2024-06-23   04:25:33
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Utmanaren 20230219

Below are all results from the competition shown by session.

Document
Resultat
Utmanaren 20230219
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023
Gren 1, 25m Ryggsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Ailsa Akhras 2014 Täby Sim 28.88 Silver
Valentin Alderete 2012 Täby Sim 25.85 Guld
Edith Aronsson 2012 Täby Sim 23.87 Guld
Albert Cai 2014 Täby Sim 56.69 Brons
Kajsa Cao 2014 Täby Sim DNS
Guangying Chang 2015 Täby Sim 39.82 Brons
Theodora Chiorescu 2012 Täby Sim 25.72 Guld
Valdemar Clason 2014 Täby Sim 27.05 Silver
Clara Ding 2012 Täby Sim 23.49 Guld
Elias Dogui 2015 Täby Sim 25.93 Guld
Alexander Eberharter 2014 Täby Sim DNS
Nils Egnell 2015 Täby Sim 28.91 Silver
Thor Greigård 2014 Täby Sim 30.21 Brons
Isabelle Hasselmark 2012 Täby Sim 25.22 Guld
Mu He 2014 Täby Sim DNS
Emelie Identeg 2013 Täby Sim 28.78 Silver
Cecilia Jakobsson 2012 Täby Sim DNS
robert jakobsson 2013 Täby Sim 39.83 Brons
Pascal Johansson 2013 Täby Sim 29.95 Brons
Elizia Lam 2015 Täby Sim 31.67 Brons
Leo liu 2013 Täby Sim 27.77 Silver
Ella Melander 2013 Täby Sim 35.33 Brons
Sanjhi Mohta 2013 Täby Sim 25.07 Guld
Tilda Norström Cahill 2016 Täby Sim 34.98 Brons
Rory Preston 2015 Täby Sim 43.89 Brons
Colleen Regio Cruz 2012 Täby Sim 31.36 Brons
Malcolm Reldin 2013 Täby Sim 30.05 Brons
Leo Ren 2014 Täby Sim 22.62 Guld
Klara Sarv 2012 Täby Sim 24.25 Guld
Golsa Sedighi Moghaddam 2013 Täby Sim 23.44 Guld
Alexander Shea 2013 Täby Sim 30.48 Brons
Liv Skelander 2014 Täby Sim DNS
Hannah Smids 2013 Täby Sim 33.65 Brons
Lisa Tang 2012 Täby Sim 25.34 Guld
Juliette Thomsson 2013 Täby Sim 25.27 Guld
Liwen Wei 2014 Täby Sim 26.96 Silver
Ella Wernérus 2013 Täby Sim 25.81 Guld
Sofia Xiao 2013 Täby Sim 37.94 Brons
Erik Yang 2014 Täby Sim 29.84 Brons
Lukas Yuan 2015 Täby Sim 30.67 Brons
Isak Zhou 2015 Täby Sim 33.15 Brons
2023-02-19 17:54:07 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20230219
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023
Gren 2, 50m Ryggsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Vilgot Hederstierna 2011 Täby Sim 48.81 Silver
50m: 48.81
(48.81)
Lion Lilliesköld 2013 Täby Sim 58.69
50m: 58.69
(58.69)
Matilda Lilliestråle 2012 Täby Sim 46.67 Guld
50m: 46.67
(46.67)
Lukas Wiberg 2013 Täby Sim 53.77 Brons
50m: 53.77
(53.77)
2023-02-19 17:54:11 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20230219
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023
Gren 3, 25m Bröstsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Teo An 2015 Täby Sim 40.42 Brons
Edith Aronsson 2012 Täby Sim 27.70 Guld
Ronya Basaran 2012 Täby Sim 35.31 Brons
Leon Bladh 2015 Täby Sim 40.11 Brons
Ella Bogeklint 2015 Täby Sim 43.56 Brons
Saga Bogeklint 2017 Täby Sim 43.03 Brons
Charlie Bäckvall 2013 Täby Sim 33.01 Brons
