2024-06-22   11:45:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Februarisim 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 (Insim 08:30-09:15 Tävlingsstart 09.30)

Document
Resultat
Februarisim 2023
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar ABC A:2006 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Lund 2006 Tyresö Simsällskap 43.71
Grenen officiell:  2023-02-11 10:13:32
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar ABC 2007-2008 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maxim Ejdelund 2007 Hellas Simklubb 37.81
2 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap 38.03 +0.22
3 Erik Förborgen 2008 Tyresö Simsällskap 39.80 +1.99
4 Philip Norling 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 40.72 +2.91
Grenen officiell:  2023-02-11 10:13:32
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar ABC 2009-2010 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Broms 2009 Turebergs Simklubb 39.70
2 Jonathan Olsen Öhman 2009 Hellas Simklubb 41.51 +1.81
3 Kalle Värna 2009 Solna Sundbyberg SS 04 43.79 +4.09
4 Theo Frödin 2010 Solna Sundbyberg SS 04 45.63 +5.93
5 Josef Ansara 2009 Solna Sundbyberg SS 04 45.81 +6.11
6 Dennis Ejdelund 2010 Hellas Simklubb 47.10 +7.40
7 Leon Karlsson 2010 Tyresö Simsällskap 47.59 +7.89
8 Philip Erlandsson 2010 Skuru Idrottsklubb 47.72 +8.02
9 Deran Soysüren 2010 Solna Sundbyberg SS 04 48.51 +8.81
10 Jovan Miljkovic 2009 Solna Sundbyberg SS 04 49.05 +9.35
11 Axel Backman Rydberg 2009 Solna Sundbyberg SS 04 49.68 +9.98
12 Joel de Flon 2010 Skuru Idrottsklubb 50.70 +11.00
13 Alexander Lindblå 2009 Tyresö Simsällskap 50.94 +11.24
14 Max Shatkus 2010 Solna Sundbyberg SS 04 52.43 +12.73
15 Johan Lindblad 2010 Skuru Idrottsklubb 54.00 +14.30
Grenen officiell:  2023-02-11 10:13:32
2023-02-11 10:16:32 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Tyresö Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner