2024-07-20   09:15:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Tureberg knatte cup 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Tureberg Knatte Cup 2023
Plats: Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023
Gren 1, 50m frisim pojkar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 26.54
2 Axel Svahn 2010 Väsby Simsällskap 27.22 +0.68
3 Xuhao Gu 2009 Solna Sundbyberg SS 04 27.80 +1.26
4 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 27.95 +1.41
5 Isak Sjöblom 2008 Solna Sundbyberg SS 04 28.27 +1.73
6 Joakim Sandström 2008 Solna Sundbyberg SS 04 28.35 +1.81
7 Peter Oechtering 2008 Danderyd Simklubb 28.40 +1.86
8 Alexander Andrason 2010 Solna Sundbyberg SS 04 28.71 +2.17
9 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 29.20 +2.66
10 Ted Körberg 2008 Turebergs Simklubb 29.59 +3.05
11 Eric Björkholm 2009 Skuru Idrottsklubb 29.62 +3.08
12 Alexius Hedström 2009 Upsala Simsällskap 30.05 +3.51
13 Oscar Walfridsson 2010 Solna Sundbyberg SS 04 30.06 +3.52
14 Alexander Kvarfordh Andres 2009 Skuru Idrottsklubb 30.07 +3.53
15 Cesar Önnesjö 2010 Danderyd Simklubb 30.12 +3.58
16 Felix Eriksson 2010 Upsala Simsällskap 30.30 +3.76
17 Vasilis Maximilian Rosenqvist 2009 Skuru Idrottsklubb 30.44 +3.90
18 Rasmus Törnquist 2011 Upsala Simsällskap 30.60 +4.06
19 Matthew Wedin Wicks 2008 Upsala Simsällskap 30.67 +4.13
20 Nicola Ponzio 2008 Solna Sundbyberg SS 04 30.84 +4.30
21 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 30.93 +4.39
22 Bosse Johansson 2010 Väsby Simsällskap 31.02 +4.48
23 Noah Concilio Hansson 2010 Danderyd Simklubb 31.09 +4.55
24 Noé Wikström 2011 Solna Sundbyberg SS 04 31.29 +4.75
=25 Valter Kinander 2010 Solna Sundbyberg SS 04 31.32 +4.78
=25 Einar Rutberg 2009 Danderyd Simklubb 31.32 +4.78
27 Lucas Wedin Wicks 2008 Upsala Simsällskap 31.36 +4.82
28 Karl Ansara 2011 Solna Sundbyberg SS 04 31.38 +4.84
29 Erik Sundby 2008 Åkersberga Simsällskap 31.48 +4.94
30 Tim Hermelin 2010 Turebergs Simklubb 32.08 +5.54
31 Maximilian Mazya 2010 Turebergs Simklubb 32.28 +5.74
32 Arvid Söderholm 2009 Upsala Simsällskap 32.35 +5.81
33 Marcus Larsson 2009 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 32.37 +5.83
34 Joel Köhn 2010 Solna Sundbyberg SS 04 32.47 +5.93
35 Samuel Flodén 2009 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 32.63 +6.09
36 Erik Broms 2009 Turebergs Simklubb 32.83 +6.29
37 Hugo Brolin 2011 Spårvägen Simförening 32.92 +6.38
38 Frank Jilkén 2009 Danderyd Simklubb 32.93 +6.39
39 Leonard Burström 2010 Danderyd Simklubb 33.05 +6.51
40 Albin Eriksson-Stubbans 2009 Solna Sundbyberg SS 04 33.06 +6.52
41 Ludvig Franzen 2010 Solna Sundbyberg SS 04 33.15 +6.61
42 Joshua myrnäs 2010 Danderyd Simklubb 33.24 +6.70
43 Lucas Yu 2010 Upsala Simsällskap 33.31 +6.77
44 Viktor Wahlström 2011 Upsala Simsällskap 33.33 +6.79
45 Kasper Loklint 2011 Upsala Simsällskap 33.39 +6.85
46 Viggo Klingstedt Sylwan 2009 Upsala Simsällskap 33.48 +6.94
47 Eddie Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 34.15 +7.61
48 Victor Behring 2011 Spårvägen Simförening 34.81 +8.27
49 Deran Soysüren 2010 Solna Sundbyberg SS 04 34.96 +8.42
50 Victor Bernström 2011 Turebergs Simklubb 35.02 +8.48
51 Joel Myrnäs 2011 Danderyd Simklubb 35.07 +8.53
52 Albin Hedberg 2011 Turebergs Simklubb 35.08 +8.54
53 Viktor Jungner 2010 Skuru Idrottsklubb 35.31 +8.77
54 Carl Björkholm 2011 Skuru Idrottsklubb 35.77 +9.23
55 Liam Sterby 2011 Solna Sundbyberg SS 04 36.01 +9.47
56 Ludvig Näsström 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 36.17 +9.63
57 Viking Falkenbert 2011 Solna Sundbyberg SS 04 36.40 +9.86
58 Erik Wei 2011 Turebergs Simklubb 36.62 +10.08
59 Axel Westlund 2011 Skuru Idrottsklubb 36.77 +10.23
60 Henry Svenarud 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening 36.81 +10.27
61 Philip Kindgren 2011 Spårvägen Simförening 36.83 +10.29
62 Hugo Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 37.25 +10.71
63 Marouane Haddari 2010 Solna Sundbyberg SS 04 37.96 +11.42
64 Gabriel Thor 2011 Spårvägen Simförening 38.03 +11.49
65 Max Shatkus 2010 Solna Sundbyberg SS 04 38.14 +11.60
Grenen officiell:  2023-03-25 09:40:40
2023-03-25 09:41:07 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Turebergs Simklubb
Document
Resultat
Tureberg Knatte Cup 2023
Plats: Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023
Gren 2, 50m frisim flickor - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Signe Roos 2009 Danderyd Simklubb 29.03
2 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap 29.14 +0.11
3 Isabelle Burström 2009 Danderyd Simklubb 29.41 +0.38
4 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyd Simklubb 29.58 +0.55
5 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb 29.66 +0.63
6 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb 29.68 +0.65
7 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb 30.01 +0.98
8 Nathalie Falk 2010 Väsby Simsällskap 30.04 +1.01
9 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb 30.31 +1.28
10 Julia Dijkstra 2009 Danderyd Simklubb 30.32 +1.29
11 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb 30.97 +1.94
12 Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 31.04 +2.01
13 Ester Nilsson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 31.10 +2.07
14 Amy Sterby 2008 Solna Sundbyberg SS 04 31.15 +2.12
15 Ellen Rosander 2009 Danderyd Simklubb 31.16 +2.13
16 Julia Bergendorff 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening 31.31 +2.28
17 Ella Lundgren 2009 Väsby Simsällskap 31.35 +2.32
18 Stina Fleck 2010 Väsby Simsällskap 31.36 +2.33
19 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb 31.37 +2.34
20 Lovisa Gyllbäck 2009 Solna Sundbyberg SS 04 31.38 +2.35
21 Emma von Sydow 2009 Danderyd Simklubb 31.43 +2.40
22 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap 31.81 +2.78
23 Olivia Melin 2009 Upsala Simsällskap 32.15 +3.12
24 Linnéa Milic 2011 Skuru Idrottsklubb 32.17 +3.14
25 Nelly Hård 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening 32.76 +3.73
26 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 32.81 +3.78
27 Linnea Glavas 2011 Ösmo Simsällskap 32.86 +3.83
28 Nellie Eiving 2011 Åkersberga Simsällskap 32.92 +3.89
=29 Nefeli Antoniou 2010 Väsby Simsällskap 33.10 +4.07
=29 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 33.10 +4.07
31 Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap 33.17 +4.14
32 Caisa Karlsson 2008 Upsala Simsällskap 33.49 +4.46
33 Julienne Falk 2011 Väsby Simsällskap 33.52 +4.49
34 Blanka Schröder 2011 Skuru Idrottsklubb 33.53 +4.50
35 Ella Ahlgren 2011 Upsala Simsällskap 33.78 +4.75
36 Ines Andersson 2011 Ösmo Simsällskap 33.85 +4.82
37 Elise Hall 2008 Upsala Simsällskap 33.90 +4.87
38 Rebecka Almroth 2010 Väsby Simsällskap 33.92 +4.89
39 Tuva Wallner 2010 Solna Sundbyberg SS 04 33.99 +4.96
40 Louise Ahlstedt 2010 Upsala Simsällskap 34.28 +5.25
41 Harriet Rydén Olsen 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 34.30 +5.27
42 Petra Ristic 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 34.61 +5.58
43 Johanna Hellman 2008 Upsala Simsällskap 34.63 +5.60
44 Kerstin Stenström 2010 Skuru Idrottsklubb 34.79 +5.76
45 Liyonie Withana 2010 Solna Sundbyberg SS 04 35.02 +5.99
46 Caroline Asplund 2011 Danderyd Simklubb 35.10 +6.07
47 Hedda Revsäter 2009 Solna Sundbyberg SS 04 35.13 +6.10
48 Estelle Calgar Lindin 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening 35.43 +6.40
49 Clara Sartor 2010 Skuru Idrottsklubb 35.44 +6.41
50 Elsie Lund 2010 Upsala Simsällskap 35.45 +6.42
51 Selma Kiesbye 2009 Bålsta Simklubb 35.51 +6.48
52 Oda Spillberg 2010 Tyresö Simsällskap 35.54 +6.51
53 Sigrid-Lee Pettersson 2011 Ösmo Simsällskap 35.57 +6.54
54 Aya Kramti 2011 Spårvägen Simförening 35.60 +6.57
55 Mea Brunosson 2010 Bålsta Simklubb 35.82 +6.79
56 Hanna Sundström 2009 Solna Sundbyberg SS 04 35.83 +6.80
57 Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening 35.88 +6.85
58 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 35.90 +6.87
59 Klara Sjöström 2010 Åkersberga Simsällskap 36.17 +7.14
=60 Meja Lindbäck 2010 Turebergs Simklubb 36.46 +7.43
=60 Saga Nilsson 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening 36.46 +7.43
62 Leva Atterstrand 2009 Bålsta Simklubb 36.56 +7.53
63 Märta Samuelson 2011 Danderyd Simklubb 36.58 +7.55
64 Alice Bergek 2011 Spårvägen Simförening 36.61 +7.58
65 Lilly Ericsson 2011 Turebergs Simklubb 37.02 +7.99
66 Tilda Götesson-Scherman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 37.03 +8.00
67 Tilma Djurman 2009 Tyresö Simsällskap 37.04 +8.01
68 Nova Westman 2011 Ösmo Simsällskap 37.13 +8.10
69 Sofie Arnö 2011 Solna Sundbyberg SS 04 37.28 +8.25
=70 Olivia Dehaddo 2011 Turebergs Simklubb 37.30 +8.27
=70 Nova Edin 2010 Bålsta Simklubb 37.30 +8.27
72 Emma Kuess 2010 Bålsta Simklubb 37.33 +8.30
73 Julia Figuera 2010 Solna Sundbyberg SS 04 37.49 +8.46
=74 Agnes Sjödin 2011 Ösmo Simsällskap 37.51 +8.48
=74 Nora Tornberg 2010 Spårvägen Simförening 37.51 +8.48
76 Petra Hammes 2011 Solna Sundbyberg SS 04 37.53 +8.50
77 Alice Johansson Estmer 2011 Turebergs Simklubb 37.69 +8.66
78 Maja Lagberg 2010 Bålsta Simklubb 38.02 +8.99
79 Lydia Löfstrand 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 38.09 +9.06
80 Novaliie Barthelsson 2010 Bålsta Simklubb 38.48 +9.45
81 Hedda Lindgren 2009 Skuru Idrottsklubb 38.50 +9.47
82 Stella Österman 2010 Skuru Idrottsklubb 38.77 +9.74
83 Maria Grigoriadou 2010 Solna Sundbyberg SS 04 39.06 +10.03
84 Vilda Andersson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 39.22 +10.19
85 Sophia Strand 2011 Danderyd Simklubb 39.32 +10.29
86 Mumtaz Mohamed 2011 Spårvägen Simförening 39.62 +10.59
87 Tina Zhang Karlsson 2010 Solna Sundbyberg SS 04 39.80 +10.77
88 Elin Tärndal 2011 Tyresö Simsällskap 40.03 +11.00
89 Stella Touma 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 40.44 +11.41
90 Alma Sundqvist 2010 Tyresö Simsällskap 40.79 +11.76
91 Ebba Forsberg 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 40.99 +11.96
92 Ebba Färnqvist 2011 Solna Sundbyberg SS 04 41.21 +12.18
93 Isadora Broberg 2011 Åkersberga Simsällskap 43.14 +14.11
94 Siri Porelius 2010 Turebergs Simklubb 43.89 +14.86
- Katarina Brenning 2009 Upsala Simsällskap DNS
- Inez Särne 2010 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
- Bianca Utgren 2008 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
Grenen officiell:  2023-03-25 09:55:36
2023-03-25 09:55:44 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Turebergs Simklubb
Document
Resultat
Tureberg Knatte Cup 2023
Plats: Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023
Gren 3, 50m ryggsim mix - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Michkat Abdi Bulhan 2012 Solna Sundbyberg SS 04 40.76
Maja Ahlgren 2012 Upsala Simsällskap 42.31
Wilma Alén 2011 Solna Sundbyberg SS 04 48.92
Ella Aronsson 2012 Turebergs Simklubb DSQ
Mathilde Arvidsson 2012 Turebergs Simklubb 49.30
Elissa Atashafrooz 2012 Turebergs Simklubb 53.35
Sigrid Bach Lindfors 2012 Ösmo Simsällskap 49.97
Nikki Barthelson 2013 Bålsta Simklubb 1:00.40
Sixten Bernhoff 2012 Turebergs Simklubb 48.16
John Björnberg 2011 Solna Sundbyberg SS 04 52.02
Frans Blad Shafei 2014 Turebergs Simklubb 1:11.90
Stina Bolin 2012 Upsala Simsällskap 52.33
Sigrid Bray 2011 Solna Sundbyberg SS 04 43.30
Thyra Bränström 2013 Skuru Idrottsklubb 1:02.54
Emma Burgess 2011 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
Gustaf Dalmar 2013 Turebergs Simklubb 1:05.66
Minna Delin 2014 Turebergs Simklubb 59.88
Josephine Ebemo 2011 Tyresö Simsällskap 51.89
Hedvig Ek 2011 Skuru Idrottsklubb 53.28
