Results for Øst Junior/Senior langbane 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
EAST KILLBRIDE BADET |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer Junior - Indledende heat |
|
|
DR |
30.57 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
Barcelona (ESP) |
03-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
31.31 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup (DE |
Otopeni (ROU) |
06-07-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
711 |
32.94 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
630 |
34.29 |
+1.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.37 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
616 |
34.55 |
+1.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
|
599 |
34.86 |
+1.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.12 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
|
578 |
35.28 |
+2.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
571 |
35.43 |
+2.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.38 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
551 |
35.86 |
+2.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.68 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
541 |
36.07 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.87 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
540 |
36.10 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.98 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
538 |
36.14 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liya Arnholtz |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
532 |
36.27 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.47 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
GTI - Greve |
|
527 |
36.38 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.19 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
526 |
36.42 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lara Ghizzaui |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
525 |
36.43 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.36 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
500 |
37.02 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.80 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
495 |
37.16 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.33 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
492 |
37.22 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
488 |
37.32 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.19 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
476 |
37.65 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.68 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
458 |
38.12 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.83 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
457 |
38.16 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
423 |
39.16 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
416 |
39.38 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.77 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
380 |
40.59 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 17:46:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer Senior - Indledende heat |
|
|
DR |
30.57 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
Barcelona (ESP) |
03-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
31.31 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup (DE |
Otopeni (ROU) |
06-07-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
722 |
32.77 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
|
721 |
32.78 |
+0.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.75 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
711 |
32.94 |
+0.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
|
698 |
33.14 |
+0.37 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
675 |
33.50 |
+0.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
669 |
33.60 |
+0.83 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
651 |
33.92 |
+1.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke Bjerregaard Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
|
638 |
34.14 |
+1.37 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
630 |
34.29 |
+1.52 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.37 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
616 |
34.55 |
+1.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
|
599 |
34.86 |
+2.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.12 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Hager |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
589 |
35.07 |
+2.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.35 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
|
578 |
35.28 |
+2.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
571 |
35.43 |
+2.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.38 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
551 |
35.86 |
+3.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.68 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Bak |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
549 |
35.90 |
+3.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.41 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
541 |
36.07 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.87 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
540 |
36.10 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.98 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
538 |
36.14 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liya Arnholtz |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
532 |
36.27 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.47 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
GTI - Greve |
|
527 |
36.38 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.19 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
526 |
36.42 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Lara Ghizzaui |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
525 |
36.43 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.36 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Sara Fogh Myrup |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
525 |
36.43 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.68 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
505 |
36.91 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.35 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
500 |
37.02 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.80 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
495 |
37.16 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.33 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
492 |
37.22 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
488 |
37.32 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.19 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
|
483 |
37.46 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
476 |
37.65 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.68 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
458 |
38.12 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.83 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
457 |
38.16 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
423 |
39.16 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
416 |
39.38 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.77 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
380 |
40.59 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 17:46:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2023 19:02.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|