Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne og Årgangs Cup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:37:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:23.48 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:25.97 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:31.27 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:37:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:29.14 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:29.73 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:34.39 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:34.42 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:36.48 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Märta Mars |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:40.56 |
+27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Buchholz |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:06.87 |
+53.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:37:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:32.02 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Holmberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:32.32 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:33.12 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:33.14 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:38.97 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:40.43 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
|
|
1:42.75 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johanne Vad Hove |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:53.33 |
+28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aleta Laitinen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
2:15.90 |
+50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eyrún Thorvaldsdottir |
2012 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:24.56 |
+59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viola Kjørup Boe |
2012 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Freja Malou Stenz |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:37:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:35.10 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Veggerby |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
1:41.57 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Toni |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
2:05.32 |
+34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luna Anna Malling Christense |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.5 Manglende berøring af endevæggen |
|
|
|
|
- |
|
Ela Vatansever |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:37:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 13:38.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|