Resultat för Februarisim 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABC A:2006 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
34.77 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Karlsson |
2005 |
Hellas Simklubb |
|
|
42.61 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilde Jonasson |
2006 |
Hellas Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:13:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABC 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Judit Skäringer |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Krook Shik |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
44.54 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Hansen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
50.16 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Disa Hagstad Västberg |
2008 |
Hellas Simklubb |
|
|
50.34 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zara Cekic |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
50.90 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa Stenport |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
53.44 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isse Camberving |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
56.63 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:13:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABC 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Aasvold |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
41.16 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Bergtass |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
43.62 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Skoglund |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
43.71 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
44.35 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marta Fridman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
45.77 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilda Johansson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
46.02 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Selmered |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
46.71 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilia Jalde |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
47.00 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilma Djurman |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
48.18 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oda Spillberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
48.35 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tina Zhang Karlsson |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50.10 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilde Barton |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
51.07 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mira Hårding-Nordkvist |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
51.60 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stina Robertsson |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
58.08 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rishika Juneja |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Shamitha Yogeesh |
2009 |
Hellas Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:13:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 10:16:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar ABC A:2006 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Lund |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:13:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar ABC 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maxim Ejdelund |
2007 |
Hellas Simklubb |
|
|
37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
38.03 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Förborgen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
39.80 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Norling |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
40.72 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:13:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar ABC 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Olsen Öhman |
2009 |
Hellas Simklubb |
|
|
41.51 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
43.79 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Frödin |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
45.63 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josef Ansara |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
45.81 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dennis Ejdelund |
2010 |
Hellas Simklubb |
|
|
47.10 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leon Karlsson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
47.59 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philip Erlandsson |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
47.72 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Deran Soysüren |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
48.51 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jovan Miljkovic |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
49.05 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Backman Rydberg |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
49.68 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joel de Flon |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
50.70 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Lindblå |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
50.94 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Max Shatkus |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
52.43 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johan Lindblad |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
54.00 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:13:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 10:16:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Bröstsim Damer D 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Bengtsson |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Carlsvärd |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Fredriksson |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Goding |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Hjortsmark Sümegvari |
2011 |
Hellas Simklubb |
|
|
46.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Ireby |
2012 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Johansson Estmer |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Kjellin |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Kjellin |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Lindmark Diaz |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Edla Myhrman |
2012 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Naya Ndure |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Nelsén |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Nordlander |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Eliza Salisbury |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Leandra Sharpe Lyrestam |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
55.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Sharpe |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Skoglund |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
53.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Sörenby |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
53.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maj Willers |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:14:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 10:16:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar D 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Andersson |
2012 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Bernhoff |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Bernström |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mio Håkansson |
2013 |
Turebergs Simklubb |
|
|
59.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilis Jakubauskas |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikard Johansson |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:04.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Kazmins |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
55.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Kläppe Lindberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
51.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Lageborn |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Mikaelsson |
2012 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Malcom Romell |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Schultz |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Wei |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
45.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:14:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 10:16:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABC 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
