Resultater for Sydkystens Børne- og Årgangscup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne og Årgangs Cup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Finn Nillund |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:12:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
2:37.77 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Vestgården Tukk |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:51.78 |
+27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:12:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:32.70 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:56.12 |
+33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
3:00.80 |
+38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
3:02.32 |
+39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
3:07.45 |
+44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:07.73 |
+45.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Sødahl-Borresø |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
3:17.30 |
+54.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
3:37.24 |
+1:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:22.90 |
+1:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:12:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:34.64 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:46.01 |
+36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
4:02.95 |
+52.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
3:36.34 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
3:35.32 |
+25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
3:41.89 |
+31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.5 Ej berøring ve 175 m vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:12:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Kejser |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:12:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:15.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|