Claire Cao 2014 Täby Sim 32.87 Brons
Kajsa Cao 2014 Täby Sim DNS
Eskil Cederholm 2016 Täby Sim 35.96 Brons
Victor Chiorescu 2014 Täby Sim 31.32 Brons
Edwin Cronwall 2013 Täby Sim 31.52 Brons
Adam Dogui 2014 Täby Sim 30.05 Silver
Lina Dogui 2017 Täby Sim 43.04 Brons
Alexander Eberharter 2014 Täby Sim DNS
Alma Finnström 2013 Täby Sim 25.06 Guld
AYDIN GHAREHDAGHI 2014 Täby Sim 31.32 Brons
Tallyah Gharib 2013 Täby Sim 33.10 Brons
Casper Hamrin 2016 Täby Sim 38.49 Brons
Mu He 2014 Täby Sim DNS
Arvid Hilander 2013 Täby Sim 28.70 Silver
Natalie Holmgren 2014 Täby Sim 29.21 Silver
robert jakobsson 2013 Täby Sim 32.26 Brons
Selena Jia Yue Li 2014 Täby Sim 46.93 Brons
Henry Johard 2015 Täby Sim DNS
Isabel Jones 2013 Täby Sim 38.10 Brons
Hugo Kim 2014 Täby Sim DNS
Ivan Koukos 2015 Täby Sim 55.58 Brons
Ingrid Lerne 2015 Täby Sim 36.31 Brons
Chenxi Li 2015 Täby Sim 34.26 Brons
Ruigi Liang 2015 Täby Sim 30.56 Silver
Cecilia Lilliestråle 2014 Täby Sim 30.53 Silver
Felix Linton 2013 Täby Sim 34.51 Brons
Leo liu 2013 Täby Sim 28.70 Silver
Tianxing Elin Luo 2015 Täby Sim 42.84 Brons
Cornelia Magnusson 2012 Täby Sim 38.46 Brons
Hanna Malmberg 2012 Täby Sim 26.61 Guld
Ella Melander 2013 Täby Sim 31.48 Brons
Ben Norström Cahill 2013 Täby Sim 30.30 Silver
Hannes Palmér 2013 Täby Sim 32.04 Brons
Lucas Rudin 2011 Täby Sim 28.27 Silver
Josefine Ryhänen 2013 Täby Sim 35.26 Brons
Selma Sarv 2013 Täby Sim 25.26 Guld
Alexander Shea 2013 Täby Sim 33.37 Brons
Filip Sjöberg 2014 Täby Sim 39.78 Brons
Liv Skelander 2014 Täby Sim DNS
Hannah Smids 2013 Täby Sim 38.09 Brons
Adriano Steiner 2013 Täby Sim 32.97 Brons
Axel Thermaenius 2011 Täby Sim 24.62 Guld
Grygoriy Tretyak 2012 Täby Sim 25.71 Guld
Stella Utuni Facuri Birmoser 2015 Täby Sim DNS
Ella Wahlman 2013 Täby Sim 27.27 Guld
Ella Wernérus 2013 Täby Sim 31.06 Brons
Gustav WIBERG 2013 Täby Sim 29.64 Silver
Aysia Wongsit Nerep 2014 Täby Sim 45.65 Brons
Sofia Xiao 2013 Täby Sim 34.53 Brons
Vidar Xu 2014 Täby Sim 37.78 Brons
Erik Yang 2014 Täby Sim 28.83 Silver
Haoyan Yu 2012 Täby Sim 24.91 Guld
Ludvig Zhang 2013 Täby Sim 29.44 Silver
Tina Zhang 2015 Täby Sim DNS
Sunny Zheng 2014 Täby Sim 37.79 Brons
Alice Zhu 2015 Täby Sim 42.51 Brons
Noel Ögren 2014 Täby Sim 40.87 Brons
Vilhelm Östberg 2013 Täby Sim 46.09 Brons
2023-02-19 17:55:32 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20230219
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023
Gren 4, 50m Bröstsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Emil Chylek 2011 Täby Sim 52.19 Silver
25m: 52.19
Olivia Huss 2012 Täby Sim 54.21 Silver
25m: 54.21
Matilda Lilliestråle 2012 Täby Sim 51.95 Silver
25m: 51.95
Yuchen Lu 2012 Täby Sim 53.92 Silver
25m: 53.92
Evan Norström Cahill 2011 Täby Sim 1:01.22
25m: 1:01.22
Leo Ren 2014 Täby Sim 1:00.52
25m: 1:00.52
Klara Sarv 2012 Täby Sim 58.22
25m: 58.22
Lukas Wiberg 2013 Täby Sim 55.90 Brons
25m: 55.90
2023-03-01 10:00:24 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20230219
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023
Gren 5, 25m Frisim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Ailsa Akhras 2014 Täby Sim 30.47 Brons
Teo An 2015 Täby Sim 33.29 Brons
Ronya Basaran 2012 Täby Sim 35.44 Brons
Leon Bladh 2015 Täby Sim 36.26 Brons
Ella Bogeklint 2015 Täby Sim 33.52 Brons
Saga Bogeklint 2017 Täby Sim 46.69 Brons
Charlie Bäckvall 2013 Täby Sim 27.80 Brons
Albert Cai 2014 Täby Sim 53.92 Brons
Claire Cao 2014 Täby Sim 26.74 Brons
Eskil Cederholm 2016 Täby Sim 39.21 Brons
Guangying Chang 2015 Täby Sim 39.54 Brons
Victor Chiorescu 2014 Täby Sim 25.92 Silver
Valdemar Clason 2014 Täby Sim 25.85 Silver
Edwin Cronwall 2013 Täby Sim 33.09 Brons
Gustav Cunningham 2015 Täby Sim 30.45 Brons
Adam Dogui 2014 Täby Sim 22.41 Guld
Elias Dogui 2015 Täby Sim 24.25 Silver
Lina Dogui 2017 Täby Sim 37.95 Brons
AYDIN GHAREHDAGHI 2014 Täby Sim 27.66 Brons
Tallyah Gharib 2013 Täby Sim 25.91 Silver
Natalie Holmgren 2014 Täby Sim +0.74 24.97 Silver
Fabian Huss 2014 Täby Sim 26.24 Brons
John Håff Hedung 2010 Täby Sim DNS
Emelie Identeg 2013 Täby Sim 27.27 Brons
Selena Jia Yue Li 2014 Täby Sim 34.82 Brons
Henry Johard 2015 Täby Sim DNS
Isabel Jones 2013 Täby Sim 29.13 Brons
Amelia Kaza 2012 Täby Sim 38.24 Brons
Hugo Kim 2014 Täby Sim DNS
Ivan Koukos 2015 Täby Sim 48.57 Brons
Elizia Lam 2015 Täby Sim 28.43 Brons
Natalie Larsson 2013 Täby Sim 27.53 Brons
Ingrid Lerne 2015 Täby Sim 34.15 Brons
Chenxi Li 2015 Täby Sim 43.45 Brons
Ruigi Liang 2015 Täby Sim 26.82 Brons
Lion Lilliesköld 2013 Täby Sim +0.48 22.22 Guld
Cecilia Lilliestråle 2014 Täby Sim 23.27 Silver
Felix Linton 2013 Täby Sim 33.46 Brons
Tianxing Elin Luo 2015 Täby Sim 33.82 Brons
Cornelia Magnusson 2012 Täby Sim 27.33 Brons
Hanna Malmberg 2012 Täby Sim 22.54 Guld
Sanjhi Mohta 2013 Täby Sim 21.76 Guld
Ben Norström Cahill 2013 Täby Sim 22.84 Guld
Tilda Norström Cahill 2016 Täby Sim 32.08 Brons
Hannes Palmér 2013 Täby Sim 23.89 Silver
Malcolm Reldin 2013 Täby Sim 36.95 Brons
Lucas Rudin 2011 Täby Sim 19.87 Guld
Filip Sjöberg 2014 Täby Sim 40.71 Brons
Liv Skelander 2014 Täby Sim DNS
Lisa Tang 2012 Täby Sim 21.70 Guld
Stella Utuni Facuri Birmoser 2015 Täby Sim DNS
Ella Wahlman 2013 Täby Sim 23.07 Silver
Liwen Wei 2014 Täby Sim 26.78 Brons
Gustav WIBERG 2013 Täby Sim 26.70 Brons
Aysia Wongsit Nerep 2014 Täby Sim 35.80 Brons
Vidar Xu 2014 Täby Sim 31.33 Brons
Lukas Yuan 2015 Täby Sim 25.75 Silver
Tina Zhang 2015 Täby Sim DNS
Sunny Zheng 2014 Täby Sim 33.49 Brons
Isak Zhou 2015 Täby Sim 30.25 Brons
Alice Zhu 2015 Täby Sim 43.39 Brons
Noel Ögren 2014 Täby Sim 29.87 Brons
Vilhelm Östberg 2013 Täby Sim 34.20 Brons
2023-02-19 18:02:30 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20230219
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023
Gren 6, 50m Frisim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Valentin Alderete 2012 Täby Sim +0.69 56.90
50m: 56.90
(56.90)
Theodora Chiorescu 2012 Täby Sim 51.48
50m: 51.48
(51.48)
Nils Egnell 2015 Täby Sim 1:01.84
50m: 1:01.84
(1:01.84)
Alma Finnström 2013 Täby Sim 51.78
50m: 51.78
(51.78)
Thor Greigård 2014 Täby Sim 55.02
50m: 55.02
(55.02)
Isabelle Hasselmark 2012 Täby Sim 45.28 Brons
50m: 45.28
(45.28)
Vilgot Hederstierna 2011 Täby Sim +0.66 43.54 Silver
50m: 43.54
(43.54)
Arvid Hilander 2013 Täby Sim 43.50 Silver
50m: 43.50
(43.50)
John Håff Hedung 2010 Täby Sim DNS
Cecilia Jakobsson 2012 Täby Sim DNS
Pascal Johansson 2013 Täby Sim +0.62 50.08
50m: 50.08
(50.08)
Emilia Lindberg 2013 Täby Sim 46.62 Brons
50m: 46.62
(46.62)
Ralph Luu 2014 Täby Sim 53.20
50m: 53.20
(53.20)
Alto Lymeus 2012 Täby Sim 44.52 Silver
50m: 44.52
(44.52)
Rory Preston 2015 Täby Sim 1:27.04
50m: 1:27.04
(1:27.04)
Colleen Regio Cruz 2012 Täby Sim 48.41 Brons
50m: 48.41
(48.41)
Selma Sarv 2013 Täby Sim 48.09 Brons
50m: 48.09
(48.09)
Golsa Sedighi Moghaddam 2013 Täby Sim 1:00.54
50m: 1:00.54
(1:00.54)
Axel Thermaenius 2011 Täby Sim 48.36 Brons
50m: 48.36
(48.36)
Juliette Thomsson 2013 Täby Sim 48.55 Brons
50m: 48.55
(48.55)
Grygoriy Tretyak 2012 Täby Sim +0.67 50.13
50m: 50.13
(50.13)
Haoyan Yu 2012 Täby Sim 45.20 Brons
50m: 45.20
(45.20)
Ludvig Zhang 2013 Täby Sim 1:07.47
50m: 1:07.47
(1:07.47)
2023-03-01 10:00:51 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20230219
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023
Gren 7, 25m Fjärilsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Emil Chylek 2011 Täby Sim +0.63 23.76 Silver
Gustav Cunningham 2015 Täby Sim 37.68
Clara Ding 2012 Täby Sim 23.76 Silver
Casper Hamrin 2016 Täby Sim 43.98
Olivia Huss 2012 Täby Sim 27.12 Brons
Emilia Lindberg 2013 Täby Sim 30.81
Yuchen Lu 2012 Täby Sim 26.79 Brons
Ralph Luu 2014 Täby Sim 28.17
Alto Lymeus 2012 Täby Sim 24.37 Silver
Evan Norström Cahill 2011 Täby Sim +0.63 23.43 Silver
Josefine Ryhänen 2013 Täby Sim 37.27
2023-02-19 18:05:06 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Inofficiella resultat
Efter 0 av 0 heat
Utmanaren 20230219
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023
2023-03-01 10:03:44 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20230219
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023
Gren 10, 25m Ryggsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Andreas Alba Andersson 2011 Täby Sim 28.64 Silver
Ebba Avellan-Hultman 2012 Täby Sim 35.26 Brons
Sofia Feng 2012 Täby Sim 24.37 Guld
Maximilian Lindton 2011 Täby Sim 23.93 Guld
Max Linton 2011 Täby Sim DNS
Noah Lonitz 2011 Täby Sim 24.73 Guld
EVELINA PLATKOVA 2011 Täby Sim 27.88 Silver
Kiana Shah 2011 Täby Sim 32.43 Brons
Jakob Tell 2012 Täby Sim 25.88 Guld
Liam Utterström 2010 Täby Sim 26.46 Silver
Louise Wehnert 2011 Täby Sim 30.12 Brons
Xuchen Yang 2012 Täby Sim 24.39 Guld
2023-02-19 17:46:32 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20230219
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023
Gren 11, 50m Ryggsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Lovisa Cao 2010 Täby Sim 1:01.11
50m: 1:01.11
(1:01.11)
Maja Cunningham 2013 Täby Sim +0.64 53.10 Brons
50m: 53.10
(53.10)
Tobias Fenberg 2010 Täby Sim +0.80 1:04.60
50m: 1:04.60
(1:04.60)
Lovisa Fällman 2011 Täby Sim +0.66 53.50 Brons
50m: 53.50
(53.50)
Lina Gerikiene 2009 Täby Sim +0.80 49.72 Silver
50m: 49.72
(49.72)
Gurleena Kaur 2009 Täby Sim 52.34 Brons
50m: 52.34
(52.34)
Liam Lindberg 2010 Täby Sim +0.71 1:08.35
50m: 1:08.35
(1:08.35)
Noah Svensson 2011 Täby Sim 57.77
50m: 57.77
(57.77)
2023-02-19 17:17:13 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20230219
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023
Gren 12, 100m Ryggsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Isabella Ivansson 2009 Täby Sim +0.81 1:29.42 Silver
50m: 44.26
(44.26)
100m: 1:29.42
(1:29.42)
2023-02-19 17:19:03 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20230219
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023
Gren 13, 25m Bröstsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Alexander Brile 2009 Täby Sim DNS
Venkata Arjun Chebrolu 2012 Täby Sim +0.90 43.53 Brons
Filippa Ekman 2009 Täby Sim +0.66 24.38 Guld
Helena Glasenapp 2011 Täby Sim 31.49 Brons
Levi Grip 2011 Täby Sim DNS
Noah Lonitz 2011 Täby Sim 35.22 Brons
Nelly Pedersen 2011 Täby Sim 26.99 Guld
EVELINA PLATKOVA 2011 Täby Sim +0.65 32.68 Brons
sophie renqvist 2009 Täby Sim 27.48 Guld
Teodor Rigemo 2010 Täby Sim +0.21 27.15 Guld
Kiana Shah 2011 Täby Sim 35.13 Brons
Jakob Tell 2012 Täby Sim 29.42 Silver
Ameli Åsbrink 2010 Täby Sim +0.69 25.42 Guld
2023-02-19 17:47:36 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20230219
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023
Gren 14, 50m Bröstsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Aranya Bhattacharya 2010 Täby Sim +0.75 51.70 Silver
50m: 51.70
(51.70)
Florian Buhré Kervefors 2011 Täby Sim +0.90 1:02.26
50m: 1:02.26
(1:02.26)
Lovisa Cao 2010 Täby Sim 1:03.26
50m: 1:03.26
(1:03.26)
Leon Finnström 2009 Täby Sim 56.50 Brons
50m: 56.50
(56.50)
Lina Gerikiene 2009 Täby Sim +0.67 52.42 Silver
50m: 52.42
(52.42)
Jonathan Hasselmark 2010 Täby Sim DNS
William Holmgren 2010 Täby Sim +0.79 1:08.00
50m: 1:08.00
(1:08.00)
Emma Hume 2009 Täby Sim 55.69 Brons
50m: 55.69
(55.69)
Liam Lindberg 2010 Täby Sim 1:05.58
50m: 1:05.58
(1:05.58)
Martin Mikkelsen 2010 Täby Sim 1:02.06
50m: 1:02.06
(1:02.06)
Liam Utterström 2010 Täby Sim 53.07 Silver
50m: 53.07
(53.07)
Hanlin Zhang 2010 Täby Sim +0.79 58.05
50m: 58.05
(58.05)
2023-02-19 17:49:02 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20230219
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023