|
1:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.98 |
|
1:22.01 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.87 |
|
1:25.59 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Krook Shik |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
|
1:27.75 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Hansen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
+0.73 |
|
1:38.25 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa Stenport |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.70 |
|
1:46.70 |
+35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:14:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABC 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Fahlen |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.93 |
|
1:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Ireby |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
+0.88 |
|
1:19.62 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:25.61 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:26.16 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Bergendorff |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.71 |
|
1:27.02 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Selmered |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.97 |
|
1:34.31 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Bergtass |
2010 |
Turebergs Simklubb |
+0.85 |
|
1:37.76 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilda Johansson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
+0.76 |
|
1:37.86 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marta Fridman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilia Jalde |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.87 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Wiklund |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.94 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:14:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 10:16:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar ABC A:2006 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Kanth |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.56 |
|
1:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Ekenhill |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
+0.73 |
|
1:09.93 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vidar Hagstad Västberg |
2005 |
Hellas Simklubb |
+0.66 |
|
1:24.26 |
+22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Lund |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
+0.71 |
|
1:24.42 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:14:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar ABC 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
|
1:11.70 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Förborgen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
+0.74 |
|
1:14.78 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Kamraj |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
+0.64 |
|
1:25.25 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:14:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar ABC 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
|
1:26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.92 |
|
1:30.40 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Fromlet Kolsrud |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.84 |
|
1:32.70 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josef Ansara |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:33.86 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Ek |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Gärshag |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:14:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 10:17:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer ABC A:2006 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:10.57 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Karlsson |
2005 |
Hellas Simklubb |
|
|
1:31.88 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:30:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer ABC 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Krook Shik |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:30:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer ABC 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alizia Ålund |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:20.92 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Selmered |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:47.21 |
+31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:30:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 10:30:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar ABC A:2006 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Svante Schlüter Patriksson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar ABC 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar ABC 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Fridblom |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:29.45 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Földvary-Nagy |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:40.18 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 10:31:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Damer AB 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
2:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
2:38.98 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:35:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Damer AB 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Disa Hagstad Västberg |
2008 |
Hellas Simklubb |
|
|
3:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Judit Skäringer |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:35:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 10:35:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Herrar AB 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Ekenhill |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
2:33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Svante Schlüter Patriksson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
2:44.15 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Lund |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:40:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Herrar AB 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Förborgen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
2:40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:40:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 10:40:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 25m Fjärilsim Damer D 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Inez Berner Swahn |
2011 |
Hellas Simklubb |
|
|
24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Hjortsmark Sümegvari |
2011 |
Hellas Simklubb |
|
|
20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Johansson Estmer |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Kjellin |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Lindmark Diaz |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Naya Ndure |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Nelsén |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Nordlander |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Valentina Sabo |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Eliza Salisbury |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Leandra Sharpe Lyrestam |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Skoglund |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Sörenby |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:03:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 11:03:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 25m Fjärilsim Herrar D 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Bernhoff |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Bernström |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mio Håkansson |
2013 |
Turebergs Simklubb |
|
|
24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilis Jakubauskas |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikard Johansson |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Kazmins |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Kläppe Lindberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Schultz |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Wei |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:04:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 11:04:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Ryggsim Damer ABC A:2006 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.70 |
|
32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:09:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Ryggsim Damer ABC 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.63 |
|
38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Pahlén |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
+0.78 |
|
38.54 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Petruson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
+0.77 |
|
42.02 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Disa Hagstad Västberg |
2008 |
Hellas Simklubb |
+0.79 |
|
42.73 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Cumzelius |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.90 |
|
44.66 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Hansen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
+0.62 |
|
46.48 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isse Camberving |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
+0.88 |
|
1:01.56 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:09:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Ryggsim Damer ABC 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alizia Ålund |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
+0.63 |
|
37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Skoglund |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
+0.89 |
|
40.15 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
+0.73 |
|
40.40 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilda Johansson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
+0.78 |
|
44.85 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Karlsson |
2009 |
Hellas Simklubb |
+0.74 |
|
45.17 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stella Österman |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.99 |
|
46.73 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oda Spillberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
+0.95 |
|
46.75 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.93 |
|
47.42 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilde Barton |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.90 |
|
48.02 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Wiklund |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.83 |
|
50.19 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tina Zhang Karlsson |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.87 |
|
51.02 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Annabelle Sätterström |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
+0.70 |
|
54.75 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Estelle Calgar Lindin |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Petra Ristic |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stina Robertsson |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:09:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 11:09:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar ABC A:2006 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Kanth |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.57 |
|
27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dominic Calgar Lindin |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.66 |
|
30.61 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:13:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar ABC 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
|
32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
+0.62 |
|
34.44 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Förborgen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
+0.77 |
|
34.45 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:13:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar ABC 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Grip |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
+0.66 |
|
35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Frödin |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
|
41.78 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Fromlet Kolsrud |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
|
42.52 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Deran Soysüren |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.54 |
|
43.49 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dennis Ejdelund |
2010 |
Hellas Simklubb |
+0.64 |
|
43.53 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jovan Miljkovic |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.86 |
|
43.96 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ethan Moore |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
+0.86 |
|
46.75 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Shatkus |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.59 |
|
48.75 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Backman Rydberg |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
49.09 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leon Karlsson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:13:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 11:21:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inofficiella resultat |
|
|
Efter 4 av 4 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Frisim Damer ABC A:2006 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:01.45 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:04.78 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Frisim Damer ABC 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Brunn |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:07.58 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:10.17 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Krook Shik |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:11.21 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felicia Kihlberg |
2007 |
Hellas Simklubb |
|
|
1:14.35 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:14.96 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Cumzelius |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:23.99 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Hansen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:30.08 |
+23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Frisim Damer ABC 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:04.15 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Bergendorff |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:10.76 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stina Håkansson Bravell |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:13.99 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Ireby |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:14.18 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:16.57 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:19.39 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marta Fridman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:20.79 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oda Spillberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:21.40 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilia Jalde |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:25.70 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:25.95 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebba Bergtass |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:26.73 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilda Johansson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:27.97 |
+24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stella Österman |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:31.01 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Wiklund |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:45.47 |
+41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rishika Juneja |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 11:21:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Frisim Herrar ABC A:2006 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dominic Calgar Lindin |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Ekenhill |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
56.99 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Kanth |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
58.92 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Svante Schlüter Patriksson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:03.72 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:29:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Frisim Herrar ABC 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Bäckström |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:01.15 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fred Holm |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:05.84 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Norling |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:06.74 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Kamraj |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:29:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Frisim Herrar ABC 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Fridblom |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Olsen Öhman |
2009 |
Hellas Simklubb |
|
|
1:13.78 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:14.45 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:17.08 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vicente Lucero |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:17.67 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:19.35 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viggo Ek |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:20.01 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josef Ansara |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:21.75 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Philip Erlandsson |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:22.30 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Földvary-Nagy |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:22.66 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joel de Flon |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:28.42 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leon Karlsson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:28.53 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ethan Moore |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:32.33 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Lindblå |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:32.98 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johan Lindblad |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:38.44 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Gärshag |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:55.65 |
+45.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:29:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 11:29:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer ABC A:2006 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
30.25 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
30.76 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
31.78 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:38:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer ABC 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felicia Kihlberg |
2007 |
Hellas Simklubb |
|
|
37.39 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Pahlén |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
41.58 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Hansen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
44.62 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linda Ramirez |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
45.39 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kajsa Schlüter Patriksson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
54.13 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:38:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer ABC 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
32.85 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alizia Ålund |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
33.70 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Fahlen |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
36.31 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Ireby |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
38.15 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
38.77 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Skoglund |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
39.00 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Meja Lindbäck |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
39.18 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stina Håkansson Bravell |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
39.63 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marta Fridman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
40.14 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Bergendorff |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
41.24 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Estelle Calgar Lindin |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
41.56 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liyonie Withana |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
44.04 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tina Zhang Karlsson |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
45.83 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hedda Lindgren |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
46.55 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Svea Schlüter Patriksson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
48.86 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nora El Achake Alkestig |
2010 |
Hellas Simklubb |
|
|
53.60 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:38:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:39:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar ABC A:2006 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Kanth |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Ekenhill |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
28.44 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dominic Calgar Lindin |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
28.48 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
28.60 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Svante Schlüter Patriksson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
29.93 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vidar Hagstad Västberg |
2005 |
Hellas Simklubb |
|
|
32.45 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:43:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar ABC 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
31.65 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Norling |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
33.96 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maxim Ejdelund |
2007 |
Hellas Simklubb |
|
|
34.09 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Kamraj |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:43:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar ABC 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Olsen Öhman |
2009 |
Hellas Simklubb |
|
|
37.93 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Frödin |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
39.49 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Fromlet Kolsrud |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
40.75 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Deran Soysüren |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
42.80 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Didrik Lindgren |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
43.12 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Sturzenbecker |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
45.09 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Shatkus |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
46.30 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Stahlhut |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:43:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:43:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Ryggsim Damer D - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Mathilde Arvidsson |
2012 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
|
53.05 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Bengtsson |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.85 |
|
50.72 |
|
|
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
|
42.51 |
|
|
|
|
|
|
Linn Casserstedt |
2011 |
Turebergs Simklubb |
+0.84 |
|
47.10 |
|
|
|
|
|
|
Felicia Fredriksson |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.70 |
|
51.95 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Goding |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.70 |
|
1:01.54 |
|
|
|
|
|
|
Boel Heidermark |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.62 |
|
53.83 |
|
|
|
|
|
|
Gabrielle Isberg |
2011 |
Hellas Simklubb |
+0.85 |
|
44.46 |
|
|
|
|
|
|
Alice Johansson Estmer |
2011 |
Turebergs Simklubb |
+0.79 |
|
43.79 |
|
|
|
|
|
|
Fanny Jutterström |
2013 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
|
49.81 |
|
|
|
|
|
|
Selma Kjellin |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.82 |
|
45.83 |
|
|
|
|
|
|
Novelia Lexell Lindqvist |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
+0.79 |
|
41.19 |
|
|
|
|
|
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
|
36.09 |
|
|
|
|
|
|
Edla Myhrman |
2012 |
Tyresö Simsällskap |
+0.66 |
|
49.78 |
|
|
|
|
|
|
Naya Ndure |
2012 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
|
48.52 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Rohman Hamrin |