Elvira Ericsson 2014 Turebergs Simklubb 56.40
Fiona Eriksson 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 52.42
Julia Erustes Anderberg 2011 Turebergs Simklubb 48.49
Artemij Fissoun 2012 Stockholms Kappsimningsklubb 50.12
Julian Flores 2012 Stockholms Kappsimningsklubb 51.08
Rishi Gautham Kandikonda 2013 Turebergs Simklubb DSQ
Dante Goliats 2012 Ösmo Simsällskap 56.99
Klara Hellberg 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 48.54
Ellen Hoffegger 2012 Åkersberga Simsällskap 54.42
Alexia Håkansson 2012 Lidingö Simklubb 53.10
Mio Håkansson 2013 Turebergs Simklubb 51.21
Jannica Höjertz 2012 Turebergs Simklubb 52.09
Charlene Ibrohimova 2012 Turebergs Simklubb 59.62
Astrid Ingman 2012 Solna Sundbyberg SS 04 52.00
Emilis Jakubauskas 2012 Turebergs Simklubb 51.87
Oskar Johansson Estmer 2013 Turebergs Simklubb 1:00.00
Hugo Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 47.98
Rikard Johansson 2011 Skuru Idrottsklubb 53.72
Albin Karlsson 2013 Turebergs Simklubb 55.72
Alexander Kazmins 2011 Turebergs Simklubb 50.56
Mikael Kazmins 2014 Turebergs Simklubb 57.32
Sara Kuess 2011 Bålsta Simklubb DSQ
Siri Kukanur 2012 Turebergs Simklubb 56.72
Marcus Kvarfordh Andres 2011 Skuru Idrottsklubb 49.09
Fleur Lebeau 2014 Turebergs Simklubb 1:13.98
Emma Levald 2012 Turebergs Simklubb 51.07
Elvira Lidholm 2011 Tyresö Simsällskap 48.80
Alfred Lindskog 2012 Upsala Simsällskap 51.99
Axel Lingman 2012 Solna Sundbyberg SS 04 47.62
Nathalie Ljunggren 2014 Turebergs Simklubb 50.26
Miranda Mazya 2011 Turebergs Simklubb 53.62
Ester Melén 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 47.77
Arihant Mukherjee 2012 Turebergs Simklubb 57.79
Hilda Muribi 2011 Upsala Simsällskap 45.89
Mila Ndure 2014 Turebergs Simklubb 1:05.40
Naya Ndure 2012 Turebergs Simklubb 46.30
Ronny Nguyen 2011 Åkersberga Simsällskap 48.14
Eleni Oikonomou 2011 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
Selma Reivant 2012 Solna Sundbyberg SS 04 51.91
Tilda Ribacke 2012 Turebergs Simklubb 49.64
Hanna Rohman Hamrin 2011 Turebergs Simklubb 52.91
Valentina Sabo 2012 Skuru Idrottsklubb DNS
Wilma Sahlqvist 2012 Turebergs Simklubb 48.14
Tyra Sandberg 2011 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 1:01.35
Uno Sandqvist 2012 Solna Sundbyberg SS 04 43.63
Anton Schultz 2012 Skuru Idrottsklubb 44.25
Andrea Sehlstedt 2012 Skuru Idrottsklubb 1:23.68
Olivia Sharpe 2011 Skuru Idrottsklubb 53.84
Maksim Silinski 2012 Solna Sundbyberg SS 04 50.24
Elin Skarstedt 2012 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
Heidi Slotte 2011 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 57.78
Alva Sparf 2013 Åkersberga Simsällskap 47.32
Ebba-Li Sparre 2013 Åkersberga Simsällskap 48.86
Elsa Stridsman 2011 Upsala Simsällskap 51.94
Elsa Strindelius 2012 Upsala Simsällskap 48.41
Vera Ståhlberg 2012 Skuru Idrottsklubb DNS
Wilma Sundby 2012 Åkersberga Simsällskap 50.37
Emilie Swärdsén 2012 Ösmo Simsällskap 51.08
Elin Tärndal 2011 Tyresö Simsällskap 48.01
Evert Ununger 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 48.94
Gustav Veszeli 2013 Bålsta Simklubb 52.65
Arvid Vogt 2012 Upsala Simsällskap 42.93
Felix von Arronet 2012 Spårvägen Simförening 39.32
Madeleine Wasberg 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 53.03
Molly Wei 2013 Turebergs Simklubb 56.06
Viktor Widestedt 2013 Stockholms Kappsimningsklubb 48.13
Maj Willers 2012 Skuru Idrottsklubb DNS
Samuel Witt-Hjorth 2012 Stockholms Kappsimningsklubb 41.19
2023-03-25 10:21:21 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Turebergs Simklubb
Document
Resultat
Tureberg Knatte Cup 2023
Plats: Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023
Gren 4, 100m bröstsim pojkar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Sjöblom 2008 Solna Sundbyberg SS 04 1:14.18
50m: 35.22
100m: 1:14.18
(38.96)
2 Ian Kim 2008 Danderyd Simklubb 1:14.65 +0.47
50m: 34.84
100m: 1:14.65
(39.81)
3 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 1:18.40 +4.22
50m: 37.13
100m: 1:18.40
(41.27)
4 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 1:19.14 +4.96
50m: 36.35
100m: 1:19.14
(42.79)
5 Oscar Walfridsson 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:19.60 +5.42
50m: 38.14
100m: 1:19.60
(41.46)
6 Axel Svahn 2010 Väsby Simsällskap 1:19.72 +5.54
50m: 38.17
100m: 1:19.72
(41.55)
7 Eric Björkholm 2009 Skuru Idrottsklubb 1:23.54 +9.36
50m: 39.96
100m: 1:23.54
(43.58)
8 Felix Eriksson 2010 Upsala Simsällskap 1:23.68 +9.50
50m: 38.37
100m: 1:23.68
(45.31)
9 Elton Rosén 2010 Väsby Simsällskap 1:24.15 +9.97
50m: 39.76
100m: 1:24.15
(44.39)
10 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:25.07 +10.89
50m: 40.43
100m: 1:25.07
(44.64)
11 Peter Oechtering 2008 Danderyd Simklubb 1:25.92 +11.74
50m: 40.27
100m: 1:25.92
(45.65)
12 Frank Jilkén 2009 Danderyd Simklubb 1:26.12 +11.94
50m: 40.88
100m: 1:26.12
(45.24)
13 Vasilis Maximilian Rosenqvist 2009 Skuru Idrottsklubb 1:26.81 +12.63
50m: 41.07
100m: 1:26.81
(45.74)
14 Adam Hniopek 2009 Väsby Simsällskap 1:27.34 +13.16
50m: 40.58
100m: 1:27.34
(46.76)
15 Marcus Asplund 2010 Skuru Idrottsklubb 1:27.47 +13.29
50m: 40.66
100m: 1:27.47
(46.81)
16 Hugo Vallin 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:28.01 +13.83
50m: 42.09
100m: 1:28.01
(45.92)
17 Noé Wikström 2011 Solna Sundbyberg SS 04 1:28.35 +14.17
50m: 41.57
100m: 1:28.35
(46.78)
18 Erik Sundby 2008 Åkersberga Simsällskap 1:28.37 +14.19
50m: 41.90
100m: 1:28.37
(46.47)
19 Bosse Johansson 2010 Väsby Simsällskap 1:28.57 +14.39
50m: 41.86
100m: 1:28.57
(46.71)
20 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:29.07 +14.89
50m: 42.36
100m: 1:29.07
(46.71)
21 Erik Broms 2009 Turebergs Simklubb 1:29.14 +14.96
50m: 41.62
100m: 1:29.14
(47.52)
22 Cesar Önnesjö 2010 Danderyd Simklubb 1:29.16 +14.98
50m: 42.89
100m: 1:29.16
(46.27)
23 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 1:29.62 +15.44
50m: 41.09
100m: 1:29.62
(48.53)
24 Arvid Söderholm 2009 Upsala Simsällskap 1:31.56 +17.38
50m: 43.73
100m: 1:31.56
(47.83)
25 Karl Ansara 2011 Solna Sundbyberg SS 04 1:33.55 +19.37
50m: 44.14
100m: 1:33.55
(49.41)
26 Lucas Wedin Wicks 2008 Upsala Simsällskap 1:35.96 +21.78
50m: 46.19
100m: 1:35.96
(49.77)
27 Maximilian Mazya 2010 Turebergs Simklubb 1:36.24 +22.06
50m: 46.10
100m: 1:36.24
(50.14)
28 Liam Sterby 2011 Solna Sundbyberg SS 04 1:38.13 +23.95
50m: 45.87
100m: 1:38.13
(52.26)
29 Viktor Wahlström 2011 Upsala Simsällskap 1:38.84 +24.66
50m: 46.89
100m: 1:38.84
(51.95)
30 Viggo Klingstedt Sylwan 2009 Upsala Simsällskap 1:39.48 +25.30
50m: 46.53
100m: 1:39.48
(52.95)
31 Ludvig Näsström 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 1:39.54 +25.36
50m: 46.63
100m: 1:39.54
(52.91)
32 Erik Wei 2011 Turebergs Simklubb 1:41.12 +26.94
50m: 46.51
100m: 1:41.12
(54.61)
33 Leonard Burström 2010 Danderyd Simklubb 1:42.67 +28.49
50m: 48.51
100m: 1:42.67
(54.16)
34 Tim Hermelin 2010 Turebergs Simklubb 1:42.94 +28.76
50m: 47.64
100m: 1:42.94
(55.30)
35 Viking Söderström 2011 Spårvägen Simförening 1:44.99 +30.81
50m: 50.69
100m: 1:44.99
(54.30)
36 Gabriel Thor 2011 Spårvägen Simförening 1:45.49 +31.31
50m: 48.40
100m: 1:45.49
(57.09)
37 William Dahlin 2011 Åkersberga Simsällskap 1:48.11 +33.93
50m: 50.19
100m: 1:48.11
(57.92)
38 Joel Regnander 2010 Turebergs Simklubb 1:48.13 +33.95
50m: 50.59
100m: 1:48.13
(57.54)
39 Sean Sawander 2010 Turebergs Simklubb 1:50.42 +36.24
50m: 52.60
100m: 1:50.42
(57.82)
- Noah Concilio Hansson 2010 Danderyd Simklubb DSQ
- Noel Nobuoka 2009 Upsala Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2023-03-25 10:33:01
2023-03-25 10:33:05 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Turebergs Simklubb
Document
Resultat
Tureberg Knatte Cup 2023
Plats: Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023
