Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne og Årgangs Cup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
34.15 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
37.02 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:31:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
30.59 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
31.22 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
32.94 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
37.28 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Sjöberg |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
42.25 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:31:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.62 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.89 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.38 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
32.66 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.42 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
33.78 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.84 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
35.04 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
35.83 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.32 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
36.56 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.58 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.89 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.26 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
38.61 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
39.53 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
40.58 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Emborg Schwartz |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.87 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lærke Buchholz |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
44.65 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:31:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.37 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.91 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.13 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.25 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
38.18 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.30 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
|
|
39.55 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.28 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.63 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanne Vad Hove |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
41.08 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
42.32 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.49 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aleta Laitinen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
44.67 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eyrún Thorvaldsdottir |
2012 |
GTI - Ishøj |
|
|
50.99 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viola Kjørup Boe |
2012 |
GTI - Greve |
|
|
52.80 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Malou Stenz |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
54.55 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Holmberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:31:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Veggerby |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
38.53 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luna Anna Malling Christense |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
|
42.79 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ela Vatansever |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
43.78 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Toni |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
53.23 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:31:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 10:31.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|