010 Turebergs Simklubb 1:45.44 +25.79
50m: 49.50
100m: 1:45.44
(55.94)
34 Agnes Sjödin 2011 Ösmo Simsällskap 1:46.33 +26.68
50m: 50.41
100m: 1:46.33
(55.92)
35 Hedda Lindgren 2009 Skuru Idrottsklubb 1:46.43 +26.78
50m: 50.53
100m: 1:46.43
(55.90)
36 Annabelle Sätterström 2009 Tyresö Simsällskap 1:47.35 +27.70
50m: 49.27
100m: 1:47.35
(58.08)
37 Tina Zhang Karlsson 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:48.58 +28.93
50m: 50.22
100m: 1:48.58
(58.36)
38 Mira Hårding-Nordkvist 2010 Tyresö Simsällskap 1:48.81 +29.16
50m: 49.94
100m: 1:48.81
(58.87)
39 Ebba Färnqvist 2011 Solna Sundbyberg SS 04 1:49.28 +29.63
50m: 52.48
100m: 1:49.28
(56.80)
40 Lisa Vestin 2011 Tyresö Simsällskap 1:50.30 +30.65
50m: 51.36
100m: 1:50.30
(58.94)
41 Sigrid-Lee Pettersson 2011 Ösmo Simsällskap 1:51.10 +31.45
50m: 52.42
100m: 1:51.10
(58.68)
- Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening DSQ
- Lina Alfani 2011 Väsby Simsällskap DSQ
- Maria Grigoriadou 2010 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
- Olivia Melin 2009 Upsala Simsällskap DSQ
- Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2023-03-25 10:48:50
2023-03-25 10:48:54 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Turebergs Simklubb

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner