Results for Vendsyssel Cup 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND J2 |
4:49.66 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:42.94 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:41.99 |
|
|
|
Sofie Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND YJ |
5:19.57 |
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
5:19.57 |
|
|
|
|
VEND YJ D |
|
|
|
Entry time: 5:35.00 |
(-15.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 10:43:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
4:49.66 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:42.94 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:41.99 |
|
|
|
Sofie Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND YJ |
5:19.57 |
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
5:57.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
6:57.60 |
+1:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 10:43:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
4:49.66 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:42.94 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:41.99 |
|
|
|
Sofie Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND YJ |
5:19.57 |
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
4:59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.67 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
5:08.14 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.78 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
5:16.54 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.43 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
5:39.94 |
+40.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.29 |
(-13.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
5:50.60 |
+51.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:58.36 |
(-7.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
5:57.43 |
+58.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:59.66 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 10:43:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND J2 |
4:49.66 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:42.94 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:41.99 |
|
|
|
Sofie Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND YJ |
5:19.57 |
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
5:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.60 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
5:24.37 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.46 |
(+23.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
6:14.69 |
+1:04.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:56.97 |
(+17.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 10:43:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 16:01.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|