Gren 5, 100m Bröstsim flickor - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saga Jägare 2010 Upsala Simsällskap 1:19.65
50m: 37.59
100m: 1:19.65
(42.06)
2 Julia Dijkstra 2009 Danderyd Simklubb 1:20.29 +0.64
50m: 37.77
100m: 1:20.29
(42.52)
3 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb 1:21.66 +2.01
50m: 38.45
100m: 1:21.66
(43.21)
4 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap 1:23.08 +3.43
50m: 38.79
100m: 1:23.08
(44.29)
5 Amy Sterby 2008 Solna Sundbyberg SS 04 1:27.12 +7.47
50m: 41.50
100m: 1:27.12
(45.62)
6 Ella Ahlgren 2011 Upsala Simsällskap 1:27.30 +7.65
50m: 42.46
100m: 1:27.30
(44.84)
7 Isabelle Burström 2009 Danderyd Simklubb 1:27.67 +8.02
50m: 40.39
100m: 1:27.67
(47.28)
8 Katarina Brenning 2009 Upsala Simsällskap 1:28.04 +8.39
50m: 41.48
100m: 1:28.04
(46.56)
9 Liv Fahlen 2010 Skuru Idrottsklubb 1:28.19 +8.54
50m: 41.88
100m: 1:28.19
(46.31)
10 Siri Ljunghall 2008 Upsala Simsällskap 1:29.48 +9.83
50m: 41.25
100m: 1:29.48
(48.23)
11 Agnes Klingh 2008 Väsby Simsällskap 1:30.23 +10.58
50m: 43.01
100m: 1:30.23
(47.22)
12 Linnea Glavas 2011 Ösmo Simsällskap 1:31.46 +11.81
50m: 42.70
100m: 1:31.46
(48.76)
13 Selena Afoworki 2010 Väsby Simsällskap 1:32.69 +13.04
50m: 43.71
100m: 1:32.69
(48.98)
14 Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap 1:33.00 +13.35
50m: 44.61
100m: 1:33.00
(48.39)
15 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap 1:34.69 +15.04
50m: 45.87
100m: 1:34.69
(48.82)
16 Meja Lindbäck 2010 Turebergs Simklubb 1:36.39 +16.74
50m: 45.71
100m: 1:36.39
(50.68)
17 Elise Hall 2008 Upsala Simsällskap 1:38.03 +18.38
50m: 45.38
100m: 1:38.03
(52.65)
18 Wilma Brandberg 2011 Skuru Idrottsklubb 1:38.92 +19.27
50m: 46.09
100m: 1:38.92
(52.83)
19 Ines Andersson 2011 Ösmo Simsällskap 1:39.77 +20.12
50m: 48.15
100m: 1:39.77
(51.62)
20 Kerstin Stenström 2010 Skuru Idrottsklubb 1:40.05 +20.40
50m: 45.45
100m: 1:40.05
(54.60)
21 Johanna Hellman 2008 Upsala Simsällskap 1:40.98 +21.33
50m: 47.96
100m: 1:40.98
(53.02)
22 Nova Westman 2011 Ösmo Simsällskap 1:41.06 +21.41
50m: 45.86
100m: 1:41.06
(55.20)
23 Tilma Djurman 2009 Tyresö Simsällskap 1:41.11 +21.46
50m: 46.89
100m: 1:41.11
(54.22)
24 Nellie Eiving 2011 Åkersberga Simsällskap 1:42.22 +22.57
50m: 48.30
100m: 1:42.22
(53.92)
25 Liyonie Withana 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:42.35 +22.70
50m: 49.18
100m: 1:42.35
(53.17)
26 Klara Sjöström 2010 Åkersberga Simsällskap 1:42.55 +22.90
50m: 47.59
100m: 1:42.55
(54.96)
27 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 1:42.59 +22.94
50m: 49.39
100m: 1:42.59
(53.20)
28 Harriet Rydén Olsen 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 1:43.56 +23.91
50m: 48.47
100m: 1:43.56
(55.09)
29 Saga Nordlander 2011 Turebergs Simklubb 1:43.63 +23.98
50m: 47.93
100m: 1:43.63
(55.70)
30 Alice Johansson Estmer 2011 Turebergs Simklubb 1:44.54 +24.89
50m: 49.53
100m: 1:44.54
(55.01)
31 Isabelle Varsanyi 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:44.70 +25.05
50m: 49.85
100m: 1:44.70
(54.85)
32 Mea Brunosson 2010 Bålsta Simklubb 1:44.75 +25.10
50m: 49.38
100m: 1:44.75
(55.37)
33 Siri Porelius 2010 Turebergs Simklubb 1:45.44 +25.79
50m: 49.50
100m: 1:45.44
(55.94)
34 Agnes Sjödin 2011 Ösmo Simsällskap 1:46.33 +26.68
50m: 50.41
100m: 1:46.33
(55.92)
35 Hedda Lindgren 2009 Skuru Idrottsklubb 1:46.43 +26.78
50m: 50.53
100m: 1:46.43
(55.90)
36 Annabelle Sätterström 2009 Tyresö Simsällskap 1:47.35 +27.70
50m: 49.27
100m: 1:47.35
(58.08)
37 Tina Zhang Karlsson 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:48.58 +28.93
50m: 50.22
100m: 1:48.58
(58.36)
38 Mira Hårding-Nordkvist 2010 Tyresö Simsällskap 1:48.81 +29.16
50m: 49.94
100m: 1:48.81
(58.87)
39 Ebba Färnqvist 2011 Solna Sundbyberg SS 04 1:49.28 +29.63
50m: 52.48
100m: 1:49.28
(56.80)
40 Lisa Vestin 2011 Tyresö Simsällskap 1:50.30 +30.65
50m: 51.36
100m: 1:50.30
(58.94)
41 Sigrid-Lee Pettersson 2011 Ösmo Simsällskap 1:51.10 +31.45
50m: 52.42
100m: 1:51.10
(58.68)
- Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening DSQ
- Lina Alfani 2011 Väsby Simsällskap DSQ
- Maria Grigoriadou 2010 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
- Olivia Melin 2009 Upsala Simsällskap DSQ
- Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2023-03-25 10:48:50
2023-03-25 10:48:54 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Turebergs Simklubb
Document
Resultat
Tureberg Knatte Cup 2023
Plats: Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023
Gren 6, 50m bröstsim mix - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Michkat Abdi Bulhan 2012 Solna Sundbyberg SS 04 43.68
Maja Ahlgren 2012 Upsala Simsällskap 48.58
Iris Albrektsson 2012 Turebergs Simklubb 1:09.78
Wilma Alén 2011 Solna Sundbyberg SS 04 52.96
Ella Aronsson 2012 Turebergs Simklubb DSQ
Mathilde Arvidsson 2012 Turebergs Simklubb 55.64
Elissa Atashafrooz 2012 Turebergs Simklubb 59.50
Sigrid Bach Lindfors 2012 Ösmo Simsällskap 58.36
Nikki Barthelson 2013 Bålsta Simklubb 1:16.18
Sixten Bernhoff 2012 Turebergs Simklubb 1:02.46
John Björnberg 2011 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
Frans Blad Shafei 2014 Turebergs Simklubb 1:06.51
Stina Bolin 2012 Upsala Simsällskap DSQ
Sigrid Bray 2011 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
Vera Brickner 2012 Turebergs Simklubb 49.41
Thyra Bränström 2013 Skuru Idrottsklubb 1:03.95
Emma Burgess 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 1:00.92
Gustaf Dalmar 2013 Turebergs Simklubb 1:39.92
Olivia Dehaddo 2011 Turebergs Simklubb 50.30
Minna Delin 2014 Turebergs Simklubb 1:14.88
Eira Delkertz 2012 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 57.46
Josephine Ebemo 2011 Tyresö Simsällskap 54.62
Beatrice Edward 2011 Upsala Simsällskap 50.64
Hedvig Ek 2011 Skuru Idrottsklubb 58.99
Elvira Ericsson 2014 Turebergs Simklubb 1:21.54
Lilly Ericsson 2011 Turebergs Simklubb 51.81
Fiona Eriksson 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 56.81
Julia Erustes Anderberg 2011 Turebergs Simklubb 52.59
Artemij Fissoun 2012 Stockholms Kappsimningsklubb 57.03
Julian Flores 2012 Stockholms Kappsimningsklubb 49.84
Ebba Forsberg 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 55.17
Rishi Gautham Kandikonda 2013 Turebergs Simklubb 1:01.36
Dante Goliats 2012 Ösmo Simsällskap 1:00.62
Klara Hellberg 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 56.60
Ellen Hoffegger 2012 Åkersberga Simsällskap 53.49
Alexia Håkansson 2012 Lidingö Simklubb 56.10
Mio Håkansson 2013 Turebergs Simklubb DSQ
Jannica Höjertz 2012 Turebergs Simklubb 53.09
Charlene Ibrohimova 2012 Turebergs Simklubb 1:02.35
Astrid Ingman 2012 Solna Sundbyberg SS 04 57.24
Emilis Jakubauskas 2012 Turebergs Simklubb 1:00.66
Klara Jansson 2013 Åkersberga Simsällskap 1:00.63
Oskar Johansson Estmer 2013 Turebergs Simklubb 1:05.62
Hugo Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 54.53
Rikard Johansson 2011 Skuru Idrottsklubb 1:03.56
Albin Karlsson 2013 Turebergs Simklubb 1:02.24
Mikael Kazmins 2014 Turebergs Simklubb 1:04.52
Philip Kindgren 2011 Spårvägen Simförening 1:00.89
Siri Kukanur 2012 Turebergs Simklubb 1:01.63
Junie Kvick 2011 Tyresö Simsällskap 56.58
Fleur Lebeau 2014 Turebergs Simklubb 1:23.95
Emma Levald 2012 Turebergs Simklubb 1:03.04
Elvira Lidholm 2011 Tyresö Simsällskap 51.13
Alfred Lindskog 2012 Upsala Simsällskap 1:02.45
Axel Lingman 2012 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
Jonathan Marten 2014 Åkersberga Simsällskap 57.01
Julia Marten 2012 Åkersberga Simsällskap 54.63
Miranda Mazya 2011 Turebergs Simklubb 54.07
Ester Melén 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 51.57
Linnea Saga Metzendorf 2012 Upsala Simsällskap 48.97
Arihant Mukherjee 2012 Turebergs Simklubb 54.36
Hilda Muribi 2011 Upsala Simsällskap 48.17
Mila Ndure 2014 Turebergs Simklubb 1:09.93
Lea Nelsén 2012 Turebergs Simklubb 53.10
Ronny Nguyen 2011 Åkersberga Simsällskap 52.83
Eleni Oikonomou 2011 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
Selma Reivant 2012 Solna Sundbyberg SS 04 54.21
Isabelle Remming 2012 Åkersberga Simsällskap 1:04.24
Tilda Ribacke 2012 Turebergs Simklubb 1:01.62
Valentina Sabo 2012 Skuru Idrottsklubb 49.78
Wilma Sahlqvist 2012 Turebergs Simklubb 56.89
Anton Schultz 2012 Skuru Idrottsklubb 56.18
Andrea Sehlstedt 2012 Skuru Idrottsklubb 1:05.93
Olivia Sharpe 2011 Skuru Idrottsklubb 58.01
Elin Skarstedt 2012 Solna Sundbyberg SS 04 46.90
Heidi Slotte 2011 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 55.87
Alva Sparf 2013 Åkersberga Simsällskap 56.65
Ebba-Li Sparre 2013 Åkersberga Simsällskap 54.57
Elsa Stridsman 2011 Upsala Simsällskap 54.12
Elsa Strindelius 2012 Upsala Simsällskap 50.75
Hilding Sundberg 2012 Lidingö Simklubb 51.90
Wilma Sundby 2012 Åkersberga Simsällskap 51.27
Emilie Swärdsén 2012 Ösmo Simsällskap 56.01
Daniella Ter Alhazin 2013 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 56.20
Elin Tärndal 2011 Tyresö Simsällskap 52.27
Gustav Veszeli 2013 Bålsta Simklubb 1:03.26
Arvid Vogt 2012 Upsala Simsällskap 44.92
Felix von Arronet 2012 Spårvägen Simförening 48.36
Madeleine Wasberg 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 57.05
Molly Wei 2013 Turebergs Simklubb 57.19
Axel Westlund 2011 Skuru Idrottsklubb 52.75
Viktor Widestedt 2013 Stockholms Kappsimningsklubb 54.60
Maj Willers 2012 Skuru Idrottsklubb DNS
Samuel Witt-Hjorth 2012 Stockholms Kappsimningsklubb 56.93
Maxwell Zolin 2012 Åkersberga Simsällskap 55.51
2023-03-25 11:15:53 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Turebergs Simklubb
Document
Resultat
Tureberg Knatte Cup 2023
Plats: Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023
Gren 7, 100m ryggsim pojkar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Andrén 2009 Väsby Simsällskap 1:06.57
50m: 31.99
100m: 1:06.57
(34.58)
2 Ted Körberg 2008 Turebergs Simklubb 1:10.46 +3.89
50m: 34.27
100m: 1:10.46
(36.19)
3 Alexander Kvarfordh Andres 2009 Skuru Idrottsklubb 1:10.84 +4.27
50m: 34.73
100m: 1:10.84
(36.11)
4 Peter Oechtering 2008 Danderyd Simklubb 1:13.59 +7.02
50m: 35.11
100m: 1:13.59
(38.48)
5 Cesar Önnesjö 2010 Danderyd Simklubb 1:14.86 +8.29
50m: 36.58
100m: 1:14.86
(38.28)
6 Xuhao Gu 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:15.34 +8.77
50m: 36.41
100m: 1:15.34
(38.93)
7 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:16.80 +10.23
50m: 36.89
100m: 1:16.80
(39.91)
8 Valter Kinander 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:16.85 +10.28
50m: 37.01
100m: 1:16.85
(39.84)
9 Matthew Wedin Wicks 2008 Upsala Simsällskap 1:17.27 +10.70
50m: 37.80
100m: 1:17.27
(39.47)
10 Alexius Hedström 2009 Upsala Simsällskap 1:17.37 +10.80
50m: 37.72
100m: 1:17.37
(39.65)
11 Albin Eriksson-Stubbans 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:18.17 +11.60
50m: 37.28
100m: 1:18.17
(40.89)
12 Felix Eriksson 2010 Upsala Simsällskap 1:18.54 +11.97
50m: 38.61
100m: 1:18.54
(39.93)
13 Rasmus Törnquist 2011 Upsala Simsällskap 1:18.67 +12.10
50m: 37.77
100m: 1:18.67
(40.90)
14 Alexander Andrason 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:18.75 +12.18
50m: 38.04
100m: 1:18.75
(40.71)
15 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:19.42 +12.85
50m: 39.02
100m: 1:19.42
(40.40)
16 Kasper Loklint 2011 Upsala Simsällskap 1:21.36 +14.79
50m: 38.88
100m: 1:21.36
(42.48)
17 Joel Köhn 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:21.37 +14.80
50m: 40.13
100m: 1:21.37
(41.24)
=18 Erik Gylje 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 1:22.28 +15.71
50m: 39.03
100m: 1:22.28
(43.25)
=18 Eddie Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 1:22.28 +15.71
50m: 39.88