2024-06-22   11:24:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Februarisim 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 (Insim 08:30-09:15 Tävlingsstart 09.30)

Document
Resultat
Februarisim 2023
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023
Gren 16, 100m Frisim Herrar ABC A:2006 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Dominic Calgar Lindin 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening 55.51
50m: 26.77
100m: 55.51
(28.74)
2 Lukas Ekenhill 2006 Tyresö Simsällskap 56.99 +1.48
50m: 27.11
100m: 56.99
(29.88)
3 Anton Kanth 2004 Tyresö Simsällskap 58.92 +3.41
50m: 28.33
100m: 58.92
(30.59)
4 Svante Schlüter Patriksson 2006 Tyresö Simsällskap 1:03.72 +8.21
50m: 29.49
100m: 1:03.72
(34.23)
Grenen officiell:  2023-02-11 11:29:11
Gren 16, 100m Frisim Herrar ABC 2007-2008 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Silebäck 2007 Tyresö Simsällskap 58.38
50m: 28.05
100m: 58.38
(30.33)
2 Gustav Bäckström 2008 Tyresö Simsällskap 1:01.15 +2.77
50m: 28.93
100m: 1:01.15
(32.22)
3 Fred Holm 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:05.84 +7.46
50m: 30.94
100m: 1:05.84
(34.90)
4 Philip Norling 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:06.74 +8.36
50m: 31.43
100m: 1:06.74
(35.31)
- Oliver Kamraj 2008 Tyresö Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2023-02-11 11:29:11
Gren 16, 100m Frisim Herrar ABC 2009-2010 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Fridblom 2009 Tyresö Simsällskap 1:09.94
50m: 33.58
100m: 1:09.94
(36.36)
2 Jonathan Olsen Öhman 2009 Hellas Simklubb 1:13.78 +3.84
50m: 33.64
100m: 1:13.78
(40.14)
3 Tim Hermelin 2010 Turebergs Simklubb 1:14.45 +4.51
50m: 35.70
100m: 1:14.45
(38.75)
4 Erik Broms 2009 Turebergs Simklubb 1:17.08 +7.14
50m: 36.69
100m: 1:17.08
(40.39)
5 Vicente Lucero 2009 Tyresö Simsällskap 1:17.67 +7.73
50m: 37.06
100m: 1:17.67
(40.61)
6 Kalle Värna 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:19.35 +9.41
50m: 36.59
100m: 1:19.35
(42.76)
7 Viggo Ek 2010 Skuru Idrottsklubb 1:20.01 +10.07
50m: 38.21
100m: 1:20.01
(41.80)
8 Josef Ansara 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:21.75 +11.81
50m: 38.74
100m: 1:21.75
(43.01)
9 Philip Erlandsson 2010 Skuru Idrottsklubb 1:22.30 +12.36
50m: 38.77
100m: 1:22.30
(43.53)
10 William Földvary-Nagy 2010 Tyresö Simsällskap 1:22.66 +12.72
50m: 39.98
100m: 1:22.66
(42.68)
11 Joel de Flon 2010 Skuru Idrottsklubb 1:28.42 +18.48
50m: 42.34
100m: 1:28.42
(46.08)
12 Leon Karlsson 2010 Tyresö Simsällskap 1:28.53 +18.59
50m: 41.96
100m: 1:28.53
(46.57)
13 Ethan Moore 2009 Tyresö Simsällskap 1:32.33 +22.39
50m: 45.37
100m: 1:32.33
(46.96)
14 Alexander Lindblå 2009 Tyresö Simsällskap 1:32.98 +23.04
50m: 44.81
100m: 1:32.98
(48.17)
15 Johan Lindblad 2010 Skuru Idrottsklubb 1:38.44 +28.50
50m: 46.06
100m: 1:38.44
(52.38)
16 Alexander Gärshag 2010 Tyresö Simsällskap 1:55.65 +45.71
50m: 55.04
100m: 1:55.65
(1:00.61)
Grenen officiell:  2023-02-11 11:29:11
2023-02-11 11:29:24 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Tyresö Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner