Resultater for Øst Junior/Senior langbane 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 16.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
EAST KILLBRIDE BADET |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer Junior - Finale |
|
|
DR |
23.75 |
|
|
Pernille Blume |
1994 |
Holbæk Svømme Klub (DE |
Glasgow (GBR) |
04-08-2018 |
|
|
|
|
DJR |
25.19 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Indianapolis (USA) |
28-08-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
|
688 |
26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.93 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
628 |
27.64 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mie Korsman Ankersen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
625 |
27.67 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI - Greve |
|
628 |
27.63 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
623 |
27.71 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.77 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
619 |
27.76 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
596 |
28.12 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
590 |
28.22 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.34 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
587 |
28.26 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
577 |
28.43 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 16:33:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer Senior - Finale |
|
|
DR |
23.75 |
|
|
Pernille Blume |
1994 |
Holbæk Svømme Klub (DE |
Glasgow (GBR) |
04-08-2018 |
|
|
|
|
DJR |
25.19 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Indianapolis (USA) |
28-08-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
|
778 |
25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.92 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
735 |
26.22 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.53 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
|
688 |
26.81 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.93 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
659 |
27.19 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
639 |
27.47 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.73 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
628 |
27.64 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mie Korsman Ankersen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
625 |
27.67 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
620 |
27.75 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI - Greve |
|
628 |
27.63 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
623 |
27.71 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.77 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
619 |
27.76 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
596 |
28.12 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
595 |
28.14 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.27 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
590 |
28.22 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.34 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
587 |
28.26 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
577 |
28.43 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 16:33:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 16:34.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|