2011 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
|
55.53 |
|
|
|
|
|
|
Valentina Sabo |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.81 |
|
47.54 |
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.74 |
|
37.91 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Settling |
2011 |
Turebergs Simklubb |
+0.90 |
|
52.51 |
|
|
|
|
|
|
Leandra Sharpe Lyrestam |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
+0.75 |
|
52.82 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Sharpe |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
|
50.94 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Wallman |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
+0.70 |
|
52.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:49:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar D - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Sixten Bernhoff |
2012 |
Turebergs Simklubb |
+0.80 |
|
54.18 |
|
|
|
|
|
|
Victor Bernström |
2011 |
Turebergs Simklubb |
+0.80 |
|
40.67 |
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.69 |
|
42.20 |
|
|
|
|
|
|
Mio Håkansson |
2013 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
|
51.68 |
|
|
|
|
|
|
Emilis Jakubauskas |
2012 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
|
53.77 |
|
|
|
|
|
|
Rikard Johansson |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.79 |
|
52.49 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Kazmins |
2011 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
|
52.02 |
|
|
|
|
|
|
Sixten Kläppe Lindberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
|
44.23 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Larsson |
2012 |
Tyresö Simsällskap |
+0.61 |
|
55.37 |
|
|
|
|
|
|
Alex Omazic |
2012 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
|
50.74 |
|
|
|
|
|
|
Malcom Romell |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
|
51.35 |
|
|
|
|
|
|
Anton Schultz |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.93 |
|
50.03 |
|
|
|
|
|
|
Erik Wei |
2011 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
|
43.89 |
|
|
|
|
|
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.69 |
|
43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:52:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Bröstsim Damer ABC A:2006 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilde Jonasson |
2006 |
Hellas Simklubb |
|
|
1:41.24 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:03:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Bröstsim Damer ABC 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Judit Skäringer |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Cumzelius |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:31.98 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:35.51 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Moshref |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:37.58 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Lindh |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:45.19 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:03:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Bröstsim Damer ABC 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Fahlen |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:31.56 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Aasvold |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:34.14 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meja Lindbäck |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:35.13 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marta Fridman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:39.52 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilia Jalde |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:40.41 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Karlsson |
2009 |
Hellas Simklubb |
|
|
1:40.55 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fanny Lorentzi |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:41.07 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilda Johansson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:42.33 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilma Djurman |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:44.36 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Siri Porelius |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:45.47 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hedda Lindgren |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:48.24 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Svea Österling |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:49.79 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mira Hårding-Nordkvist |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:51.92 |
+22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Annabelle Sätterström |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:54.81 |
+24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tilde Barton |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:57.65 |
+27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Majken Järnehall Box |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Sundqvist |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:03:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:03:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar ABC A:2006 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Svante Schlüter Patriksson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:08:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar ABC 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Käck |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:34.11 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:08:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar ABC 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Olsen Öhman |
2009 |
Hellas Simklubb |
|
|
1:33.47 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Agnell |
2010 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:46.28 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Ek |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:47.15 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Stahlhut |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:54.00 |
+25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Földvary-Nagy |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:57.96 |
+29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leon Karlsson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:08:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:09:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Frisim Damer ABC A:2006 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
27.87 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
29.61 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
29.86 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
30.22 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Karlsson |
2005 |
Hellas Simklubb |
|
|
33.39 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilde Jonasson |
2006 |
Hellas Simklubb |
|
|
36.25 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:33:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Frisim Damer ABC 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Brunn |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
31.28 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
32.71 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Pahlén |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
33.40 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Judit Skäringer |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
35.62 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linda Ramirez |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
35.85 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Disa Hagstad Västberg |
2008 |
Hellas Simklubb |
|
|
35.92 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilda Petruson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
37.17 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Hansen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
38.47 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zara Cekic |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
44.14 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kajsa Schlüter Patriksson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
46.75 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isse Camberving |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
51.30 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:33:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Frisim Damer ABC 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
30.48 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alizia Ålund |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
30.55 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Bergendorff |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
31.88 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stina Håkansson Bravell |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
31.98 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
33.00 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Aasvold |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
33.89 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Petra Ristic |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
34.48 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
34.69 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Steene |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
35.64 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oda Spillberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
35.72 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
35.87 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marta Fridman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
35.98 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vilma Karlsson |
2009 |
Hellas Simklubb |
|
|
36.13 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Estelle Calgar Lindin |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
36.98 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liyonie Withana |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
37.00 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Skoglund |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
37.02 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cecilia Jalde |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
38.02 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
38.08 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hedda Lindgren |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
38.44 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Svea Österling |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
38.65 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Fanny Lorentzi |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
38.73 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tilma Djurman |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
39.55 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tilde Barton |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
40.54 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Wilda Johansson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
40.76 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tina Zhang Karlsson |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
40.99 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alma Sundqvist |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
41.33 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Svea Schlüter Patriksson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
41.69 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alma Wiklund |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
42.56 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Siri Porelius |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
43.86 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Annabelle Sätterström |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
44.70 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Majken Järnehall Box |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
45.44 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Nora El Achake Alkestig |
2010 |
Hellas Simklubb |
|
|
46.35 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mira Hårding-Nordkvist |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
47.07 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:33:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:34:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Frisim Herrar ABC A:2006 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dominic Calgar Lindin |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
25.49 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Ekenhill |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
25.95 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Kanth |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
26.10 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vidar Hagstad Västberg |
2005 |
Hellas Simklubb |
|
|
29.86 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:37:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Frisim Herrar ABC 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
27.49 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Bäckström |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
27.51 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
28.21 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fred Holm |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
29.33 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maxim Ejdelund |
2007 |
Hellas Simklubb |
|
|
29.44 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
29.63 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Förborgen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
29.66 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Philip Norling |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
30.01 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Kamraj |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
31.17 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isak Käck |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
34.64 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:37:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Frisim Herrar ABC 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Olsen Öhman |
2009 |
Hellas Simklubb |
|
|
32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Didrik Lindgren |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
33.16 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Frödin |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
33.94 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
34.98 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Deran Soysüren |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
35.60 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dennis Ejdelund |
2010 |
Hellas Simklubb |
|
|
35.63 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henry Svenarud |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
36.43 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jovan Miljkovic |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
36.85 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theo Fromlet Kolsrud |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
37.46 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filip Agnell |
2010 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
37.62 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Stahlhut |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
38.59 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Max Shatkus |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
38.60 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leon Karlsson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
39.41 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Axel Backman Rydberg |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
43.14 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Solenberg |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
49.42 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joel de Flon |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:37:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:38:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer D - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Mathilde Arvidsson |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
47.45 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Bengtsson |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
47.95 |
|
|
|
|
|
|
Inez Berner Swahn |
2011 |
Hellas Simklubb |
|
|
48.81 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
33.98 |
|
|
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
34.84 |
|
|
|
|
|
|
Linn Casserstedt |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
40.58 |
|
|
|
|
|
|
Felicia Fredriksson |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
41.11 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Goding |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
57.54 |
|
|
|
|
|
|
Boel Heidermark |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
48.36 |
|
|
|
|
|
|
Esther Hjortsmark Sümegvari |
2011 |
Hellas Simklubb |
|
|
36.84 |
|
|
|
|
|
|
Gabrielle Isberg |
2011 |
Hellas Simklubb |
|
|
42.60 |
|
|
|
|
|
|
Alice Johansson Estmer |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
38.61 |
|
|
|
|
|
|
Fanny Jutterström |
2013 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
45.75 |
|
|
|
|
|
|
Selma Kjellin |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
41.04 |
|
|
|
|
|
|
Novelia Lexell Lindqvist |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
35.12 |
|
|
|
|
|
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
33.47 |
|
|
|
|
|
|
Edla Myhrman |
2012 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
45.63 |
|
|
|
|
|
|
Naya Ndure |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
45.42 |
|
|
|
|
|
|
Lea Nelsén |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
42.71 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Rohman Hamrin |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
47.08 |
|
|
|
|
|
|
Valentina Sabo |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
41.54 |
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
33.43 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Settling |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
44.68 |
|
|
|
|
|
|
Leandra Sharpe Lyrestam |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
46.50 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Sharpe |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
44.74 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Skoglund |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
47.80 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Wallman |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
40.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:43:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar D - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Sixten Bernhoff |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
50.30 |
|
|
|
|
|
|
Victor Bernström |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
35.17 |
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
35.82 |
|
|
|
|
|
|
Matteus Brandt |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
48.84 |
|
|
|
|
|
|
Mio Håkansson |
2013 |
Turebergs Simklubb |
|
|
45.61 |
|
|
|
|
|
|
Emilis Jakubauskas |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
53.80 |
|
|
|
|
|
|
Rikard Johansson |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
45.33 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Kazmins |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
43.71 |
|
|
|
|
|
|
Sixten Kläppe Lindberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
41.98 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Larsson |
2012 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
53.30 |
|
|
|
|
|
|
Alex Omazic |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
44.23 |
|
|
|
|
|
|
Malcom Romell |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
48.43 |
|
|
|
|
|
|
Anton Schultz |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
41.46 |
|
|
|
|
|
|
Erik Wei |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
38.33 |
|
|
|
|
|
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:46:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Medley Damer BC 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Brunn |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:21.96 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felicia Kihlberg |
2007 |
Hellas Simklubb |
|
|
1:24.58 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:25.14 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:27.58 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Moshref |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:32.39 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linda Ramirez |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:37.66 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:53:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Medley Damer BC 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alizia Ålund |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Fahlen |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:21.16 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Ireby |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:22.38 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Skoglund |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:26.23 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:26.59 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Meja Lindbäck |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:30.85 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Steene |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:33.77 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liyonie Withana |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:33.88 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hedda Lindgren |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:37.87 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Siri Porelius |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:39.96 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilda Johansson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:40.26 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Estelle Calgar Lindin |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:41.08 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Stella Österman |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:41.08 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tina Zhang Karlsson |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:43.35 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tilde Barton |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:47.37 |
+28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:53:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:53:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Medley Herrar BC 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Förborgen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:12.68 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:14.95 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Norling |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:21.33 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:57:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Medley Herrar BC 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:26.90 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Frödin |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:27.59 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Deran Soysüren |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:32.90 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Sedman |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:33.62 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Didrik Lindgren |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:34.52 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henry Svenarud |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:35.73 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viggo Ek |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:36.43 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Sturzenbecker |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:37.51 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Stahlhut |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:38.94 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Shatkus |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:40.85 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:57:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:58:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 4x100m Frisim Damer ABC 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Tyresö Simsällskap lag 3 |
22 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Söderlind |
2005 |
AQ5805 |
|
28.43 |
59.26 |
|
|
|
59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Bertoli |
2005 |
AW9405 |
|
31.30 |
1:04.57 |
|
|
|
2:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Parsons |
2002 |
BF8802 |
|
30.31 |
1:04.08 |
|
|
|
3:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefin Alm |
2001 |
AJ8201 |
|
28.59 |
1:00.87 |
|
|
|
4:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Turebergs Simklubb |
17 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
4:25.20 |
+16.42 |
|
|
|
|
Vera Popova |
2006 |
AN9406 |
|
31.09 |
1:05.38 |
|
|
|
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Dinnesen |
2009 |
AF6409 |
|
30.14 |
1:03.88 |
|
|
|
2:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tea Hermelin |
2008 |
AD8208 |
|
31.01 |
1:06.60 |
|
|
|
3:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
AO5807 |
|
32.63 |
1:09.34 |
|
|
|
4:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hellas Simklubb |
17 |
Hellas Simklubb |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Jonasson |
2006 |
BU3006 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Karlsson |
2009 |
AP2209 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Disa Hagstad Västberg |
2008 |
AO8808 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Kihlberg |
2007 |
BO3807 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 17:29:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 4x100m Frisim Damer ABC 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Tyresö Simsällskaplag 1 |
16 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Alizia Ålund |
2009 |
AS1209 |
|
32.79 |
1:08.99 |
|
|
|
1:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Ireby |
2009 |
AO7809 |
|
35.06 |
1:14.89 |
|
|
|
2:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Brunn |
2007 |
BH4407 |
|
32.35 |
1:07.80 |
|
|
|
3:31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
AP1809 |
|
36.68 |
1:16.01 |
|
|
|
4:47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saltis |
16 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
4:56.94 |
+9.25 |
|
|
|
|
Julia Bergendorff |
2010 |
BA7610 |
|
33.63 |
1:10.22 |
|
|
|
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
AM9208 |
|
36.56 |
1:17.71 |
|
|
|
2:27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Moshref |
2008 |
AM2408 |
|
37.79 |
1:17.38 |
|
|
|
3:45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karina Kurbanova |
2007 |
BF3407 |
|
33.86 |
1:11.63 |
|
|
|
4:56.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyresö SS lag 5 |
16 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:30.11 |
+42.42 |
|
|
|
|
Linda Ramirez |
2008 |
BM6208 |
|
37.48 |
1:20.26 |
|
|
|
1:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Judit Skäringer |
2007 |
BM8007 |
|
37.10 |
1:16.85 |
|
|
|
2:37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Hansen |
2008 |
BH7008 |
|
40.78 |
1:26.88 |
|
|
|
4:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lindh |
2008 |
BM1008 |
|
40.56 |
1:26.12 |
|
|
|
5:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 17:29:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 4x100m Frisim Damer ABC 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Skuru lag 76 |
14 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
5:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Liv Fahlen |
2010 |
AS9210 |
|
35.34 |
1:15.46 |
|
|
|
1:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Stina Håkansson Bravell |
2009 |
BA8209 |
|
34.29 |
1:13.05 |
|
|
|
2:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Sartor |
2010 |
AS3610 |
|
36.92 |
1:17.59 |
|
|
|
3:46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedda Lindgren |
2009 |
BD8809 |
|
42.13 |
1:26.89 |
|
|
|
5:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyresö Simsällskap lag 4 |
14 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:31.80 |
+18.81 |
|
|
|
|
Iris Nyberg |
2010 |
AN7010 |
|
35.53 |
1:16.56 |
|
|
|
1:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oda Spillberg |
2010 |
AR3010 |
|
37.59 |
1:18.80 |
|
|
|
2:35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilda Johansson |
2010 |
AN6810 |
|
41.81 |
1:30.16 |
|
|
|
4:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilma Djurman |
2009 |
BB7409 |
|
40.78 |
1:26.28 |
|
|
|
5:31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SS04 Flickor 13-14 |
14 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
5:43.82 |
+30.83 |
|
|
|
|
Marta Fridman |
2009 |
AU3009 |
|
36.63 |
1:18.00 |
|
|
|
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Tina Zhang Karlsson |
2010 |
BB4010 |
|
43.45 |
1:34.90 |
|
|
|
2:52.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Liyonie Withana |
2010 |
AR0210 |
|
41.59 |
1:24.94 |
|
|
|
4:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Jalde |
2009 |
AU3209 |
|
39.99 |
1:25.98 |
|
|
|
5:43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Turebergs Simklubb lag 2 |
13 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
6:02.41 |
+49.42 |
|
|
|
|
Meja Lindbäck |
2010 |
AV1610 |
|
40.12 |
1:26.47 |
|
|
|
1:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Steene |
2010 |
AL0410 |
|
41.08 |
1:26.00 |
|
|
|
2:52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Porelius |
2010 |
AV1010 |
|
46.92 |
1:41.59 |
|
|
|
4:34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fanny Lorentzi |
2010 |
AT7410 |
|
40.57 |
1:28.35 |
|
|
|
6:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tyresö Simsällskaplag 1 |
16 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:47.69 |
-25.30 |
|
|
|
|
Alizia Ålund |
2009 |
AS1209 |
|
32.79 |
1:08.99 |
|
|
|
1:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Ireby |
2009 |
AO7809 |
|
35.06 |
1:14.89 |
|
|
|
2:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Brunn |
2007 |
BH4407 |
|
32.35 |
1:07.80 |
|
|
|
3:31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
AP1809 |
|
36.68 |
1:16.01 |
|
|
|
4:47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 17:29:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 17:48:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 4x100m Frisim Herrar ABC 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Tyresö Simsällskap lag 3 |
19 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Brunn |
2004 |
AH9704 |
|
27.49 |
57.04 |
|
|
|
57.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Kanth |
2004 |
AV8304 |
|
26.95 |
57.58 |
|
|
|
1:54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Ekenhill |
2006 |
AR2906 |
|
27.41 |
57.61 |
|
|
|
2:52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Silebäck |
2007 |
AL1707 |
|
27.78 |
58.96 |
|
|
|
3:51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hellas Simklubb |
18 |
Hellas Simklubb |
|
|
|
|
|
4:54.77 |
+1:03.5 |
|
|
|
|
Vidar Hagstad Västberg |
2005 |
AU7505 |
|
32.98 |
1:09.88 |
|
|
|
1:09.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dennis Ejdelund |
2010 |
AO2310 |
|
38.09 |
1:25.46 |
|
|
|
2:35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Olsen Öhman |
2009 |
BA0909 |
|
33.49 |
1:13.07 |
|
|
|
3:48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maxim Ejdelund |
2007 |
BQ6107 |
|
31.37 |
1:06.36 |
|
|
|
4:54.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 17:35:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 4x100m Frisim Herrar ABC 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Tyresö Simsällskap lag 2 |
15 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
AK7308 |
|
28.51 |
1:00.01 |
|
|
|
1:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Förborgen |
2008 |
AF0708 |
|
31.84 |
|
|
|
|
|
2:07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
1:07.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Bäckström |
2008 |
AG8308 |
|
28.78 |
1:01.11 |
|
|
|
3:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Andersson |
2008 |
AG5308 |
|
29.41 |
1:02.42 |
|
|
|
4:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Turebergs Simklubb |
15 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
5:01.72 |
+50.72 |
|
|
|
|
Ted Körberg |
2008 |
AG5508 |
|
31.40 |
1:07.95 |
|
|
|
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Hermelin |
2010 |
AD5110 |
|
35.78 |
1:15.44 |
|
|
|
2:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Bernström |
2011 |
AB9911 |
|
36.78 |
1:18.66 |
|
|
|
3:42.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Broms |
2009 |
AB7909 |
|
36.75 |
1:19.67 |
|
|
|
5:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 17:35:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 4x100m Frisim Herrar ABC 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Skuuuuuuuruuuu |
13 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
5:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
AD1111 |
|
39.43 |
1:20.43 |
|
|
|
1:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Didrik Lindgren |
2010 |
AO2510 |
|
38.27 |
1:20.43 |
|
|
|
2:40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Ek |
2010 |
AD1710 |
|
37.76 |
1:20.58 |
|
|
|
4:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel de Flon |
2010 |
AT5310 |
|
39.54 |
1:24.84 |
|
|
|
5:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyresö Simsällskap |
13 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:35.06 |
+8.78 |
|
|
|
|
William Földvary-Nagy |
2010 |
AM4310 |
|
38.13 |
1:22.45 |
|
|
|
1:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Sturzenbecker |
2010 |
AR5310 |
|
41.91 |
1:26.21 |
|
|
|
2:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leon Karlsson |
2010 |
AN5910 |
|
41.17 |
1:28.26 |
|
|
|
4:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Sedman |
2010 |
AQ3510 |
|
38.32 |
1:18.14 |
|
|
|
5:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SS04 Pojkar 13-14 |
14 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Deran Soysüren |
2010 |
AQ9710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Fromlet Kolsrud |
2009 |
AZ6509 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Shatkus |
2010 |
AR9710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Frödin |
2010 |
AR5510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 17:35:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 17:48:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|