Gren 16, 25m Frisim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Andreas Alba Andersson 2011 Täby Sim 27.51 Brons
Alexander Brile 2009 Täby Sim DNS
Venkata Arjun Chebrolu 2012 Täby Sim 41.01 Brons
Filippa Ekman 2009 Täby Sim +0.71 18.72 Guld
Helena Glasenapp 2011 Täby Sim 30.10 Brons
Levi Grip 2011 Täby Sim DNS
John Håff Hedung 2010 Täby Sim +0.74 17.03 Guld
Nelly Pedersen 2011 Täby Sim 21.61 Guld
Stella Pedersen 2011 Täby Sim 21.86 Guld
Louise Wehnert 2011 Täby Sim DNS
Xuchen Yang 2012 Täby Sim +0.77 21.76 Guld
Ameli Åsbrink 2010 Täby Sim +0.86 20.00 Guld
2023-02-19 17:51:01 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20230219
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023
Gren 17, 50m Frisim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Aranya Bhattacharya 2010 Täby Sim +0.85 48.44 Brons
50m: 48.44
(48.44)
Florian Buhré Kervefors 2011 Täby Sim +0.93 1:00.47
50m: 1:00.47
(1:00.47)
Tobias Fenberg 2010 Täby Sim +0.73 44.85 Silver
50m: 44.85
(44.85)
Sofia Feng 2012 Täby Sim 47.67 Brons
50m: 47.67
(47.67)
Leon Finnström 2009 Täby Sim 42.49 Silver
50m: 42.49
(42.49)
Lovisa Fällman 2011 Täby Sim 43.24 Silver
50m: 43.24
(43.24)
Jonathan Hasselmark 2010 Täby Sim DNS
William Holmgren 2010 Täby Sim +0.94 43.01 Silver
50m: 43.01
(43.01)
Emma Hume 2009 Täby Sim 47.80 Brons
50m: 47.80
(47.80)
John Håff Hedung 2010 Täby Sim DNS
Gurleena Kaur 2009 Täby Sim +0.70 47.55 Brons
50m: 47.55
(47.55)
Maximilian Lindton 2011 Täby Sim 45.82 Brons
50m: 45.82
(45.82)
Max Linton 2011 Täby Sim 1:01.45
50m: 1:01.45
(1:01.45)
Teodor Rigemo 2010 Täby Sim +0.60 42.05 Silver
50m: 42.05
(42.05)
YANRUI SHI 2012 Täby Sim 52.10
50m: 52.10
(52.10)
Noah Svensson 2011 Täby Sim +0.76 50.99
50m: 50.99
(50.99)
Qibao Wan 2009 Täby Sim 46.82 Brons
50m: 46.82
(46.82)
Hanlin Zhang 2010 Täby Sim +0.79 47.55 Brons
50m: 47.55
(47.55)
2023-02-19 17:51:16 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20230219
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023
Gren 18, 100m Frisim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Isabella Ivansson 2009 Täby Sim +0.81 1:24.15 Silver
50m: 41.37
(41.37)
100m: 1:24.15
(1:24.15)
2023-02-19 17:52:01 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20230219
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023
Gren 19, 25m Fjärilsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Ebba Avellan-Hultman 2012 Täby Sim 44.19
Maja Cunningham 2013 Täby Sim 25.35 Brons
Stella Pedersen 2011 Täby Sim 28.66
sophie renqvist 2009 Täby Sim 41.71
2023-02-19 17:52:50 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20230219
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023
Gren 21, 100m Medley Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
YANRUI SHI 2012 Täby Sim 2:00.03 Brons
50m: 59.96
(59.96)
100m: 2:00.03
(2:00.03)
2023-02-19 17:53:17 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner