Resultater for Vest årgang 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 10.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
633 |
1:03.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.11 |
(-6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
592 |
1:04.68 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.64 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ditlev Sørensen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
579 |
1:05.16 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.92 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
540 |
1:06.69 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.45 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
525 |
1:07.34 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.65 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
500 |
1:08.42 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.32 |
(-13.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
485 |
1:09.11 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.56 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
468 |
1:09.96 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.66 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
467 |
1:09.98 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.60 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
467 |
1:10.00 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.93 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
462 |
1:10.25 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.79 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
449 |
1:10.93 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.67 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
448 |
1:10.96 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.71 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
439 |
1:11.48 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.04 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
434 |
1:11.72 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.41 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
423 |
1:12.36 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.33 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicolaj Bay Madsen |
2009 |
Gudme Svømme Klub |
|
421 |
1:12.45 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.27 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
412 |
1:12.99 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.49 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
410 |
1:13.11 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
406 |
1:13.33 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.82 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
403 |
1:13.52 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.44 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
401 |
1:13.62 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.55 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
399 |
1:13.75 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.95 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
399 |
1:13.79 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.97 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
396 |
1:13.93 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.73 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
384 |
1:14.74 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.61 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
381 |
1:14.88 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.69 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
379 |
1:15.03 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.61 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
|
355 |
1:16.69 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.50 |
(-11.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
353 |
1:16.83 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.58 |
(-14.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
345 |
1:17.42 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.70 |
(-9.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
341 |
1:17.70 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.52 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
339 |
1:17.90 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.31 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
337 |
1:18.04 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.90 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
335 |
1:18.19 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.46 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
320 |
1:19.36 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.32 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
314 |
1:19.86 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.78 |
(-5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
278 |
1:23.17 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.15 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
265 |
1:24.57 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.86 |
(-7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
247 |
1:26.59 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.78 |
(-7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
242 |
1:27.09 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.74 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2023 12:00:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2023 12:05.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|